Quest of Persia يك بازي كاملا ايراني

vkazemi

کاربر سایت
Aug 1, 2007
4
نام
وحید کاظمی
امروز داشتم برای اولین بار این ترد رو میخوندم و باید بگم خیلی برام جالب بود منتها دیگه حوصله جوابهای تکراری و احمقانه رو ندارم در عوض میخواستم بگم ما احتمالا تا دو ماه آینده قراره بازی جدیدمون با عنوان Quest of Persia : Lotfali Khan Zand رو Release کنیم و البته در ایران. ماجرای این داستان قبل از ماجرای Revenge of Qajar هست، داستان به صورت کاملا تاریخی هست و از لحاظ کیفیت باید بگم حرفهای زیادی برای گفتن داره. من به عنوان برنامه نویس بازی بی صبرانه منتظرم که کار تموم بشه و اطمینان دارم که نظر خیلیها در مورد خیلی چیزها با دیدن این بازی عوض میشه. گیم پلی بازی رو میتونید توی تریلر بعدی در ماه آینده ببینید. Screenshot ها رو هم از روی سایت www.questofpersia.com میتونید ببینید که تماما Real-Time هستند و من رو کامپیوتر خودم گرفتم!

qop_lotfali_ss4s.jpg

shervinrs

کاربر ویژه
کاربر سایت
Mar 9, 2006
401
نام
شروين
خوشحالم كه مي بينم تيم سازنده اين بازي هنوز داره به كارش ادامه ميده. بعد از ديدن QoP فكر نمي كردم شاهد دو بازي ديگه از تيم شما باشيم، البته ظاهرا پنج بازي خواهد بود!
Revenge of Qajar در ايران توزيع شده؟
از چه انجيني استفاده مي كنيد؟ بازي با شمشير؟
حجم تريلر رو نميشه كم كرد. 60 مگ، تا صبح بايد نفت بريزيم توش :cheesygri.
Japanease اشتباست :). يعني نسخه ژاپني هم اون بازي داشته!

و از لحاظ کیفیت باید بگم حرفهای زیادی برای گفتن داره.
اميدوارم. من فقط قسمت هاي ابتدايي از QoP: The End of Innocence (بازي اولتون) رو بازي كردم (و بخاطر گرافيكش نبود كه ادامه ندادم). اميدوارم منظور از كيفيت فقط كيفيت گرافيكي بازي نباشه. چون ديگه كار از اين حرفا گذشته.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,994
نام
آریا
يكي از نكاتي كه ارزش اين بازي را تا حدودي بالا ميبره اينه كه سايت Game Trailers كه همه ميشناسنش تريلر اين بازي رو توي اينجا قرار داده و اين خودش قدم خوبي براي يه بازي ايراني هست.

kalagar2142

کاربر سایت
Feb 20, 2007
590
نام
Mansour
بسيار عالي. واقعا كلي حال كردم . تبريك ميگم به سازنده هاي اين بازي . بچه حتما تريلري كه توي game trailers هست رو ببينيد. ضرر نميكنيد .

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
من بازيش رو خيلي وقته تموم كردم....تنها باحاليه بازي انيميشن هاش هستش....سرباز هاي عراقي هم هي مي دوند و 2تا تير ميزنن دوباره ميدوند 2تا تير ميزنن.......همه ي تير هاشون هم بهتون ميخوره!!!!
ولي يك بازي ايراني براي اولين بار بود كه باهاش حال كردم

vkazemi

کاربر سایت
Aug 1, 2007
4
نام
وحید کاظمی
برای کسانی که احیانا متوجه نشدند باید بگم Lotfali Khan Zand و Revenge of Qajar و End of Innocence سه بازی مختلف هست! پایان معصومیت دو سال پیش اومد و بزودی بازی لطفعلی خان میاد و اما پروژه انتقام قاجار به علت پر خرج بودن تا اطلاع ثانوی کنسل شده و اگر هم یک روز خواستیم درستش کنیم توی ایران به فروش نخواهد رسید.

nemessis

کاربر سایت
Dec 20, 2005
1,183
خب چرا توی ایران نمیفروشید؟ فقط بخاطر یه کپی رایت ما باید یه بازی باحال ایرونی رو بازی نکنیم؟ ( زیادی ناراحت شدم )
خب روی سی دی هاتون قفل و از این جور چیزا بذارین. یا یه کاری کنین مثل بازی رانندگی در تهران که فقط روی دو تا کامپیوتر ( یا حتی فقط یکدونه ) بازی اجرا شه. اینطوری دیگه کسی نمیتونه کپی کنه... .

vkazemi

کاربر سایت
Aug 1, 2007
4
نام
وحید کاظمی
حالا شما بگذار همین لطفعلی خان بیاد تا بعد نوبت به اون برسه در ضمن مگه بازیهای خارجی توی ایران فروش دارند که من و شما میگیریم بازی میکنیم. منظور اینه که بدون Publisher خارجی ما به طرف ساخت اون بازی نمیریم.

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
اون پستم مثله اینکه سوتی بود پاکش کردم :biggrin1:

برای کسانی که احیانا متوجه نشدند باید بگم Lotfali Khan Zand و Revenge of Qajar و End of Innocence سه بازی مختلف هست! پایان معصومیت دو سال پیش اومد و بزودی بازی لطفعلی خان میاد و اما پروژه انتقام قاجار به علت پر خرج بودن تا اطلاع ثانوی کنسل شده و اگر هم یک روز خواستیم درستش کنیم توی ایران به فروش نخواهد رسید.

خوب الان مثلا نرم افزار های شرکت نوین پندار همه قفل دارن و کسی نمیتونه رایتشون کنه.

تا اونجایی که من میدونم تو ایران قانون کپی رایت برای نرم افزار های داخلی اعمال میشه . . .

jeyowich

کاربر سایت
Oct 4, 2006
355
نام
م.مهدي
من معظرت میخوام که این حرف رو میزنم . اما نمیدونم همه جور ادمی پیدا میشه که رو چیزایی سرمایه گذاری میکنن که آدم حالش به هم میخوره . خندش میگیره . اما یه آدم پیدا نمیشه رو گیم سرمایه گذاری خفن کنه تازه اونم تفریحی نه واسه خاطر درآمدش ............................
نجات بندر رضا هم ...........

Asuka-200X

کاربر سایت
Jul 4, 2007
1,083
به نظر من با توجه به تمام مشکلات بازی فوق العاده ایه! مطمئنا خیلی بهتر از من می دونید یه شرکت بازی سازی (در حد متوسط نه خیلی عالی) چقدر دم و دستگاه و امکانات داره که ممکنه حتی به ذهن من و شما نرسه , به نظر من همین که یه عده تلاش کردن و این کارو شروع کردن خیلیه....دیگه بقیش مهم نیست

sepul

کاربر سایت
Apr 26, 2006
132
انیمیشن و گیم پلی از روی کلیپ به نظر ضعیف می آد ولی طراحی محیط به نسبت خوب انجام شده، می مونه بحث های engine و تکنیکی که طبق معمول تو سایتتون شفاف بیان نکردین. قسمت Engine هم که از سایتتون برداشتین
موتوری که به کار بردین آیا همون nebula2 - manglore framework که کار رو باهاش شروع کردین هست ؟
چون چیزی در مورد این موارد تکنیکی گفته نشده !

vkazemi

کاربر سایت
Aug 1, 2007
4
نام
وحید کاظمی
قرار هم نیست در مورد انجین بازی و طرز نوشتنش هم صحبت کنیم این بازی رو ما برای برنامه نویسا نمیسازیم برای بازی بازها میسازیم.

sepul

کاربر سایت
Apr 26, 2006
132
قرار هم نیست در مورد انجین بازی و طرز نوشتنش هم صحبت کنیم این بازی رو ما برای برنامه نویسا نمیسازیم برای بازی بازها میسازیم.
تقریبا تمام بازی های تجاری خارجی اطلاعاتی از موتور و تکنولوژی به کار رفته در بازیشون اعلام می کنند، حتی خیلی از اونها اطلاعات جامعی در مورد جزئیات تکنولوژِی شون منتشر می کنند مانند Crysis، KillZone، Stalker، Doom3 و خیلی های دیگه، هیچ کدومشون هم "برای برنامه نویس ها بازی نمی سازند" ، حالا دیگه چه برسه به سازنده های indie اون هم تو ایران !!!
در ضمن من یادمه تا همین چند وقت پیش تو سایتتون قسمت عمده ای شامل موتور و مشخصات اون بود حتی بعدش هم موتور QoP2 رو معرفی کردین که می گفتین next-gen هست و این حرفها، ولی حالا مثل اینکه استراتژی شرکت عوض شد و تصمیم گرفت دیگه هیچ اطلاعاتی از این قبیل نده و بازی رو برای بازی بازها منتشر کنه !
در هر صورت مربوط به خودتونه که شما چی کار کردین و چه موتوری استفاده کردین، و اصلا می خواهین بقیه بازی سازها و خیلی از بازی باز های حرفه ای رو از موتورتون مطلع کنین یا نه! ولی بیان کردن این حرف تابلو که شما گفتید واقعا لازم نبود، همون بگید نمی خواهیم اطلاعات بدیم کافیه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر