How to Install VC & Wiiware Games With WAD Installer

Black Hand

کاربر سایت
Aug 19, 2007
420
نام
Kian
برای نصب بازی های VC و Wiiware اول باید Twilight Hack رو روی Wii اجرا کنین ( کسانی که بازی LOZ رو نداشته باشن نمیتونن این کار رو بکنن ) این رو هم بگم که فرقی توی روش نصب برای VC یا Wiiware وجود نداره برای این کار به طریق زیر عمل کنین :
1. این فایل رو دانلود و Extract کنین
2.Save بازی Zelda رو از روی کنسولتون روی SD بریزین و اون رو به کامپیوتر منتقل کنین این Save داخل چند پوشه , به این شکل قرار داره :* Private / Wii / title / RZDx و بعد Save بازی به اسم data.bin
* برای بازی های مختلف x میتونه E , P یا J باشه
3. دقیقا" مثل Save تون پوشه ها رو توی SD بسازین و در آخر یکی از سه فایل RZDE یا RZDP یا RZDJ ( بر اساس x در مرحله ی دو ) که توی اون فایلی که اول Extract کرده بودین وجود داره کپی کنین و اسمش رو به data.bin تغییر بدین
4.فایل WAD installer رو دانلود کنین
5.بعد از Extract کردن این فایل wad-installer.elf و wad installer.bin رو هم توی SD بریزین و اسم wad-installer.elf رو به boot.elf تغییر بدین
II . بعد از انجام مراحل بالا باید بازی هارو که به صورت فایل هایی با فرمت WAD هستن دانلود کنین و داخل پوشه ای به اسم WAD بریزین ( میتونین چند تا بازی رو با هم بریزین ) این فایل ها رو میتونین با Search کردن پیدا کنین یه بازی Wiiware هم علی جان تو تاپیک Homebrow برای دانلود گذاشته ...
توجه : به دلیل کم بودن حافظه ی داخلی Wii تعداد کمی بازی نصب کنین که جا برای Save کردن بازی های اصلی Wii باقی بمونه
III .برای نصب WAD هم باید مراحل زیر رو برین :
1. SD رو داخل Wii بزارین و بازی LOZ رو اجرا کنین
2. Save هک شده رو اجرا کنین و با اون کسی که جلوتون وایساده صحبت کنین یا عقب برگردین *
* اگر Save مورد نظر نبود باید Save ی که رو SD ریختین رو به حافظه کنسول منطقل کنین
3.بعد یه صفحه ی سیاه میاد که اگر مراحل بالا رو درست انجام داده باشین توش نوشته برای نصب Reset یا A رو بزنین ( من A رو زدم اتفاقی نیفتاد ) و بعد از نصب بازی هم همینو میخاد و بعد کنسول ریسیت میشه و حالا باید کانال بازی مورد نظر تو منو باشه که با کلیک کردن اجرا میشه و میتونین ازش لذت ببرین !
حالا چند Error که خودم باهاشون مواجه شدم :
1. بعد از اینکه اولین بار ریست رو زدین یه پیغامی به مدت 2-3 ثانیه میاد و بعد کنسول به طور خودکار ریست میشه " دو دلیل میتونه داشته باشه اول اینکه اسم wad-installer.elf رو تغییر ندادین یا wad-installer.dol موجو نیست
2.بعد از اینکه برای برای دومین بار ریست رو زدین اطفاقی مثل مورد 1 میفته که دلیلش وجود نداشتن WAD تو پوشه ی WAD هست

آخرین ویرایش:

Aryan_sh.1369

کاربر سایت
Apr 17, 2008
58
آقا کیان دستت درد نکنه ...هنوز وقت نشده امتاحانش کنم .
------------------------------
یه پیشنهادم دارم که اگه ممکنه معرفی برنامه ها و بازی vc رو هم تو همین تاپیک بزارید .

Black Hand

کاربر سایت
Aug 19, 2007
420
نام
Kian
یک نکته ی خیلی مهم :
1. بازی هایی که دانلود میکنین حتما" باید مال ریجن کنسول خودتون باشه وگرنه بازی اجرا نمیشه
توجه کنین که بازی ها به دو دسته ی PAL و NTSC تقسیم میشن پس بچه های اینجا که اکثرا" J یا UC دارن باید نسخه ی NTSC رو دانلود کنن
پ.ن1 : من دو تا بازی ی Super Mario 3 و Final Fantasy رو دانلود کردم بعدش فهمیدم PAL بود حالا برین حجم بازی ها رو نگاه کنین و دلتون برای من بسوزه :biggrin1:
پ.ن2 : من یه منبع خیلی بزرگ از بازی های VC و wiiware تو یکی از فرومای خارجی پیدا کردم که بیش از 100 تا بازی رو بر اساس حروف الفبا اونجا گزاشته بود اگه پیداش کنین بهترین جا برای دانلود بازی رو پیدا کردین ...

Black Hand

کاربر سایت
Aug 19, 2007
420
نام
Kian
بچه ها دوتا بازی شاهکار برای Wii Ware عرضه شده که به همه پیشنهاد میکنم دانلود کنن :
1.بازی World of Goo که یه بازی پازل ـه که فقط برای Wii Ware و PC عرضه شده و امتیازاش باعث تعجب همگان شده ! اینجا لینک دانلود به صورت تورنت و نسخه ی Region Free این بازی ـه که باید رو همه ی Wii ها کار کنه البته من امتحان نکردم پس اگه کار نکنه به من هیچ ربطی نداره :D (امتحان کردم اطلاع میدم) در ضمن حجمش 43.86 MB ـه امتیازاتش رو هم اینجا ببینین ...
2.این بازی هم که معرف حظور همه هست mega man 9 ـه که برای wiiware هم عرضه شده و امتیازات خوبی هم گرفته و از اینجا میتونین بگیرین (بازم تورنت ـه ) region free هم هست ...
راستی یادم رفت بگم برای گرفتن این تورنت ها باید تو سایتی که لینکش رو گزاشتم Register بشین ولی فعلا" این سایت عضو نمیگیره و باید صبر کنین تا عضو گیری باز بشه و معمولا" اوایل ماه باز میشه پس اگه عضو نیستین فعلا" باید صبر کنین ...

آخرین ویرایش:

mortality

کاربر سایت
Jun 2, 2008
105
نام
Mohammad
من هر دو بازی world of goo &megaman 9 رو رو دستگام نصب کردم ولی وقتی میخام اجرا کنم یه صفحه مشکی با یه خط نوشته ژاپنی در مرکز صفحه میاد ودیگه هیچ اتفاقی نمی افته ریجن دستگام ntsc-j هست کسی میتونه راهنمائی کنه؟ممنون میشم

Black Hand

کاربر سایت
Aug 19, 2007
420
نام
Kian
کسی نحوه پاک کردن بازی های wiiware رو از روی wii می دونه؟
پایین سمت راست منو رو آرم Wii کلیک کن بعد آیکن سمت راستی بعد آیکن سمت چپی توی اون لیستی که میاد تمام Channel هایی که خودت نصب کرده باشی (مثل بازی های WiiWare) رو نشون میده که هر کدوم رو که بخای میتونی پاک کنی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر