Call Of Duty 2

سلام
من دیدم زمان اومدن این بازی نزدیک شده گفتم یه تاپیک باز کنم.
که حداقل این بازی هم جزء ادما محسوب کنیم.
بنده خد ا گناه داره.اصلا تحویلش نمیگیریما. :cry: :cry: :cry:
بازی Call of Duty2
سومین شماره از این بازی هستش.البته برا pc
بازی اول با نام Call of Duty
نسخه بعدی که اضافه شونده بازی اول بود با نام:United Offensive
و حالا قمست دوم از این بازی که به طور مستقل نصب میشه.
کار استودیوی Infinity Ward
و کمپانی Activision
این بازی قراره 25 اکتبر یعنی 3 روز دیگه ریلیز شه.

بای بای

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
نوشته شده توسط pandora tomorrow:
خوبی سری های این بازی اینه که سیستم خیلی قوی نمیخواد با اینکه گرافیک خیلی بالایی هم داره البته نسبت به بازی های هم سبک خودش. باید به شرکت سازندش افرین گفت که این قدر خوب و عالی موتور بازی رو بهینه کردن
اتفاقاً نظر من کاملاً برعکسه !
توی این مدت 2-3 هفته من اکثر بازی های مطرح رو نصب کردم تقریباً میتونم بگم بدترین بازی از نظر اجرا شدن همین COD2 بود که روی تنظیمات متوسط به زحمت 20 فریم در ثانیه اجرا میشد البته بازی کاملآً روون و خوب بود ولی خب بازی ای که فیزیک و گرافیکش جلوی مثلاً HL2 هیچ حرفی برای گفتن نداره نباید انقدر سنگین باشه ... من HL2 رو روی بالاترین تنظیمات و 4X AA,AF حدود 80 فریم بازی میکنم اونوقت این 20 فریم میده !

در کل بازی متنوع و لذت بخشی بود فقط حیف که کوتاه بود.

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
روی تنظیمات متوسط به زحمت 20 فریم در ثانیه اجرا میشد البته بازی کاملآً روون و خوب بود ولی خب بازی ای که فیزیک و گرافیکش جلوی مثلاً Hl2 هیچ حرفی برای گفتن نداره نباید انقدر سنگین باشه ... من Hl2 رو روی بالاترین تنظیمات و 4x Aa,af حدود 80 فریم بازی میکنم اونوقت این 20 فریم میده !

سلام

محمد جان....چجوري ميشه در حين بازي كردن ديد كه كارت فريم ها رو نشون مي ده؟

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,792
نام
امین
توی این مدت 2-3 هفته من اکثر بازی های مطرح رو نصب کردم تقریباً میتونم بگم بدترین بازی از نظر اجرا شدن همین COD2 بود که روی تنظیمات متوسط به زحمت 20 فریم در ثانیه اجرا میشد البته بازی کاملآً روون و خوب بود ولی خب بازی ای که فیزیک و گرافیکش جلوی مثلاً HL2 هیچ حرفی برای گفتن نداره نباید انقدر سنگین باشه ... من HL2 رو روی بالاترین تنظیمات و 4X AA,AF حدود 80 فریم بازی میکنم اونوقت این 20 فریم میده !

محمد جان من اصلا با این بازی مشکلی ندارم و اطلاعی درباره ی فریم و ... ندارم که ببینم ماله من چند فریم نشون میده ولی من از همون وقتی که بازی رو نصب کردم باهاش هیچ مشکلی نداشتم و هیچگونه گیر کردنی هم دربازی نداره لود کردنش هم که به قول معروف خداست اینو قبول کن با اینکه گرافیک بالایی داره و بازیش در وسعت زیادی انجام میگیره لود شدنش خیلی سریعه حالا به هر حال....
راستی ممد یه زمانی که اون سیستم نفتی رو داشته میگفتی نه پی سی حال نمیده و فقط پی اس 2 و از این حرف ها حالا نظرت چیه خوبه یا نه؟ با بازی های مثل فییر و کویک 4 و ... که عمرا رو پی اس 2 نمیشه بازیشون کرد چی میکنی
smile.gif

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424

دقيقا همينطوره !

منم اكثر بازيها رو تست كردم , 6800GT 256mg - cpu 3200 amd athlon -با این این سیستم تست کردم اصلا وحشتناک سنگین اجرا میشه ! پدر سوخته ها اومدن روی کارت 7800 بازی cod2 رو مجاني گزاشتن ! حالا منظورشون از اين كار چيه ؟؟؟!!! يني بريد 7800 بگبريد.

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
نوشته شده توسط behzadr:
سلام

محمد جان....چجوري ميشه در حين بازي كردن ديد كه كارت فريم ها رو نشون مي ده؟
با نرم افزار Fraps میشه براحتی تعداد فریم رو در گوشه تصویر دید ... میتونی این برنامه رو از قسمت دانلودهای صفحه اصلی بگیری ، برای گرفتن عکس و فیلم از داخل بازی هم بکار میره.

محمد جان من اصلا با این بازی مشکلی ندارم و اطلاعی درباره ی فریم و ... ندارم که ببینم ماله من چند فریم نشون میده ولی من از همون وقتی که بازی رو نصب کردم باهاش هیچ مشکلی نداشتم و هیچگونه گیر کردنی هم دربازی نداره لود کردنش هم که به قول معروف خداست اینو قبول کن با اینکه گرافیک بالایی داره و بازیش در وسعت زیادی انجام میگیره لود شدنش خیلی سریعه حالا به هر حال....
من هم نگفتم با بازی مشکل دارم ... منتها کاملآً میشه احساس کرد که سنگین اجرا میشه ... از روی فریم ریتها هم که دیگه کاملا مشخصه ...
GeForce 7800 GTX 512 که Fear رو با اون عظمت روی بالارتین رزولوشن و بالاترین تنظیمات 71 فریم اجرا میکنه بازی COD2 رو فقط 32 فریم در ثانیه اجرا میکنه ...

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
امین در مورد اون سوال سیاسی که پرسیدی :) توی همین پست قبلی جواب داده بودم ولی اشتباهاً قبل از ارسال ریفرش کردم و همه چی پرید دیگه هم حوصله ندارم بنویسم !

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
سلام

من اين برنامه اي كه فريم ريت رو نشون ميده رو نصب كردم

بازي ماست وانتيد رو 12 تا 20 فريم و پزنس رو با 15 تا 19 فريم اجرا كردم

ميخواستم ببينم كه ميانگين يه فريم ريت خوب چيه

من اين دوتا بازي رو در حالات نرمال و 1024x768 اجرا كردم

سخت افزار من
CPU 2.4 CEL
Graphic MSI 5200 FX 128 MB
RAM SPC 512
MIN Giga 8IPE1000

هستش

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
ميخواستم ببينم كه ميانگين يه فريم ريت خوب چيه

Frames per second Gameplay

<30 FPS very limited gameplay (كمتر از 30)
30-40 FPS average yet playable
40-60 FPS good gameplay
>60 FPS best possible gameplay (بيشتر از 60)

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
پس انگار سامان جون اوضاع ما خيلي خرابه

من كه زير سي فريم بازي رو اجرا ميكنم

بعد اين توي نوع بازي تاثير داره يا نه براي همه يكي هستش

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
نرم افزار Fraps میشه براحتی تعداد فریم رو در گوشه تصویر دید ... میتونی این برنامه رو از قسمت دانلودهای صفحه اصلی بگیری ، برای گرفتن عکس و فیلم از داخل بازی هم بکار میره.

من اين نرم افزار رو دارم...منتها تعداد فرم ها رو چه حالتي قدرت كارت رو بهتر نشون مي ده....پايين يا بالا

براي همين كال مثلا...

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
بعد اين توي نوع بازي تاثير داره يا نه براي همه يكي هستش

ببين مثلا تو يه بازي شوتر اول شخص تعداد فريم ها خيلي مهمه.فريم ها اگه زيره 30 باشه اصلا بازي لذت بخش نيست.اما شايد بشه مثلا يه بازي استراتژيك رو با فريم هاي زير 30 هم بازي كرد و خيلي هم مشكل ايجاد نشه.
بازي هاي ورزشي و رانندگي هم فريم هاي بالا ميخوان.
بازي هاي سوم شخص ادونچر محض اگه فريم ها پايين باشه خيلي مهم نيست ...

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
من الان هيچ بازي Fps رو سيتمم نصب نيست و گرنه امتحان ميكردم
ولي نوشتن توي پست هاي بالا
كه با بازي فير رو با 70 فريم اجرا ميشه
و يا Hl2 با 80 فريم

ولي فكر كنم به برنامه نويسي اون شركت هم ربط داره كه بازي رو كارت ها رون اجرا بشه
يا سازگاريش بالا باشه

بعد اينكه من اين فريم ريت ها رو توي فيلم ها هم ديدم يه فيلم كه از 25 فيرم كمتر بشه
صحنه فيلم آروم ميشه يا اينكه اكه به بالاي 50 فريم بره فيلم خيلي تند ميشه

ولي فكر كنم پي يه ميانگين نيايد زير 25 الي 30 فريم ريت بره توي بازي

آخرین ویرایش:

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
نوشته شده توسط behzadr:
من اين نرم افزار رو دارم...منتها تعداد فرم ها رو چه حالتي قدرت كارت رو بهتر نشون مي ده....پايين يا بالا

براي همين كال مثلا...
برای اینکه یک بازی رو با کیفیت خوب انجام بدی لازمه که تنظیمات رو حالت نرمال یا High قرار داشته باشن
در این حالت اگه فریم گرفتی و دیدی بالای 30 هست یعنی کارتت قدرت کافی برای اجرای اون بازی با اون تنظیمات رو داره .... هر چه تنظیمات رو پایین بیاری فریم بالا میره ...یعنی راحت تر و با سرعت بیشتری تصاویر جابجا میشن اما کیفیت افت میکنه ...

مثلا من کال 2 رو با این تنظیمات بازی کردم :

i6989_Call.jpg

i6988_call2.jpg

و فریم 20-25 داشتم ... یه مقدار برای بازی اول شخص پایینه اما میشه باهاش کنار اومد...

يعني اينكه هرچي فريم هاي بازي بالاتر باشه اون بازي كيفيت بهتر رو داره با كارت اجرا مي كنه..درسته؟
بهتره فریم رو با سرعت تعبیر کنی نه کیفیت
فریم در ثانیه یعنی تعداد تصاویر ثابتی که در هر ثانیه دیده میشه ... اگه این تعداد از حدود 20 کمتر باشه چشم آدم متوجه این تاخیر میشه و بازی به نظر کند میاد مخصوصاً اگه تحرک زیاد باشه ... مثلا در لحظه های انفجار یا شلوغی لازمه تعداد بیشتری تصویر به نمایش در بیاد و اگه کارت نتونه اون مقدار فریم رو تامین کنه بازی کند میشه و تیک میزنه
هر چی کیفیت و جزییات بازی رو ببری بالاتر اجرای سریع و بدون تاخیرش برای کارت سخت تر میشه یعنی فریم پایین میاد
ولي نوشتن توي پست هاي بالا كه با بازي فير رو با 70 فريم اجرا ميشه و يا Hl2 با 80 فريم
50-60 فریم بهترین حالت هست و دیگه بالاتر ازاون تفاوتی نمیکنه ... مثلا 60 فریم با 100 فریم فرقی نداره ... اگه مثلا 80 فریم داری میگیری یعنی هنوزم جا داره تنظیمات و گرافیک بازی رو بالاتر ببری ولی اگه رفت زیر 25 یعنی باید تنظیمات رو آورد پایین تا بحالت عادی برگرده

آخرین ویرایش:

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
از توضيحاتت ممنون محمد جان

من كارتم يه 5700 128 bit هست....فكر مي كني بازي مثل همين كال 2 با اين كارت رو چه فريمي اجرا ميشه

و همچنين آپديت درايور كارت چقدر تاثير داره كه مثلا تو بازي ها بهينه تر عمل كنه....(من هنوز خاصيت مثبت آپديت كارت و اصولا هر نوع درايوري رو كامل نفهميدم)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر