مشورت برای خرید موبایل

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام.
دوستان برای خرید گوشی بین این دو مورد شک دارم:
Sony Ericsson X8
Sony Ericsson Vivaz
کدوم بهتر هست؟
من خودم X8 رو به خاطر آندروید بیشتر پسندیدم.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام
یه Samsung Wave 8500 دارم که گوشی خیلی خوبی هم هست، دوربینش هم معرکه است (باهاش سه تا فیلم ساختم تاحالا!) ولی برنامه به نسبت iPhone براش کمه و اینکه هک هم نشده.

گفتم بفروشمش (که زیاد هم ضرر میکنم چون 500 خریدمش) و یه iPhone بگیرم، اونم واسه بازیها و برنامه های زیادی که داره و الا سرعت و صفحه ای که wave داره خیلی خوبه فقط هنوز یکم جوونه ولی من بازیکن حرفه ای هستم و از راحتی iPhone لذت میبرم.

حالا آیفون که بخام بخرم یه سری مشکلات داره:
گوشی معادل wave که دارم میشه نسل چهارم iPhone که بالای یک میلیون تومنه و اصلا تو بودجه نیست پس باید یا iPhone 3GS بگیرم که همه چیش از wave پایین تره (مخصوصا دوربینش) یا iPod Touch نسل 4 بگیرم و با nokia 1100 کارای تلفنی ام رو انجام بدم که زیاد خوشم نمیاد، دوس دارم همه چی تو یه گوشیم باشه نه SMS و تلفن رو با یکی بزنم و بازی و اینا رو با یکی دیگه.
از طرفی از iTunes و این مزخرفات اصلا خوشم نمیاد، هرچند KIES تازه خوب شده.

حالا نظر شما دوستان رو میخواستم که اصلا این کار رو پیشنهاد میدین یا نه. ضمنا لطف کنین یه قیمت از آیفون هایی که گفتم بذارین و اینکه گوشی منو چند برمیدارن.

ممنونم دوستان گلم.

salar2

کاربر سایت
Dec 19, 2010
344
سلام.
Sony Ericsson X8
Sony Ericsson Vivaz
کدوم بهتر هست؟
اگه منظورت Vivaz معمولیه X8 بهتره
اما اگه منظورت Vivaz pro هست حتما Vivaz pro بخر

• Like
Reactions: spiderman2007

S L R

کاربر سایت
Jan 3, 2007
1,795
نام
شهاب
سلام
یه Samsung Wave 8500 دارم که گوشی خیلی خوبی هم هست، دوربینش هم معرکه است (باهاش سه تا فیلم ساختم تاحالا!) ولی برنامه به نسبت iPhone براش کمه و اینکه هک هم نشده.

گفتم بفروشمش (که زیاد هم ضرر میکنم چون 500 خریدمش) و یه iPhone بگیرم، اونم واسه بازیها و برنامه های زیادی که داره و الا سرعت و صفحه ای که wave داره خیلی خوبه فقط هنوز یکم جوونه ولی من بازیکن حرفه ای هستم و از راحتی iPhone لذت میبرم.

حالا آیفون که بخام بخرم یه سری مشکلات داره:
گوشی معادل wave که دارم میشه نسل چهارم iPhone که بالای یک میلیون تومنه و اصلا تو بودجه نیست پس باید یا iPhone 3GS بگیرم که همه چیش از wave پایین تره (مخصوصا دوربینش) یا iPod Touch نسل 4 بگیرم و با nokia 1100 کارای تلفنی ام رو انجام بدم که زیاد خوشم نمیاد، دوس دارم همه چی تو یه گوشیم باشه نه SMS و تلفن رو با یکی بزنم و بازی و اینا رو با یکی دیگه.
از طرفی از iTunes و این مزخرفات اصلا خوشم نمیاد، هرچند KIES تازه خوب شده.

حالا نظر شما دوستان رو میخواستم که اصلا این کار رو پیشنهاد میدین یا نه. ضمنا لطف کنین یه قیمت از آیفون هایی که گفتم بذارین و اینکه گوشی منو چند برمیدارن.

ممنونم دوستان گلم.
سلام
به نظر من گوشیت رو نگه دار و حدود 150 اینا جور کن و یه آیپاد تاچ 8 گیگ کارکرده بگیر یا 270 بده آکبند 8گیگ 4 رو بگیر!
اینطوری بهترین حالت هست
چون wave واقعاً گوشی خوبیه و حیف هست که بخوای بفروشی با کلی ضرر!!
حدود 340 در بهترین شرایط میتونی بفروشی گوشیت رو که ارزش نداره اصلا!
3gs هم مدل 8گیگش حدود 600 الی650 هست!(مطمعن نیستم اینو)
سلام.
Sony Ericsson X8
Sony Ericsson Vivaz
کدوم بهتر هست؟
سلام
تنها برتری ویواز دوربین هست!پس اگر دوربین میخوای که ویواز بگیر ولی اگر بقیه چیزا از جمله سیستمعامل،برنامه های کاربردی زیاد،تاچ حساس خازنی،... میخوای پس x8 بگیر!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: spiderman2007

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
ممنون شهاب جان (اگه اسمت رو اشتباه نوشتم شرمنده)

1-من نظرم رو خرید یه iPod Touch 4G هستش، 8 گیگ فک کنم خیلی کمه، 64 ـش هم فک کنم خیلی گرون میشه، قیمت 16 گیگ و 32گیگ ـش رو میدونی؟

2-بعد اینم Jailbreak ـش داستانش چیه؟ من هیچی نمیدونم از JB کردن، نسخه خاصی رو باید بگیرم که این خاصیت رو داشته باشه؟

3- اگه از آمریکا برام بیارن، میشه JB ـش کرد؟

4- همه بازی های 3GS روش اجرا میشه؟

5- مغازه معتبر اینا کجا رو پیشنهاد میکنی واسه خرید و خدمات مثله هک و اینطور مسایل؟

6- ظاهرا قراره یه iPhone جدید معرفی بشه، صبر بکنم وقتی اون اومد و 4G ارزون شد یه iPhone بگیرم؟

7- جایی رو میشناسی، مثله فروشگاهی چیزی، که بشه با iPod ـه یکم ور رفت؟ (تو جمهوری مثلا من مغازه هایی پیدا کردم که بعضی گوشی ها رو میشه اونجا باهاشون کار کرد)

8- گارانتی و اینا داره تو ایران یا کشکه؟

9- نسبت به iPhone 4G چه کاستی هایی داره؟ (غیر از GPS)

آخرین ویرایش:

S L R

کاربر سایت
Jan 3, 2007
1,795
نام
شهاب
خواهش میکنم عزیز(درست گفتی اسم رو:d)
1- آیپادتاچ 4 فقط حجم های 8 و 32 و 64 رو داره
قیمت ها:
8 گیگ 280 هزار تومن
32 گیگ 370 هزار تومن
و 64 گیگ 460 هزار تومن

2- فکر میکنم آخرین فریموری که جیلبریک شده 4.2.1 هست و اگر جدید تر از این ورژن رو بگیرید فعلاً نمیتونید هک کنید!

3-فرقی نداره از کجا بیاد،فقط باید فریمورش قابل هک باشه و در حال حاضر تا 4.2.1 اینطور هست!

4-آره اجرا میشه+اکثر بازیها هم نسخه رزولیشن بالاشون اومده تا رو صفحه ی به شدت کیفیت بالای 4 مشکلی نداشته باشید!

5-واسه خرید پایتخت رو پیشنهاد میکنم،جیل بریک و... هم کاره سختی نیست و میتونی خودت انجام بدی با توجه به آموزشهایی که در سایتهای تخصصی فارسی گزاشته شده!

6-چیزی در این مورد نشنیدم ولی فکر نمیکنم به این زودی بیاد!بعلاوه اگر هم بیاد قیمت 4 زیاد کم نمیشه همونطور که 3gs زیاد کم نشد!

7-نه متاسفانه!(تو جمهوری از طرف شرکتهای گارانتی جایی رو گزاشتن که بتونی با گوشیهای جدید نوکیا ال جی و سامسونگ کار بشه واسه مغازه ها نیست!)

8-آیپاد تاچ که گارانتی داره به اسم آواسان،جدیداً هم کامتل گارانتی آیفون 4 شده!
آیفون های با گارانتی حدود50 تومن اینا گرون ترن!

9-آیپادتاچ4 نسبت به آیفون 4 اینارو کم داره:
عکسبرداری 5 مگاپیکسل و فلاش
قابلیت تلفنی
gps
+بعلاوه برنامه هایی که مرتبط به موارد بالا باشه!
همینا!
ولی بجاش باریک و سبک تره ،پشتش استیل هست و خاصه!

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
آخه iPhone 4 ارزون که نمیشه، مگه 3GS شد؟ ضمناً بشه هم رو پایه نزدیک یک میلیونه که اصلا همچین خرجی واسه گوشی من نمیتونم بکنم.

گزینه هایی که دارم ایناس:
1- wave رو بفروشم و با پولش iPod T بگیرم + 1100.
2- صبر کنم ببینم تابستون iPod T جدید معرفی میشه یا نه.
3- همین iPod 4 32Gb رو بگیرم
4- بیخیال قضیه بشم.

باز اگه iPod T مثله iPhone بود فقط سیم کارت نمیخورد اوکی تر بود قضیه ولی دوربینش خیلی پایین تره و صفحش هم کیفیت پایین تری داره (کیفیت منظورمه، رزولوشنشون مثکه یکیه) و GPS و GPRS هم نمیشه روش داشت.

والله موندم.

کیفیت صفحه جفتشون یکی هستش؟

آخرین ویرایش:

S L R

کاربر سایت
Jan 3, 2007
1,795
نام
شهاب
من خودم هم یه آیپادتاچ4 دارم 32گیگ و یک 1202:d
..
فکر میکنم بهتر باشه کهwave رو نگه اش داری!ولی اگر نخوایش بهترین راه خرید آیپاد4 هست 32گیگ و یک گوشی ارزون!
..
کیفیت lcd هر دو، یکی هست فقط زاویه دید آیفون بهتر از آیپاده
دوربین هم که فقط عکسبرداریشون با هم فرق داره و آیپاد ضعیفه وگرنه توی فیلمبرداری که جفتشون hd میگیرن!

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
دوستان یک سوال
الآن Iphone 3gs دارم که بنابه دلایلی میخوام عوضش کنم

موندم Iphone 4 بخرم ، یا صبر کنم تا Iphone بعدی معرفی بشه یا HTC Mozart رو بخرم ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

(فقط موضوع اینه که علاقه ای به Android ندارم و در مورد Windows 7 هم زیاد مطمئن نیستم)

S L R

کاربر سایت
Jan 3, 2007
1,795
نام
شهاب
دوستان یک سوال
الآن Iphone 3gs دارم که بنابه دلایلی میخوام عوضش کنم

موندم Iphone 4 بخرم ، یا صبر کنم تا Iphone بعدی معرفی بشه یا HTC Mozart رو بخرم ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

(فقط موضوع اینه که علاقه ای به Android ندارم و در مورد Windows 7 هم زیاد مطمئن نیستم)
سلام دوست عزیز
کسی که آیفون داشته باشه سخت میتونه گوشی به غیر از آیفون بگیره!:d
به نظر من خرید آیفون4 از بقیه انتخاب هات بهتره،به فکر معرفی شدن مدل جدیدش هم نباش چون چه بشه چه نشه فرقی واسه گوشی شما نمیکنه و قیمتش افت آنچنانی نخواهد کرد!
مخصوصاً وقتی علاقه ای به آندروید و ویندوز نداشته باشی!

• Like
Reactions: Timeless One

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
سلام دوست عزیز
کسی که آیفون داشته باشه سخت میتونه گوشی به غیر از آیفون بگیره!:d
به نظر من خرید آیفون4 از بقیه انتخاب هات بهتره،به فکر معرفی شدن مدل جدیدش هم نباش چون چه بشه چه نشه فرقی واسه گوشی شما نمیکنه و قیمتش افت آنچنانی نخواهد کرد!
مخصوصاً وقتی علاقه ای به آندروید و ویندوز نداشته باشی!

نه منظورم قیمتی نیست
Iphone 4 بخرم یا صبر کنم Iphone 5 معرفی شه و اونو بخرم ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر