کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها

sadegh1000

کاربر سایت
Dec 31, 2012
1
با سلام خدمت همه دوستان عزیز من یه 4 ماهی هست که یه xbox 360 دست دوم خریدم و ازش راضی بودم اما حدود یه هفته پیش بعد از اینکه 1 ساعت بازی کردم روز بعدش ارور e74 داد.(چراغ شماره 4)
خیلی ترسیدم و بردمش پیش کسی که ازش xbox خریدم.گفت که درست نمیشه.منم خودم رفتم تو اینترنت سرچ کردم و تو سایت youtube یه فیلم دیدم که مرده هم همین مشکل رو داشت و اومد با دو تا پیچ گوشتی جلوی حرکت فنش رو گرفت و بعد از 10 دقیقه ایکس باکسش دو تا چراغ (شماره 1و3)روشن شد و بعد از اینکه او پیچ گوشتی ها رو برداشت گذاشت فنش کار کنه.وبعدش ایکس باکسش درست شد.اما من این کارو کردم و درست نشد دوستان عزیز اگه میتونید کمکم کنید تا مشکلم حل شه...
مدیریت : دوست عزیز سوالت رو یک جا مطرح کن !

Last edited by a moderator:

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
با سلام خدمت همه دوستان عزیز من یه 4 ماهی هست که یه xbox 360 دست دوم خریدم و ازش راضی بودم اما حدود یه هفته پیش بعد از اینکه 1 ساعت بازی کردم روز بعدش ارور e74 داد.(چراغ شماره 4)
خیلی ترسیدم و بردمش پیش کسی که ازش xbox خریدم.گفت که درست نمیشه.منم خودم رفتم تو اینترنت سرچ کردم و تو سایت youtube یه فیلم دیدم که مرده هم همین مشکل رو داشت و اومد با دو تا پیچ گوشتی جلوی حرکت فنش رو گرفت و بعد از 10 دقیقه ایکس باکسش دو تا چراغ (شماره 1و3)روشن شد و بعد از اینکه او پیچ گوشتی ها رو برداشت گذاشت فنش کار کنه.وبعدش ایکس باکسش درست شد.اما من این کارو کردم و درست نشد دوستان عزیز اگه میتونید کمکم کنید تا مشکلم حل شه...
مدیریت : دوست عزیز سوالت رو یک جا مطرح کن !

جزییات
لحیم سردی GPU یا چیپ HANA
عنوان خطا :
تک چراغ قرمز
دسته بندی خطا :
1022
کد خطا :
E74
E-Code :
روش های رفع :
1- GPU و hana را با دقت فلو کنید.
2- قطعات کنار GPU را با دقت نگاه کنید.
3- اگر زیر gpu از مایع فلکس استفاده کرده اید با محلول برد را تمیز کنید.
4- X-CLAMP کنید.
خطاهای مرتبط :
ندارد
توضیحات :
این مشکل برای دستگاه های سری فالکون بیشتر از سری های دیگر دیده شده است عمده خرابی در این حالت لحیم سرد شدن چیپ های gpu و یا HANA می باشد که انجام عملیات رفلو ساده قابل تعمیر است در مواردی نیاز به استفاده از دستگاه های پیشرفته bga برای تعمیر این گونه دستگاه ها وجود دارد. پیشنهاد می شود بعد از تعمیر فنهای دستگاه خود را 12 ولت کنید و از خمیر سلیکون سیلور 5 استفاده نمایید.

منبع: پشتیبانی و مرجع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری XBOX

راجر

کاربر سایت
Jan 7, 2012
10
سلام بچه ها من ایکس باکس ارکید دارم تازه گی ها بازی ها رو نمیخونه و ارور 00-80-03 رو میاره البته بعضی وقت ها بازی ها رو میاره فقط تو دی وی دی های پشت ابی ارور میده نقره ای هارو میاره مشکل از کجاست خواهشا توضیح بدین تا اومدن gta v خراب نشه بعدش برام مهم نیست. فریمور دستگاه lt+2 میباشد همچنین داشبورد ان 2.0.15574.0

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
سلام بچه ها من ایکس باکس ارکید دارم تازه گی ها بازی ها رو نمیخونه و ارور 00-80-03 رو میاره البته بعضی وقت ها بازی ها رو میاره فقط تو دی وی دی های پشت ابی ارور میده نقره ای هارو میاره مشکل از کجاست خواهشا توضیح بدین تا اومدن gta v خراب نشه بعدش برام مهم نیست. فریمور دستگاه lt+2 میباشد همچنین داشبورد ان 2.0.15574.0

شما بهتره دستگاه خود را LT3 کنید. تمام بازی های 1 سال اخیر به LT3 نیاز دارند

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
478
نام
پوریا
سلام به همه ی دوستان
درخواست راهنمایی داشتم از دوستان
یکدونه برد فالکون دارم که در ابتدا ارور 0001 داشت که مشکل از خازن ها بود و با تعویض اونا حل شد
بعد از رفع این ارور ،دستگاه ارور e74 داشت که ابتدا reflow رو برای gpu و hana انجام دادم ولی حل نشد hana رو reball کردم و gpu رو تعویض کردم
بعد از این عمل ارور دستگاه به 0021 تغییر کرد که مربود میشه به southbridge این چیپ رو هم اول reflow و بهد از جواب نگرفقن از reflow با یک نمونه ی مشابه (falcon) تعویض کردم
ولی eror 0021 کماکان هستش
ممکنه این ارور از خرابی خازن ها باشه؟ یا عامل دیگه ای باعثشه
ممنونم
موفق باشید

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
سلام به همه ی دوستان
درخواست راهنمایی داشتم از دوستان
یکدونه برد فالکون دارم که در ابتدا ارور 0001 داشت که مشکل از خازن ها بود و با تعویض اونا حل شد
بعد از رفع این ارور ،دستگاه ارور e74 داشت که ابتدا reflow رو برای gpu و hana انجام دادم ولی حل نشد hana رو reball کردم و gpu رو تعویض کردم
بعد از این عمل ارور دستگاه به 0021 تغییر کرد که مربود میشه به southbridge این چیپ رو هم اول reflow و بهد از جواب نگرفقن از reflow با یک نمونه ی مشابه (falcon) تعویض کردم
ولی eror 0021 کماکان هستش
ممکنه این ارور از خرابی خازن ها باشه؟ یا عامل دیگه ای باعثشه
ممنونم
موفق باشید

از GPU هست یا ممکنه یک قطعی در مدارش بوجود اومده باشه مطئنی کلیه پایه های زیر gpu سالم بودن

persianhacker

کاربر سایت
Jun 17, 2008
15
داشتم بازی میکردم یک دفعه کنسول خاموش شد بعد دوباره که روشن شد چراغ پاور(اون وسطی نه چراغ اطراف) شروع به چشمک زدن کرد . تمام چراغ ها هم سبز هستن. و بعد از حدود یک دقیقه که بوت میشه دوباره ریستارت میشه و در درایو هم اجکت نمیشه. مشکل از کجا میتونه باشه؟

مازیار123

کاربر سایت
Aug 28, 2012
46
سلام
من دو تا بازی کینکت خریدم just dance 4 و dance central 3 رو خریدم اولی رو که فقط کلن دیسک میده ( وسط لودینگ) و دو ومی روهم رو هم یکی در میون این جوری میکنه چی کار کنم آبدیت من هم LT3 هست تابسون آبدیت کردم کمکم کنید!!!!!:-s

™kogima

کاربر سایت
Jul 7, 2011
140
نام
امیر علی
داشتم بازی میکردم یک دفعه کنسول خاموش شد بعد دوباره که روشن شد چراغ پاور(اون وسطی نه چراغ اطراف) شروع به چشمک زدن کرد . تمام چراغ ها هم سبز هستن. و بعد از حدود یک دقیقه که بوت میشه دوباره ریستارت میشه و در درایو هم اجکت نمیشه. مشکل از کجا میتونه باشه؟

درود

یحتمل کابل Power مشکل دار متصل شده.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
دوستان من کنسولم فالکون هست که تابستان 87 خریدم
تا اسفند 90 بدون مشکل کار میکرد تا برای اولین بار E74 داد با ارور 1022
اینجا تعمیرکار نداره فرستادم تهران پیش یکی از خبره ترین تعمیر کار ها ( مطمنا همه میشناسن ایشون رو ) درستش کرد و فرستاد
مهر 91 دوباره این مشکل پیش اومد دوباره فرستادم درستش کرد
اسفند 91 دوباره اینطوری شد دوباره فرستادم درست شد تا هفته قبل که شنبه کنسول رسید دستم
این بار تو این هفته مجموعا شاید 4 ساعت روشن بود با وجود این که 12 ولت هم شده
اما امروز دوباره این مشکل پیش اومد

خستم کرده این مشکل چون بد بختیش اینه من هر سری 8500 این سمت و 8500 اون سمت نزدیک 17 تومان کرایه تیپاکس میدم برای رفت و برگشتش

میخواستم بدونم راهی وجود نداره این دایم درست بشه این مشکلش ؟

nejireza

کاربر سایت
Jun 3, 2009
123
نام
رضا
سلام کنسولم سه چراغ قرمز داد کد خطا را چک کردم (0110 خطای RAM, علت این مشکل اتصال لحیم پل شده روی تراشه RAM است)حالا چیکار باید بکنم با تشکر

Nasle88

کاربر سایت
May 27, 2009
97
نام
کمال
سلام به همه اساتید انجمن. سال نو همه مبارک .
اقا ما دستگاه ارکید داریم با یه هارد .وقتی هاردو به دستگاه میزنم ارور e68 میده هرکاری میکنم درست نمیشه.
توروخدا یه راهنمایی کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر