آموزش Fix کردن Yellow Light Of Death

HAMED SEV

کاربر سایت
Sep 10, 2008
859
نام
حامد
دوستان یه دستگاه فت 60 گیک دارم که چراغ زرد داده ارزش داره که درستش کنم؟ بهترین جایی که درستش میکنن کجاست؟ ممنون

masoudps3

کاربر سایت
Oct 17, 2008
44
نام
masoud
آقا کسی نیست جواب مارو بده؟:-/
سلام دوست عزیز این یک روال طبیعی هست توی دستگاهای fat!!! احتمالا دستگاهتون 4 یا 5 ساله داری تنها راهش باز کردن ps3 تون و گذاشتن دو تا فن سی پی یو غول روی cell و rsx تا زمان چراغ زرد رو یکم بتونینین به تعویق بندازین مثلا یک سال... من خودمم دارم این کار رو انجام میدم ارزش این کار رو داره مخصوصا که الان بخای با این قیمتا یک ps3 نو دیگه بخری !!!

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,009
نام
اسماعیل
آقا کسی نیست جواب مارو بده؟:-/
همونطور كه دوستمون گفت اون فنا رو بذار بعدش هم يه فن لپ تاپي واسش بگير و يه پنكه اي مقابل پلي 3 بذار تا عمرش چند برابر بشه خلاصه محيطي مث سرد خونه واسه پلي 3 جم و جور كن:d

PLEASE

کاربر سایت
Jan 9, 2011
87
سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.
ممکنه کنسولی که چراغ زرد داده بعد از اینکه با سشوار صنعتی تعمیر شد دور فنش اوکی بشه و تا مدتی بعد از ده دقیقه یک ربع روی چهار نره؟

آخه من یه ps3 80 گیگ سری L که شصت و بنج نانومتری هستن گیر آوردم دستگاهش انصافا خیلی تمیزه طرف میگه دور فنش اصلا بالا نرفته. حتی تو بازی های سنگینی مثل the last of us و دور و بر دو و سه میچرخه و به هیچ وجه رو دور آخر نمیره. منتها دستگاه بلمبش باز شده و خودش گفته فقط برای دانگرید باز شده. من میخوام اینو بفهمم که واسه دانگرید بوده فقط یا نه. البته خودم حتما یه روز میرم از نزدیک تستش میکنم ولی خواستم نظر شما بزرگواران رو هم بدونم. اینم میدونم که کلا ریسکش بالاست اما چه کنم که جیبم خالیه و چاره ای ندارم. قیمت رو هم با دو تا دسته اصلی داده هفتصد البته جعبشم مال خودش نیست.
از نظراتتون بنده رو بهره مند بفرمایید لطفا...

naruto u

کاربر سایت
Apr 15, 2011
423
نام
フセイン
سلام دوستان برای کنسول من دیروز همین اتفاق افتاد و چراغ زرد شد.
ماگفتیم شاید از خمیریشه یه خمیر سیلیکون برای مستر کولرا گرفتیم که30چوب اب خورد ولی بازم افاقه نکرده.
راهی هست :((

sedhamed

کاربر سایت
May 22, 2013
8
نام
سید حامد
سلام
یه دستگاه fat هستش که وقتی روشن میکنم چراغ سبز و آبی روشن میشه بعد یهو یه چراغ سریع زرد نشون میده بعد شروع میکنه به چشمک قرمز زدن.
لطفا اگه میشه بگید باید چی کار کنم که درست بشه.

king pozitron

کاربر سایت
Jun 2, 2006
120
نام
morteza
سلام دوستان برای کنسول من دیروز همین اتفاق افتاد و چراغ زرد شد.
ماگفتیم شاید از خمیریشه یه خمیر سیلیکون برای مستر کولرا گرفتیم که30چوب اب خورد ولی بازم افاقه نکرده.
راهی هست :((
سلام
یه دستگاه fat هستش که وقتی روشن میکنم چراغ سبز و آبی روشن میشه بعد یهو یه چراغ سریع زرد نشون میده بعد شروع میکنه به چشمک قرمز زدن.
لطفا اگه میشه بگید باید چی کار کنم که درست بشه.

99% موارد این مشکل ناشی از مشکل در اتصالات پایه های GPU به برد هست. راه تعمییر با اطمینان بالای 90% برای اینکه این مشکل برای مدت طولانی یا اصلا دوباره پیش نیاد reball کردن هست که کار هرکی نیست چون توی این روش چیپ مشکل دار از برد جدا میشه و دوبار پس از ترمیم محل اتصال دوباره رو برد سوار میشه. اما راه ساده تر استفاده از یک تفنگ حرارتی یا همون سشوار صنعتی (یه چی شبیه سشوار معمولی که معمولا رنج بین 50-600 درجه رو ساپورت می کنه) هست که میشه با حدوده 200 تومن یک خوبش رو گیر آورد. توی این روش اول سمت پشت برد رو از فاصله حدوده 10-20 سانتی به مدت 1 دقیقه گرم می کنین (طوری که کل برد گرم بشه و روی جای خاصی تمرکز نمی کنین). بعد واسه یک زمان بین 30 ثانیه تا 1 دقیقه (هر کی یه چی می گه) از فاصله 3-4 سانتی با حرارت بین 450-550 از پشت، ناحیه CPU و GPU رو حرارت می دین (به هیچ عنوان به طور متمرکز نباید برای مدت طولانی یک نقطه رو حرارت بدین و دستتون باید به آرامی در محدوده CPU و GPU در حال حرکت باشه). بعد واسه 15 دقیقه میزارین خنک بشه بعد این کارارو واسه قسمت روی برد تکرار می کنین. یک نکته مهم هم این هست که سشوار صنعتی باید بتونه با شدت پایین کار کنه یعنی به آرومی باد رو رو برد بدمه (اگه سشوار فنش سه وضعیت خاموش، ملایم و تند داشتع باشه در وضعیت وسط یا همون ملایم باید کار کنه) چون ممکن هست اگه به شدت رو برد بدمه، یک قطعه رو نا خواسته از رو برد جدا کنین. وقتی کار تموم شد خمیر سیلیکون رو عوض می کنین و تمام. اگه از روش دوم استفاده می کنید به احتمال 90 درصد دوباره ظرق چند ماه مشکل بر می گرده و باید این کارو تکرار کنین. و اینم بدونین که تکرار این کار در دراز مدت به برد صدمه میزنه و ممکنه بعد از 10-20 بار تکرار این عمل دیگه نشه دستگاه رو کاریش کرد.

من خودم این مشکل رو دارم و از روش دوم استفاده می کنم تا حالا هم فک کنم بالای 10 باری شده که این کارو کردم رو دستگام (الان 2 سالی میشه این مشکل رو دارم) هر بار هم یک 2 ماهی کار می کنه (توی این دوماه رس دستگاهو می کشم). الانم که این متن رو می نویسم دستگام رو دارم دوباره درست میکنم، کار حرارت دادنش تموم شده منتظرم خنک شه دوباره سر هم کنم.

این مواردی که گفتم تو پست 187 همین صفحه آموزش تصویریش هست. درضمن اگه پیچگوشتی بدست نیستین این کارو خودتون انجام ندین

sedhamed

کاربر سایت
May 22, 2013
8
نام
سید حامد
دوستان دستگاه رو فهمیدم چرا روشن نمیشه و متشکرم که جواب هم ددین
ولی اما مشکل این نبود
اول اینکه کلا دستگاه واسه خودم نبود واسه داییم بو که مجانی بهش رسیده بود.
اون بقل که مکان هارد دیسکش هست خالی بود:|
ینی یارو از روش پیچونده ب.د:|
فهمیدم و به داییم گفتم بره یه هارد بخره بندازه روش
فکر کنم درست بشه.
ممنون از همه

Ἁlireza

کاربر سایت
Jul 10, 2008
3,211
نام
علیرضا
دوستان دستگاه من بعد 5 سال YLOD شده این کارم عمرا خودم نمیتونم انجام بدم الان بیرون میتونن دستگاه رو درست کنن ؟! هزینه ی احتمالیش چقدره ؟!

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
دوستان دستگاه من بعد 5 سال YLOD شده این کارم عمرا خودم نمیتونم انجام بدم الان بیرون میتونن دستگاه رو درست کنن ؟! هزینه ی احتمالیش چقدره ؟!

برای هزینه اش نمیشه گفت دقیقا چند میگیرند هر مغازه ی یه قیمت میده ولی دوره ور 70 تا 150 باید باشه

mohsen__gamer

کاربر سایت
Jan 19, 2013
279
نام
mohsen
شانس ما مال ماهم چراغ مرگ داد.حالا اگه بجای سشوار صنعتی یه سشوار معمولی که حرارتم داشته باشه نمیشه؟خمیر سیلیکنم فرقی نمیکنن باهم؟مثلا اینا که هزار تومنن سوزنین بدرد نمیخورن؟یا اگه خمیر سیلیکنی میشناسین بگین با قیمت ممنون میشم.انقدی که واس این ps3 خرج کردم اندازه قیمت ps4 میشد دیگه گفتم با حداقل امکانات درست بشه بهتره باز 1هفته دیگهم همین اشو همین کاسس

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر