Multi Platform Grand Theft Auto IV

با سلام
از جایی که گفتگوی قبلی مربوط به این بازی، بسیار قشنگ شده است و به بحث در مورد مسائل متفرقه اختصاص یافته است و تقریبا!!! هیچ چیز در مورد بازی وجود ندارد، گفتگوی دیگری برای بحث در مورد بازی و مشکلات کاربران ایجاد شده است.

راهنمای نصب و اجرای بازی توسط Behzad در اینجا نوشته شده. لطفاً قبل از پرسیدن سوال آن را مطالعه کنید.

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]قبل از مطرح کردن سوالات خود در تاپیک، توضیحات زیر را به دقت بخوانید[/FONT][/FONT]

راهنمای نصب و اجرای GTA IV

خرید بازی

GTA IV از آن دسته بازیهائیست که از سوی وزارت ارشاد ممنوع شده است. به همین دلیل اکثر فروشگاه‌ها از فروش آن خودداری می‌کنند.
بهترین راه برای خرید بازی خرید از فروشگاه‌های اینترنتیست.

حجم فایل‌های بازی در مجموع حدود 14GB است. بدین معنا که بازی در 4 دیسک 4.7 گیگابایتی و یا در 2 دیسک 8.5 گیگابایتی عرضه می‌شود.

پس اگر فروشگاهی بازی را در 2 دیسک عرضه می‌کند به معنای ناقص بودن بازی نیست.
4 4.7GB DVDs = بازی کامل است
2 8.5GB DVDs = بازی کامل است

نصب بازی

برای اجرا کردن بازی به Windows XP Service Pack 3 یا Windows Vista Service Pack 1 نیاز دارید. اگر آخرین Service Pack را نصب نکرده باشید بازی اجرا نمی‌شود.

اگر Windows XP شما مجهز به آخرین Service Pack (Service Pack 3/SP3) نباشد، برای نصب آن 2 راه دارید.

1-خرید یک عدد CD Windows XP SP3 و تعویض ویندوز (در صورتی که امکان دانلود Service Pack به صورت جداگانه را نداشته باشید، خرید CD و تعویض ویندوز تنها راه است)

2-دانلود Service Pack 3 از سایت Microsoft و ارتقاء ویندوز خود به Service Pack 3

* آموزش تبدیل Windows XP به Service Pack 3 بدون نصب Service Pack (در صورتی که قصد ندارید Windows خود را ارتقاء دهید):

روش اول:
کد:
1: Run Regedit by Clicking on Start > Run , type in regedit and press enter
2: Make a backup of your registry (just in case)
3: Browse to "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\C ontr ol\Windows"
4: Modify the value of "CSDVersion" from "0x00000200" (SP2) to the Windows XP SP3 value of "0x00000300"
5: Close registry editor.
6: Reboot
.

روش دوم:
این فایل را دانلود کنید، اجرا کنید و سپس کامپیوتر خود را Restart کنید.

اگر Windows Vista شما مجهز به آخرین Service Pack (Service Pack 1/SP1) نباشد، برای نصب آن 2 راه دارید.

1-خرید یک عدد DVD Windows Vista SP1 و تعویض ویندوز (در صورتی که امکان دانلود Service Pack به صورت جداگانه را نداشته باشید، خرید DVD‌ و تعویض ویندوز تنها راه است)

2-دانلود Service Pack 1 از سایت Microsoft و ارتقاء ویندوز خود به Service Pack 1

قبل از نصب کردن بازی، برنامه‌های زیر را بر روی Windows خود نصب و یا Update کنید:

قبل از هر چیز، با استفاده از برنامه‌ی CCleaner رجیستری ویندوز خود را مرتب کنید.

Adobe Flash Player
اگر آخرین نسخه از Adobe Flash Player بر روی سیستم شما نصب است، نیازی به نصب مجدد ندارید.
اگر Adobe Flash Player بر روی سیستم شما نصب نیست، می‌توانید از طریق لینک‌های زیر آن را نصب کنید.
Internet Explorer
FireFox
اگر نسخه‌ی قدیمی Adobe Flash Player بر روی سیستم شما نصب است، ابتدا با استفاده از این لینک را پاک کرده و سپس با استفاده از لینک‌های بالا آخرین نسخه را نصب کنید.

Update Visual C++
اگر از Windows 32bit استفاده می‌کنید با استفاده از این لینک و اگر از Windows 64bit استفاده می‌کنید با استفاده از این لینک Visual C++ را Update کنید.

Update .NET Framework to v3.5 + SP1
با استفاده از این لینک .Net Framework 3.5 را دانلود کرده و با استفاده از این لینک Service Pack 1 را دانلود کنید.

برای اجرای بازی به برنامه‌های RockStar Games Social Club و Games for Windows Live نیاز دارید.
برنامه‌ی RockStar Games Social Club به صورت اتوماتیک قبل از نصب بازی نصب می‌شود. اگر به هر دلیلی Social Club نصب نشد، می‌توانید از داخل DVD بازی به صورت جداگانه آن را نصب کنید.
معمولا در نسخه‌های دستکاری شده توسط شرکت‌های ایرانی، Social Club‌ به صورت اتوماتیک نصب نشده و باید جداگانه از داخل DVDهای بازی نصب شود.

برنامه‌ی Games for Windows Live به صورت اتوماتیک قبل از نصب بازی نصب می‌شود. اگر به هر دلیلی Games for Windows Live نصب نشد، می‌توانید از داخل DVD بازی به صورت جداگانه آن را نصب کنید.
معمولا در نسخه‌های دستکاری شده توسط شرکت‌های ایرانی، Games for Windows Live‌ به صورت اتوماتیک نصب نشده و باید جداگانه از داخل DVDهای بازی نصب شود.

در صورتی که بازی از شما درخواست کرد که Games for Windows Live را Update کنید، با استفاده از این لینک اینکار را انجام دهید.

پس از نصب برنامه‌های مورد نیاز، می‌توانید GTA IV را نصب کنید. مراحل نصب بازی کاملا ساده بوده و هیچگونه پیچیدگی‌ای ندارد.

پس از نصب بازی، آخرین نسخه از DirectX را با توجه به Windows خود نصب کنید. (معمولا بعد از نصب بازی DirectX به صورت اتوماتیک نصب می‌شود)

اگر در نصب هرکدام از برنامه‌های بالا به مشکل خوردید، یک بار با استفاده از برنامه‌ی CCleaner رجیستری Windows خود را مرتب کرده و فایل‌های اضافه‌ی موجود بر روی سیستم را پاک کنید.

* اگر Windows شما مشکل خاصی نداشته باشد، تمامی برنامه‌های بالا به اضافه‌ی خود بازی بدون هیچگونه مشکلی نصب می‌شوند.

* در حین نصب برنامه‌های بالا، نصب Rockstar Games Social Club، نصب خود بازی، Crack کردن بازی، اجرا کردن Social Club و اجرا کردن بازی، می‌توانید به اینترنت متصل باشید.
به عبارت دیگر متصل بودن به اینترنت هیچگونه مشکلی در مراحل نصب و اجرای بازی به وجود نمی‌آورد.

* اجرا کردن بازی تنها با استفاده از برنامه‌ی Social Club امکان‌پذیر است.
برای اجرای بازی نیازی به ساختن اکانت Social Club و Login کردن نیست و می‌توانید با Skip کردن مراحل ساخت اکانت و Login وارد بازی شوید.

Crack کردن بازی

بهترین کرک موجود برای بازی، کرک گروه Razor1911 است.
با استفاده از این لینک می‌توانید Crack را دانلود کنید.
هر 3 فایل موجود در Crack بازی (LaunchGTAIV، GTAIV.exe و Razor1911.dll) باید در محل نصب بازی کپی شوند.

* در صورتی که قبلا از Crack دیگری استفاده کرده‌اید، بهتر است یک دور بازی را Uninstall کرده و مجددا با استفاده از Crack گروه Razor1911 نصب کنید.
* استفاده از این Crack به همه توصیه می‌شود. با استفاده از این Crack مشکل تکان خوردن دوربین و حرکت خود به خودی ماشین‌ها کاملا برطرف می‌شود.

اجرا کردن بازی

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی:
Microsoft Windows Vista SP1/XP SP3 ONLY
1.8GHz Intel Core 2 Duo/2.4GHz AMD Athlon X2 64 Processor
1GB RAM for Windows XP/1.5GB RAM for Windows Vista
16GB Free Hard Disk Space
256MB NVIDIA GeForce 7900
256MB ATI Radeon X1900

* نسخه‌ای که اکثر شرکت‌های ایرانی منتشر کرده‌اند 2 مرحله نصب دارد. در صورتی که نسخه‌ای که خریداری کرده‌اید 2 مرحله نصب داشته باشد، حداقل به 28 گیگابایت فضای خالی بر روی هارد احتیاج دارید.
(پس از اتمام مرحله‌ی دوم نصب می‌توانید 14 گیگابایت اول را پاک کنید)

همانطور که می‌دانید، GTA IV سرشار از باگ و مشکلات گرافیکیست.
بازی با قدرتمندترین سیستم‌های روز هم Frame Rate مطلوبی نداشته و در بسیاری مواقع Crash می‌کند.
باگ‌های گرافیکی بسیار زیادی در بازی وجود دارند و بر روی بسیاری از سیستم‌ها، Textureهای بازی بارگذاری نمی‌شوند.
در حال حاضر هیچ راه‌حلی برای برطرف کردن این مشکلات وجود نداشته و باید تا زمان انتشار Patch منتظر ماند.
(به گفته‌ی RockStar ظرف چند روز آینده یک Patch برای بازی منتشر خواهد شد.)

برای بهبود Frame Rate‌ بازی، شرکت‌های nVidia و ATi درایور (Driver) های جدیدی مخصوص این بازی منتشر کرده‌اند.
با استفاده از لینک‌های زیر می‌توانید Driver مربوط به سیستم خود را دانلود کنید. دانلود این Driverها به همه توصیه می‌شود.

درایورهای nVidia:
برای Windows XP 32bit
برای Windows XP 64bit
برای Windows Vista 32bit
برای Windows Vista 64bit

درایورهای ATi:
برای Windows XP 32bit
برای Windows XP 64bit
برای Windows Vista 32bit
برای Windows Vista 64bit

یک Patch غیر رسمی نیز برای این بازی منتشر شده است؛ اما نصب آن توصیه نمی‌شود.
با این وجود می‌توانید با استفاده از این لینک (و یا سایر سایت‌های
Torrent) این Patch را دانلود کنید.

* با وجود اینکه این Patch وضعیت بازی را کمی بهبود می‌بخشد، بازهم بازی بر روی تقریبا تمامی سخت‌افزارها مشکل Frame Rate داشته و تا زمان انتشار Patch رسمی این وضعیت باقی خواهد ماند.

هیچکس نمی‌داند که کامپیوتر شما با فلان مشخصات بازی را با چند فریم و روی چه تنظیماتی اجرا خواهد کرد.
تنظیمات گرافیکی این بازی هیچگونه مبنای مشخصی نداشته و بر روی سخت‌افزارهای مختلف نتایج کاملا متفاوت و دور از انتظاری مشاهده شده است. لطفا از پرسیدن این سوال بیهوده خودداری کنید.

برای Save کردن در طول بازی نیازی به Login کردن در Games for Windows Live نیست. تنها کافیست یک اکانت به صورت Offline بسازید تا بتوانید بازی را ذخیره کنید.
با غیرفعال کردن Autosave دیگر نیازی به Login کردن در Games for Windows Live نداشته و مانند نسخه‌های قبلی می‌تواند به خانه‌ی خود در بازی رفته و بازی را ذخیره (Save) کنید.

-----

در صورتی که سیستم ضعیفی دارید، می‌توانید با استفاده از توضیحات این لینک تنظیمات بازی را در کمترین حالت ممکن قرار دهید.
اگر سیستم قدتمندی دارید، با ادیت همین فایل و بالا بردن مقادیر می‌توانید بازی را با تنظیمات بالاتر (و یا بالاترین تنظیمات) اجرا کنید.

* برخی از تنظیمات گرافیکی بازی برای پیشرفته‌ترین کارت‌های گرافیکی هم غیرفعال است. اما با استفاده از توضیحات بالا می‌توانید بازی را با بالاترین تنظیمات گرافیکی اجرا کنید.

* فقط در صورتی که سیستم بسیار قدرتمندی دارید بازی را با بالاترین تنظیمات گرافیکی اجرا کنید. در غیر این صورت با مشکلات شدید Frame Rate مواجه می‌شوید.

Errorها

در هنگام اجرای بازی ممکن است با انواع و اقسام Errorها روبه‌رو شوید.
بعضی از Errorهای شناخته شده و راه حل آنها:

RMN20
Windows Vista: Need to have Service Pack 1 or higher to proceed.

RMN30
Windows XP 64 / Server 2003: Need to have Service Pack 2 or higher to proceed.

RMN40
Windows XP: Need to have Service Pack 3 or higher to proceed.

DD3D50
D3D Error - DirectX 9 video card required

TEXP110
D3D Error - Failed to create texture - Please restart the game

DWIN20
D3D Error - Failed to query memory. Please re-start the game.

DD3D10
D3D Error - Please re-boot your system

DD3D10

DD3D30

DWIN30

DD3D20
D3D Error - Please re-install the game and/or re-install DirectX

DWIN10
D3D Error - Please restart the game

DD3D60
D3D Error - Shader Model 3.0 or higher is required

DD3D70
D3D Error - Unable to retrieve D3D Device. Please re-boot your system

GPUP10

TEXP20

TEXP30

TEXP80

DD3D40
D3D Error - Unable to retrieve device capabilities. Please install latest video card driver and/or re-install DirectX

TEXP10
D3D Error - Unable to retrieve device capabilities. Please install latest video card driver and/or re-install DirectX

DD3D80
D3D reset failed - Please restart the game.

STRB10
Failed to delete file - Please re-boot your system

RMN10
Failed to read file - Please re-boot your system

STRM10

STRM20

BNDL10
Failed to write file – Please re-boot your system

STBF10
Failed to write file – Please re-boot your system

VOIC10
Fatal voice chat error - Please restart the game

RESC10
Out of video memory - Please re-boot your system

BA10
Out of virtual memory - Please re-boot your system

EA10
Out of virtual memory - Please re-boot your system

TEXP60
Unable to create color render target - Please re-install DirectX and/or install the latest video card driver.

TEXP70
Unable to create depth render target - Please re-install DirectX and/or install the latest video card driver.

AE10
Insufficient Memory to Start Game - Please close some applications and restart the game

PC10
Unable to retrieve D3D Device - Please reboot your machine or reinstall your display driver

TF10
Unable to write to disk - Please restart the game

WS20
InitWinSock failed - Please re-boot your system and/or re-install the game

WS30
InitWinSock failed - Please re-boot your system and/or re-install the game

MMA10
Out of memory - Please re-boot your system
این گفتگو برای بحث در مورد مشکلاتی که بازیکن در داخل بازی با آن مواجه می شود ایجاد شده است. که می توانند شامل و نه محدود به موارد زیر باشند :

1. کنترل بازی
مثال 1: چگونه ماشین بدزدم ؟
مثال 2: چگونه تیراندازی کنم ؟

2. نحوه حل معماها و پشت سرگذاردن مراحل و ماموریت های بازی.
مثال : در فلان ماموریت چه باید کرد ؟

3. سوالات کلی در مورد بازی و راهنماییهای مربوطه
مثال : از کجا می توان اسلحه خریداری کرد.

4. قراردادن عکسهای گرفته شده از خود در بازی
توجه داشته باشید که برای ارسال عکسها یا از thumbnail استفاده کنید و یا عکس ها را در اسپویلر قرار دهید.

---------------------------------------------------------
نمونه مواردی که "نباید" در این گفتگو ذکر شوند و باید در آدرس زیر ارسال شوند.
Grand Theft Auto IV - PC Version Problems

1. بحث در مورد کرک (Crack) و درخواست آن

مثال 1: من نتوانستم کرک بازی را پیدا کنم.
مثال 2: Crack من کار نمی کند.

2. بحث در مورد مشکلات فنی اجرای بازی

مثال 1: بازی من افت فریم دارد.
مثال 2: صدای بازی مشکل دارد.

3. بحث در مورد سیستم موردنیاز برای اجرای بازی

مثال 1: آیا بازی روی سیستم من اجرا می شود؟
مثال 2: من بازی را روی سیستم خود اجرا کردم و x فریم گرفتم.

4. بحث در مورد نحوه خرید یا دانلود و مشکلات مربوط به آن و نق زدن در مورد ممنوع شدن بازی

مثال 1: من بازی را از فلان شرکت خریدم.
مثال 2: وای وای چقدر بده که نمیگذارند بازی کنیم و بازی رو ممنوع کرده اند.
مثال 3: بازی را از کجا دانلود کنم ؟
مثال 4: من بازی را کجا تهیه کنم ؟

---------------------------------------------------------

برای گرفتن کدهای رمز (Cheat) به آدرس زیر مراجعه کنید
رمز های بازی GTA4

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: NHM

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,987
نام
احمد
سلام

من دوباره هوس کردم بازی رو برم اما دیسکی که دارم خراب شده :| سوالی که دارم اینه که اگه نسخه کم حجم رو بگیرم میتونم پچهارو نصب کنم ؟!

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,987
نام
احمد
سلام

من دوباره هوس کردم بازی رو برم اما دیسکی که دارم خراب شده :| سوالی که دارم اینه که اگه نسخه کم حجم رو بگیرم میتونم پچهارو نصب کنم ؟!

اِ چه جالب خودم هم یادم رفته بود این سوال رو پرسیدم اومدم بپرسم دیدم قبلا پرسیدم چه قدر هم جواب گرفتم :|

منظورم این 16-17 مگیا نیستا نزدیک 5-4 گیگه ...

آخرین ویرایش:

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
اِ چه جالب خودم هم یادم رفته بود این سوال رو پرسیدم اومدم بپرسم دیدم قبلا پرسیدم چه قدر هم جواب گرفتم :|

منظورم این 16-17 مگیا نیستا نزدیک 5-4 گیگه ...
خب دانلود کن خودت تست کن دیگه :D
میخوای شب بزاری برا دانلود حجم ـت که نمیپره !:D

Farzin Power

کاربر سایت
Jan 25, 2013
50
نام
فرزین
به نظر من اگه این چیزارو تو IV میذاشتن بازی به شدت مسخره می شد و ارزشش میومد پایین...
مشکل شما اینه که این بازیو با San Andereas مقایسه میکنی در حالی که IV هیچ ربطی به نسخه های قبل نداره

یعنی چی؟ پروژه برجسازی نیست که! بازیه! من دوست داشتم اینا هم توش باشه! برای من که بیشتر جالب میشد. نظر شما واسه خودت، نظر منم واسه خودم!

mori923

کاربر سایت
May 12, 2011
499
نام
مرتضی
من تازه یه لب تاب گرفتم.ویندوز ۸نصب کردم
بازی روی ویندوز ۸ اجرا میشه
مشخصاتش هم اینه ردازنده: Intel 3632QM Core i7 2.2GHz UpTo 3.2 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHzحافظه: 8 GB DDR3
هارد دیسک: 1024 GB 5400RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 635M DDR3 2048 MB UpTo 4096 MB

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,940
نام
حسین
چند روز پیش این GTAIV را نصب کردیم برا یک کاری با این درایور جدید و کارت جدید ابدیت هاش خیلی خیلی راحت اجرا شد بالای 60 فریم .دوستان مد چیزی بلد هستند بگند

---------- نوشته در 07:49 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:02 PM ارسال شده بود ----------

2 تا تصویر جدید گرفتم دلم نیامد قرار ندم تمام جذابیت PCبا این مداش هست b-)

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
من از بچگی دارم با مدینگ تک تک GTA ها زندگی میکنم موندم چطوری این مد اول شخص IV رو تازه دیدم :|
عالی بود! محشره این مد! حتما بریزید!
یعنی قشنگ لذت بازی رو دوبرابر میکنه جوری که انگار بازی سبکش شده First Person shooter خالص :D فقط یک سری ضعف انیمیشن داره که مشکل از خود بازی هست و وقتی GTA V بیاد و اون انیمیشنای قویی داره و با این مد محشر میشه!
دوربین از پشت فرمون هم میاد و خیلی عالیه! موندم چرا راکستار خودش این دوربینو اضافه نمیکنه که کنسول بازا هم تجربش کنن!

خلاصه دوباره زدم تو کار مدینگ IV تا موقعی که V بیاد و بزنم تو خط مدینگ اون :D
محشره خداییش :D

saman98

کاربر سایت
Nov 21, 2013
299
نام
saman
دوستان اين بازي رو هر كاري كردك اجرا نشد نميدونم ديگه از چيه هر جي كرك تو نت بود تست كردم هيج كدوم جواب ندادن چه كار كنم ؟

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
اتفاقی بس جالب!:D

GTA-IV-vs-Watch_Dogs-672x372.jpg

Watch_Dogs Mod For GTA IV Released, Looks Phenomenal

source

خواهشا دوستان بحث مقایسه و این جور مسائل پیش نکشن و تاپیک را منحرف نکند تا صابر با کاتانا به خاطر سرآغاز انحراف خط خطیم نکنه!:-s

Steven

کاربر سایت
Oct 24, 2007
472
سلام موقع سوار شدن با خودرو این دوربین رو چطوری تغییر بدم که وقتی با ماشین میچرخم پشت ماشین باشه امیدوارم منظورم رو رسونده باشه توی کنترل بازی باید کدوم تنظیم رو بزنم ؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر