Custom Fighting Stick by Clan MaMMaD

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام
به به .. پس بالاخره این stick ات درست شد و میتونی با وصل کردنش به PC بازی کنی

کاش بیشتر توضیح میدادی .. مثلا اینکه اصلا این قضیه استفاده از Gamepad چیه .
سواد نم کشیده من در همین حد میفهمه
برای اینکه یک کنترلر Arcade رو شبیه سازی کنیم، میایم و از یک Gamepad استفاده می کنیم، یعنی اینکه الان توی کنترلر حمیدوس، هر کدام از دکمه ها و stick اصلی به قسمت مربوطه شون درgamepad متصل هستند. مثلا اگه یک دکمه رو روی دستگاه فشار می دهیم، به دکمه متتاظرش روی گیم پد متصل ـه و گیم پد فکر میکنه که اون دکمه فشار داده شده .

تقریبا برای تمام گیم پد ها و کنترلرهای معروف میشه این کار رو پیاده سازی کرد.
مثلا حتی کنترلرهای 360 و PS3 ، که میشه با استفاده از این دستگاه، یک کنترلر Arcade مخصوص اون کنسول رو به صورت دستی درست کرد.

اگر چیزی رو ناقص و یا اشتباه گفتم، لطفا خودت تصحیح کن

یک مقدار هم در مورد قضیه شرکت دکمه فروش بگو :D

پ.ن : و باز هم افتخاری دیگر برای کـِلـَن ممد :D

جناب حميدوص، اينو جواب ندادين ظاهرا، سوال منم هست!

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
هائووون back!
يعني چرا يه GamePad نگرفتين و "دگمه" هاش رو دربيارين بذارين جاي "دگمه" هاي Fighting Stickتون؟

هائوون؟

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
هائووون back!
يعني چرا يه GamePad نگرفتين و "دگمه" هاش رو دربيارين بذارين جاي "دگمه" هاي Fighting Stickتون؟

هائوون؟
خو دکمه‌هایی که توی دستگاههای Arcade استفاده میشه، قطرشون 3 سانتیمتره مثلاً! کدوم گیم‌پد دکمه‌های 3 سانتی داره؟ طرز ساخت این دکمه‌های آرکید هم طوریه که مناسب برای کارهای سرعتی و اینائه مثلاً. حالت ارتجاعی زیادی داره دکمه‌هاش. مثلاً اگه بخوای یه دکمه رو خیلی سریع بزنی، میتونی به جای یه انگشت، از 2 تا انگشتت استفاده کنی. یعنی دو تا انگشتت رو بذاری روی دکمه و مرتب تند تند یه ضربه با یه انگشت و ضربه‌ی بعدی رو با اون یکی انگشت بزنی.

یادمه یه جا خوندم که در وواقع کنترلرهای گیمها قرار بوده همینقدر گـُنده باشن اما خو چون زیاد صرفه‌ی اقتصادی نداشته و همه‌چی رو به کوچیک‌تر شدن میرفته، شرکتها کم‌کم رو به طراحی کنترلرهای کوچیکتر اوردن و در نهایت رسیدن به "گیم‌پد". البته کسی نمیگه که گیم‌پد بَده، به هر حال راحت و جمع و جوره منتها خو استیک هم هنوز جای خودشو داره.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
آهائووون، ("هائووون" در حالت فهميده شدن --> آهائووون)
ايني كه من نظر ول كردم منظورم اين بود كه خود sensor هارو از GamePad استفاده ميكردين، نع خود دكمه هاش رو.

الان اينو گفتم كه يعني مثلا منم ميفهمم بحث چيه و از اين حرفا.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
اينو يه نيگا بندا، واسه Wii اومده
tatsunoko_capcom_stick.jpg

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
آره دیده بودم، بسیار زیبا می‌باشد. منتها نمیدونم دقیقاً چه جوی‌استیک و دکمه‌هایی توش استفاده کردن. به هر حال قیمت مناسبی هم داره.

معمولاً برای هر گیم فایتینگ که میاد، یه استیک هم به بازار عرضه میشه که روش عکس کاراکترهای اون گیم هست و اینا. این استیک هم به مناسبت عرضه‌ی بازی Tatsunoko vs Capcom که فقط هم برای Wii میاد، طراحی شده. توی Tatsunoko vs Capcom یه سری شخصیت از بازیهای Capcom و یه سری شخصیت از کارتونهای شرکت Tatsunoko حضور به‌هم رسوندن مثلاً. تا جایی که دیدم، گیم‌پلی‌ بازی تقریباً شبیه Marvel vs Capcom هست.

به هر حال اگه کسی این استیک رو هم توی بازار دید میتونه بخره چون گمون کنم بشه با اعمال یه سری تغییرات، برای PC و یا هر کنسولی استفاده‌ش کرد.

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
هائوون؟ خو من چند وقت پیش یه حرکتی انجام دادم.
چند وقتی بود که به دلایلی خیال داشتم بوردِ داخل استیکم رو عوض کنم و دنبال یه بورد خوب بودم. خلاصه تونستم توی همین بازی‌سنتر یه گیم‌پد XBox 360 (سیم‌دار) دست‌دوم گیر بیارم. نتیجه‌ی قضیه این شد:

ip4oqp.jpg

بـــلـــه... :D عکسـی که مشـاهـده می‌کنید، بوردِ داخـل یـک فــَروَند گـیـم‌پـد سیـم‌دار XBox 360 ـــه کـه پـس از لـحـیـم‌کاری و یک سری عملیات مهندسی (:smartass1:) یه این روز در اومده!

آخرش اینکه الان این استیک من برای PC و XBox 360 قابل استفاده است. با 360 تست هم کردم و با بر و بچ چند ساعتی Street Fighter IV بازی کردیم باهاش. بسیار عالی.

kan'aan

کاربر سایت
Jan 14, 2007
1,881
نام
کنعان
آقا دمت گرم

با این که زیاد به این سبک باز یعلاقه ندارم ولی از همین نبوغ و خلاقیتت کلی کف کردم .

امیدوارم به کارت با پشتکار ادامه بدی چون خیلی ارزش داره .

کمتر کسی پیدا میشه که یه چیز رو ترجیح بده خودش درست کنه و آماده نخره !

ایشالله سونی میاد پیدات میکنه میبره شرکت خودش سازمان یافته میزاره اختراع کنی

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
قیمت چند میدی :biggrin1: ولی واقعا کارت عالیه یه ایرانی اصیل ایشالا موفق و سربلند باشی :love:
راستش اونقد دردسرش زیاده که فروختنش توجیه اقتصادی نداره :D
حالا یه سه نفر دیگه هم هستن که به زودی می‌سازن. بذار اونا بسازن، ببین شاید پایه باشن بفروشن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر