پروژه ساخت بازی ایرانی مدال سربی اغاز شد.

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
Aurlito

سلام محمد جان.
منظورتو نفهمیدم.مادفیکیشن یعنی چی ؟
در هر صورت من این دو عکس رو از یک عکس متحرک گرفتمو اینجا گذاشتم.
5tt8qu.jpg
خوب دوست من خیلی شبیه به فارکرای هست و چون فارکرای خودش World Editor داره،(یعنی طرفدارها نساختن بلکه خود کمپانی ساخته) این شبهه پیش میاد که دارید یک از اون ابزار فارکرای به عنوان یک انجین جدا استفاده میکنید.
پیشنهاد میکنم که یک تصویر از انجین بذارید تا هیچ شبهه ی دیگه ای نباشه و به کسایی هم که میان اینجا پست میدند توجه نداشته باشید چون اگه انجین وارد ادیتور فارکرای نیست، ارزش کارتون بالاتر از جواب دادن به گیرهای الکی هست.(اگه از اورد ادیتور فارکرای هم استفاده بکنید بازهم ارزش کارتون بالاست)
ممنون

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
خوب دوست من خیلی شبیه به فارکرای هست و چون فارکرای خودش World Editor داره،(یعنی طرفدارها نساختن بلکه خود کمپانی ساخته) این شبهه پیش میاد که دارید یک از اون ابزار فارکرای به عنوان یک انجین جدا استفاده میکنید.
پیشنهاد میکنم که یک تصویر از انجین بذارید تا هیچ شبهه ی دیگه ای نباشه و به کسایی هم که میان اینجا پست میدند توجه نداشته باشید چون اگه انجین وارد ادیتور فارکرای نیست، ارزش کارتون بالاتر از جواب دادن به گیرهای الکی هست.(اگه از اورد ادیتور فارکرای هم استفاده بکنید بازهم ارزش کارتون بالاست)
ممنون
برادر من_دوست من_محمد جان
من به چه زبونی بگم من عضو تیم سازنده نیستم.
چرا اینهمه سوال رو از من میپرسید.
من که کاره ای نیستم.در مورد این بازی هم در حد شما اطلاعات دارم.
فقط همین.:boxing:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
یعنی تا حالا هیچ بازی رو ندیدم که توی 3 تا شات ازش اینهمه تفاوت باشه! یکی از شات ها که بسیار جذابه، محیط تکسچر نداره و کوه به اون عظمت بقل زمین کاملا مسطح هست و تازه کمی اونطرف طرش هم دقت کنید دریاست. کردستان کنار دریا بوده ما خبر نداشتیم؟ بعد تو شات بعدی که وسط زمین هواست یارو ما کار نداریم، توی شات اولم نوعی پل دیده میشه که من فقط نمونه اش رو تو کشورهای آسیای شرقی دیدم...

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,707
نام
محمد
شما اصلا کردستان رو از نزدیک دیدی؟من تازگی ها اطرافم دریا ندیدم تازه اومده این دریا که من ندیدم ؟

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
یعنی تا حالا هیچ بازی رو ندیدم که توی 3 تا شات ازش اینهمه تفاوت باشه! یکی از شات ها که بسیار جذابه، محیط تکسچر نداره و کوه به اون عظمت بقل زمین کاملا مسطح هست و تازه کمی اونطرف طرش هم دقت کنید دریاست. کردستان کنار دریا بوده ما خبر نداشتیم؟ بعد تو شات بعدی که وسط زمین هواست یارو ما کار نداریم، توی شات اولم نوعی پل دیده میشه که من فقط نمونه اش رو تو کشورهای آسیای شرقی دیدم...
راستش من هم این همه تفاوت رو نمیدونم از چیه ؟
ولی اگر در مورد این بازی نظری دارید به لینک زیر برید و نظرتون رو اعلام کنید :
(قبلش باید اول عضو شید)
ارسال نظر
یکم صبر کنید پروژه شون جون بگیره و وب سایتشون هم کامل بشه اونوقت میشه اطلاعات بیشتری به دست اورد.

noctambulant

کاربر سایت
Feb 28, 2008
152
نمیخوام گیر داده باشم و اصلا جزو اون دسته ای نیستم که یک بازی ایرانی رو فقط برای گیر دادن بدونم و اصلا چه لزومی داره ما از بازی ایرانی لذت ببریم و فقط باید بهش گیر بدیم ... اصلا اینطوری نیستم .;)
---

ولی ، در هر پروژه ای که شروع میشه یک چیز کاررو خراب میکنه اونهم دروغ هایی هست که همون اول کار گفته میشه و سنگ رو به از خنده ، گریه میاره .

" با استفاده از موتور سه بعدی « جام جهان نما » طراحی شده است . "

کاملا مشخصه با farcry sandbox editor ساخته شده و در غالب یک مپ جدید هست نه یک بازی مستقل !
نوشتن انجینی در این سطح کار یه گروه در سطح چند نفر اونم تو ایران اصلا ابدا عمرا به هیچ وجح نیست . اون حرفیم که زدی گفتی توی company های خارجی ، خیلاشون از کشورای آسیایی و خیلی جاهای دیگه دنبان ... اونایی که اونجان که دیگه نمیتونی بگی فلانی ژاپنی ، آره ژاپنی هست ولی دیگه رگو ریشش اونجا شکل گرفته فقط اسم ژاپنی روشه .

اخرین حرف اینکه کجای این بازی شبیه Far Cry هست
farcry_steam.jpg

به hud بازی نگاه کن ، این عکس farcry هست و اون عکسا هم با farcry editor ساخته شده ، اصلحه ها هم مال farcry هست .

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
تو ایران تخصص تو این صنعت تو این حد نیست که خودشون بیان بکدونه انجین بسازن.
در خیلی از جاهای دنیا هم خیلی از استودیو ها میان از موتور ساخته شده دیگر کمپانی ها استفاده میکنن.ولی با مجوز یا همون لایسنس.
تو ایران با خارج تنها فرقش اینه که از موتور مورد نظر بدون لایسنس استفاده میکنن.
با ارزوی موفقیت در این رشته و صنعت برای تمامی ایرانیان.:blushing:
:p:love::love::love:

iran_adventure

کاربر سایت
Nov 23, 2006
146
تو ایران تخصص تو این صنعت تو این حد نیست که خودشون بیان بکدونه انجین بسازن

بله . تو ایران تخصص تو خالی بندی هستش :

با استفاده از موتور سه بعدی « جام جهان نما » طراحی شده است .

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
با سلام.
بله . تو ایران تخصص تو خالی بندی هستش :

با استفاده از موتور سه بعدی « جام جهان نما » طراحی شده است .
جناب خوش برخورد منظورت به کیه.به کی متلک میگی ؟:mad:
اگر منظورت منم که باید بگم اینو تو سایت خودشون خوندم و عینا نوشتم.
چون اون موقع ها هم نمیدونستم HUD چیه باور کردم.
همین.:((

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
سلام.
معلوم نیست چجوری میخوان از CryEngine 1.0 و ادیتورش یعنی SandBox Editor استفاده کنن.
چون گمون نمیکنم بتونن با این موتور قدیمی کار کنن.
چون بلد نیستن

abbasfreeman

کاربر سایت
Feb 28, 2007
6
اخبار جدید از بازی مدال سربی

بابا یواشتر ! چرا اینقدر به ما می توپین ؟ باباجان ما که دیگه از خودتونیم ! حالا یه بازی سنتری رفته بازی بسازه باید اینجوری باهاش رفتار کنید ؟ بابا ایول داره دست مریزاد بچه ها ! من قصد ندارم با دوستان جر و بحث کنم فقط از همه کسانی که لطف کردن و نظر و پیشنهاد دادن متشکرم بقیه مواردی رو هم که توی وبلاگ اختصاصی بازی گذاشتم رو پایین می نویسم. فکر کنم جواب همه دوستان توش باشه !

تغییر و تحولات جدید در بازی « مدال سربی»:
سلام دوستان ! پس از تشکر بسیار به دلیل حسن توجه همه شما نسبت به پروژه بازی « مدال سربی » ، به اطلاع می رسانیم که گروه سازنده بازی ، با یکی از شرکت های معظم نرم افزاری کشورمان ، به عنوان حامی مالی و ناشر بازی «مدال سربی : تکاوران» به توافق رسیده و با توجه به پیشرفت های بسیار خوبی که در کار پروژه حاصل شده است ، به امید خدا ، سعی داریم حداکثر تا پایان فصل پاییز سال جاری ، بازی را آماده کرده و روانه بازار کنیم . با توجه به درخواست ناشر بازی نسبت به اینکه فعلاً صلاح نمی دانند نام آنها فاش شود ، انشاء الله حداکثر تا یکی دو هفته دیگر ، نام شرکت ناشر بازی نیز اعلام خواهد شد . در یکماه گذشته ، با توجه به نظرات و پیشنهادات و البته انتقادات سازنده ای که در مورد بازی «مدال سربی» وجود داشت ، ما نیز تصمیم گرفتیم که به همه این نظرات گوش داده و در حد توان و امکانات به آنها جواب داده و در بازی خود مورد استفاده قرار بدهیم . یکی از مهمترین تغییر و تحولات صورت گرفته در بازی مربوط به داستان آن می باشد . با توجه به تحقیقات صورت گرفته ، بیشتر بازیکنان وطنی طرفدار داستان بازی هایی همچون F.E.A.R. ، Call Of Duty 4 ، Crysis ، Far Cry ، C&C3 و غیره می باشند و به همین دلیل ما نیز تصمیم گرفتیم تا در حد امکان ، از این بازی ها الگوبرداری نموده و در قالب یک بازی ایرانی پیاده سازی نماییم . و اما داستان بازی :
در سال 1402 هجری شمسی ، به دنبال تشدید حملات تروریستی و دخالت های آشکار آمریکا و دولت های غربی در امور داخلی کشورهای اسلامی ، 15 کشور مسلمان از سراسر جهان ، یک اتحاد نظامی تحت عنوان « اتحاد جماهیر اسلامی » را به پیشنهاد دولت جمهوری اسلامی ایران تشکیل دادند . به دنبال این رویداد بسیار مهم سیاسی ، از همان ابتدای کار ، آمریکا و اسرائیل که منافع نامشروع خود در منطقه خاورمیانه را در خطر می دیدند ، دست به مخالفت های آشکار زده و تلاش خود را به طور جدی به کار بستند تا در کار کشورهای متحد اسلامی سنگ اندازی کنند . این مخالفت ها به حدی رسید که به عنوان مثال « بنیامین برن اشتاین » وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در یک مصاحبه تلویزیونی ، هر 15 کشور عضو اتحاد جماهیر اسلامی و به ویژه ایران را تروریست و دشمن قسم خورده اسرائیل نامید و یا « کارل جانسون » رئیس جمهور وقت ایلات متحده آمریکا ، اعضای اتحاد جماهیر اسلامی را « محور شرارت » و « هسته مرکزی تروریسم بین المللی » خواند . اکنون سال 1412 هجری شمسی است و مخالفت ها برعلیه اتحاد جماهیر اسلامی تشدید پیدا کرده و از طرفی ، در کشورهایی همچون پاکستان ، اردن ، عربستان و بوسنی عملیات تروریستی زیادی به راه افتاده که در بسیاری از آنها ، دست های پشت پرده آمریکایی ها و صهیونیست ها در کار بوده است .
شما در این بازی در نقش چند نفر از تکاوران زبده و ماهر ارتش جماهیر اسلامی بازی خواهید کرد و محیط های بازی نیز در مناطقی همچون کوهستان های کشور بوسنی ، جنگل ها و جزایر مالزی و اندونزی ، فلسطین اشغالی و لبنان سپری خواهد شد . در واقع بخش بوسنی و لبنان شبیه بازی های Call Of Duty 4 و BLACK و بخش جزایر اقیانوس آرام ( اندونزی و مالزی ) الگوبرداری از بازی های Far Cry و Crysis خواهد بود . ( دوستان عزیز توجه داشته باشند که ما می گوییم الگوبرداری مثبت از بازی های ذکر شده نه خود آن بازیها ) در این بازی شما می توانید بیش از 15 نوع اسلحه و تجهیزات فوق مدرن را مورد استفاده قرار داده و برعلیه دشمنان تا دندان مسلح به کار ببرید . تنوع دشمنان تا حد امکان سعی شده زیاد باشد و شما حتی با روبات ها و موجودات مکانیکی دشمن نیز به مقابله خواهید پرداخت ! ضمن اینکه با نأمین هزینه های مورد نیاز از طرف ناشر بازی ، انشاء الله سایت اختصاصی بازی به نشانی WWW.LadenMedal-takavar.ir نیز تا چند روز آینده راه اندازی خواهد شد . در هر صورت امیدواریم که بتوانیم بازی خوب و سرگرم کننده و البته آموزنده ای را برای همه شما آماده کنیم. برایمان دعا کنید .

تاریخ اولیه انتشار بازی « مدال سربی » اعلام شد :
با توافقات صورت گرفته با ناشر بازی ، تیم سازنده تصمیم دارد تا بازی « مدال سربی » را در تاریخ اول دیماه 1386 هجری شمسی روانه بازار نماید . در حال حاضر کارهای نهایی بر روی مراحل مختلف بازی در حال انجام می باشد و به امید خدا پس از رفع باگهای ریز و درشت آن ، یک دموی قابل بازی از آن در دسترس همگان قرار خواهد گرفت .

ماه آینده ، اولین تریلر ویدئویی بازی :
با تلاش های شبانه روزی بر و بچه های پروژه « مدال سربی » ، سه نمایش ویدئویی از مراحل مختلف این بازی در حال آماده سازی می باشد و انشاء الله تا پایان ماه جاری در دسترس همگان قرار خواهد گرفت . هرکدام از این نمایش ها هدف خاص خود را دنبال می کنند . مثلاً یکی از آنها در واقع نمایش تکنیک ها و فناوری های موجود در بازی خواهد بود و یکی دیگر از آنها لحظات اکشن و روش گیم پلی بازی را نمایش خواهد داد .

تصاویر جدید از بازی « مدال سربی » :
در اینجا شما می توانید چند تصویر جدید از مرحله کوهستان های برفی کشور بوسنی را ببینید . ضمناً همانطور که ملاحظه می کنید و در اعلام های قبلی نیز گفته بودیم ، کیفیت گرافیکی در حال بهبود می باشد و حتی ما Hud و Interface قبلی را که از بازی Far Cry الگو گرفته بودیم از داخل بازی برداشته و یک Interface کاملاً جدید و منحصر به فرد برای بازی « مدال سربی » را به کار برده ایم . زیرا برخی از دوستانی که فقط دنبال بازی های منحصر به فرد هستند و فکر می کنم در طول سال بیش از یک یا دو بازی را انجام نمی دهند ، ما را به مد سازی و دزدی از بازی Far Cry متهم نموده بودند ! ( البته قصدم از جمله « فکر می کنم در طول سال بیش از یک یا دو بازی را انجام نمی دهند » توهین به کسی نیست و در واقع منظورم اینست که الآن چند سال است که بسیاری از بازی های خوب از هم تقلید می کنند و خیلی از آنها شبیه هم شده اند و اگر بخواهیم دنبال بازی های تک و منحصر به فرد باشیم ، به زور شاید در سال یک یا دو بازی را بتوانیم انجام بدهیم و از آن لذت خالص ببریم. مثلاً آیا جنگل های بازی Turok شبیه نمونه های مشابه در Crysis یا Far Cry نیستند و یا سفینه ها ، محیط ها و موجودات فضایی موجود در بازی Advent Rising و Mass Effect تا چه حد شبیه نمونه های مشابه در بازی Halo هستند؟ خلاصه اینکه انشاء الله این یکی Interface ما که دیگر شبیه بازی Neverhood نیست ؟! )

توضیح در مورد وجه تسمیه « مدال سربی »:
بسیاری از دوستان از ما سؤال می کنند که نام بازی شما خیلی عجیب است و چرا نام « مدال سربی » را برای بازی خود انتخاب نموده اید . در جواب این دوستان باید بگوییم که واژه « مدال سربی » در واقع تعبیری از گلوله هایی می باشد که به بدن سربازان شجاع و وظیفه شناس برخورد می کند . یعنی اینکه یک سرباز فداکار و از جان گذشته ، ممکن است در میدان نبرد گلوله خورده و کشته یا زخمی شود و حتی شاید به خاطر کاری که انجام داده ، مدال های رنگارنگ نظامی به او تعلق نگیرد اما در نهایت آن گلوله های سربی که در بدن او قرار گرفته ، « مدال سربی » او و مزد شجاعت و از جان گذشتگی اش خواهد بود زیرا می تواند به تک تک این گلوله های سربی یا همان « مدالهای سربی » و علت برخورد آنها به بدنش افتخار کند . امیدواریم منظور خود را خوب منتقل کرده باشیم .​

03.jpg

04.jpg

05.jpg

02.jpg

01.jpg

iran_adventure

کاربر سایت
Nov 23, 2006
146
موتور «جام جهان نما» در واقع اولین موتور ایرانی می باشد که از خصوصیات و ویژگیهای موتورهای روز جهان استفاده می کند . این موتور در واقع ترکیبی از چند موتور خارجی به ویژه موتور Cry Engine 1 می باشد و سعی دارد تا با یک جهش بلند ، کاری کند که کیفیت بازی های ایرانی به بازی های روز خارجی نزدیک شود

سلام

اول که کسی نفهمیده بود بازی یک مود از farcry هست . موتور کاملا ایرانی بود . حالا شد ترکیبی از موتورها !!! lol
می شه بگید ترکیبی از کدوم انجین ها هستش ؟! بعد چه طوری ترکیب کردید ؟ مثلا از scenemanager فلان موتور استفاده کردید بعد نورپردازیش رو با یکی دیگه انجام دادید . از هوش مصنوعی unreal استفاده کردید و از قسمت صدای تورکیو ???!!!!!!!!!!! lol
یا شایدم فایل های انجین ها رو کپی کردید تو یه فولدر شده "جام جهان نما" !
کوچکترین انجین هایی که توسط ایرانی ها داره ساخته می شه سریع معروف می شن . من همه رو می شناسم چه واقعی هاش چه خالی بندیهاش ( که باید اسم شما رو هم بهش اضاف کرد ! ) اون وقت یه انجین به این خفنی ساخته بشه هیچ خبری هم ازش بیرون نیومده ؟!
بچه جون انجین ساختن الکی نیست . دوستای من دارن خودشون رو ** می دن یه دمو تکنیکی بسازن بعد تو اومدی زارت می گی من انجین ساختم !!!

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
واقعا با اینکاراتون فقط باعث آبروی دیگر بازیسازهای ایرانی میشین !! این تصاویرو به هر ننه قمری نشون بدی میفهمه که با موتور Far cry ساخته شده و در واقع یک Mod هست
بله خیلی چیزا در 2تا بازی ممکنه شبیه هم باشه ولی دقیقا مثل همدیگه نیستن و عوض کردن Hud هیچ مشکلیو حل نمیکنه و این همون چیزیه که گفتم
خوب از اول بیاین واقعیت رو بگین و پشت هم نیاین دروغ به هم ببافین

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر