گفتگو در مورد شبیه ساز شدن کنسولهای PS3 و XBOX360 برای PC

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد
آره فرهاد من به پی سی اعتقاد دارم توی این زمینه ولی خوب خودت هم میدونی کار راحتی نیست و وفعلا توی همین پلی 2 هم مشکلات اساسی است و البته امید های زیادی هم هست و همین هم که الان میبینی خیلی ها که پلی2 هم دارن باز دارن با شبیه ساز کار میکنن چون اینور یه سری امتیازا داره که اونور عمرا نداره ولی خوب مشکلات خاص خودشم داره دیگه میدونید بهضی بازیه ها هنوز نمیان بعضی ها مشکل گرافیکی دارن با این که هر چی تنظیم کنی و سیستم غول ببندی ....
ولی خوب من در کل گفتم سرعت کار خیلی خوب بوده و اگه با این ورژن های جدید که میاذ پلی 2 هم رمثه پلی استیشن بشه که همه بازی ها راحت اجرا میشن و.....دیگه میشه با خیال راحت روی پلی 3 کار کرد چون اگه زود دتر این قضیه رله بشه خیلی خوبه

بله رضا جان من هم موافقم که هنوز این شبیه ساز مشکلاتی داره البته اگه شما به ورژنهای قدیمی مثلا ورژن pcsx2 .8.1 رو نگاه کنید یا قدیمی تر بایوس رو به زور لود میکردند والان شما بیشتر بازیهارو بازی میکنی کند پیش رفتن برنامه به خاطر همکاری نکردن شرکتهای بازی سازی و سونی هست که البته حق هم دارن :biggrin1: و الان با اومدن dx11 یواش یواش تیم داره فکرش رو متمرکز اونجا میکنه

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد
[
QUOTE=Hesam_1994;779115]عزیز من این همه کمپانی گیم ساز دارن میگن ساخت بازی برای PS3 سخته(از جهت برنامه نویسی روی Cell) . بعداً اونوقت شما میگی شبیه ساز!:biggrin1:
به نظر من شبیه سازی PS3 تا ده سال آینده امکان پذیر نیست! چون باید پردازنده هایی به بازار بیاد که از پردازنده PS3 قویتر باشه! دوستانی هم که گفتن کنسول ها پیچیده شدن و ساخت شبیه ساز براش امکان پذیر نیست، اشتباه میکنند! همونطور که کنسول ها قویتر و پیچیده تر میشن، متد های برنامه نویسی هم پیشرفت میکنه!

حسام جان الان هم به نظر من با cpu های i9 و phenom II هم میشه لا اقر بایوس رو دید:biggrin1: ما باید اینو به یاد داشته باشیم PC هر سال پیشرفت میکنه و پردازندهای بسیار قوی میان که حتی میشه گفت از PS3 هم قویتر بشن اون موفعه میشه گفت که وقتشه

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
دوستان شما مثل این که از سری پردازنده های Extrame اینتل هیچ خبری ندارید . قیمت یک پردازندش اندازه

3 تا ps3 هست شما اون وقت میگین هیچ پردازنده ای از ps3 قوی تر نیست ؟

Intel, LGA771 Socket, L2 12 MB
Whether it's gaming, digital photography, or video editing, today's high-impact entertainment demands breakthrough technology. Get the unrivaled multi-core performance of the Intel Core 2 Extreme processors. It's not about playing the game. It's about dominating and winning the game. Designed for extreme performance, the Intel Core 2 Extreme processors feature the whole arsenal of performance-rich technologies.

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
دوستان شما مثل این که از سری پردازنده های Extrame اینتل هیچ خبری ندارید . قیمت یک پردازندش اندازه

Whether it's gaming, digital photography, or video editing, today's high-impact entertainment demands breakthrough technology. Get the unrivaled multi-core performance of the Intel Core 2 Extreme processors. It's not about playing the game. It's about dominating and winning the game. Designed for extreme performance, the Intel Core 2 Extreme processors feature the whole arsenal of performance-rich technologies.
Intel Core 2 Extreme که نسل قبلی پردازنده های چهار هسته ای اینتل بود! الان Core i7 اومده به بازار که نسبت به Extreme زمین تا آسمون فرق میکنه! حالا من نمیدونم i7 975 قویتره یا Cell !ولی فکر کنم i7 975 قویتر باشه!:biggrin1:
حسام جان الان هم به نظر من با cpu های i9 و phenom II هم میشه لا اقر بایوس رو دید:biggrin1: ما باید اینو به یاد داشته باشیم PC هر سال پیشرفت میکنه و پردازندهای بسیار قوی میان که حتی میشه گفت از PS3 هم قویتر بشن اون موفعه میشه گفت که وقتشه
حق با توئه فرهاد!
ولی حتی اگر بحث سخت افزار رو هم کنار بزاریم، کنسولی که بازی ساختن براش سخته؛ مطمئناً شبیه سازیش سخت تره!:biggrin1:

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301

با سلام خدمت همه

اول از همه باید بگم که قیمت دلیل بر قدرت نیست و هر چی که کلاکش بیشتر Cell بود و کش بیشتری داشت نمیتونه Cell رو شبیه سازی کنه.

به طور کلی گفته میشه که برای شبیه سازی سیستم A روی سیستم B ، سیستم B باید تا 10 برابر قویتر باشد.

این عدد به خیلی چیزا بستگی داره مثلا اگر CPU سیستم A , B هر دو از یک خانواده باشند ( به عنوان مثال PPC ) این عدد به شدت پایین میاد و دیگه لازم نیست که CPU موجود در سیستم B همه دستورات CPU سیستم A رو ترجمه کنه.

همونطور که دوست عزیز Hesam_1994 گفتند این کار شدنیه ولی طول میکشه و ممکنه تا 5 سال آینده هم چیزی به عنوان شبیه ساز PS3 نبینیم.

B A T I S T A

کاربر سایت
May 12, 2009
229
راستی خبری امیدی از پی اس 3 نشد امیدوار تر بشیم از 360 چی اون رو باید بشه دیگه روش کار کرد؟
این god of war 3 رو کسی تونسته بازی کنه روی این کنسول
به امید pcsx3

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد
راستی خبری امیدی از پی اس 3 نشد امیدوار تر بشیم از 360 چی اون رو باید بشه دیگه روش کار کرد؟
این god of war 3 رو کسی تونسته بازی کنه روی این کنسول
به امید pcsx3

نه رضا جان هنوز که خبری نیست گمون نکنم حالا حالاها بیاد باید منتظر بود تو xbox معمولیش موندن نتونستن یه EMU ی خوب بدن بیرون چه برسه 360 :biggrin1:

shayanjuventus

کاربر سایت
Apr 26, 2009
276
کامپوتر همیشه از نظر سخت افزاری از کنسول جلو تره ولی نمی تونه از همه قدرتش برای بازی استفاده کنه حتی بازی های خودش . من بازی fighting force رو با شبیه ساز n64 امتحان کردم بسیار کند بود(با q6600 3.0) ولی با شبیه ساز ps1 با سرعت بالا اجرا میکرد پس مشکل از سخت افزار کامپوتر نیست و به نظر من هم باید کامپوتر 10 برابر ps3 قدرت داشته باشه تا اونو شبیه سازی کنه/ نظر من

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد
کامپوتر همیشه از نظر سخت افزاری از کنسول جلو تره ولی نمی تونه از همه قدرتش برای بازی استفاده کنه حتی بازی های خودش . من بازی fighting force رو با شبیه ساز n64 امتحان کردم بسیار کند بود(با q6600 3.0) ولی با شبیه ساز ps1 با سرعت بالا اجرا میکرد پس مشکل از سخت افزار کامپوتر نیست و به نظر من هم باید کامپوتر 10 برابر ps3 قدرت داشته باشه تا اونو شبیه سازی کنه/ نظر من

نه اصلا اینطور نیست دلیل نیست چون شما نتونستی اون بازی درست تنظیم کنی pc مشکل داشته یا برنامه جای دوری نمیخواد بریم به نسل قبل playstation یعنی ps2 برید بیشتر بازیهاش داره راحت ران میشه حتی 8 برابر engine کارت ps2 هم میتونی بازی رو ران کنی الان شما میتونی حتی با یه cpu تک هسته ای ps2 رو ران کنی چه برسه n64 بیشتر به برنامه نویسی برنامه ربط داره و گرنه pc کم نمیاره و همین ps2 از cpu 128 bit پیروی میکنه و ماداریم با 32 , 64 کار میکنیم

B A T I S T A

کاربر سایت
May 12, 2009
229
فرهاد درست میگه منم تایید میکنم
پی سی واقعا قدرت خودشو نشون داده و میده ولی خوب همه چیز دیگه دستش نیست و بستگی به تیم که برنامه رو مینوسن هم داره شما ببینید یه کنسول مثه پلی 2و wii رو اوردن توی یه برنامه چند مگی ناچیز که داره کار اون سخت افزار رو انجام میده
شما همین برنامه دلفین رو ببینید توی همین چند وقته زیاد راه دور نمیریم چقدر پیشرفت داشته و داره خیلی خوب کار میکنه و هم گیم کیوب و هم ویی رو ساپورت داره میکنه و...
پس به نظرمن هم پی سی دیگه دین خودش رو ادا کرده جا داره که این تیم ها برنامه نویسی بیشتر روی این شبیه ساز ها کار کنن تا پلی3 و360 هم روی پی سی ببینیم من خودم هم اول مقایسه سخت افزاری میکردم کنسول رو با پیسی ولی زیاد درست نیست و به خیلی چیز های دیگه هم این وسط ربط داره مثه دایرکتس و.....پس شما هم سعی کنید این جور ی مقایسه نکنید
و امید وار باشید

shayanjuventus

کاربر سایت
Apr 26, 2009
276
نمیدونم چرا اینجوری برداشت کردین من دقیقا منظورم اینه که pc قوی تره ولی چرا بازی های جدید pc روی سیستم های دو سال پیش بد اجرا میشه در حالی که همون سیستمها هم قوی بودن و ps2 هم که واقعا سخت افزارش ضعیفه و باید روی هر کامپیوتری اجرا بشه
منظورم اینه که اگه شما یه cpu 3.0 رو روی pc و کنسول بذارین کنسول بهتر جواب میده همین psp رو ببینین cpu 300mhz با این cpu کامپیوتر نمیتونه قارچ خور رو هم بیاره
در ضمن مهمترین سخت افزار برای بازی کارت گرافیکه نه cpu از نظر کارت گرافیک ps2 اصلا قابله مقایسه با pc نیست و 128 بیت بودن cpu مهم نیست اینکه گرافیک چند بیته تو بازی خیلی مهمتره

آخرین ویرایش:

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد
نمیدونم چرا اینجوری برداشت کردین من دقیقا منظورم اینه که pc قوی تره ولی چرا بازی های جدید pc روی سیستم های دو سال پیش بد اجرا میشه در حالی که همون سیستمها هم قوی بودن و ps2 هم که واقعا سخت افزارش ضعیفه و باید روی هر کامپیوتری اجرا بشه
منظورم اینه که اگه شما یه cpu 3.0 رو روی pc و کنسول بذارین کنسول بهتر جواب میده همین psp رو ببینین cpu 300mhz با این cpu کامپیوتر نمیتونه قارچ خور رو هم بیاره
در ضمن مهمترین سخت افزار برای بازی کارت گرافیکه نه cpu از نظر کارت گرافیک ps2 اصلا قابله مقایسه با pc نیست و 128 بیت بودن cpu مهم نیست اینکه گرافیک چند بیته تو بازی خیلی مهمتره

خوب دوست عزیز این مقوله جداست که که یک بازی رو بیاییم برای یه کنسول بسازیم با یه موتور و پردازنده خواص و اینکه ما کلا بیاییم شبیه سازی کنیم . منظورتون رو نفهمیدم از اینکه چرا بازیهای جدید PC روی سیستمهای دو سال پیش نمیاد خوب جواب ساده هست چون الان بیشتر بازی ها دارن کارتهای سری 9 و با پیروی از DX10 .11 کار میکنن در دو سال پیش زیاد روی این کار نمیشد و ما با یه کارت سری 7 هم کارت راه میوفتاد خوب معلومه بعد از دو سال کلی تو صنعت پردازنده و متورها تغییر پیدا میشه شما نمیتونی با سیستم دو سال پیش بیایی CRYSIC بازی کنی مگر اینکه اون موقع 1 میلیون خرج سیستمت کرده بوده باشی

در مورد این سوال شما گمونم شما داری PC رو یه کنسول میبینی نه دوست عزیز اگه میبینی PSP با پردازنده 300MGH بازی میاره چون اون کنسول هست و برای بازی ساخته شده و PC برای بازی ساخته نشده به خاطر همین هست شما قدرت PC رو از همین شبیه سازها ببین با 4 MG برنامه میشنی PS2 بازی میکنی

نه دوست عزیز اینها مکمل هم هستند و هر کدوم از اینها باید به اندازه باشه شما اگه CPU قوی داشته باشی میتونه جوره کارت گرافیک شکارو تا حدی بکشه مثال وقتی کسی مغزش درست کار نکنه حالا اون ادم خیلی هم قوی باشه به درد نمیخوره ;)

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
Intel Core 2 Extreme که نسل قبلی پردازنده های چهار هسته ای اینتل بود! الان Core i7 اومده به بازار که نسبت به Extreme زمین تا آسمون فرق میکنه! حالا من نمیدونم i7 975 قویتره یا Cell !ولی فکر کنم i7 975 قویتر باشه!:biggrin1:

حق با توئه فرهاد!
ولی حتی اگر بحث سخت افزار رو هم کنار بزاریم، کنسولی که بازی ساختن براش سخته؛ مطمئناً شبیه سازیش سخت تره!:biggrin1:

در مورد این حرفتون که cell قویتره یا i7 باید عرض کنم cell یکی از قدرتمند ترین پردازنده ها بود که برنامه نویسی براش خیلی سخت بود.اما i7 قویتر از cell هست و برنامه نویسی برای اون خیلی راحت هست.پس شبیه ساز کردن برای ps3 از ps2 هم راحت تره (در مورد استفاده از قدرت cpu )اما به دلیل اینکه خود ps3 ساختار پیچیده ای داره سخت میشه.چون ps3 مثل ps2 هم زمان از cpu و gpu استفاده نمیکنه و از رم کمک میگیره و یه حالت پیچیده برای پردازش ایجاد میکنه.که اگه بتونن این مورد رو حل کنن با یه i7 و رم 3 گیگ ddr3 و گرافیک 8800gt بازی به راحتی با سرعت خوب ران میشه اما فکر نکنم بتونن این مورد رو به خوبی حل کنن.حداقل تا 6-7 سال دیگه تا اون موقع هم ps4 اومده:laughing:

t.a.t.u.p

کاربر سایت
Nov 12, 2009
13
سلام به همگی.
گفتم حیفه وارد این بحث نشم! چون یه جورایی همگی دارن اشتباه میکنن.
هر پردازنده که وارد بازار میشه با توجه به پهنای باند CPU و تعداد دستوراتی که میتونه اجرا کنه و به طور کلی تعداد دستوراتی که برای اون وجود داره تقسیم بندی میشه و به طور کلی نمیتونیم 2 تا پردازنده از خانواده های متفاوت رو به راحتی با هم مقایسه کنیم مثلا همین 10 - 11 سال پیش که PS2 اومده بود بحث رو این بود که PC قویتره یا PS2؟ من به شما میگم هر کدوم برای یه کار خاص قدرت بیشتری داره.
اصلا بزارین اینجوری بگم که چرا CPU ها الان هم همون 64 بیتی موندن در صورتی که PS2 ده سال پیش 128 بیتی بود؟ اصلا چرا هرچی پهنای باند پردازنده بیشتر باشه (تو یه خانواده) قدرت اون بیشتره و سریعتره؟ اینجا زیاد جای بحث های فنی و تئوریک نیست اما فرمت دستوراتی که برای پردازنده فرستاده میشه رو کلمه کنترلی میگن که تو معماری پردازنده های MIPS از دو قسمت آدرس و کد عملگر تشکیل شده. بخش آدرس که معمولا با توجه به حداکثر حافظه سیستم(البته با یکسری پیچیدگی) ثابته میمونه بخش کد عملگر که هر چی تعداد بیت های این قسمت بیشتر باشه میشه سخت افزار با امکانات بیشتر طراحی کرد. برای مثال یک کامپیوتر 32 بیتی و 64 بیتی با حافظه مساوی که با 16 بیت آدرس دهی میشه یکی 16 بیت و دیگری 48 بیت خالی داره این یعنی برای کامپیوتر اول حداکثر 65536 دستورالعمل قابل تعریفه و برای دومی تقریبا 280000000000000 دستورالعمل که هر کدوم توی یه سیکل ساعت انجام بشن.
خوب دیگه فکر کنم مشخص شد چرا شبیه سازی PS2 با وجود قدیمی بودن انقدر سخته! اگه هنوز روشن نشده :biggrin1: برای اینه که اولا PS2 دستورات سخت افزاری بیشتری نسبت به کامپیوتر های معمولی برای انجام کار های گرافیکی داره و این یعنی سرعت بیشتر و ثانیا برای شبیه سازی همون دستورات که PS2 تو یه سیکل ساعت انجام میده کامپیوتر باید چند تا سیکل کارکنه.
امیدوارم سرتون رو درد نیاورده باشم. ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر