تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
اینو توجه نکرده بودم. جالبه. من 399.24 رو ندارم. حال ندارم دانلودش کنم و تست کنم ولی منم فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه. ممنون که چک کردی.
اینو من خودم تست کردم.قرار نیست یدفعه پرفورمنس درصد بالایی تغییر کنه.ذره ذره تو چند سال ،ماهی 0.3% هم بیاد پایین میشه اونیکه من گفتم
واقعا این تست رو کردیم.حتی همه میدونن که رو کاغذ قویتره 750 ti
ولی The Witcher 3 Benchmarks GeForce GTX 750 Ti vs Radeon R7 260X Console Level Settings
قبلا هم خیلی حرفها در مورد این موضوع گفته شده بود ،یدفعه اینکار رو نمیکنه. ذره ذره میکنه و این اتفاق بعد چند سال میفهمی.

Rattle.Snake

100% Pure RattleSnake
کاربر سایت
Feb 14, 2018
1,054
نام
Giliath Osborne
سلام
من هرچی از سایت جی فورس ورژن مخصوص گرافیک لپ تبمو دان میکنم موقع چک میزنه ک این ورژن سازگار نیست و اینا
درصورتی ک تولیست ساپورت گرافیک اسم 820M امده
چیکارکنم

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,093
نام
پوریا
اینو من خودم تست کردم.قرار نیست یدفعه پرفورمنس درصد بالایی تغییر کنه.ذره ذره تو چند سال ،ماهی 0.3% هم بیاد پایین میشه اونیکه من گفتم
واقعا این تست رو کردیم.حتی همه میدونن که رو کاغذ قویتره 750 ti
ولی The Witcher 3 Benchmarks GeForce GTX 750 Ti vs Radeon R7 260X Console Level Settings
قبلا هم خیلی حرفها در مورد این موضوع گفته شده بود ،یدفعه اینکار رو نمیکنه. ذره ذره میکنه و این اتفاق بعد چند سال میفهمی.
این پستی که گذاشتم برای اون درایور بخصوص بود، که گفته بودن 10 فریم کم میکنه. من درایور بعدیش رو تست کردم و مشکلی نداشت. ولی اگه بخوام در کل بگم من همچین چیزی ندیدم. کاملا میدونم منظورتون چیه. توی سه چهار سال با درایور و خرد خرد پرفومانس کم میشه. ولی خودم براتون لینک تست 780 رو فرستادم. با 4 تا درایور که توی بازه ی زمانی 3-4 سال ریلیز شدن تست کرده بود. مشکلی نداشت. لینکش رو براتون فرستاده بو.دم. بازم میگم این اتفاق به راحتی قابل تشخیص هست. یه گیم سال 2015 (مثلا Witcher 3) رو با 4 تا درایور که از 2015 تا الان ریلیز شدن، تست کن. اصلا خودم تست میکنم. چند روز آینده حتما بهت خبر میدم. امیدوارم حق با من باشه و دانگریدی صورت نگرفته باشه.

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,093
نام
پوریا
@rahyarpaul خب چک کردم. گرافیک 950m و CPU هم i7 4720 با 8 گیگ رم. توی دو تا بازی با تنظیمات یکسان (کاستوم بود، ترکیبی از high و مدیوم) روی رزولیشین 720P:

Witcher 3:

368.81 = 52 ، 399.07 = 53 ، 416.34 = 52

Mafia 3:
368.81 = 49 ، 399.07 = 48 ، 416.34 = 49

اصلا هیچ تغییری نکرد. فکر میکردم توی درایور قدیمی فریم کمتری بگیرم ولی اینطور نبود.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
@rahyarpaul خب چک کردم. گرافیک 950m و CPU هم i7 4720 با 8 گیگ رم. توی دو تا بازی با تنظیمات یکسان (کاستوم بود، ترکیبی از high و مدیوم) روی رزولیشین 720P:

Witcher 3:

368.81 = 52 ، 399.07 = 53 ، 416.34 = 52

Mafia 3:
368.81 = 49 ، 399.07 = 48 ، 416.34 = 49

اصلا هیچ تغییری نکرد. فکر میکردم توی درایور قدیمی فریم کمتری بگیرم ولی اینطور نبود.
من هم دوست دارم تست خودم هم اتفاقی بوده باشه.
چون خودم هم یه 1060 دارم و این اتفاق باعث ضرر خودم هم میشه.

Rattle.Snake

100% Pure RattleSnake
کاربر سایت
Feb 14, 2018
1,054
نام
Giliath Osborne
این چه مدلیه که روی سیستمی که گرافیکش 730GT هست درایور 931.35 نصبه ولی هرچی نسخه جدیدتر نصب میکنیم پیام میده که این ورژن با گرافیک شما مچ نیست یعنی چی؟

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,600
نام
Omid
دوستان من درایوم الانم تا 389.82 آپدیته حالا میخوام 416.81 رو بگیرم آپدیت کنم ، حالا بنظرتون باعث افت پرفورمنس میشه یا آپدیتش کنم ؟ گرافیکم GTX760 هست

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,304
نام
Matthew
سلام خسته نباشید. من اردیبهشت لپتاپ Asus Rog fx553 خریدم، تا الان مشکلات خیلی زیادی داشتم باهاش که تازه 2 3 هفتست فهمیدم از چی بوده.
اول که فکر کنم 1 2 ماه پیش همینجا پرسیده بودم، راجب دو تا کارت گرافیک و مشکلاتی که برای نرم افزار هایی مثل AutoCad و 3Dmax موقع رندر برام پیش میومد و دوستان گفتن که اینتل رو قطع کنم ک از بایوس امکان پذیر نیست، از
داخل ویندوز هم مشکلات دیگه ایجاد می کرد. خلاصه با کلنجار رفتن سر درایور ها و چند بار نصبشون و خلاصه کلی ور رفتن، فهمیدم که که مشکل از آپدیت انویدیاست، درایور انویدیایی که تو دیسک همراه لپتاب هست رو نصب میکنم، سیستم عالی هست و بدون مشکل
بعد که ویندوز خودش اتوماتیک آپدیت میشه، درایور ورژن 24.21.13.9924 رو نصب میکنه، که گند میزنه به سیستم، من این دفعه بعد نصب ویندوز، از قسمت Services و قسمت آپدیت تو ستینگ، آپدیت هارو بسته بودم، یه هفته ای هم میشد که داشتم کار میکردم، امروز دوباره
فهمیدم آپدیت رو دانلود کرده و اتوماتیک نصبم کرده ...

اول اینکه میخوام بدونم چرا باید این مشکل باشه؟ الان من فقط میتونم ورژن 21.21.13.7319 رو نصب کنم که تو اون دیسکست. چرا واقعا ؟
دوم اینکه چطوری باید این آپدیت شدن رو قطع کنم ؟

Attachments

• Capture2.PNG
    Capture2.PNG
    22.1 KB · مشاهده: 8

Black Sun

عضو جدید
Nov 10, 2018
104
سلام خسته نباشید. من اردیبهشت لپتاپ Asus Rog fx553 خریدم، تا الان مشکلات خیلی زیادی داشتم باهاش که تازه 2 3 هفتست فهمیدم از چی بوده.
اول که فکر کنم 1 2 ماه پیش همینجا پرسیده بودم، راجب دو تا کارت گرافیک و مشکلاتی که برای نرم افزار هایی مثل AutoCad و 3Dmax موقع رندر برام پیش میومد و دوستان گفتن که اینتل رو قطع کنم ک از بایوس امکان پذیر نیست، از
داخل ویندوز هم مشکلات دیگه ایجاد می کرد. خلاصه با کلنجار رفتن سر درایور ها و چند بار نصبشون و خلاصه کلی ور رفتن، فهمیدم که که مشکل از آپدیت انویدیاست، درایور انویدیایی که تو دیسک همراه لپتاب هست رو نصب میکنم، سیستم عالی هست و بدون مشکل
بعد که ویندوز خودش اتوماتیک آپدیت میشه، درایور ورژن 24.21.13.9924 رو نصب میکنه، که گند میزنه به سیستم، من این دفعه بعد نصب ویندوز، از قسمت Services و قسمت آپدیت تو ستینگ، آپدیت هارو بسته بودم، یه هفته ای هم میشد که داشتم کار میکردم، امروز دوباره
فهمیدم آپدیت رو دانلود کرده و اتوماتیک نصبم کرده ...

اول اینکه میخوام بدونم چرا باید این مشکل باشه؟ الان من فقط میتونم ورژن 21.21.13.7319 رو نصب کنم که تو اون دیسکست. چرا واقعا ؟
دوم اینکه چطوری باید این آپدیت شدن رو قطع کنم ؟
سلام دوست عزیز لپتاپتون قطعات به روزی داره و قاعدتا نباید با آخرین ورژن درایور ها مشکلی داشته باشه! ضمن اینکه لازم نیست موقع اجرا برنامه هایی مثل کد گرافیک اینتل رو غیر فعال کنید! مصرف باطری رو الکی میبرید بالا!
گرافیک اینتل به راحتی جوابگوی این برنامه ها هست! موقع دانلود درایور حتما مدل گرافیک رو درست انتخاب کنید تا به مشکل نخورید!
از وبسایت انویدیا و اینتل اخرین ورژن رو دانلود کنید و تست کنید. قبلش پشتیبانگیری بکنید تا اگر به مشکل خورد اطلاعاتتون صدمه نبینه.
آپدیت ویندوز هم از سرویس نیست. در قسمت جستجوی ویندوز gpedit.msc رو تایپ کنید و برنامه رو اجرا کنید. به ادرس زیر برین.
Computer configuration\ administrative template\ Windows components\ windows update
و در این قسمت گزینه Configure automatic updates رو پیدا کنید و دوبار روش کلیک کنید تا باز بشه. داخل اون سمت چپ مورد رو از not configured به Disable تغییر بدین و سیستم رو ریست کنین.
که البته من توصیه نمیکنم و به نظرم بهتره همیشه ویندوز رو اپدیت نگه دارید! به نظرم با دانلود درایور های جدید مشکلتون رفع بشه!

• Like
Reactions: Ƥ.s.Y.c.H.o

abo3bsa20

کاربر سایت
Dec 7, 2017
81
سلام ...
کارت گرایفک نو از انترنت خریداری کردم نصب سخت افزاری انجام دادم ولی وقتی میخوام درایو نصب کنم نصب نمیشه 2 روزه همه کارها انجام دادم روشهای یوتیوب هم رتم ولی متاسفانه جواب نمیده چکار کنم کارتو بفرسم پس ؟ 7 روز گرانتی داره فعلا 2 روز گذشته از گرانتیش

این کارت

https://www.lioncomputer.com/comput...rce=emalls&utm_medium=cpc&utm_campaign=clicky

و این پاور

پاور 530وات Green مدل GP530A-ESD

Attachments

• Untitled.png
    Untitled.png
    368.7 KB · مشاهده: 7

Arowana

کاربر سایت
Mar 11, 2019
2
آقا ناموسا برا من درایور گرافیک لپ تاب لنوو e530 رو پیدا کنید دهنم یرویس شد از بس دان کردم و نصب نشد invidia gforce g635
خدا خیرتون بده

balex_kg

کاربر سایت
Sep 27, 2018
114
آقا ناموسا برا من درایور گرافیک لپ تاب لنوو e530 رو پیدا کنید دهنم یرویس شد از بس دان کردم و نصب نشد invidia gforce g635
خدا خیرتون بده
لنوو تو سایتش میزاره.

سلام ...
کارت گرایفک نو از انترنت خریداری کردم نصب سخت افزاری انجام دادم ولی وقتی میخوام درایو نصب کنم نصب نمیشه 2 روزه همه کارها انجام دادم روشهای یوتیوب هم رتم ولی متاسفانه جواب نمیده چکار کنم کارتو بفرسم پس ؟ 7 روز گرانتی داره فعلا 2 روز گذشته از گرانتیش

این کارت

https://www.lioncomputer.com/comput...rce=emalls&utm_medium=cpc&utm_campaign=clicky

و این پاور

پاور 530وات Green مدل GP530A-ESD

درایور GeForce 10 Series رو دانلود کن که با شماره 419 یا 420 شروع میشه. این درایوری که تو عکسه (378) باسه یه مدل دیگست

lemash343

عضو جدید
May 10, 2019
1
با عرض سلام و خسته نباشید......یه سوالی داشتم ، چرا توی بازی بعضی وقت ها اجسام توی هم فرو میرن ؟؟؟ مثلا تو یک بازی سوم شخصی مثل re2 remake قنداق اسلحه میره توی شونه کاراکتر یا مثلا زخمی که میشن وقتی با دست پهلوشون رو میگیرن دست میره تو پهلو . حتی تو بازی های اول شخصی مثل cod یا bf بعضی وقتا که کنار دیوار یا یه جایی مثل اون هستی خود کاراکتر یا اسلحش میره توش...آیا این مشکل از طرف تیم سازنده هستش یا به گرافیک مربوط میشه ؟ آیا قابل برطرف کردن هست یا نه ؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
با عرض سلام و خسته نباشید......یه سوالی داشتم ، چرا توی بازی بعضی وقت ها اجسام توی هم فرو میرن ؟؟؟ مثلا تو یک بازی سوم شخصی مثل re2 remake قنداق اسلحه میره توی شونه کاراکتر یا مثلا زخمی که میشن وقتی با دست پهلوشون رو میگیرن دست میره تو پهلو . حتی تو بازی های اول شخصی مثل cod یا bf بعضی وقتا که کنار دیوار یا یه جایی مثل اون هستی خود کاراکتر یا اسلحش میره توش...آیا این مشکل از طرف تیم سازنده هستش یا به گرافیک مربوط میشه ؟ آیا قابل برطرف کردن هست یا نه ؟ ممنون میشم اگه جواب بدین
سلام ، فکر میکنم به مبحث Collision و فیزیک اشیا در بازی مربوط میشن و همون به تیم توسعه بازی ربط داره . شما کاری از دستتون برنمیاد .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر