همه چیز در مورد گیم هکینگ و ساخت ترینر

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
همه چیز در مورد گیم هکینگ و ساخت ترینر(آموزش ویدیویی)

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام

آيا هميشه ميخواستيد بدانيد ترينر چيست و چگونه کار ميکند؟
آيا علاقه به هک کردن بازي ها داريد؟ دوست داريد براي بازي ها ترينر بسازيد؟
يا شايد هم ميخواهيد بازي خود را در مقابل هکر ها محافظت کنيد
در هر حال در اين تاپيک سعي ميکنم با کمک دوستان به هک کردن بازي ها بپردازم و اگر خدا بخواهد تا سطح حرفه اي پيش بريم.

در کل هدف از ايجاد تاپيک نوشتن آموزش هک کردن بازي ها به زبان فارسي براي هموطنان و همزبانان عزيزم است.
با اميد اينکه به زودي شاهد ارتقاي سطح اين دانش در بين هموطنان عزيز باشيم. مخصوصا با زياد تر شدن بازي سازان داخلي، نياز به گيم هکر ها بيشتر احساس ميشه.

گيم هکينگ (game hacking) چيست؟
گيم هکينگ يکي از زير شاخه هاي کرکينگ (cracking) است که به هک کردن و تعويض عملکرد بازي ها مربوط ميشه.
هک کردن بازي ها بيشتر در زمينه ساخت ترينر ها اسفاده ميشه.

سود و استفاده گيم هکينگ(مربوط به Cheat) چيست؟
بسياري از گيمر ها، به محض شنيدن اسم رمز و ترينر، عکس‌العمل نشان ميدن و از اون فاصله ميگيرند. اگر به يک گيمر بگيد که از ترينر استفاده ميکنيد، بدون شک از دلاوري هاي خودش! در بازي ها حرف ميزند و شما رو يه گيمر سطح پايين فرض ميکند.
اما اين در شرايطيه که قسمت ها و آيتم ها و Event هاي بسياريه که براي بدست آوردنشون يا وقت طولاني رو طلب ميکنند ، يا درکل قفل هستند و فقط با رمز و ترينر ميشه به آنها دست پيدا کرد.
درضمن، بسياري از تازه گيمر! ها يا گيمر هاي آماتور هستند که به راحتي نميتونند يه بازي رو به پايان برسونن و يا بايد از بازي کردن دست بکشن يا اونو با ترينر بازي کنن. موارد زياد ديگه اي هم هستند مثل چند باره بازي کردن يک بازي و ...
درکل ترينر ها براي ايجاد دسترسي راحت تر به امکانات بازي ساخته و مورد استفاده قرار ميگيرند.

ترينر چيست؟
ترينر (Trainer) برنامه کوچکي است که در هنگام اجراي بازي با تغيير مقدار يک آدرس از حافظه يا با تعويض کد بازي ها باعث تعويض عمکلرد يا ايجاد اختلال در محاسبات بازي باعث ميشود که انجام بازي به طريقي پيش ميرود که با عملکرد اصلي فرق دارد.

ترينر چگونه ساخته مي شود؟
ساخت ترينر دو مرحله دارد
1- هک کردن بازي
2- ساخت ترينر

چگونه بازي ها هک ميشوند؟
در گذشته (مثلا 4-5 سال پيش) هک کردن بازي ها به راحتي انجام ميگرفت.
در آن زمان به راحتي با پيدا کردن متغيري که وظيفه نگهداري اطلاعات را داشت ميتوانستيد بازي را هک کنيد.
در اين روش بعد از پيدا کردن آدرس متغير در حافظه، با کد کرد ترينر مقدار آدرس مورد نظر را تغيير ميدادند.
هک کردن بازي هاي کنسول ها (مثلا کد هاي گيم شارک کنسول پلي استيشن) هم دقيقا با همين روش انجام ميگيرد.
اما امروزه بازي هاي مختلف از پروتکشن هاي مختلفي براي هک نشدن استفاده ميکنند؛ از جمله‌ي آنها ميتوان به (DMA(Dynamic memory allocation يا Multilevel pointers اشاره کرد که کار هک کردن را سخت تر ميکنند. البته روش هاي ديگه غير مستقيم نيز وجود دارند مانند روشي که به Anti-tab معروف است که در اين روش درصورتي که بازي تشخيص بدهد که Minimize شده و فوکوس را از دست داده بازي کرش ميکند يا بسته ميشود.
گرچه هکر ها هم روش هاي زياد و متعددي براي هک کردن دارند و براي تمام اين موارد راه حل هايي وجود دارد.
در مقالات پیشرفته، نحوه ساختن کد گیم شارک و کد های کنسول های قدیمی مثل سگا و غیره رو هم مورد برسی قرار خواهیم داد.

آيا نوشتن ترينر نياز به دانستن برنامه نويسي يا کرکينگ بصورت پيشرفته دارد؟
خير.
به راحتي ميتوانيد با برنامه هايي که ساخته شده ترينر بازي ها را بسازيد. قصد من هم آموزش هک کردن و ساختن ترينر ها از سطح مبتدي تا سطح پيشرفته و به روز است که در اکثر موارد از کدنويسي استفاده نميکنم.
البته در صورتي که بتوانيد برنامه ترينر خود را بنويسيد بسيار بهتر است و ميتوانيد حرفه اي تر و بهتر کار کنيد.
گرچه در موارد بسيار پيشرفته، نياز به کد نويسي بصورت اسمبلي هست. اما نيازي نيست که کامل زبان برنامه نويسي اسمبلي را ياد بگيريد، فقط از چند مخصوص استفاده ميکنيم که در هک کردن بازي ها مورد استفاده قرار ميگيرند.
در آينده هم نحوه نوشتن ترينر هاي مختلف بصورت دستي در زبانهاي برنامه نويسي مثل VB 6 و غيره را آموزش ميدم.
نگران نباشيد.

قسمت اول: پایه - هک کردن یک بازی ساده
نزدیک به 17 دقیقه ویدیوی آموزشی

دریافت با کیفیت متوسط و حجم کم(1مگ)
دریافت با کیفیت عالی و حجم متوسط(2.4 مگ)

قسمت دوم: اسکن پیشرفته
نزدیک به 13 دقیقه ویدیوی آموزشی

دریافت (4 مگابایت)

قسمت سوم: DMA و هکینگ پیشرفته
نزدیک به 13 دقیقه ویدیوی آموزشی

دریافت(5.2 مگابایت)

نحوه دیدن فایل های ویدیویی:
این فایل ها با فرمت فلش ساخته شدن که با فلش پلیر، مرورگر اینترنت(در صورتی که فلش نصب باشه)، برنامه های 3rd Party فلش پلیر و ... به راحتی قابل دیدن هستن. البته برای راحتی شما فایل Play.exe رو نوشتم که میتونین با اون پخشش کنید.

دریافت Play.exe:
Download - 9KB

نکته: فایل Play.exe که داخل پک قسمت اول هست یه مشکلی داره که توصیه میشه در صورت استفاده از این برنامه حتما به جای اون، فایل بالا رو دانلود کنید. بعد از دانلود فایل، اونو جایی بریزین که فایل آموزشی قرار داره. البته داخل اون پوشه که فایل SWF هست نباید فایل SWF دیگه ای باشه. برنامه بصورت تمام صفحه اجرا میشه م با کلید esc بیرون میاد

Adobe Flash Player for IE
Adobe Flash Player For FireFox and Opera

با تشکر

آخرین ویرایش:

S.A.S

کاربر سایت
Jun 25, 2007
557
نام
سپهر
من يه مدت خيلی دوست داشتم ولی بد بيخيل شدم
يه برنامه داشتم فک کنم اسمش cheat engine بود
برا سرچ تو مموری بازی و تغيير ادرس ها

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
من يه مدت خيلی دوست داشتم ولی بد بيخيل شدم
يه برنامه داشتم فک کنم اسمش cheat engine بود
برا سرچ تو مموری بازی و تغيير ادرس ها

اگه تعداد به حد کافی برسه احتمالا منم از همین برنامه برای اکثر مباحث استفاده میکنم. برنامه خوب و قوی و کاملیه.

Last edited by a moderator:

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
کاملا موافقم

سلام

دمت گرم :dاگه این کارو بکنی که خیلی عالی میشه ;)
من قبلا برنامه Cheat Engine دانلود کرده بودم ولی نتونستم باهاش کار کنم.
راستی این هکی که می خوای آموزش بدی فقط برای چیت یا برای شکستن قفل بازی های اوریجینال هم کاربرد داره؟

ممنون حتما این تاپیک ادامه بده.

آخرین ویرایش:

ScoRPioN2

کاربر سایت
Jun 28, 2006
2,251
نام
0
سلام
راستی این هکی که می خوای آموزش بدی فقط برای چیت یا برای شکستن قفل بازی های اوریجینال هم کاربرد داره؟
درود
با اجازه مهرپویای عزیز ،
دوست عزیز مبحث شکستن قفل بازی های اورجینال با این مبحثی دکتر جان میخواد آموزش بده تهرات تا مریخ فرق داره;)

Martial

کاربر سایت
Mar 15, 2009
34
نام
Mohammadreza
اینجا میشه در مورد هک کردن بازیهای آنلاین هم بحث کرد؟
مثل تراوین
می دونم که قابلیت هک کردن رو داره
چند تا چت کد هم ازش دارم و شکی ندارم که کار می کنن ولی چجوریش رو نمی دونم متاسفانه...

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
اینجا میشه در مورد هک کردن بازیهای آنلاین هم بحث کرد؟
مثل تراوین
می دونم که قابلیت هک کردن رو داره
چند تا چت کد هم ازش دارم و شکی ندارم که کار می کنن ولی چجوریش رو نمی دونم متاسفانه...

سلام
از جوابتون ممنون ScoRPioN2 :biggrin1:
آره من با Martial موافقم اگه بشه که در مورد هک بازی های آنلاین مثل همین تراویان یا بایت فایت و ... هم صحبت کنیم خیلی خوب می شه

البته هدف من از شروع کردن این مبحث، هک کردن و ساختن ترینر برای بازی های Single Player کامپیوتره. بازی های شبکه ای(LAN،اینترنت و ...) رو به این راحتیا نمیشه هک کرد چون دیتا ها و اطلاعات روی سرور نگهداری و محاسبه میشه. برای هک کردن این بازی ها یا باید سازنده بازی چیت رو داخل بازی گذاشته باشه یا اینکه باگی پیدا بشه(راه سوم حمله و هک سروره! :)) البته برای اینجور چیت ها، از روش Packet Editing استفاده میشه که به بیان ساده، ویرایش کردن اطلاعات و پکت هایی هست که بین بازی و سرور رد و بدل میشه که اگه خدا بخواد در اواخر آموزش ها بهشون خواهیم رسید.

-

احتمال داره که مطالب آموزشی رو بصورت ویدیو قرار بدم که با حجم 3 نهایت 4 مگابایت قابل دانلود باشه. فکر میکنم راحتی گرفتن مطلب بسیار بالاتر بره.

موفق باشید

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
دوستان برنامه عوض شد.
تصمیم گرفتم که همه آموزش ها رو بصورت فیلم اینتراکتیو قرار بدم و همه رو تو همین تاپیک و پست اول قرار میدم. هر موقع که مطلب جدید آماده بشه پست اول ویرایش میشه و قسمت جدید اونجا قرار میگیره و برای بالا آوردن تاپیک یه پست جدید زده میشه.
فکر میکنم متوسط حجم فیلم ها 2 مگابایت باشه (حداکثر 5 مگ) که برای همه به راحتی قابل دریافت هست. فعلا موندم کدوم بازی ها رو آموزش بدم که دوستان اکثرا داشته باشن یا بتونن دانلودش کنن.
از برتری های آموزش بصورت فیلم:
1- محیط اینتراکتیو
2- توضیح دادن موارد در جایی که نیاز هست
3- دیدن تمامی قسمت ها توسط کاربر(نه فقط چند عکس)
4- و ...

به امیدخدا امروز اولین آموزش رو قرار میدم تا نظر دوستان رو بدونم؛ گرچه این آموزش کاملا از پایه خواهد بود.

آموزش رو هم با برنامه Cheat Engine میذارم که اگه خواستین دانلود کنین
به احتمال زیاد با برنامه های دیگه هم در آینده کار بشه؛ به هر حال اگه کسی نظری پیشنهادی چیزی داره به من پیام خصوصی بزنه.

به احتمال زیاد، من تنها کسی نیستم که اینجا اینکار رو بلده یا تا یه سطوحی پیش رفته؛ اگه کسی از دوستان پیشنهادی در مورد چگونگی ساخت این آموزش ها داره هم به من پی ام بده که بتونیم هرچه بهتر این آموزش ها رو بسازیم.

من 4 سال پیش میخواستم این آموزش ها رو شروع کنم؛ اما به دلیل بی جنبه بودن بعضی ها اینکار رو نکردم. امیدوارم فقط کسایی که دوست دارن یاد بگیرن، این موضوع رو بخونن و هر کسی که قسمت اول آموزش رو دید به همه نگه من بلدم ترینر بسازم و نره سراغ این کار و امیدوارم کار های با کیفیتی از دوستان عزیز ببینم. هنوز هیچی اینجا قرار نگرفته، نرین درخواست برنامه Packet Editing بکنین که یکی از پیشرفته ترین مباحثه که اگه بهترین برنامه ها رو هم داشته باشین تا آموزش نباشه هیچ موفقیتی حاصل نخواهد شد.
باور کنین این کار... اصلا سخت نیست و موضوع خیلی مهمی هم نیست.

ویرایش
چون قول داده بودم اولین قسمت رو آماده کردم. البته بعد از 4 ساعت کار مداوم همین الان تموم شد(از ساعت 4 صبح؛ درکل نخوابیدم امیدوارم سوتی نداشته باشه :)). نزدیک به 17 دقیقه ویدیو هست تو دو حجم که کسی مشکلی نداشته باشه.(گرچه با کیفیت بالا فقط 2.5 مگ حجم داره که فکر نکنم زیاد باشه؛ به هر حال دانلود نسخه با کیفیت توصیه میشه)

پست صفحه اول ویرایش شد و میتونین از اونجا دانلودش کنین و نظرتون رو بگین.

تمرین یادتون نره. اگه دوست داشتین بعد از هک از بازی عکس کوچیک بگیرین و بذارین اینجا

موفق باشید

• Like
Reactions: Daniel sh

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
سلام ;)
دمت گرم من این کارو کردم :biggrin1: اینم لینک عکس :
http://tinypic.com/view.php?pic=a0i7up&s=5
می خوام سعی کنم ببینم می شه بازی کانتر و هم هک کنم،البته منظورم به صورت آفلاینه نه آنلاین!! می خوام مقدار گلوله ها رو زیاد کنم،اگه موفق شدم یه عکس می زارم;)

ویرایش :
موفق شدم:biggrin1:
اینم عکس از بازی و چیت انجین:
http://i41.tinypic.com/2ez6b6h.jpg
http://i43.tinypic.com/2m34rw2.jpg

فقط یه نکته اینه که: وقتی من تعداد گلوله ها که در حالت معمولی 30 هست رو اسکن کردم کلی نتیجه برام آورد که بعدش برگشتم تو بازی یه چند تا شلیک کردم و مقدار جدیدو وارد کردم و Next scan زدم، یه سری حذف شد ولی هنوز 196 تا مونده بود که من باز هم همین کارو کردم ولی مقدار از 196 کمتر نشد!! پس تصمیم گرفتم که یه ابتکار به خرج بدم :biggrin1:
تمام 196 تا آدرس به آدرس بار اضافه کردم و همه رو با Crtl+A انتخاب کردم و موس رو بردم روی قسمت Value و اینتر زدم! و مقدار همه رو 150 تغییر دادم که نتیجشم تو عکس ها دیدن :biggrin1:

خب من منتظر قسمت های بعدی آموزش هستم;) واقعا که کارت درسته :)

آخرین ویرایش:

Alien87

Gold User
Dec 11, 2007
2,041
نام
علی
با سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز!
بسیار عالی بود، به بهترین نحو ممکن آموزش رو قرار دادید، منتظر ادامه کارتان هستیم!:smile:

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
سلام ;)
دمت گرم من این کارو کردم :biggrin1: اینم لینک عکس :
http://tinypic.com/view.php?pic=a0i7up&s=5
می خوام سعی کنم ببینم می شه بازی کانتر و هم هک کنم،البته منظورم به صورت آفلاینه نه آنلاین!! می خوام مقدار گلوله ها رو زیاد کنم،اگه موفق شدم یه عکس می زارم;)

ویرایش :
موفق شدم:biggrin1:
اینم عکس از بازی و چیت انجین:
http://i41.tinypic.com/2ez6b6h.jpg
http://i43.tinypic.com/2m34rw2.jpg

فقط یه نکته اینه که: وقتی من تعداد گلوله ها که در حالت معمولی 30 هست رو اسکن کردم کلی نتیجه برام آورد که بعدش برگشتم تو بازی یه چند تا شلیک کردم و مقدار جدیدو وارد کردم و Next scan زدم، یه سری حذف شد ولی هنوز 196 تا مونده بود که من باز هم همین کارو کردم ولی مقدار از 196 کمتر نشد!! پس تصمیم گرفتم که یه ابتکار به خرج بدم :biggrin1:
تمام 196 تا آدرس به آدرس بار اضافه کردم و همه رو با Crtl+A انتخاب کردم و موس رو بردم روی قسمت Value و اینتر زدم! و مقدار همه رو 150 تغییر دادم که نتیجشم تو عکس ها دیدن :biggrin1:

خب من منتظر قسمت های بعدی آموزش هستم;) واقعا که کارت درسته :)

موفق باشی
البته این وسط ممکنه مشکلاتی پیش بیاد برای بازی، ممکنه بازی هنگ کنه. البته شما فقط برای یک اسلحه این رمز رو ساختی اما در دروس آینده طریقه این که با یک عمل کل اسلحه ها دارای مهمات بی نهایت بشن رو آموزش میدم. در اون زمان باید اون آدرس اصلی رو پیدا کنید حتما.

درود
بسیار عالی، کلی استفاده کردیم

با سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز!
بسیار عالی بود، به بهترین نحو ممکن آموزش رو قرار دادید، منتظر ادامه کارتان هستیم!:smile:

سلام کارتون عالیه بسی لذت بردیم
بسیار ممنون :smile:

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
موفق باشی
البته این وسط ممکنه مشکلاتی پیش بیاد برای بازی، ممکنه بازی هنگ کنه. البته شما فقط برای یک اسلحه این رمز رو ساختی اما در دروس آینده طریقه این که با یک عمل کل اسلحه ها دارای مهمات بی نهایت بشن رو آموزش میدم. در اون زمان باید اون آدرس اصلی رو پیدا کنید حتما.

آره من هم دقیقا به همین فکر می کردم!چون هر راند که تموم می شد دوباره باید اون کد ها رو وارد می کردم(مقدار منظورمه).
به هر حال دستت درد نکنه;)
فقط زودتر آموزش جدید بزار :biggrin1: مرسی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر