Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
بعد کلی تعریف و تمجید و کلی مدت که منتظر بودم فرصت بشه دراگون بال ببینم بلاخره فرصت شد و دیدم سری اول و دراگون بال زد الانم فقط موندم زمانی که از دست دادمو باید از کی پس بگیرم :D
کاراکترا خوب بودن ، طنز کار بد نبود مدل مبارزات که برخلاف شوننای الان همه علیه یکی بود جالب بود ابرقدرت بودن شخصیت منفیا خوب بود و همین :| دیگه هیچی نداشت ! چطور میشه یه انیمه هیچ داستانی نداشته باشه ؟ یعنی تمام اتفاقات صرفا پیش زمینه یا حتی بعضا توجیه برای ورود کاراکترای فوق قوی بودن که بریم مبارزه ببینیم :| روابط بین کاراکترا فاجعه فقط رابطه گوکو و وجیتا و کمی پیکولو و گوهان خوب بود بقیه اینقدر آبکی بودن ... عاشق شدنا هم که چیزی نگم بهتره :| الان فهمیدم کیشیموتو ایده مزخرف ادو تنسرو از کجا آورده از دراگون بال :-w قسمت اعظم کار مبارزه بود اونم از یه جایی به بعد مفتش گرون بود یعنی تمام چیزی که میدیدیم وقتی پاور آپ میشن سرعت بیشتر ، مشت و لگد اخرشم توپ انرژی با رنگ و طرح های مختلف @-) اگر ایده های جذاب و پیش زمینه های نسبتا خوب برای ورود شخصیتای قدر قدرت نبود عملا غیرقابل تحمل میشد :-" اخرین باس انیمه ام که شکستش دست کمی از شکست مضحک کاگویا و مادارا نداشت عمرا کسی بتونه اینجا شکست ماجین بو توجیه کنه
( صرفا نظر شخصی )

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
بعد کلی تعریف و تمجید و کلی مدت که منتظر بودم فرصت بشه دراگون بال ببینم بلاخره فرصت شد و دیدم سری اول و دراگون بال زد الانم فقط موندم زمانی که از دست دادمو باید از کی پس بگیرم :D
کاراکترا خوب بودن ، طنز کار بد نبود مدل مبارزات که برخلاف شوننای الان همه علیه یکی بود جالب بود ابرقدرت بودن شخصیت منفیا خوب بود و همین :| دیگه هیچی نداشت ! چطور میشه یه انیمه هیچ داستانی نداشته باشه ؟ یعنی تمام اتفاقات صرفا پیش زمینه یا حتی بعضا توجیه برای ورود کاراکترای فوق قوی بودن که بریم مبارزه ببینیم :| روابط بین کاراکترا فاجعه فقط رابطه گوکو و وجیتا و کمی پیکولو و گوهان خوب بود بقیه اینقدر آبکی بودن ... عاشق شدنا هم که چیزی نگم بهتره :| الان فهمیدم کیشیموتو ایده مزخرف ادو تنسرو از کجا آورده از دراگون بال :-w قسمت اعظم کار مبارزه بود اونم از یه جایی به بعد مفتش گرون بود یعنی تمام چیزی که میدیدیم وقتی پاور آپ میشن سرعت بیشتر ، مشت و لگد اخرشم توپ انرژی با رنگ و طرح های مختلف @-) اگر ایده های جذاب و پیش زمینه های نسبتا خوب برای ورود شخصیتای قدر قدرت نبود عملا غیرقابل تحمل میشد :-" اخرین باس انیمه ام که شکستش دست کمی از شکست مضحک کاگویا و مادارا نداشت عمرا کسی بتونه اینجا شکست ماجین بو توجیه کنه
( صرفا نظر شخصی )
واقعا داستان نداشت انیمش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!! :o اینکه یه سری اتفاقات به هم پیوسته بیفته تا در نهایت دشمن خیلی قوی ای بیاد داستان نیست پس چیه ؟ حتی نوع مبارزه با همون دشمن و اتفاقاتی که اون باعثشون شه هم جزوی از داستان حساب میشه
تمام داستانای دنیا همینطورن, اتفاقات پشت هم دست به دست هم میدن تا در نهایت چیزایی که قرار هست اتفاق بیفتن, حالا میخواد اون هدف ازدواج 2 شخصیت داستان باشه, اخراج طرف از سر کار, اومدن دشمن قوی و بعد ادامه ی ماجرا از طریق اون .... و اتفاقا یکی از زیبا ترین سبک داستانایی که به عمرم دیدمو هم دراگون بال داشته, که تا مدتی اتفاقات خنده دار و شاد میفته بعد یهویی فضای داستان اونقدر تاریک میشه که ادم کف میکنه نه کلا فضا یجور بمونه اول تا اخر
جالبم هست بدونید فیلم ترمیناتور داستانشو از رو ارک اندروید های همین دراگون بال برداشته, یا شما هانتر ایکس هانترو ببین انگار خود دراگون باله ... اگه داستان نداشت اینا نیومدن ازش الهام گیری کنن یا همون ناروتو فصل ازمون نینجا شدنشم براساس ارک اول دراگون بال بود, البته شایدم شما فقط ژانر هایی مئل رومنس و جنایی رو داستان میدونی ژانری که یه سری اتفاق بیفته تا فردی قوی بیاد باهاش مبارزه کنن رو نه

اینکه مثلا پرفسوری 2 اندروید بسازه برای کشتن گوکو, اما به دلیل از قبل مردن گوکو سیستمشون دچار اختلال شه و بزنن بقیه ی مردمو هم بکشن, سپس سایانی که باقی مونده به اینده بره تا جلوی اون اتفاقو بگیره و یکدفعه ببینه اون زمان با مال خودش فرق داره و ... داستان نیست مثلا ؟:o پس چیه ؟؟؟؟؟!!!!!!!

روابط بین کاراکترا هم سلیقه ایه که باید زیاد باشه یا کم ... من اتفاقا زیادی نشون دادن روابطو در ژانر اکشن اضافی میدونم, چون اومدم داستان اکشن ببینم مبارزه و هیجان ... نه 20 قسمت عشق و عاشقی دل و قلوه گرفتن 2 نفر از هم, از این لحاظ دراگون بال و وان پانچ من جزو برترین انیمه های اکشنی هستن که دیدم چون موارد اضافی نداشتن

پاور اپم خب در حقیقت همینه دیگه, الان شما بری 20 روز ورزش رزمی یا بدنسازی تمرین کنی ( پاور اپ ) اخر سر تنها چیزی که بهت اضافه میشه افزایش زور, استقامت, سرعت و تکنیکه ... یهویی از انسان که تبدیل نمیشی به اژدها !!! فقط همون قدرتای قبلیت بهتر میشن ... گوکو سایان بود نه هیولا ... وقتی پاور اپ میشه نمیشه که مثلا 4 تا دست دیگه دربیاریه یا شاخ و دم که کلا تبدیل شه به موجود جدیدی با سبک مبارزه ی متفاوت !

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
عمرا کسی بتونه اینجا شکست ماجین بو توجیه کنه

گوکو با تکنیک جذب انرژی ... انرژی کل مردم دنیارو جذب کرد و توپی ساخت که قدرت نابودی بوو رو داشت

در هنگام اماده شدنشم وجیتا و فت بوو با کید بوو مبارزه کردن که گوکو بتونه امادش کنه, در نهایتم که به کید بوو زدش و تمام

ابنم توجیح

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
گوکو با تکنیک جذب انرژی ... انرژی کل مردم دنیارو جذب کرد و توپی ساخت که قدرت نابودی بوو رو داشت

در هنگام اماده شدنشم وجیتا و فت بوو با کید بوو مبارزه کردن که گوکو بتونه امادش کنه, در نهایتم که به کید بوو زدش و تمام

ابنم توجیح
اول در مورد ماجین بو بگم که
الان اینکه گفتی که منم دیدم خب ! ماجین بو نامیرا بود ده ها بار کشته شد و بازسازی کرد خودشو الان این توپ انرژی اخر مگه فرقی داشت با بقیه که مرد و دیگه بازسازی نشد ؟ نه فرقی نداشت منتها بلاخره باید یجور میمرد دیگه !
نه داستان نداشت دراگون بال تنها انیمه ایه که دیدم هیچ داستانی نداره هر سریالی حتی سریالایی مثل فرینج که هر قسمتشون یه قصه خاص داره یه خط داستانی اصلی دارن که در پس این قسمتا میره جلو مثل وان پیس که داستانش اخر هر ارک میره جلو ولی دراگون بال صرفا برای معرفی دشمن یه داستان داره که همونطور که خودتم مثال زدی خوبن و در زمان خودشون ایده های عالی بودن منشا الگو برداریم شدن بعدا حتی مبارزاتش بعدا الگو برداری شده مثلا دنده های لوفی با لولای مختلف سوپر سایان اما هیییچ خط داستان کلی نداره اصلا مشخص نیست هدف چیه از کجا قراره به کجا برسن این عملا انیمرو پوچ میکنه !
در مورد لول آپ مشکلی ندارم ایده ها خوب بود اما بحث سر تنوعه پاور آپ رخ میداد عملا هیچ تکنیک و ضربه و چیز جدیدی نمیدیدیم حالا همینو با شوننای الان مقایسه کن البته طبیعیه بخاطر اولین بودن این نقاط ضعف داشته باشه و جدیدا کاملتر باشن ولی دیگه نه تا این حد فقط توپ انرژی !
الان رابطه کوگان و زنش فوق مصنوعی و آبکی بود همینطور کوگو و زنش و وجیتا و بلوما و ... البته این قسمتش بد نبود همینکه تو شونن اینارو گذاشتن خودش باحال بود هرچند آبکی :)
این قضیه مردن زنده شدن و درست کردن همه چیز عملا بیخودترین قسمت کار بود که اسم کارم هست ! دراگونی که همه کار میتونه بکنه الا کشتن دشمن :) چرا خب آرزو کنن دشمن بمیره داستان چجوری جلو بره پس :) از اونور مرگ تمام انسانهای کره زمین و رفقای کوگو و حتی خود کوگو هیچ حسی بهم نداد چون میدونستم زنده میشن ~X( صد رحمت به ادو تنسه !
البته مشکل اینکه من همه شوننای تکامل یافته نسل جدید دیدم بعد رفتم سراغ باباشون طبیعیه ضعیفتر باشه چون راهو برای بقیه باز کرده که بیان و کاملتر باشن از این جهت میتونم بگم با همه مشکلاتش تو زمان خودش بهترین بوده ولی الان به هیچ وجه قابل مقایسه با شوننای جدید نیست

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
نه داستان نداشت دراگون بال تنها انیمه ایه که دیدم هیچ داستانی نداره هر سریالی حتی سریالایی مثل فرینج که هر قسمتشون یه قصه خاص داره یه خط داستانی اصلی دارن که در پس این قسمتا میره جلو مثل وان پیس که داستانش اخر هر ارک میره جلو ولی دراگون بال صرفا برای معرفی دشمن یه داستان داره که همونطور که خودتم مثال زدی خوبن و در زمان خودشون ایده های عالی بودن منشا الگو برداریم شدن بعدا حتی مبارزاتش بعدا الگو برداری شده مثلا دنده های لوفی با لولای مختلف سوپر سایان اما هیییچ خط داستان کلی نداره اصلا مشخص نیست هدف چیه از کجا قراره به کجا برسن این عملا انیمرو پوچ میکنه !

شما خودت جواب خودتو دادی که داستان داره

اما اگه منظورت داستان کلی بود که در تمام ارک ها اصل داستان و هدف نهایی همون باشه, اینو کمتر انیمه ای در این سبک داره

همون وان پیس داستان کلیش چیه ؟ اگه پادشاه دزدان دریایی شدن لوفیه خب گوکو هم هدفش مبارزه با افراد قوی تر از خودشه ! یا ناروتو هم هوکاگه شدن بود ( که البته قبول دارم داستان کلیش طولانی تر و بهتر بود که اونم به عقیدم زیادی دیگه کشش دادن مثلا ناروتو یه قرن دنبال ساسکه بود یا 2 هزار قسمت هی با اوروچیمارو میجنگیدن بعد اوروچی اخرش زنده میموند دوباره یه مدت بعد میومد مبارزه و روز از نو ... روزی از نو ) حالا دیگه بی انصافیه یکی شون چون دوست نداره پادشاه یا خدا شه فقط میخواد قوی شه بهش بگیم بی داستان !

در حقیقت انیمه های این سبکی داستان کلیشون همه ابکیه

در مورد لول آپ مشکلی ندارم ایده ها خوب بود اما بحث سر تنوعه پاور آپ رخ میداد عملا هیچ تکنیک و ضربه و چیز جدیدی نمیدیدیم حالا همینو با شوننای الان مقایسه کن البته طبیعیه بخاطر اولین بودن این نقاط ضعف داشته باشه و جدیدا کاملتر باشن ولی دیگه نه تا این حد فقط توپ انرژی !

شاید اینی که گفتی خسته کننده باشه اما به نظرم زیادم دور از واقعیت نیست ! مثلا شما فرض کن کسی کمربند سیاه کاراته باشه ... حالا دیگه فنی نیست که بلد نباشه ... هرچقدرم تمرین و پاور اپ کنه فقط در همون تکنیک و قدرتای قبلیش بهتر میشه

اما خب اینو میشه به اولین انیمه در این سبک بودن دراگون بالم ربط داد, که انیمه های بعدی مثل همین ناروتو خیلی رنگ و اب بهش دادن و بهترش کردن

این قضیه مردن زنده شدن و درست کردن همه چیز عملا بیخودترین قسمت کار بود که اسم کارم هست ! دراگونی که همه کار میتونه بکنه الا کشتن دشمن :) چرا خب آرزو کنن دشمن بمیره داستان چجوری جلو بره پس :)

خب خود شنران گفت نمیتونم کسی که ازم قوی تره رو بکشم !

البته اگه میگی چرا خب نمیتونست اینطور چیزای عجیب غریب در تمام انیمه ها هست

الان مثلا چرا مشتای سوناده دیوار 4 متریو خرد میکرد اما رو صورت اوروچیمارو خراش هم نمینداخت ؟ صورتش از بتون بود مگه ؟ چرا ناروتو در حالت سنین قدرت مشت هاش 10 برابر میشد در حالی که جسمش تغییری نمیکرد و گنده تر نمیشد مگه میشه ؟ چرا در وان پانچ من سرعت و دقت سایتاما اونقدر زیاد بود از کل ضربات سلطان جنگل راحت جاخالی میداد اما نمیتونست یه پشه رو توی هوا بگیره یا بکشه ؟ چرا جیرایا با اینکه فهمیدن راز پین هیچ کمکی به شکست دادنش نمیکرد جای اینکه تو شکم قورباغه قایم شه بازم نیم ساعت باهاش جنگید و اخرشم مرد ؟ مگه ناروتو میفهمید پین ها یه نفر نیستن فرقی میکرد ؟ اول یا اخرش باید همشونو شکست میداد دیگه چه فرقی داشت ! چرا ایتاچی موقع اخرین نبردش با ساسکه حقیقتو بهش نگفت و جنگید ؟ مگه هدفش دروغ گفتن برای قوی شدن ساسکه نبود خب ساسکه قوی شده بود دیگه خودشم نزدیک بود در اثر بیماری بمیره ... پس چرا حقیقتو خودش نگفت تا بعدا توبی بگه ؟ چرا ضربات ساکورا درختو نصف میکرد اما صورت ادمو نه ؟ صورت ادم محکمتره یعنی ؟ ماساکا ؟

و هزاران چرای دیگر که در تمام داستان های دنیا هست, پس اینکه شنران هرکاری میتونست کنه جز کشتن اونقدرام عجیب نبود

الان اینکه گفتی که منم دیدم خب ! ماجین بو نامیرا بود ده ها بار کشته شد و بازسازی کرد خودشو الان این توپ انرژی اخر مگه فرقی داشت با بقیه که مرد و دیگه بازسازی نشد ؟ نه فرقی نداشت منتها بلاخره باید یجور میمرد دیگه !

فرقش در این بود که اون انفجار قبلیا براش ضعیف بودن ... توپ های قبلی قدرت کافی رو نداشتن که یه جا طوری نابودش کنن که هیچی ازش نمونه !

اما توپ اخری انرژی کل مردم دنیا رو داشت ! فرض کن زور کل انسان های زمین ترکیب شه !

یا اینطوری در نظر بگیر توپ های قبلی براش مثل نارنجک بودن اما اخری انفجار هسته ای !

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
شما خودت جواب خودتو دادی که داستان داره

اما اگه منظورت داستان کلی بود که در تمام ارک ها اصل داستان و هدف نهایی همون باشه, اینو کمتر انیمه ای در این سبک داره

همون وان پیس داستان کلیش چیه ؟ اگه پادشاه دزدان دریایی شدن لوفیه خب گوکو هم هدفش مبارزه با افراد قوی تر از خودشه ! یا ناروتو هم هوکاگه شدن بود ( که البته قبول دارم داستان کلیش طولانی تر و بهتر بود که اونم به عقیدم زیادی دیگه کشش دادن مثلا ناروتو یه قرن دنبال ساسکه بود یا 2 هزار قسمت هی با اوروچیمارو میجنگیدن بعد اوروچی اخرش زنده میموند دوباره یه مدت بعد میومد مبارزه و روز از نو ... روزی از نو ) حالا دیگه بی انصافیه یکی شون چون دوست نداره پادشاه یا خدا شه فقط میخواد قوی شه بهش بگیم بی داستان !

در حقیقت انیمه های این سبکی داستان کلیشون همه ابکیه

شاید اینی که گفتی خسته کننده باشه اما به نظرم زیادم دور از واقعیت نیست ! مثلا شما فرض کن کسی کمربند سیاه کاراته باشه ... حالا دیگه فنی نیست که بلد نباشه ... هرچقدرم تمرین و پاور اپ کنه فقط در همون تکنیک و قدرتای قبلیش بهتر میشه

اما خب اینو میشه به اولین انیمه در این سبک بودن دراگون بالم ربط داد, که انیمه های بعدی مثل همین ناروتو خیلی رنگ و اب بهش دادن و بهترش کردن

الان مثلا چرا مشتای سوناده دیوار 4 متریو خرد میکرد اما رو صورت اوروچیمارو خراش هم نمینداخت ؟ صورتش از بتون بود مگه ؟ چرا ناروتو در حالت سنین قدرت مشت هاش 10 برابر میشد در حالی که جسمش تغییری نمیکرد و گنده تر نمیشد مگه میشه ؟ چرا در وان پانچ من سرعت و دقت سایتاما اونقدر زیاد بود از کل ضربات سلطان جنگل راحت جاخالی میداد اما نمیتونست یه پشه رو توی هوا بگیره یا بکشه ؟ چرا جیرایا با اینکه فهمیدن راز پین هیچ کمکی به شکست دادنش نمیکرد جای اینکه تو شکم قورباغه قایم شه بازم نیم ساعت باهاش جنگید و اخرشم مرد ؟ مگه ناروتو میفهمید پین ها یه نفر نیستن فرقی میکرد ؟ اول یا اخرش باید همشونو شکست میداد دیگه چه فرقی داشت ! چرا ایتاچی موقع اخرین نبردش با ساسکه حقیقتو بهش نگفت و جنگید ؟ مگه هدفش دروغ گفتن برای قوی شدن ساسکه نبود خب ساسکه قوی شده بود دیگه خودشم نزدیک بود در اثر بیماری بمیره ... پس چرا حقیقتو خودش نگفت تا بعدا توبی بگه ؟ چرا ضربات ساکورا درختو نصف میکرد اما صورت ادمو نه ؟ صورت ادم محکمتره یعنی ؟ ماساکا ؟

و هزاران چرای دیگر که در تمام داستان های دنیا هست, پس اینکه شنران هرکاری میتونست کنه جز کشتن اونقدرام عجیب نبود

فرقش در این بود که اون انفجار قبلیا براش ضعیف بودن ... توپ های قبلی قدرت کافی رو نداشتن که یه جا طوری نابودش کنن که هیچی ازش نمونه !

اما توپ اخری انرژی کل مردم دنیا رو داشت ! فرض کن زور کل انسان های زمین ترکیب شه !

یا اینطوری در نظر بگیر توپ های قبلی براش مثل نارنجک بودن اما اخری انفجار هسته ای !
وان پیس خط داستانیش مشخصه شخصی که میخواد پادشاه دزدان دریایی بشه خدمه تشکیل میده این وسط یه تاریخ گمشده ای وجود داره و ... که بزرگترین جذابیت وان پیس همین خط داستانیشه ناروتو هم داشت بلیچ یه نیمچه داشت که اونم گند زد هانترم مثل دراگون بال خط داستانی اصلی نداره منتها چیزایی داره که اینو جبران میکنه که الان حس بیانش نیست :)
نبودن یه خط داستانی اصلی خسته کننده میکنه کارو حتی گینتاما که تا هفتاد هشتاد قسمت اول هیچ هدف و خط داستانی نداشت به مرور یه خط داستانی اضافه شد بهش که وحشتناک کیفیت کارو برد بالا و از یه طنز خیلی خوب ارتقا پیدا کرد به یه شاهکار .
این مثالایی که زدی جزئیات بودن اما این اژدها و زنده شدن و ... کل دراگون بال تحت شعاع قرار میده اونقدر که کل مردم کره زمین کشته میشن خم به ابرو نمیاری قهرمان داستانم براش مهم نیست چرا چون دراگون بال وجود داره عملا گند میزنه به هرچی درام و احساسه پوکر فیس باید فقط مبارزاتو ببینی چون میدونی هرکی میمیره قطعا زنده میشه ! حالا فکر کن ایس زنده بشه من شخصا میرم ژاپن گردن اودارو میزنم :)
اصلا ربطی نداره توپ انرژی های قبلیم طرفو پودر میکردن باز زنده میشد توپ اخریم همینکارو کرد باید بازم برمیگشت اما چون مانکاگا راه دیگه ای واسه حذف این ابر قدرت نداشته چون نامیراش کرده مهر کردنم که وجود نداشته این راهو انتخاب کرده که بد بود خیلیم بد بود .

اودا حجت تموم کرد قبلا گفته بود اگه میخواستم مانگای صرفا مبارزه ای داشته باشم قطعا به دراگون بال میباخت کل دراگون بال تو همین جمله خلاصه میشه دقیقا مبارزه نه چیز دیگه ای
نسبت به زمان خودش کار خوبیه ولی اگه همین کار الان همزمان با ناروتو و وان پیس شروع میشد بعید میدونم چیزی میشد که الان هست تمام ارزش دراگون بال به مولف بودن و سنگ بنا بودنشه

آخرین ویرایش:

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
این مثالایی که زدی جزئیات بودن اما این اژدها و زنده شدن و ... کل دراگون بال تحت شعاع قرار میده اونقدر که کل مردم کره زمین کشته میشن خم به ابرو نمیاری قهرمان داستانم براش مهم نیست چرا چون دراگون بال وجود داره عملا گند میزنه به هرچی درام و احساسه پوکر فیس باید فقط مبارزاتو ببینی چون میدونی هرکی میمیره قطعا زنده میشه ! حالا فکر کن ایس زنده بشه من شخصا میرم ژاپن گردن اودارو میزنم :)

اینا دیگه نظر شخصی شماس

من شخصا کساییو دیدم که سر مرگ پیکولو گریه کرده بودن اونم چند بار ... شما میگی مطمئن بودیم هرکی میمیره زنده میشه اما همیشه داستان اینطوری نبود !

حالا بذار بگم چرا:

1- به شخصه دیدیم که وسط مبارزه ی ناپا با Z Fighters بخاطر مرگ پیکولو توپ های دراگون بال از بین رفتن ! ( اونموقع هم نه ما نه کس دیگه ای نمیدونستیم در سیاره ی دیگه ای هم توپ وجود داره میدونستیم ؟ پس چطور ممکنه هیچ احساسی بهمون دست داده نشده باشه ؟ )
2- تو مبارزه با بوو اگه بوو رو شکست نمیدادن اونقدری قوی بود که 100 دفعه دیگه هم همه رو زنده کنن بازم همه رو بکشه ! پس بازم کاربرد توپا از بین رفت
3- اگه سل کل Z Fighters رو میکشت تو سیاره ی نامیک از کجا میفهمیدن اینو ؟ که بخوان زندشون کنن ؟ :D
4- اگه گوکو در نامیک جلوی فریزا سوپر سایان نمیشد دیگه همه چی تموم بود, بدرود گوکو, بدرود زمین و توپ ها و .... :D

یجورایی بهتر بگم در تمام مبارزات اگه شخصیت منفی شکست نمیخورد توپ ها بی فایده بودن و زنده شدنیم دیگه در کار نبود, همین برای خود من شخصا استرس زیادی درست کرده بود ( اصلا مبارزه ای رو یادم نمیاد از قبل خیالم راحت بوده باشه که اگه همه مردنم برام مهم نیس )

حالا درام نه ( فقط مرگ پیکولو برام درام بود ) اما واقعا خیلی جاها نگران شخصیتا بودم, ارک بوو که دیگه از این لحاظ ترسناک شده بود ! ... اینا امکان نداره کسی واسش استرس درست نکنه مگه از قبل داستان واسش اسپویل شده باشه ! یا شایدم شما کلا با شخصیتا همذات پنداری نمیکردی ازشون خوشت نمیومده ... پس مرگشونم واست مهم نبوده فک کردی برای ما هم مهم نبوده

گوکو هم خم به ابرو نمیاورد واقعا هرکس میمرد ؟ :-? اصلا گوکو چرا سوپر سایان شد ؟ گوهان چرا سوپر سایان 2 شد ؟ مگه هردوشون بخاطر مرگ بقیه نبود ؟ گوهان مگه وقتی گوکو خودشو با سل منفجر کرد گریش نگرفت ؟ اصلا دلیل اصلی تغییر فرم دادن خشم بود که خشمم با ناراحتی از شکست خوردن یا مرگ دوستان بدست میاد

نسبت به زمان خودش کار خوبیه ولی اگه همین کار الان همزمان با ناروتو و وان پیس شروع میشد بعید میدونم چیزی میشد که الان هست تمام ارزش دراگون بال به مولف بودن و سنگ بنا بودنشه

با این حرفم که شما دیگه واقعا به کل طرفدارای دراگون بال توهین کردی !

من هم دراگون بالو دیدم هم ناروتو هم هانتر هم .... اما هیچکدوم برام دراگون بال نشدن, چه از لحاظ مبارزات چه شخصیت پردازی, چه فضاسازی, چه داستان با اینکه داستانش کلی نبود اما من همون داستانای جدا از همو بیشتر از داستان کلی خیلی انیمه ها دوست داشتم ! ناروتو رو هم بعد ارک پین دراپ کردم !

شما مطمئن باش هیچ اثری صرفا بخاطر ریشه بودن محبوب نمیشه ... اصلا چرا ریشه شده ؟ چون شاهکار بوده ! وگرنه کسی براش تره هم خرد نمیکرد صرفا چون عناصر جدیدیو به دنیای نویسندگی وارد کرده بود ! برای اثبات این حرفمم ... الان من و طرفدارای دیگش یعنی برای ریشه بودنش طرفدارش شدیم و واسش ارزش قائلیم ؟ :D

یعنی اگه ریشه نبود دیگه کمتر از مثلا ناروتو و بلیچ دوستش داشتیم ؟ اونم من که اصلا نمیدونستم شونن چیه موقعی که دیدمش ! یا الان چرا دراگون بال رتبش تو imdb از تمام انیمه های هم سبکش جز وان پانچ من بالاتره ( اونم چون افراد خیلی کمی بهش رای دادن ) نمیشه گفت مردم فقط بخاطر سنگ بنا بودنش یا خاطره انگیزی بهش نمرات بالا دادن

وگرنه محبوبیت و ارزش فقط به سنگ بنا و قدیمی بودن اگه بود ... الان باید hokuto no ken میشد محبوب ترین انیمه ی عالم ... چون اصلا شونن و سنینی که الان میبینیم رو مدیون اون هستیم حتی دراگون بالم بهش مدیونه, فیلم Mad Max که hokuto با الهام گیری از اون ساخته شده هم لابد دیگه باید میشد خدای عالم داستان ها ! اما میبینیم جفت شون از دراگون بال پایین ترن چون دراگون بال همه جوره ازشون عالی تره !

اصلا ربطی نداره توپ انرژی های قبلیم طرفو پودر میکردن

والا تا اونجا که ذهن فراموش کار من قد میده دفعات قبل یه تیکه هایی ازش باقی میموندن هر بار و پودر نمیشد ! ... حتی موقعی که تو انفجار سیاره جسمش متلاشی میشد بازم یه چیزایی ازش میموند

اما این بحث رو بهتره ادامه ندیم چون گفتم جزو تخیلات انیمس

هروقت کسی فهمید چرا تو ناروتو مشت سوناده و ساکورا درخت و دیوار نابود میکرد اما رو صورت انسان اثر خاصی نداشت جواب اینم میفهمیم :D

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
من نظر شخصیمو میگم به علایق کس دیگه ای کار ندارم شما و بقیه میتونید عاشقش باشید حقتونه منم ازادم خوشم نیاد و نقدش کنم فروم برای تبادل نظره دیگه من بگم بد یا خوب فایده ای نداره بحث و تبادل نظر میکنیم برای اینکه یه چیزی اضافه بشه .
اینکه میگی دشمنا شکست نمیخوردن دراگون بالا ارزش نداشتن و ... درسته اگه این نبود که همونجا دراپ میکردم نمیشستم تا اخرش ببینم ! اما کار شوننه تو شونن همیشه مشخصه شخصیت منفی بلاخره شکست میخوره یه قطعیته مهم جزئیات این شکست خوردنس .
اوایل مرگ کاراکترا یه حسی میداد هرچند خود انیمه اون حسو زیاد انتقال نمیده احتمالا بخاطر قدیمی بودن و موزیک متن ضعیف اما یکبار زنده شدن تجربم بهم میگفت این روند ادامه داره حدس میزدم هرکی بمیره زنده میشه که همینطورم شد اخرشم هیچکس نمرد !
من دارم چیزایی که دیدمو میگم حتی ضعیفترین فیلما و سریالای دنیام فن دارن کلیم احساسی میشن سرش مشکلیم نداره اما وقتی قراره یه کاری به عنوان شاهکار معرفی بشه باید بتونی اینو اثبات کنی هیچکس نمیتونه برام اثبات کنه دراگون بال شاهکاره اینو قاطع میگم چون اینقدر ایراد داره که بشه شاهکار بودنشو رد کرد .
من بدون کمترین پیش زمینه ای دراگون بال دیدم مشخصا خیلی از اتفاقات جذاب بود اما خب اینقدر شونن دیدم دیگه مشخص بود کوگو و ... کجا قطعا پاور آپ میشن چون قطعا شخصیت منفی شکست میخوره چون کار شوننه مرگ کاراکترا همون لحظه یه حسی میداد هرچند کارگردانی انیمه و موزیکش این صحنه ها رو بعضا ابکی کرده بودن اما بعد که زنده میشدن قشنگ میخورد تو برجکت تمام کارایی که اون شخص کرده بود پوچ میشدن ! عملا مرگ یه جوک بی مزه بود یعنی دیگه ارک ماجین بو قشنگ میدونستم هرکی بمیره قطعا زنده میشه !
اون قسمت اخر حرفات که دراگون بال فلانه و ... بیشتر احساسیه تا منطقی میتونم خلاف همشو بهت ثابت کنم هانتر قشنگ دو لول بالاتر از دراگون باله .
محبوبیت دراگون بال دلایل زیادی داره اما شاهکار بودن جز اون دلایل نیست چون شاهکار نیست با ارفاق میشه گفت خیلی خوبه .
Imdb و ... هم اهمیتی ندارن فنا نمره میدن خیلی از آشغالای هالیوودم نمرات بالایی دارن اگه خیلی علاقه مندی موضوع به موضوع میشه بحث کرد چرا دراگون بال تو خیلی از موارد از شوننای فعلی ضعیفتره البته تو خیلی مواردم بهتره که اونارم باید گفت .

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
اگه خیلی علاقه مندی موضوع به موضوع میشه بحث کرد چرا دراگون بال تو خیلی از موارد از شوننای فعلی ضعیفتره البته تو خیلی مواردم بهتره که اونارم باید گفت .
من که دراگون بال ندیدم! :-" (با طراحی هاش حال نمیکنم:-")
اما خوب،مقایسه ی یک کار دو قرن پیش،با کارهای الان یکم ظلمه:-" ، به هر حال با گذشت زمان ، همه چیز پیشرفت میکنه! داستان سرایی و ... هم تکامل پیدا میکنه:-"

البته یکم که فکر میکنم،میبینم بعیده دیگه هیچوقت مثلث وان پیس-ناروتو-بلیچ ـی ببینیم ما! یا اصلا انیمه ای پیدا بشه به اندازه ی اینا طولانی و جذاب بشه! :-" :( اما خوب به هر حال،اینا آپگرید شده ی سبکی هستن که دراگون بال بنیان گذارش بود!:-" (فقط گویا آپگرید رو چسبوندن به سقف :| )

اسپویل هم فراوون نمودید از دراگون بال و وان پیس و ناروتو! :-" یک ویرایشی بکنید پست ها رو:D

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
فقط یه قسمتشو باز میکنم دیگه بحث زیادی طولانی شد .
توی دراگون بال برخلاف شوننای تاپ فعلی مشخص نیست چرا شخص قویه ! تو وان پیس قشنگ مشخصه چرا آدمیرال قویه میوه قوی داره هاکی خری داره کلیم سابقه جنگ داره یا روب لوچی استاد یه سری تکنیکه و ... هیچکس همینجوری قوی نیست اما تو دراگون بال بجز بعضی کاراکترا بقیه همینجوری قوین ! مثلا فریزا چرا قویه ؟ تمرین کرده ؟ قدرت نهفته ای داره ؟ نه همینجوری قویه خیلیم قویه چون کی بالای پنج میلیون داره :|
ماجین بو یه اسکلی ساخته هینجوری قویترین کاراکتر کل سری شده دلیلم مهم نیست :|
حالا تو وان پیس و ناروتو و هانتر قشنگ میشه مشخص کرد چرا فلانی خیلی قویه .

منطق روایی کار میلنگه خیلی جاها اون دنیا خدایانی داره که همه از دم ضعیف اشخاص میمیرن اون بابا شیطانی :D میفرستشون بهشت یا جهنم بعد ارواح میشه کشت بهشون ضربه زد خیلی راحت مثل آب خوردن هیچیم نمیخواد بعد روئسای اون دنیا اونقدر ضعیفن که از پس هیچ کاراکتر قوی برنمیان اما این کاراکترای قوی میمیرن میرن اون دنیا هیچکاری نمیکنن:D چرا ؟ زورشون نمیرسه ؟ مثل بچه های خوب وایمیسن از اون دنیا یه گوکو فحش میدن :D
دراگون بال فلان سیاره فقط یک نفر هر دفعه میتونه زنده کنه چرا ؟ چون سازندش ضعیف بوده :D بعد مشخص نیست این جناب سازنده چحوری طبق چه قدرت و مکانیزمی اژدهایی میسازه که میتونه تمام مردگان زنده کنه سیارات داغون شدرو ترمیم کنه از تمام خدایان قویتره اما بنا به دلایل نامعلوم یکی بمیره زنده بشه دیگه برای دفعه دوم تمیشه زندش کرد :D
بخوام این منطقای آبکی که صرفا برای محدود کردن و توجیه اتفاقاته نه برای ترسیم یه چهارچوب منطقی بگم یه ساعت باید بنویسم اینا همه ضعفه .
حالا این منطق روایی با هانتر مقایسه کن که ریزترین اتفاقی که میفته پشتش منطق و دلیل وجود داره که توضیحم داده شده ناروتو هم تا اواخرش تقریبا داشت اما زد جاده خاکی بلیچ همینطور وان پیسم وضعیت خوبی داره تو این قضیه

خلاصه بخوام بگم دراگون بال تو کول بودن و جذابیت و خفن بودن کاراکترا خیلی خوبه ابهت از شخصیت منفیاش میباره تو چیدن پیش زمینه واسه ورود شخصیت منفیا خیلی خوبه مبارزاتش سریع و جذابن کش پیدا نمیکنن بیخود اینکه همه میجنگن شکست میخورن خیلی خوب ابهت شخصیت منفی میرسونه دنیایی که خلق شده گستردس برخلاف اکثر شونن ها کاراکتر در طول داستان ازدواج میکنه بچه دار میشه روابطی میبنیم که تو بقیه شوننا حتی در حد دراگون بال ابکیشم نمیبینیم اینا چیزاییه که دراگون بال توشون بهتر از شوننای جدیده اما تو شخصیت پردازی ، داستان ، منطق روایی ، منطق پاور آپ و قدرت کاراکترا و ... ضعیفتره

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
من که دراگون بال ندیدم! :-" (با طراحی هاش حال نمیکنم:-")
اما خوب،مقایسه ی یک کار دو قرن پیش،با کارهای الان یکم ظلمه:-" ، به هر حال با گذشت زمان ، همه چیز پیشرفت میکنه! داستان سرایی و ... هم تکامل پیدا میکنه:-"

البته یکم که فکر میکنم،میبینم بعیده دیگه هیچوقت مثلث وان پیس-ناروتو-بلیچ ـی ببینیم ما! یا اصلا انیمه ای پیدا بشه به اندازه ی اینا طولانی و جذاب بشه! :-" :( اما خوب به هر حال،اینا آپگرید شده ی سبکی هستن که دراگون بال بنیان گذارش بود!:-" (فقط گویا آپگرید رو چسبوندن به سقف :| )

اسپویل هم فراوون نمودید از دراگون بال و وان پیس و ناروتو! :-" یک ویرایشی بکنید پست ها رو:D
دراگون بال زمانی که اومده مشابهش نبوده تو غرب بخاطر تم ابرقهرمانیش محبوب شده تو ژاپن شدیدا پرفروش شده همین الان نسبت فروش به جلد در بیاری از وان پیس بیشتره فروخته محبوبترین انیمه و مانگای ژاپنی تو غربه اما میگم همه اینا مربوط به موجیه که بوجود آورده اگه مثلا پنج سال پیش شروع میشد شک ندارم با اون منطق روایی و ... امکان نداشت به این سطح برسه
نسبت به زمان خودش استثنایی بوده ولی خب شامل مرور زمان شده مثل همه کارای هنری مثل خیلی از سریالا و فیلمای سینمایی اگه خودت ببینی احتمالا به حرف من برسی البته شاید من خیلی پیر شدم و سختگیر هرچیزی نمیچسبه بهم

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
دراگون بال زمانی که اومده مشابهش نبوده تو غرب بخاطر تم ابرقهرمانیش محبوب شده تو ژاپن شدیدا پرفروش شده همین الان نسبت فروش به جلد در بیاری از وان پیس بیشتره فروخته محبوبترین انیمه و مانگای ژاپنی تو غربه اما میگم همه اینا مربوط به موجیه که بوجود آورده اگه مثلا پنج سال پیش شروع میشد شک ندارم با اون منطق روایی و ... امکان نداشت به این سطح برسه
نسبت به زمان خودش استثنایی بوده ولی خب شامل مرور زمان شده مثل همه کارای هنری مثل خیلی از سریالا و فیلمای سینمایی اگه خودت ببینی احتمالا به حرف من برسی البته شاید من خیلی پیر شدم و سختگیر هرچیزی نمیچسبه بهم
منم همین رو میگم، نباید خوب مقایسه بشه با کارهای الان!"-"
حالا خودش نقد بشه درسته، مثلا فلان جا و فلان جا و ...ش مشکل داره یا خوبه!
اما اینکه با وان پیس و ناروتو مقایسه بشه، یکم در حقش ظلمه:-"(البته مقایسه رو برای نقد کردن میگم، وگرنه تو لیست بهترین شونن های شخصی و ... خوب اونجا میشه مقایسه بشن:-" )

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
خب برای اثبات شاهکار بودن به نظرم همین که تونسته چنین موج عظیمی در صنعت انیمه و مانگا بوجود بیاره خودش کافیه

توی دراگون بال برخلاف شوننای تاپ فعلی مشخص نیست چرا شخص قویه

بخاطر نژادشونه, چرا گربه از جوجه قوی تره ؟ چرا خرس از کبوتر خطرناک تره ؟

ماجین بو یه اسکلی ساخته هینجوری قویترین کاراکتر کل سری شده دلیلم مهم نیست

ماجین بوو رو کسی نساخته, در واقع ماجین بوو خودش از قبل وجود داشته ( حتی قبل از دنیا اومدن بابیدی ) داخل محیطی بوده که قدرتشو کنترل میکرده, بابیدی تنها کاری که کرده از اونجا ازادش کرده ... اما چرا قوی و شرور بود ... به دلیل اینکه عناصر شرارت رو در گذشته جذب کرده بود ( اینایی که گفتمو نویسنده ی دراگون بال داخل مصاحبه گفت توی مانگا و انیمه اشاره ای نشده بود )

بعد ارواح میشه کشت بهشون ضربه زد خیلی راحت مثل آب خوردن هیچیم نمیخواد بعد روئسای اون دنیا اونقدر ضعیفن که از پس هیچ کاراکتر قوی برنمیان اما این کاراکترای قوی میمیرن میرن اون دنیا هیچکاری نمیکنن:D چرا ؟ زورشون نمیرسه ؟ مثل بچه های خوب وایمیسن از اون دنیا یه گوکو فحش میدن :D

اگه منظور شما صحنه ای هست که کینگ یاما با چکش سل رو له کرد ... یا گوکو و پایکوهان در جهنم با فریزا و سل مبارزه کردن, اونا فیلر بودن

در مانگای دراگون بال تا حالا هیچ شخصیت منفی ای پس از مرگ در دنیای دیگه نشون داده نشده که بخواهیم ببینیم اونجام اصلا روحش قدرتی داشته یا نه

یه جایی در انیمه شنیدم هرکس به جهنم بره کاملا نابود میشه و حافظشم پاکسازی میشه, پس فریزا و سل و بوو ... در اون دنیا به هیچ تبدیل شدن

اون شخصیت هایی که شما دیدی در دنیای دیگه داشتن تورنمنت میدادن همشون مثبت بودن که میشه گفت به بهشت رفته بودن ( نکته: صحنه ای که اخر انیمه نشون دادن فریزا و بقیه ی اشرار داشتن توی LCD !!! به مبارزه ی کید بوو و گوکو نگاه میکردن هم فیلر بود )

دراگون بال فلان سیاره فقط یک نفر هر دفعه میتونه زنده کنه چرا ؟ چون سازندش ضعیف بوده :D بعد مشخص نیست این جناب سازنده چحوری طبق چه قدرت و مکانیزمی اژدهایی میسازه که میتونه تمام مردگان زنده کنه سیارات داغون شدرو ترمیم کنه از تمام خدایان قویتره اما بنا به دلایل نامعلوم یکی بمیره زنده بشه دیگه برای دفعه دوم تمیشه زندش کرد :D

جواب این سوالاتم هروقت شما به من گفتی چطوری گون تو هانتر یهو 20 سال بزرگتر شد از عصبانیت, چطوری تو وان پیس حیوانات صحبت میکنن, سگ کاکاشی حرف میزنه, کیلوا با جذب کردن الکتریسیته چرا مدل موهاش عوض میشد, ایلومی میخ میزد تو صورتش قیافه و بدنش عوض میشد, چرا چشم اوچیهایی اون همه قدرت داره, چرا با مرگ عزیزان قوی تر میشه و ... میدم

اینا همه چیزایی هستن که مانگاکا دلیلی ندیده به ما بگه چرا اینطورین, مثلا همونطور که معلوم نیس چطور گون 20 سال بزرگتر شد از عصبانیت ... معلومم نیس چطور شنران هر آرزو رو تنها یکبار میتونه براورده کنه, یا نامیکی ها چطور این توپ هارو ساختن, اینا همه مطمئن باش مانگاکا میدونه فقط به ما نگفته ... مثل همون قضیه ی ماجین بوو که نمیدونستی

اگه مثلا پنج سال پیش شروع میشد شک ندارم با اون منطق روایی و ... امکان نداشت به این سطح برسه

پیشنهاد میدم شما سری جدید دراگون بال با نام دراگون بال سوپر که هفته ای داره پخش میشه رو نگاه کنی ( البته تا قسمت 28 خیلی مضخرفه فک نکنم دووم بیاری توش احتمالا دراپ کنی )

از قسمت 60 تا 68 ئش از تمام شونن های فعلی بهتر شده بود, این نشون میده اگه 5 سال پیش دراگون بال شروع میشد اونقدرام دور از انتظار نبود به سطح کنونی برسه

InfeR

کاربر سایت
Feb 27, 2014
278
نام
Abolfazl

بین همه ی این دلایل،من یکیشو توضیح بدم.اینکه چرا ایتاچی جریانو خودش تعریف نکرد.ایتاچی نمیخواست ساسوکه بفهمه بزرگان کونوها باعث اون همه بدبختی و‌ زجری بودن که اون کشیده.چون میدونست با این کار نفرت ساسوسکه به سمت کونوها برمیگرده و سعی در نابودی چیزی میکنه که خودش برای نجاتش از خانوادش گذشته.در واقع توبی دقیقا برخلاف خواسته ی ایتاچی عمل میکنه

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
منم همین رو میگم، نباید خوب مقایسه بشه با کارهای الان!"-"
حالا خودش نقد بشه درسته، مثلا فلان جا و فلان جا و ...ش مشکل داره یا خوبه!
اما اینکه با وان پیس و ناروتو مقایسه بشه، یکم در حقش ظلمه:-"(البته مقایسه رو برای نقد کردن میگم، وگرنه تو لیست بهترین شونن های شخصی و ... خوب اونجا میشه مقایسه بشن:-" )
والا به خدا اینقدرم بدبخت نیست دیگه :))
حالا شما که میگی با طراحیش حال نمیکنی ولی اگه شد ببینش ... میفهمی راجبش اشتباه میکنی :D

البته به نظرم دراگون بال با اینکه خیلی محبوبه اما مخاطب خاص ( مثل من و غربی ها :D ) داره, هرکسی خوشش نمیاد ... برخلاف بلیچ, ناروتو, وان پیس که به نظرم عام پسند ترن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر