تاپیک درخواست و مشکلات درایور کارت گرافیک (VGA)

MorteM

کاربر سایت
Jun 3, 2012
33
سلام دوستان.من لپتاپ asus k43sd دارم با کارت گرافیک nvidia 610M 2GB ولی وقتی آپدیتش میکنم این ارورو میده

this graphics driver coulld not find cmpatible graphics hardware

در حالیکه آپدیت ممناسب با کارتم نصب میکنم.64 BIT هم هست

یه مشکل دیگه ای که دارم اینه که نمیتونم صفحه device manager یا manage رو باز کنم.وقتی روشون کلیک میکنم صفحه به سرعت بسته میشه

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
سلام دوستان.من لپتاپ asus k43sd دارم با کارت گرافیک nvidia 610M 2GB ولی وقتی آپدیتش میکنم این ارورو میده

در حالیکه آپدیت ممناسب با کارتم نصب میکنم.

لب تاپت گرافيك onboard اينتل(سري اينتل HD) داره؟ اگر اينطوره متاسفانه برخي(نه همه) نسخه هاي(بعضاً Whql) از درايورهاي nvidia به دليل ناسازگاريهايي با درايورهاي
onboard اينتل از ساپورت نرم افزاري اينگونه سيستمها خودداري ميكنه در واقع قابليت nvidia optimus كه در درايورهاي nvidia قرار گرفته و حق انتخاب بين دو گرافيك onboard و discrete ميده عملا هيچ فايده اي نداره چون اصلا درايور نصب نميشه!
راه حلش اينه كه يا به نسخه هاي بتاي درايور مورد نظر مراجعه كني نه Whql يا اينكه درايور مورد نظر رو از سايت سازنده لب تاپ كه برا شما asus هست گرفته و نصب كني

kianoushred

کاربر سایت
Jul 18, 2012
7
نام
Kianoush
سلام بچه ها
خسته نباشيد
روزتون بخير
من يه لپ تاپ Dell inspiron 1545 دارم
گرافيكش Intel GM45 HD
گرافيك دومش زده ATI Mobility Radeon HD 4330
تو سايت Dell هم كه نگاه كردم همينه
اما نميدونم چرا نصب نميشه/ حتي برنامه GPU Z كه نصب ميكنم فقط گرافيك اينتل ميشناسه
لپ تاپ من فقط گرافيك Intel داره؟
راستي بازي PES و call of duty4 رو راحت اجرا ميكنه اما تو Setting بازي pes ميزنه GPU Bad
اگه راهنماييم كنين يه دنيا ممنونتون ميشم.مرسي

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

در حالیکه آپدیت ممناسب با کارتم نصب میکنم.64 BIT هم هست

یه مشکل دیگه ای که دارم اینه که نمیتونم صفحه device manager یا manage رو باز کنم.وقتی روشون کلیک میکنم صفحه به سرعت بسته میشه

شما درایور مربوطه رو باید از سایت ASUS دانلود کنی تا مطمئن باشی روی لپ تاپت نصب میشه، از سایت NVIDIA نگیر
مشکل Device Manager هم می تونه از ویروس و خرابی فایلای ویندوز باشه

سلام بچه ها
خسته نباشيد
روزتون بخير
من يه لپ تاپ Dell inspiron 1545 دارم
گرافيكش Intel GM45 HD
گرافيك دومش زده ATI Mobility Radeon HD 4330
تو سايت Dell هم كه نگاه كردم همينه
اما نميدونم چرا نصب نميشه/ حتي برنامه GPU Z كه نصب ميكنم فقط گرافيك اينتل ميشناسه
لپ تاپ من فقط گرافيك Intel داره؟
راستي بازي PES و call of duty4 رو راحت اجرا ميكنه اما تو Setting بازي pes ميزنه GPU Bad
اگه راهنماييم كنين يه دنيا ممنونتون ميشم.مرسي

ممکنه لپ تاپ شما فقط گرافیک اینتلی داشته باشه، اگر گرافیک Dedicate داشته باشه حتی اگر درایورش هم نصب نشه باید توی Device Manager نشون داده بشه و توی GPU-Z هم تشخیص داده بشه،
مدلای DELL معمولا گزینه های Optional زیاد دارن و مشخصات تمام مدلهای یه سری یکی نیست.

دمای نرمال 5970 چقدر هست ؟
من توی لود 85 درچه میشه.
چطور میشه فن رو کنترل کرد.

کارت داغی هست و اون 85 درجه هم کاملا طبیعی هست
با MSI AfterBurner می تونی دور فن رو تنظیم کنی.

henry_2009

کاربر سایت
Aug 3, 2012
5
نام
مرتضی
با سلام
من کارت گرافیکم alfex NVidia G210 هست. بعضی وقت ها کامپیوترم هنگ میکنه و مجبور میشم ریستارت کنم. بعضی وقتها هم بعد از چند ثانیه هنگ، مانتیور یه ثانیه خاموش و روشن میشه و بعد این یام رو در نوار tray میده :
Display driver NVIDIA Windows kernel mode driver, version 295.73 stopped responding and has successfully recovered.
مشکل از گرافیکمه ؟ یا از مادربورد یا از Power هست ؟
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با سلام
من کارت گرافیکم alfex NVidia G210 هست. بعضی وقت ها کامپیوترم هنگ میکنه و مجبور میشم ریستارت کنم. بعضی وقتها هم بعد از چند ثانیه هنگ، مانتیور یه ثانیه خاموش و روشن میشه و بعد این یام رو در نوار tray میده :
Display driver NVIDIA Windows kernel mode driver, version 295.73 stopped responding and has successfully recovered.
مشکل از گرافیکمه ؟ یا از مادربورد یا از Power هست ؟
ممنون

مشکل از خود گرافیک باید باشه به احتمال زیاد، چون کارتت قدرتی نداره و مصرفی نمی کنه که بخواد به پاور فشار بیاد.
البته اگه پاورت تقلبی باشه احتمالش هست از اونم باشه.

henry_2009

کاربر سایت
Aug 3, 2012
5
نام
مرتضی
مشکل از خود گرافیک باید باشه به احتمال زیاد، چون کارتت قدرتی نداره و مصرفی نمی کنه که بخواد به پاور فشار بیاد.
البته اگه پاورت تقلبی باشه احتمالش هست از اونم باشه.
پاور کامپیوترم احساس میکنم خیلی ضعیفه. موقع خرید، فکر کنم فروشنده یه پاور چرت بسته. 15 هزار تومنی. 330 واته فکر کنم !

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,037
نام
سهند
سلام داداش . من گرافیک ATIدارم . و این دفعه با آپدیت 12.6 که نصبش کردم ، تنظیمات Adjustment صفحه نمایشم به هم خورد و حدود 4 ، 5 میلی متر از سمت چپ سیاه شد و وقتی رفتم تو تنظیماتش و درستش کردم ردیف شد اما هر دفعه که سیستم رو روشن میکنم باید دوباره این تنظیمات رو انجام بدم ، چون انگار سیو نمیشه ( و یا ریست میشه ) در حالی که من سیوش میکنم و بخاطر همین نسخه بتا 12.7 رو دانلود و نصب کردم اما بازم همون جوریه !
میشه کمک کنی داداش ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پاور کامپیوترم احساس میکنم خیلی ضعیفه. موقع خرید، فکر کنم فروشنده یه پاور چرت بسته. 15 هزار تومنی. 330 واته فکر کنم !

دیگه گفتن نداره، با مشکل یا بی مشکل باید پاور تقلبی رو عوض کرد

سلام داداش . من گرافیک ATIدارم . و این دفعه با آپدیت 12.6 که نصبش کردم ، تنظیمات Adjustment صفحه نمایشم به هم خورد و حدود 4 ، 5 میلی متر از سمت چپ سیاه شد و وقتی رفتم تو تنظیماتش و درستش کردم ردیف شد اما هر دفعه که سیستم رو روشن میکنم باید دوباره این تنظیمات رو انجام بدم ، چون انگار سیو نمیشه ( و یا ریست میشه ) در حالی که من سیوش میکنم و بخاطر همین نسخه بتا 12.7 رو دانلود و نصب کردم اما بازم همون جوریه !
میشه کمک کنی داداش ؟

دوستان می گن که با نصب نسخه های درایور 11.1 تا 11.6 اون مشکل حل میشه، اما بهرحال پشتیبانی بازیهای جدیدتر از دست میره، نمی دونم راه حل بهتری داره یا نه، اما از این دست مشکلات کم نیست در درایورهای AMD.

amiro2013

کاربر سایت
Jul 28, 2012
1,053
نام
AMIR
اخرین ابدیت درایور گرافیک hp pavilion g6-1325sx رو میخواستم ممنون نمیدونستم کجا بپرسم این جا پرسیدم ببخشید دیگهl-)بعد چجوری میتونم بین دو تا گرا فیکش سوییچ کنم برای بازی چجوری باید سویچ کنم توی بازی ها روونه ولی گیر های لحظه ای میکنه

آخرین ویرایش:

POWER____

کاربر سایت
Apr 7, 2012
145
سلام دوستان اگه کسی تونست درایور گرافیکی انویدیا gt 210 windows 7 32bit رو بزاره ممنون میشم.لطفا جدیدترین ورزن رو بزارید.بسیار ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر