مهم: کدام بهتر است؟ XP 32bit یا XP 64bit

به نظر شما کدام یک از سیستم عامل های زیر برای اجرای بهتر

• Windows XP 32bit

رای‌ها: 1 7.7%
  • Windows XP 64bit

رای‌ها: 3 23.1%
  • Windows Vista 32bit

رای‌ها: 1 7.7%
  • Windows Vista 64bit

رای‌ها: 8 61.5%

• مجموع رای دهنده‌ها
    13

Amir369x

کاربر سایت
Jul 24, 2007
156
نام
Amir Hosein
سلام به تمامی اهالی بازی سنتر:love:
راستش این تاپیک رو زدم چون یه مشکل بزرگ برام پیش اومده بود:(
من الان ویندوز XP 64 bit SP1 رو سیستمم نصبه (به علاوه ویندوز ویستا) و الان می خواهم به جای اونXP 32 bit SP3 رو بریزم اما مشکل اینه که نمی دونم سازگاری و Performance کدوم یکی تو بازی های جدید بیشتره؟ و آیا XP 32 SP3 نسبت به نسخی قبل (Service Pack 2) تغییرات چشم گیری داشته یا نه؟
یه موضوع دیگه ای هم که هست اینه که الان من به غیر از XP (روی درایو C) یه ویندوز Vista هم (تو درایو D) دارم و اگه بخواهم XP رو عوض کنم دیگه ویستا بوت نمیشه و باید اونم عوض کردم:(( از دوستان گرامی و اساتید ارجمند خواهشمندم هر چه سریع تر یه راهی برای این مشکل پیشنهاد بدهند!:blushing:
(نظر سنجی فراموش نشود!:cheesygri )
با تشکر فراوان
Ram: 2Gb DDR2 667 Dual Channel
VGA: Gigatron Geforce 8600 GT 512mb DDR2
Modem: Conexant CX11252 (Only 32bit driver(

آخرین ویرایش:

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
در مورد XP که همون XP 32 SP3 رو نصب کن ( در ظاهر فرقی نداره ولی پایداری و سرعت و امنیتش بیشتر شده )
در مورد بوت ویستا من از یک روش استفاده میکنم که به درد شما نمیخوره
اگر کسی از دوستان راهنمایی کنن ما هم فیض ببریم

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
من الان ویندوز XP 64 bit SP1 رو سیستمم نصبه (به علاوه ویندوز ویستا) و الان می خواهم به جای اونXP 32 bit SP3 رو بریزم اما مشکل اینه که نمی دونم سازگاری و Performance کدوم یکی تو بازی های جدید بیشتره؟ و آیا XP 32 SP3 نسبت به نسخی قبل (Service Pack 2) تغییرات چشم گیری داشته یا نه؟
یه موضوع دیگه ای هم که هست اینه که الان من به غیر از XP (روی درایو C) یه ویندوز Vista هم (تو درایو D) دارم و اگه بخواهم XP رو عوض کنم دیگه ویستا بوت نمیشه و باید اونم عوض کردم:(( از دوستان گرامی و اساتید ارجمند خواهشمندم هر چه سریع تر یه راهی برای این مشکل پیشنهاد بدهند!:blushing:
با تشکر فراوان
برای اجرای بازی مباحث یکم پخش میشه. یک سری بازیها مثل Crysis با XP 64 بیتی پرفورمنس بهریت دارند (اکثرا بازی های جدید اینطوری هست) ولی تعدادی از برنامه های قبلیت ممکنه اجرا نشه (البته ویندوز 64 بیتی از برنامه های 32 بیتی هم پشتیبانی میکنه و تعداد کمی از برنامه ها اجرا نمیشه که باید دنبال نسخه 64 بیتی اونها باشی)
بعضی بازیهای فوق قدیمی هم ممکنه اجرا نشه!!
ولی مثلا ویندوز 64 بیتی از رم بالای 4 گیگا بایت پشتیبانی میکنه و در صورت داشتن CPU 64 بیتی کمی تغییر سرعغت باید حس کنی!! (البته خودم حس نکردم)
ولی در مورد ویستا!! اگر برای بازی کردن میخوای جدیدا تمام بازیهای همون طور که گفتم (بازیهایی که ارزش بازی در ویستا رو داشته باشه) از نسخه 64 بیتی هم پشتیبانی میکنند و بهتره 64 بیتی بریزی.
در مورد SP3 ماکروسافت گفته 60 در صد افزایش فریم و برای ویستا SP1 گفته 90 درصد افزایش فریم ریت بازیها!! به نظر کافیه. شما بهتره نصبش کنی مطمین باش بهتر از SP2 هست! اصلا به نظر شما چه مشکلی برای XP پیش میاد اگر از SP2 به SP3 آپگریدش کنی
برای اضافه کردن VISTA به XP بدون نصب مجدد ویستا از برنامه زیر میتونی اتفاده کنی
لینک:
http://neosmart.net/downloads/software/EasyBCD/EasyBCD 1.7.2.exe

موفق باشی

fly

کاربر سایت
Jun 30, 2007
214
نام
کوروش
سیستم شما چی؟به قدر کافی(حداقل) سخت افزار شما برا ویستا جوابگو هست.

سرویس پک 1 ویستا یه چند درصدی فریم بهتر به گیم ها میده.البته ویستا 32 بیتی(sp1) با بیشتر نرم افزار ها راحت کار میکنه ولی ویستا 64 بیتی یکم توی بعضی از نرم افزارها اذیت میکنه.

اگه سیستم قوی و خوبی (سخت افزار قوی) داری و برا گیم می خوای پشنهاد میکنم ویستا 64 بیت(sp1)نصب کنی چون برا رندرینگ و گیم ها پرفورمنس خوبی میده.

البته اساتید مجرب بهتر شما رو راهنمایی میکنن.

Amir369x

کاربر سایت
Jul 24, 2007
156
نام
Amir Hosein
سلام
امیر حسن جون شرمنده این 1/5 سالی که 360 دارم از دنیای PC GAMING عقبم:D

خواهش می کنم امین جون! همین که ما رو قابل دونستی و اومدی کلی منت رو سرمون گذاشتی!:blushing:
فقط یه چیزی من امیر حسین هستم نه امیر حسن!:cheesygri
موفق باشی

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
سروش جان از بابت برنامه ممنون
0611.gif

چندتا نکته هم لازم شد خدمت دوستان ذکر کنم
0523.gif

ویندوز 64 بیتی از رم بالای 4 گیگا بایت پشتیبانی میکنه
فعلا که بازی نیومده از 2گیگ بیشتر بخواد
در صورت داشتن CPU 64 بیتی کمی تغییر سرعت باید حس کنی!! (البته خودم حس نکردم)
تو تئوری تفاوت دارن ولی در عمل فرقی ندارن و کلا 64بیتی ارزش نصب نداره
برای ویستا SP1 گفته 90 درصد افزایش فریم ریت بازیها!!
سروش جان MICROSOFT چرت و پرت زیاد میگه بازی به کارت گرافیکه نه CPU
(سروش جان سوتفاهم نشه از اطلاعات بالای شما مطلع هستم ولی به اقتضای شغلم سیستم زیاد تست کردم تا به این نتایج رسیدم )
ویستا 64 بیتی یکم توی بعضی از نرم افزارها اذیت میکنه.
دقیقا به خاطر این دردسر هاست که میگم 64بیتی ارزش نصب نداره :-"

فقط امیر حسین جان در مورد پردازش توی برنامه ها مخصوصا 3DMAX قضیه فرق میکنه
0533.gif

آخرین ویرایش:

Amir369x

کاربر سایت
Jul 24, 2007
156
نام
Amir Hosein
0533.gif

خیلی ممنون!:love: فقط میشه یکم بیشتر راجع به تفاوت سرعت تو نرم افزار ها توضیح بدی! (البته خودم تا حدودی احساس کردم 64 بیتی سریع تر عمل میکنه ولی نمیدونم دقیقا چقدر؟:confused:)

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
سروش جان از بابت برنامه ممنون
0611.gif

چندتا نکته هم لازم شد خدمت دوستان ذکر کنم
0523.gif

فعلا که بازی نیومده از 2گیگ بیشتر بخواد

تو تئوری تفاوت دارن ولی در عمل فرقی ندارن و کلا 64بیتی ارزش نصب نداره

سروش جان MICROSOFT چرت و پرت زیاد میگه بازی به کارت گرافیکه نه CPU
(سروش جان سوتفاهم نشه از اطلاعات بالای شما مطلع هستم ولی به اقتضای شغلم سیستم زیاد تست کردم تا به این نتایج رسیدم )

دقیقا به خاطر این دردسر هاست که میگم 64بیتی ارزش نصب نداره :-"

0533.gif
بله سعید جان درست میگی
اون 4 گیگ رو صرفا" به علت بازی نگفتم. در سرعت هم خودم نوشتم من تفاوت محسوسی ندیدم فقط در بعضی برنامه ها این تفاوت حس میشه (photoshop و Adobe premier محسوسه) که اونم به علت دسترسی سریعتر ویندوز 64 بیتی به رمه. ماکروسافت هم زیاد حرف میزنه. موافقم به همین دلیل گفتم ماکروسافت گفته و از قول خودم حرفی نزدم چون حداکثر تفاوت افزایش فریمی که در xp sp3 دیدم تنها 20 درصد بود!!

Master

کاربر سایت
Mar 16, 2006
401
نام
حسین
با تشکر فراوان
Ram: 2Gb DDR2 667 Dual Channel
VGA: Gigatron Geforce 8600 GT 512mb DDR2
Modem: Conexant CX11252 (Only 32bit driver(

برای حل مشکل بوت ویستا و اکسپی از بر نامه ..vista boot pro استفاده ک(VistaBootPRO_3.3.0) .. رایگانه و کار باهاشم آسون ..
نحوه کار با اونو برات آپ میکنم (از وسطای این توتریال بخون و برو پایین ..همونجایی که میگه بوت پرو رو دنلود کنید به بعد )

بخش اول هم .:سیستم های 64 بیتی

Attachments

• Install Windows XP on Your Pre-Installed Windows Vista Computer the How-To Geek.zip
    391.9 KB · مشاهده: 27

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
Master جان ار بابت برنامه ممنون
0609.gif

فقط میشه یکم بیشتر راجع به تفاوت سرعت تو نرم افزار ها توضیح بدی! (البته خودم تا حدودی احساس کردم 64 بیتی سریع تر عمل میکنه ولی نمیدونم دقیقا چقدر؟
... یادم رفته ولی تا اونجایی که یادم میاد پنهای باند cpu های 64 بیتی برای ادرس دهی بیشتره
(2 به توان 64
0524.gif
)و سرعت خودشون رو تو برنامه هایی که احتیاج به رندر دارن مثل primier , 3dmax , maya بیشتر نشون میدن
حداکثر تفاوت افزایش فریمی که در xp sp3 دیدم تنها 20 درصد بود!!
سروش جون توی sp3 تست نکردم ولی بازم 20 درصد بخوره تو سرش ( ms ) :punish:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر