Final Fantasy XV

گفتگو در 'Console Games Community' ایجاد شده توسط Cloud Strife, ‏Jun 28, 2008.

?

آیا از عملکرد Final Fantasy XV راضی بودید؟

 1. بله

  49.6%
 2. خیر

  50.4%
 1. Cloud Strife

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Nov 13, 2006
  ارسال ها:
  11,812
  نام:
  ماکان
  هر گونه صحبت در مورد داستان، شخصیت ها، مراحل و سایر عناصری که سازنده قبل از عرضه در مورد اونها صحبت نکرده رو در تگ اسپویلر قرار بدید.

  برای بحث آزاد درباری داستان بازی میتونید وارد تاپیک زیر بشید:

  Final Fantasy XV SPOILER THREAD

  [​IMG]
  Final Fantasy XV

  Publisher:
  Square Enix

  Developer:
  Square Enix Business Division 2

  Director:
  Hajime Tabata

  Producer:
  Shinji Hashimoto

  Designer:
  Tetsuya Nomura

  Composer:
  Yoko Shimomura

  Genre:
  Japanese Action-Role Playing

  Mode:
  Single-Player
  Online Co-op

  Release Date:

  2016 ,November 29
  9 آذر 1395


  بعد از گذشت یک نسل از سرنوشت نامعلوم Final Fantasy Versus XIII و شخصیت جذاب و گیرای آن ناکتیس لویسیس (Noctis Lucis) بالاخره در کنفرانس چند روز گذشته سونی در نمایشگاه E3 شرکت SE دست از آزار و اذیت گیمرها برداشته و هرچند بعید بنظر می‌رسید اما آقای تتسویا نومورا خالق و کارگردان پروژه Versus از طریق یک پیام ویدئویی به معرفی بازی خود پرداخت. عنوانی که دیگر Versus و بخشی از پروژه XIII نیست و اکنون باید آن را XV و یکی از عناوین اصلی و شماره دار مجموعه بنامیم!

  اما تغییرات Versus تنها شامل تغییر نام آن نشده و آنطور که بنظر می‌رسید در طول این سال‌های سکوت نومورا و تیم او بیکار ننشسته و دست به خلق عنوانی زده‌اند که از همه نظر تفاوت بسیار زیادی با نمایش اولیه بازی و طرح‌های پروتوتایپ بازی دارد. تغییرات وسیعی که از داستان تا گیم‌پلی و سبک بازی را شامل می‌شود. البته داستان، شخصیت‌ها، محیط‌ها و به طور کلی پلات داستانی بسیار نزدیک به طرح‌های اولیه بازیست و سازندگان بیشتر دست به ایجاد تغییر و نوآوری در گیم‌پلی، سیستم مبارزات و گرافیک بازی زده‌اند. بنابراین چندان دور از انتظار نیست که بناچار مجبور به معرفی مجدد بازی و نگاهی نو به Final Fantasy XV باشیم!


  داستان

  متاسفانه هنوز اطلاعات منسجم و کاملی در خصوص داستان XV در دست نیست و سازندگان نیز پراکنده گویی و ایجاد ابهام در قبال داستان خود را ترجیح داده‌اند اما با تمام این تفاسیر می‌توان گفت کریستال‌ها بار دیگر نقش اصلی را در داستان XV ایفا می‌کنند! کریستال‌های قدرت که بنظر می‌رسد SE علاقه بسیار زیادی به آن‌ها دارد!
  البته کریستال‌ها اینبار بازیگران پشت پرده داستان XV هستند و بنابر دلایلی نامعلوم میراث باقی مانده از قدرت پیشینیان خلاصه شده در تنها کریستال باقی مانده در جهان است که توسط خاندان Lucis ها نگه داری می‌شود. خاندان Lucis از گذشته با همسایه خود Niflheim سرجنگ و دشمنی داشته‌اند و اکنون با پایان جنگ‌های قدیمی و آغاز دوران جنگ سرد تنها کریستال باقی مانده در میان آن‌ها نقطه اتکا و امید برای برقراری صلح است. حکومت Lucis با کمک گرفتن از قدرت کریستال بزرگ مانعی جادویی به دور سرزمین‌های تحت اختیار خود قرار داده است که مانع از نفوذ نیروهای متخاصم می‌شوم. اما نه تا ابد!

  ارتش Niflheim آماده شعله ور کردن آتش جنگی است که آینده شخصیت‌های داستان را دربر خواهد گرفت. نیروهای Niflheim موفق به شکستن حصار قدرت کریستال شده و اکنون صلح پایان یافته است.

  داستان XV روایت گر زندگی فرمی مدرن از یاکوزاهای ژاپنی همراه با ارجاعات بسیار زیاد به نمایشنامه‌های شکسپیر، خصوصا رومئو و ژولیت، است.


  شخصیت‌ها  Noctis Lucis Caelum

  [​IMG]

  ناکتیس لویسیس (Noctis Lusic این نام در زبان لاتین با غلط املایی به معنی روشنایی شبانه است)، شخصیت خشک و مغموم داستان که غم و اندوه از کودکی با وی عجین شده است. او وارث مسلم میراث خاندان Lucis هاست. ناکتیس که دوستانش او را Noct صدا می‌زنند دارای قدرت عجیبی است؛ قدرت دیدن نورهای بهشتی. نورهایی که خبر از نزدیکی مرگ دارند. ناکتیس قادر به حس پایان عمر دیگران است.

  ناکتیس علاقه‌ای به زندگی سلطنتی و قانون مدار خود ندارد و با نادیده گرفتن قوانین مجمع سلطنتی همانند یک مترود زندگی می‌کند. دلیلی که باعث می‌شود همیشه بار زیادی از مسوولیت بر دوش محافظین و دوستانش که قصد مراقبت از او را دارند قرار گیرد. ناکتیس شخصیتی بی‌پروا و عجول داشته و حس قدرتمندی برای محافظت از کسانی که به او وفادار هستند دارد.


  Gladiolus Amicitia

  [​IMG]

  به عنوان یکی از افراد خانواده Amicitia وظیفه گلادیولوس حمامیت و حفاظت از شکوه و اعتبار خاندان سلطنتی است. گلادیولوس یکی از نزدیک‌ترین دوستان ناکتیس است و دوستی میان آن‌ها فراتر از القاب و خانواده‌هاست. گلادیولوس و ناکتیس رابطه‌ای حتی نزدیک‌تر از برادر تنی دارند. کلادیولوس حفاظت از لوییسیس‌ها را نه از سر وظیفه، بلکه از سر برادری انجام می‌دهد.


  Ignis Scientia

  [​IMG]

  اگنس از همان دوران کودکی و طفولیت هوش و ذکاوتی استثنایی و مثال زدنی داشته و طوری آموزش و تربیت دیده است که روزی یکی از کنسول‌های شاه آینده ناکتیس باشد. اگنس درک و اعتماد بسیار عمیق و زیادی از خود نشان داده و به همین دلیل همیشه از او برای ملتفط کردن روحیه تند و خشن ناکتیس کمک گرفته می‌شود.


  Prompto Argentum

  [​IMG]

  دوست عیاش و دخترباز ناکتیس از دوران مدرسه. پرومپتو همیشه یک کت بی‌آستین می‌پوشد که خلاف عرف سلطنتی است اما با اینحال همیشه از هیچ تلاشی برای کمک به خاندان سلطنی مضایقه نمی‌کند.


  Cor Leonis

  [​IMG]

  اسطوره‌ای زنده در فرهنگ و اخلاق سرزمین Lucis، فرمانده لئونیس، که تمام هنر و جنگاوریش در نبرد را پیش کش شاه خود کرده است. لئونیس چندان رابطه خوبی با ناکتیس و دار و دسته‌اش ندارد اما افتخار او به عنوان فرمانده پادشاه باعث می‌شود همیشه مراقب آن‌ها باشد.


  [​IMG]  Regis Lucis Caelum

  [​IMG]
  [​IMG]


  پادشاه حکومت Lucis و پدر ناکتیس.  Stella Nox Fleuret

  [​IMG]

  استلا (Stella Nox Fleuret نام و نام خانوادگی این شخصیت در زبان لاتین به معنی ستاره و شمیر است) یکی از اعضای خاندان Fleuret از سرزمین Tenebrae است. استلا دوست دوران کودکی ناکتیس بوده و همانند او می‌تواند اشخاص نزدیک به مرگ را حس کند.  Idola Eldercapt

  [​IMG]
  [​IMG]


  پادشاه حکومت Niflheim. نام این شخصیت هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.


  شخصیت مجهول 1

  [​IMG]

  احتمالا یکی از اعضای حکومت Niflheim. در تریلر منتشر از بازی این شخصیت در حال صحبت با Idola دیده می‌‌شود.


  شخصیت مجهول 2

  [​IMG]
  [​IMG]

  هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست


  شخصیت مجهول 3

  [​IMG]

  هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست  شخصیت مجهول 4

  [​IMG]
  [​IMG]

  یکی از اشخاص حکومت Lucis که در نمایش بازی کنار Regis دیده می‌شود.  شخصیت مجهول 5

  [​IMG]

  هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست  شخصیت مجهول 6

  [​IMG]
  [​IMG]

  هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست  مکان‌ها


  Lucis

  [​IMG]
  [​IMG]


  حکومت Lucis متشکل از بخش‌های مدرن و امروزی است که شهرهایی نظیر توکیو و نیویورک را در ذهن تداعی می‌کند و همچین مناطق اسطوره‌ای که هنوز در آن‌ها صدای برخورد شمشیر و جادوگری شنیده می‌شود. Lucis پر از آسمان خراش‌ها و بزرگ راه‌های عریض و طویل است.

  Tenebrae

  محل زندگی دوست دوران کودکی ناکتیس، استلا. تنها چیزی که درحال حاضر از Tenebrae می‌دانیم این است که در این سرزمین افسانه قدیمی وجود دارد که می‌گوید کسانی که قادر به دیدن "نور" هستند قدرت‌های عجیبی بدست خواهند آورد.

  Niflheim

  دشمن حکومت Lucis که توسط Idola رهبری می‌شود. حکومت Niflheim برای بدست آوردن آخرین کریستال با سرزمین‌های Tonebrae، Solheim و Accordo وارد نبرد شده است.

  Solheim

  سرزمینی که مورد تهاجم نیروهای Niflheim قرار گرفته است.

  Accordo

  سرزمین زیبایی که ما در نمایش بازی شاهد حجوم نیروهای Niflheim به آن هستیم.

  [​IMG]  گیم‌پلی  گروه شامل سه نفر خواهد بود

  ناکتیس لیدر گروه محسوب شده و در صورت مرگ او بازی تمام می‌شود

  بقیه اعضای گروه نیز قابل بازی هستند و به راحتی می‌توانید در میان مبارزات بین آن‌ها سوییچ کنید

  ناکتیس در مبارزات می‌تواند از Attack، Magic، Linkform، Warp و Summon استفاده کند

  از چوکوبو، تانک و وسایل نقلیه موجود می‌توان برای جا به جایی در نقاط مختلف بازی استفاده کرد

  XV دارای World Map است و قدرت بسیار بالای کنسول‌های نسل جدید به تیم سازنده اجازه داده است تا به راحتی WM و سفر با وسایل نقلیه را به بازی اضافه کند

  برای استفاده از قابلیت Summon ابتدا می‌بایست این موجودات را در بازی شکست دهید. Summon در بازی دارای سیستم جدیدی به نام Rank است و Leviathan بالاترین Rank را خواهد داشت که بنظر می‌رسد اشاره به جثه عظیم آن دارد

  ناکتیس در مبارزات از 5 شمشیر مختلف می‌تواند استفاده کند

  ناکتیس قادر به پریدن خواهد بود و به نظر نومورا اینکار به طبیعی تر شدن بازی کمک فراوانی می‌کند

  XV از تمام قابلیت‌های نشان داده شده در Agni’s Philosophy استفاده می‌کند و سعی دارد تا مرز بین CG و گیم‌پلی را کاهش دهد. همچنین با کمک موتور قدرتمند بازی تیم انیمیشن تمام صحنه‌های نمایشی را به صورت CG ساخته و داخل بازی قرار می‌دهد

  ساخت بازی به موتور جدید SE یعنی Luminous منتقل شده است اما نمایش بازی در E3 مربوط به موتور قبلی بازی است. در نتیجه بازی نهای از نظر گرافیک تفاوت بسیار زیادی با نمایش‌های قبلی خواهد داشت

  داستان بازی جدی، غمین و بسیار تیره و تار است اما با این حال شوخی و صحنه‌های کمیک نیز بخشی از آن است. تم بازی در یک نگاه لحظه‌های شاد و فرح بخش در اوج تراژدی و سرخوردگی است!

  نومورا علاقه‌ای به ساخت یک فضای کاملا مدرن و یا افسانه‌ای ندارد. در XV ما با تلفیقی از فضاهای مدرن شهری نظیر شینجوکو با سرزمین‌های افسانه‌ای هستیم که تم مورد علاقه نومورا است

  المان‌های زیادی از عناوین قبلی FF در XV حضور خواهند داشت. به عنوان مثال باهاموث و Leviathon از FFVII و FFVIII به XV آمده‌‌اند و نومورا آن‌ها را طراحی مجدد کرده است

  XV ممکن است تبدیل به یک سری شده و شماره‌های دیگری از آن نیز منتشر شود

  نومورا در حال بررسی احتمال اضافه کردن ویژگی‌های آنلاین به بازی است. co-op آنلاین از اهداف مورد نظر سازندگان است

  SE بدنبال گسترش دادن سری FF بر روی کنسول Vita است و احتمال عرضه یک عنوان فرعی از دنیای XV برای کنسول Vita بسیار بالا و در دست بررسی است (TGS)

  سکوت خبری در قبال پروژه Versus به اتمام رسیده و از این پس SE اطلاعات بیشتری را در خصوص XV با علاقه‌مندان به اشتراک خواهد گذاشت

  نمایش بعدی و کامل‌تر بازی در نمایشگاه TGS در تاریخ 21 سپتامبر سال جاری خواهد بود  ***

  اثر

  Yuki Matsuzawa
  [​IMG]


  Opencritic :
  Your Source for the Critical Reception of Video Games.

  (Metacritic(PS4 :
  Final Fantasy XV

  (Metacritic(XB One :

  Final Fantasy XV
   
  #1 Cloud Strife, ‏Jun 28, 2008
  آخرین ویرایش: ‏Nov 29, 2016
  stanley, riden.17, voldmort و 43 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 2. Tidus & Shayne

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 27, 2017
  ارسال ها:
  73
  نام:
  بهنام
  وقتی میگم نظرت پایین صفحه بوده، منظورم اینه که نظرت مخالفان زیادی از طرف سایت های معتبر داشته (یعنی میگی همشون احساسی عمل کردن؟) نه این که احیانا بخاطر کیفیت 100 در 100 پایین نظرت در پایین صفحه بوده. این رو امیدوارم حداقل الان که توضیح دادم، متوجه شده باشی.

  یه عادت بدی داری که منابع و مطالب خودت معتبر هستن.

  کسی که برات منبع دیگه ای میاره، منبعش معتبر نیست و از دید شما، نویسنده اون منبع ورداشته احساسی عمل کرده.

  دیگه واقعا ندونستی چی بگی و اون حرف رو زدی.

  توی لینک Kotaku که دادی، نظر کاربر Ozma رو هم بخون. قشنگ زده تو خال.

  این بحث فایده ای نداره و بهتره هر کدوم از ما "راه خودش رو بره".

  موفق باشی و هر چقدر دلت میخواد 13 و سکوئل هاش رو بازی کن. 50 بار هم از اول تا آخر اونا رو برو.
   
  #4696 Tidus & Shayne, ‏Jul 5, 2017
  آخرین ویرایش: ‏Jul 5, 2017
  Ludo و Mohammad@li این نوشته را Like کرده اند.
 3. Oakenshield

  Oakenshield Fire and Cold Ashes
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 23, 2015
  ارسال ها:
  2,211
  نام:
  محمد
  نمیگم اینو خودم برداشت نکرده بودم. اما بیشتر نظرم رفت سمت اون چیزی که بالاتر نوشتم. و بله حرف شما درست، اما به طور میانگین نظرات نسبت13 مثبت تر از 15 بوده( متا 83 با وجود نمره 4 در برابر متا 81// نمرات کامل بیشتر 13 از 15)
  خب اخه باید دید اون منبعی که اورده شده چقدر معتبره؟ و الا در پیت ترین سایتا را هم میشه منبع کرد. شما داری لینک از رنکر میدی که یه سایت عمومی هست و درست و غلط مطالبش را خدا میدونه. من دارم لینک از یکی از معتبرترین سایتای گیم میدم و لیست خود اسکوئرو منبع قرار میدم که حتی به ژاپنی هم موجوده.

  دقیقا کجا ندونستم چی بگم؟ توی LR لایت صرفا به خاطر اینکه موقع خلق دنیای جدید روح همه مردم را به روح خودش پیوند زد تونست پیروز بشه.
  فایده داره در صورتی که طرفین نخوان الکی همدیگه را زیر سوال ببرن. بالاتر گفتم اگه قراره بحث بشه، با مدرک معتبر بشه وگرنه هر کس میتونه برای خودش فکت صادر کنه.
  شما هم موفق باشی
   
 4. Tidus & Shayne

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 27, 2017
  ارسال ها:
  73
  نام:
  بهنام
  لیست خود اسکوئر؟

  مگه خودشون سایت ندارن که بخوان نظرشون رو توی Kotaku بدن؟

  همون طور که گفتم ، در اون صفحه با نظر Ozma حال کردم.

  یعنی واقعا خودت تشخیص نمیدی که چهره لایتنینگ یه چهره تکراری است؟ اصلا برات آشنا نیست؟
  من توی سایت های دیگه هم خونده بودم که نسخه زنانه Cloud است.

  مدارک من معتبرتر از مدارک شماست. Destructoid کجا و BaziCenter کجا؟
  Ranker کجا و Kotaku کجا؟

  ------------

  بحث که فایده نداره. فقط بعنوان آخرین جوابت، ترتیب علاقه مندی خودت در فاینال فانتزی ها رو بگو.

  موفق باشی
   
  #4698 Tidus & Shayne, ‏Jul 5, 2017
  آخرین ویرایش: ‏Jul 5, 2017
  Ludo و Mohammad@li این نوشته را Like کرده اند.
 5. Oakenshield

  Oakenshield Fire and Cold Ashes
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 23, 2015
  ارسال ها:
  2,211
  نام:
  محمد
  :| اصل لیست که پابلیش شده به زبان ژاپنیه.:| کوتاکو به عنوان یه خبر کار کرده این مطلبو:| سایت های دیگه هم بودن:| siliconera هم کار کرده مثلا. 5 تا هم نیست لیست اصلی. خیلی بیشتره:| اینکه شما نمیخوای قبول کنی یه مسئله دیگست:|
  والا این نظر شما واقعا تازگی داره برای من. اسکوئر خواست که یه کلود مونث بسازه. اما نه قیافش، نه حتی اخلاقش واقعا ربطی به کلود نداره.
  فقط این وسط من از شما یه سوال داشتم: موضوع مهمتر از قیافه لایت نیست که سفت چسبیدی و بهش گیر میدی؟:|
  مدارک شما معتبر تر از منه؟:| ارزش و اعتبار کوتاکو، که سایتای دیگه شایعاتشو به عنوان خبر موثق کار می کنن و جزو ده تا سایت گیم برتر هست، از رنکر که یه سایت عام هست و انواع و اقسام چیزا توش پیدا میشه پایین تره؟:| :| :| ریعلی؟ تو همین رنکر من لیست دیدم که مارتین لوتر کینگ به عنوان تاثیرگذارترین فرد تاریخ معرفی شده. اما ایا تاثیرگذارترین فرد تاریخ مارتین لوتر کینگه؟:| حالا این فقط یه مثال بود...
  اون انتخاب گزینشی از بین منابع مختلف را که گفتم یادته؟ الان این Destructoid دقیقا همونه.13 فقط یه نمره 40 داره اونم برای این سایته. و حتی به قول خودتون Destructoidنظرش بر خلاف نظر بقیه هست چون اخر لیست قرار گرفته و بقیه منتقد ها با نظرات و امتیازات مثبت و مخالف Destructoid بالاتر از این سایت قرار گرفتن.
  ___________________________________________________________
  جالبه شما حرفت را میزنی بعد میگی بحث فایده نداره.
  دقیقا برای چی باید لیست بدم؟
   
  pbgame, bezad و BARDI YA این نوشته را Like کرده اند.
 6. PRINCE.OF.IRAN

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏May 27, 2014
  ارسال ها:
  298
  دوستان اگر تمام اون شمشیر های خدایان که نخفی هستند رو پیدا کنیم چی میشه؟؟
   
 7. mostafaamiri

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Feb 3, 2012
  ارسال ها:
  673
  نام:
  مصطفی
  سلام.
  ميخواستم بدونم اين بازي بيشتر شبيه چه بازي هست؟ من كه تا حالا هيچ نسخه اي رو بازي نكردم ميتونم راحت اينو بازي كنم؟
   
 8. BoxBox

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 16, 2014
  ارسال ها:
  288
  نام:
  آریا
  شبیه هیچ بازی ای نیست حتی شبیه فاینال فانتزی های قبلی هم نیست هر قسمتش با قسمت قبلی تفاوت داره و کاملا جدیده
  فاینال فانتزی از بازیای دیگه چون کپی نمیکنه واقعا نمیشه گفت شبیه چه بازی هست:D
   
  mikelwar, mostafaamiri و Oakenshield این نوشته را Like کرده اند.
 9. Tidus & Shayne

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 27, 2017
  ارسال ها:
  73
  نام:
  بهنام
  File Name: Final Fantasy XV Piggyback Official Guide (with CROWN UPDATE included) by Tidus & Shayne.pdf
  Original File Size: 139 MB


  [​IMG]

  Download Link

  Download Final Fantasy Piggyback Official Guide (with CROWN UPDATE included) Tidus Shayne pdf

  -----------------------------------------------
  کامل ترین فایل راهنمای بازی زیبای فاینال فانتزی 15 در سطح اینترنت که توسط سایت معروف PiggyBack.com عرضه شده و در اون سایت به فروش میرسه (رایگان نیست). البته توی سایتش یه نسخه ناقص هم قرار داده که رایگانه تا با کیفیت کارش آشنا بشین. :D:-bd

  من خودم مواقعی که توی یه بازی گیر می کنم و نمی دونم که باید در قسمتی از بازی چکار کنم یا مثلا اگه فلان کارو بکنم چه اتفاقی می افته، به فایل های راهنمای سایت PiggyBack.com و همچنین سایت PrimaGames.com مراجعه می کنم. \m/

  اگه برای یک بازی خاص،راهنما بیرون نداده نباشن، گزینه های بعدی من GameFaqs و GameSpot و ... میشن.

   
  Ludo, mikelwar, ps3_360_wii و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 10. Oakenshield

  Oakenshield Fire and Cold Ashes
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 23, 2015
  ارسال ها:
  2,211
  نام:
  محمد
  کاملترین این نیست. یه نسخه کالکتور از همین دادن برای غرب جزییات بیشتری داره ولی نمیدونم تو نت هست یا نه. یه راهنما قطور دو جلدی هم اختصاصا دادن برای ژاپن که اون وحشتناک کامله و اصلا یه سری جزییاتی داره که نه تو خود بازی و نه تو راهنما های دیگه هست:|
   
  ps3_360_wii و Tidus & Shayne این نوشته را Like کرده اند.
 11. Tidus & Shayne

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 27, 2017
  ارسال ها:
  73
  نام:
  بهنام
  در مورد نسخه کالکتور در جریان بودم. تا الان نتونستم لینکی ازش گیر بیارم. اگه بدست بیارم، توی همین تاپیک میزارم.

  مرسی بابت اشاره به نسخه اختصاصی ژاپن

  اسم دقیق اون نسخه رو میدونین؟
   
  Ludo و Oakenshield این نوشته را Like کرده اند.
 12. Oakenshield

  Oakenshield Fire and Cold Ashes
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 23, 2015
  ارسال ها:
  2,211
  نام:
  محمد
  اره نسخه کالکتورو منم قبلا سرچ کردم چیزی پیدا نکردم.
  اون نسخه ژاپنی اسمش Final Fantasy XV Ultimania هست. دو جلده. جلد اول داستان و جلد دوم مپ و بتل ها. اگه ژاپنی بلدی حتما بخون. نکتههای داستانی به شدت جالبی داره که اصلا تو بازی نیست. مثلا 24 برگزیده The Five و 4 برگزیده عفریت(البته این اسمش نیومده انگار)
   
  ps3_360_wii و Tidus & Shayne این نوشته را Like کرده اند.
 13. Tidus & Shayne

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 27, 2017
  ارسال ها:
  73
  نام:
  بهنام
  نسخه ای پیدا کردم که از نسخه قبلی که لینکش رو گذاشته بودم، خیلی کامل تر و بهتره. البته مطمئن نیستم که کالکتور است یا نه.

  شما اینو یه بررسی بکنین و ببینین همونه که دنبالش بودین یا نه. (اگه احیانا اون نیست، شما از حجم نسخه کالکتور اطلاع دارین؟)


  Final.Fantasy.XV.Complete.Official.Guide-PiggyBack.pdf
  Original File Size: 254 MB

   
  Ludo, Oakenshield, m.a.t و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 14. Oakenshield

  Oakenshield Fire and Cold Ashes
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 23, 2015
  ارسال ها:
  2,211
  نام:
  محمد
  همونه:D
   
  Tidus & Shayne و bahramffx این نوشته را Like کرده اند.
 15. Tidus & Shayne

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 27, 2017
  ارسال ها:
  73
  نام:
  بهنام
  خدا رو شکر <:-P

  امیدوارم دوستان از انجام این بازی لذت ببرند. :-bd

  من دیگه برم. :D
   
  Ludo و Oakenshield این نوشته را Like کرده اند.
 16. dante-turbo

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 14, 2007
  ارسال ها:
  240
  نام:
  Farzad
  رگالیا عزیز به فورزا هورایزن 3 میاد :D:x کدش هفته دیگه برای کسانی که هورایزن 3 یا فاینال فانتزی 15 رو بروی اکس وان دارن ارسال میشه.

  photo_2017-07-28_20-34-45.jpg

  photo_2017-07-28_20-34-48.jpg
   
  NaRiiMaN, Phantom Pain V, ps3_360_wii و 6 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.