مشكل در اجراي بازيهاي XBOX1 بر روي XBOX 360. (مشكل 5829.0)

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام
من ميخوام بازي Shenmue II كنسول XBOX1 را رو روي 360 بازي كنم، آپديت مايكروسافت رو هم براي اين كار گرفتم و نصب كردم ولي وقتي بازي رو ميذارم، مينويسه:

this original xbox game is not supported on your xbox 360 an update my be available for more info go to www.xbox.com/game
x:5829.0 & b:1884.0

كسي تاحالا چنين مشكلي داشته؟

اطلاعات تكميلي:
ضمنا اينو بگم كه ريجن بازي با ريجن دستگاه من يكي هست و هردو NTSC-UC هستن.
دستگاه من iXtereme 1.4 هست.
نكته ديگه اينكه بازي Shenmue II من به صورت كپي هست (از اين كپي هاي استمپري مالزي) و براي XBOX1 هاي كپي خور شده طراحي شده و بازي اصل نيست.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
سلام
من ميخوام بازي Shenmue II كنسول XBOX1 را رو روي 360 بازي كنم، آپديت مايكروسافت رو هم براي اين كار گرفتم و نصب كردم ولي وقتي بازي رو ميذارم، مينويسه:

this original xbox game is not supported on your xbox 360 an update my be available for more info go to www.xbox.com/game
x:5829.0 & b:1884.0

كسي تاحالا چنين مشكلي داشته؟

اطلاعات تكميلي:
ضمنا اينو بگم كه ريجن بازي با ريجن دستگاه من يكي هست و هردو NTSC-UC هستن.
دستگاه من iXtereme 1.4 هست.
نكته ديگه اينكه بازي Shenmue II من به صورت كپي هست (از اين كپي هاي استمپري مالزي) و براي XBOX1 هاي كپي خور شده طراحي شده و بازي اصل نيست.
اگه بازی های xbox رو همینطور بری از مغازه بخری و بزاری توی 360 هیچ کدوم اجرا نمی شن. بازی ها همشون باید پچ بشن و بعد روی DVD9 رایت بشن.
برای پچ کردن بازی ها هم باید از xdvdmulleter استفاده کنی.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
اگه بازی های xbox رو همینطور بری از مغازه بخری و بزاری توی 360 هیچ کدوم اجرا نمی شن. بازی ها همشون باید پچ بشن و بعد روی DVD9 رایت بشن.
برای پچ کردن بازی ها هم باید از xdvdmulleter استفاده کنی.

تشكر اشكان جان،

1-مشكل اينه كه ظاهرا بازي هاي xbox1 كه تو بازار هستن مثله بازي هاي PS2 ، دستكاري شده هستن تا روي modded xbox1 كار كنن، آيا همين بازي هارو ميشه 2باره دستكاري كرد؟

2- يه جا نوشته بود براي اجرا روي iXtreme بايد بازي xbox1 رو مثله بازي 360 دستكاري كني و لازمش فايل هاي SS و DMI و مانند اونه كه براي بازي هاي xbox1 خيلي كمياب هستن، اگه در اين مورد هم سايتي رو سراغ دارين يا تجربه اي دارين، خوشحال ميشم اگه توضيح بدين.

با تشكر.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
تشكر اشكان جان،

1-مشكل اينه كه ظاهرا بازي هاي xbox1 كه تو بازار هستن مثله بازي هاي PS2 ، دستكاري شده هستن تا روي modded xbox1 كار كنن، آيا همين بازي هارو ميشه 2باره دستكاري كرد؟

2- يه جا نوشته بود براي اجرا روي iXtreme بايد بازي xbox1 رو مثله بازي 360 دستكاري كني و لازمش فايل هاي SS و DMI و مانند اونه كه براي بازي هاي xbox1 خيلي كمياب هستن، اگه در اين مورد هم سايتي رو سراغ دارين يا تجربه اي دارين، خوشحال ميشم اگه توضيح بدين.

با تشكر.
1- نه بازی های xbox که تو بازار هستن دستکاری شده نیستن. مشکل خود 360 هست که فقط می تونه دیسک های اورجینال رو تشخیص بده.

2- بله شما برای بازی های xbox هم دقیقا تمام کارهایی که برای بازی های 360 می کنی رو باید انجام بدی. حتی گفتم بازی رو باید روی dvd9 رایت کنی وگرنه اجرا نمی شه. فایل های stealth شونم کمیابه ولی بازی های معروف رو می تونی از توی همین سایت www.360patches.com پیدا کنی.
از قسمت Build/Rebuild an ISO می تونی این کارو انجام بدی. گزینه Create DVD9 ISO with Zero Padding رو انتخاب کن.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
اشكان جان
تو اين سايت 360patches من فايل هاي stealth بازي Shenmue II رو پيدا نكردم، اگه ميشه سايت ديگه اي معرفي كنين.
تشكر.

ويرايش: نه اينكه نداشته باشه، داره ولي لينكش خرابه.

آخرین ویرایش:

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
اشكان جان
تو اين سايت 360patches من فايل هاي stealth بازي Shenmue II رو پيدا نكردم، اگه ميشه سايت ديگه اي معرفي كنين.
تشكر.

ويرايش: نه اينكه نداشته باشه، داره ولي لينكش خرابه.
لینک Shenmue 2 رو من تست کردم سالم بود ولی با این حال برات اپلودش کردم خودم.

پ.ن: به جز سایت 360patches هیچ سایت دیگری در زمینه فایل های stealth وجود نداره و اگر فایل مورد نظر رو این تو پیدا نکنی یعنی تو اینترنت نیست.

Attachments

• Shenmue-II_NTSC.rar
    4.3 KB · مشاهده: 15

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
تشكر اشكان جان،
مشكل جديد اينه كه وقتي XBC رو باز ميكنم و اين بازي رو توي درايو ميذارم، اصلا دكمه READ فعال نميشه، تو تنظيماتش رفتم و XBOX 360 رو به XBOX Original تغيير دادم، فرقي نكرد.

با برنامه ديگه اي ميشه Image بگيرم؟

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
من با ImageBurn از اين ديسك Image گرفتم ولي وقتي با Muller بازش ميكنم، دكمه هاي Insert SS و Insert DMI خاموش هستن و فقط دكمه Insert Video فعاله.

مشكل از كجا ميتونه باشه؟

ويرايش:
جالبه كه با برنامه هاي XBC و Schtrom360XtractV3.4 هم كه گزينه اضافه كردن دستي SS و DMI رو دارن وقتي SS رو Inject ميكنم، تو Muller انگار نه انگار كه چيزي اضافه شده.

كاش اين بازي شاهكار راه بيفته، من كه دست بردار نيستم.

آخرین ویرایش:

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
با برنامه PowerISO هم image گرفتم، باز همين آش و كاسه هست.
اين دفعه با Blind Read ميخوام Image بگيرم، ولي به نظرم بي فايده است چون muller تو Image هاي من، xbox1 بودن image رو تشخيص ميده، ولي فعلا كار ديگه اي بلد نيستم!

تو xbox-scene هم سوالم رو يكم ناجور پرسيدم، بدون اخطار، 30 روز بن شدم!

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
با برنامه PowerISO هم image گرفتم، باز همين آش و كاسه هست.
اين دفعه با Blind Read ميخوام Image بگيرم، ولي به نظرم بي فايده است چون muller تو Image هاي من، xbox1 بودن image رو تشخيص ميده، ولي فعلا كار ديگه اي بلد نيستم!

تو xbox-scene هم سوالم رو يكم ناجور پرسيدم، بدون اخطار، 30 روز بن شدم!
تو image رو توسط mulleter تبدلش کردی به 360؟ یا همونی که image گرفتی رو داری باهاش ور می ری؟
XBC باید قاعدتا ایمیج بگیره احتمال داره دیسکت یه ایرادی داشته باشه.
مشخصه چون اونا معنی قانون رو می دونن و براش ارزش قائلا، مثل اینجا نیست که یارو 20 تا پست اسپم می ده تازه شاکی هم هست که چرا الکی اخطار می دید.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
تو image رو توسط mulleter تبدلش کردی به 360؟ یا همونی که image گرفتی رو داری باهاش ور می ری؟
XBC باید قاعدتا ایمیج بگیره احتمال داره دیسکت یه ایرادی داشته باشه.
مشخصه چون اونا معنی قانون رو می دونن و براش ارزش قائلا، مثل اینجا نیست که یارو 20 تا پست اسپم می ده تازه شاکی هم هست که چرا الکی اخطار می دید.

زدي تو خال!
مشكل اينه كه اول بايد بازي رو تبديل كرد، فقط مشكل اينه كه كلي آپشن داره واسه تبديل بازي xbox1 به xbox360.
احيانا نميدونين كدوم گزينه ها رو بايد بزنم؟ يه LAyout هم ميخواد، اين ديگه چيه؟! يه سايت معرفي كرد كه اونجا برو Layout فايل بگير، من رفتم اونجا هيچي سر در نيووردم!

بابا رياضي مهندسي از اينا ساده تره!

من تا اينو اجرا نكنم، دست بردار نيستم

هاهاها، تو اين تگ هيچي نيست!
تو تگ بعدي هم هيچي نيست ولي ميدوني چيه؟
تو به من اعتماد نداري
من هرچي هم بگم، تو رو تگ soiler بعدي كليك ميكني.

ديدي؟

واقعا دنبال چي ميگيردي تو اين تگ ها؟
مگه جواب منو نميخواستي؟
مگه نخونديش؟

ميدوني چقدر از وقتت تلف شد كه اين تگ ها رو بخوني؟

تاحالا 8تا از اين تگ ها رو باز كردي، باز فكر ميكني يه چيزي
تو تگ بعدي هست، نع؟
دنبال چي ميگيردي تو تگ بعدي، طلا؟ پول؟ آرامش ذهن؟
تگ بعدي رو پيدا كن...

تو حتي وقت گذاشتي كه بشمري من 8تا تگ نوشتم يا اشتباه كردم.

.

بازم ميام ...

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام:
من موفق شدم Image اي كه داشتم رو به يه Image از 360 تبديل كنم و فايلهاي Stealth رو هم به درستي Inject كردم ولي يه مشكل فقط مونده، Random Padding (كه چيزي نيست كه بشه دستي اضافه كرد).

مشكل اينه كه وقتي من Image اصلي xbox1 رو با Mulleter باز ميكنم، ميگه Random Padding داره (و البته هيچ چيز ديگه اي نداره) ولي وقتي فايل رو تبديل به يه Image از 360 ميكنم، همه چي داره و Random Padding ميپره و در نتيجه iXtreme Compatible هم نميشه.

يه نكته اي هست و اون فايل هاي Layer هستن(با پسوند lyt)، اگه كسي فايل Shenmue II USA رو سراغ داره با اين پسوند، يه كمكي به اين قضيه ميكنه، اين فايلها فايلهايي نيستن كه همينطوري تو گوگل پيدا بشن.

يه قدم نزديك تر شديم!

انگليسيش:
I successfully converted my XBOX1 iso to XBOX360 with Mulleter and inserted all stealth files, but there is one last problem.
Whenever I load my original xbox1 iso in Mulleter, it shows that it has Random Padding (and nothing else) but whenever I convert it into x360 iso and insert my
stealth files, it will have everything minus Random Padding and thus no check mark on "iXtreme Compatible".

p.s. In process of converting images of xbox1 to xbox360, I dont apply any Layer file (lyt files) since I couldnt find such file for Shenemue II USA but mulleter suggests one.

تو چه حوصله اي داري همرو خوندي!

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
تشكر اشكان جان كه اينقدر پيگير موضوع هستي، دمت.

آره، اصلا حواسش نبود كه نوشته ZERO PADDING !
آخه
گزينه هاي ديگه كاري كه من ميخوام رو انجام نميدن، گزينه هاي وسط كه به نظر براي ساخت بازي xbox1 ميان، گزينه آخر هم وسط كار error ميده.

عجيب اينجاست، همين گزينه اول ميگه بازي Xtreme Compatible درست ميكنه ولي اين بازي ديگه iXtreme Compatible نخواهد بود و شايد تو دستگاه من كار نكنه.

ضمنا اون فايل Layer رو پيدا كردم ولي افاقه نكرد، ظاهرا فايل Layer براي وقتي هست كه بازي گير يا Freeze ميكنه وسطش.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر