مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

گفتگو در 'راهنمايی در خريد و مشكلات سخت افزار' ایجاد شده توسط challengeeverything, ‏Sep 22, 2008.

1. کاربر سایت

موافقم.
    قطعا کسی که بودجه خرید gl502vy رو داشته باشه,باید سراغ مدل gl502vs بره که کارت گرافیک قدرتمند 1070 رو داره و حداقل 3 سال از نظر بازی بیمست.وگرنه کارت گرافیک 980m حتی از 1060 مدل لپتاپ هم ضعیف تر هستش.

بنابراین به نظر بنده از اون جایی که مهم ترین قطعه برای گیم کارت گرافیک هست(البته سایر قطعات هم مهم هستن) تا رنج پنج و نیم خرید asus gl702vm توصیه میشه.
    پ.ن:البته کسی که این لپ تاپ رو میخواد بخره,حتما باید یه کول پد خوب هم باهاش بگیره.

ehsanservat این نوشته را Like کرده است.
  2. کاربر سایت

سلام به همه
    دوستان یه کمکی ازتون میخواستم لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید
    قصد خرید لپ تاپ داشتم منتهی نمیدونم چه برند و مدلی مناسب هستش.میخواستم 2 نوع لپ تاپ بم معرفی کنید.یه لپ تاپ که سیستمش در حد اینترنت و مدیا مناسب باشه و فاکتور هایی که در زیر عرض کردم رو داشته باشه و یه لپ تاپ هم برای گیمینگ،برنامه نویسی و کارهای گرافیکی که باز فاکتورهای زیر رو داشته باشه.قیمت این یکی لپ تاپ تا سقف 4 تومن جا داره.
    1-مهم ترین فاکتور برام کیفیت صفحه نمایش و زاویه دید هست. تفاوت 4k و 1080 چقده؟ در حالت عادی یعنی بدون فیلم یا بازی تفاوت آنچنانی دارن یا نه؟
    2-کیفیت صدای مناسب
    3-وزن مناسب
    4-کیفیت ساخت مناسب و تا جایی که امکان داره بدنه فلزی
    5-کیفیت مناسب تاچ پد و کیبورد
    6-شارژدهی بالای باتری

یه سوال هم داشتم اینکه اگه از لپ تاپ (حالا چه گیمینگ باشه و چه نباشه) برای گیم استفاده کنیم آیا از عمر لپ تاپ کم میشه و زودتر آسیب میبینه یا نه؟
    سپاس فراوان از کمکتون

آخرین ویرایش: ‏Mar 19, 2017
    ehsanservat و Gabit0 این نوشته را Like کرده اند.
  3. کاربر سایت

سلام
    Lenovo V510-15IKB 80WQ01SWGE 15,6" Full HD IPS, Core i3-6006U
    یا
    Lenovo i5-6200U
    ؟
    سپاس فراوان از کمکتون.

4. کاربر سایت

نام:
    گابريل
    سلام؛
    متاسفانه لپ تاپ های مالتی مدیا رو زیاد نمیشناسم ولی برای گیم میتونم کمکت کنم.
    تفاوت 4k و 1080 خیلی زیاده :)) ولی نکته ای که هست اینه که تا باهاشون کار نکنی تفاوتشون رو متوجه نمیشی، یعنی اگه تا حالا با 4k کار نکرده باشی با همون 1080 راحت خواهی بود. ولی اگه واقعا میخوای یک لپ تاپ گیمینگ با کیفیت صفحه نمایش عالی بخری باید بری سراغ MSI، الان صفحه نمایش هایی که MSI استفاده میکنه جدای از رزولوشن بالا، نرخ رفرش خیلی بالایی هم دارن و همشون 120Hz , 5ms هستن. توی کیفیت صدا هم باز هم بهترین برند MSI هست، فک میکنم تنها برندی هست که از تکنولوژی صدای HiFi استفاده میکنه، که باز هم اگه باهاش کار کنی متوجه میشی که چی هست. توی کیبورد و تاچ پد هم MSI از محصولات SteelSeries استفاده میکنه که فوق العاده ست. توی وزن و شارژدهی دیگه تقریبا همه لپ تاپ ها مثل هم هستن.
    در مورد خراب شدن لپ تاپ با بازی زیاد هم فکر نمیکنم صحت داشته باشه، مشکلی که هست اینه که خیلی از لپ تاپ ها سیستم خنک کننده خوبی ندارن و این گرما هست که خیلی به قطعاتشون آسیب میزنه.
    کاش بودجه تون رو میگفتید که دقیق تر راهنماییتون کنم ولی من ک تجربه کار با چندین مدل از لپ تاپ های گیمینگ رو داشتم بهت MSI GT72VR Dominator رو پیشنهاد میکنم که قیمتش حدود 10 تومن هست.

قیمت و مشخصات دستگاه های MSI رو از اینجا میتونید چک کنید.

5. کاربر سایت

نام:
    سید محمد موسوی
    سلام

تا سقف 4 تومن لپ تاپ مناسبی برای گیم نمی شه خرید متاسفانه. تو این رنج قیمت مدل هایی هستن مثل acer v15 یا msi ge62 یا lenovo y700 ولی گرافیکشون نهایتا 960M هست که معادل یه 750 ti دسکتاپ هست و زورش به اکثر بازی های جدید و سنگین مثل هیتمن و دیوس اکس و واچ داگز و ... نمی رسه مگر رو پایین ترین تنظیمات. به همین دلیل به نظر من که خرید لپ تاپ گیمینگ با این بودجه خیلی توجیهی نداره.

در مورد صفحه نمایش تفاوت 4K و 1080p بستگی به فاکتورهایی مثل سایز صفحه، استفاده ی شما، و حتی حساسیت چشم های شما داره. ولی در مورد گیم اصلا این تفاوت مهم نیست. مهم اینه که برای اجرای بازی ها در رزولوشن 4K به حداقل یک گرافیک 1080 نیاز هست!! حالا من هی بگم صفحه 4K به درد لپ تاپ گیمینگ نمی خوره هی بعضی از دوستان بگن 4K خیلی هم خوبه :D خب وقتی تصویری که می گیری 1080p هست چه فرقی می کنه مانیتورت 4K باشه یا نه؟! فقط هزینه می ره بالا و عمر باتری میاد پایین. همین MSI غول های 3 4 هزار دلاری می زنه ولی روش به صورت پیشفرض صفحه 1080p می زنه.
    در استفاده های معمول هم توی سایز لپ تاپ تفاوت آنچنانی ندارن و فقط صفحه 4K برای کسانی نیازه که کار ویرایش فیلم و تصویر می کنن که علاوه بر رزولوشن، کنتراست و دقت رنگ ها و ... هم براشون خیلی مهمه.

در کل برای این بودجه ای که گفتید حقیقتش پیشنهاد قابل قبولی برای گیمینگ نمی شه داد.

6. کاربر سایت

نام:
    سهیل
    دوستان دستگا های ایسوس این نسل به دلیل ضخامت کم مشکل گرما دارن و البته یه سری مشکلات دیگه تو نت بگردین میبینین...عجله نکنین تو خرید مقایسه کنین همه چیرو اول...فقط درصورتی که محدودیت بودجه دارین برین سراغشون وگرنه اولش بررسی کنین

اونقدرام تفاوتی نمیشه دید بین ۱۰۸۰ و ۴کی تو مانیتور ۱۵ یا ۱۷ اینچیه لپتاب...
    Msi اونچنانم خوب نیست...
    قیمتاشم که همه...به نظرم سری predator ایسر گزینه ی خیلی بهتریه

Last edited by a moderator: ‏Apr 8, 2017
  7. کاربر سایت

سلام دوستان...دنبال لپتاپ حداکـثر 14 اینچی هستم برای مادرم... کار خاضی غیر از وبگردی و تایپ و گاها فیلم دیدن انجام نمیده.
    وزنش لپتاپ کم باشه و صفحه نمایشش مناسب باشه.چشم رو اذیت نکنه.زیبایی ظاهری ام تا حدی مهمه :D
    بودجه حداکثر 1.500-1.600
    خودم مدل acer es1 13inch رو در نظر دارم...قیمتش 1.200 هست تقریبا

8. کاربر سایت

نام:
    گابريل
    چرا، اگه کار کرده باشید با هر دو متوجه تفاوتشون میشید
    MSI خیلی عالیه، کیفیت قطعاتی که استفاده میکنه بی نظیره، سیستم خنک کننده ش فوق العاده ست، اصلا با برندهایی مثل ایسر و ایسوس قابل مقایسه نیست

9. کاربر سایت

نام:
    Farzad
    سلام دوستان دنبال لپتاپ تا رنج ۳.۵ هستم
    ی چند مورد اگر معرفی کنید ممنون میشم.

10. کاربر سایت

نام:
    سهیل
    نه واقعا قبول ندارم...در یه سطحن خداییش...من الان ایسر پریداتور دارم و واقعا مشکلی ندیدم...msi هم امتحان کردم تو یه رنجن حتی میتونم بگم ایسر طراحی قشنگتری هم داره

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

11. abt abt

کاربر سایت

نام:
    علی
    سلام بچه ها یه لپتاپ دارم با مشخصات زیر میخوام بدونم به نظرتون چند میتونم بفروشم یا چند بفروشم خوبه؟ 700 750 میشه فروخت؟ مارکشم لنوو عه.
    • پردازنده مرکزي Intel Core i5 3230M 2.60GHz up to 3.20 GHz
    • حافظه RAM با ظرفيت 4 گيگابايت - داراي حافظه رم از نوع DDR3
    • حافظه داخلي با ظرفيت 500 گيگابايت
    • پردازنده گرافيکي AMD Radeon HD 8570M 1GB
    • صفحه نمايش 15.6 اينچ

12. کاربر سایت

دوستان یه تبلت ویندوزی . ارزون قیمت معرفی میکنید؟
    بعد سوال دیگه ام اینه مثلا این تبلت ها ویندوز به فرض 8 دارن میشه وندوز دیگه مثل ویندوز xp روشون نصب کرد؟

fifa13 این نوشته را Like کرده است.
  13. کاربر سایت

نام:
    سینا
    دوستان یه لپتاپ برای کارای روزانه میخوام . بازی رو هم در حد call of duty modern warfare 2 اجرا کنه
    بودجه هم 3 ملیون

این صفحه را به اشتراک بگذارید