Dead Space | PC

dead-space-1.jpg

105 سال از سال 2008 گذشته است. اکنون سال 2113 است و سفر به کهکشان ها پیشرفت های زیادی کرده است .C.E.C یک سازمان حمایت کننده از سفینه های فضایی است . روزی از یک سفینه که کار تخریب سیاره ها و جمع اوری سنگ های گرانقیمت ان را داشته است خبر می رسد که این سفینه دچار مشکل شده است . سازمان C.E.C ایساک ( شخصیت اصلی بازی ) را به همراه دو نفر دیگ از متخصصانش راهی ان سفینه می کند تا نقص فنی به وجود امده در ان سفینه را برطرف کنند . ایساک به محض رسیدن به سفینه متوجه می شود که اوضاع اصلا ان طوری که فکر می کرده است نبوده و اتفاقت بسیار عجیبی در این سفینه افتاده است . موجوداتی با نام نکرومورفس سفینه را مورد هجوم خود قرار داده اند و ایساک و همراهانش نیز در میان ان ها گرفتار شده اند . قطع شدن تماس و ارتباط همیشه برای هر انسانی در هر مکان بدترین بوده . اکنون ایساک ویارانش باید به هر قیمتی که شده راه ارتباط با بیرون را محیا کنند تا از دست این موجودات بیگانه رهایی پیدا کنند .........
dbmxd3.jpg

گیم پلی بازی :

بعد از از بین بردن نکرومورفس ها مهمترین کار شما پیدا کردن سیم های متعدد سبز و قرمز و وصل کردن ان ها به یکدیگر برای برقرار کردن ارتباط با بیرون است . اما وصل کردن این سیم ها به یکدیگر به همین سادگی ها هم نیست و مشکلات زیادی را به همراه دارد زیرا با وصل کردن هر یک از این سیم ها به هم مقداری از محیط سفینه روشن می شود و ممکن است که یکی از ان موجودات فضایی در ان اطراف باشد و ................. پس باید قبل از وصل کردن سیم ها به هم مراقب اطرافتان باشید و ان محل را از وجود این موجودات پاک کرده باشید .
قرار است در بازی اسلحه های زیادی از قبیل مسلسل و راکت و................ وجود داشته باشد . همچنین عوض کردن سلاح و جا گذاری موارد مورد نیاز در طی طول بازی همانند سری رزیدنت اویل با زدن دکمه pause انجام خواهد شد
jgtws0.jpg

گرافیک و فیزیک بازی :

هنوز کمی زود است که در مورد گرافیک بازی صحبت کنیم زیرا با توجه به زمان زیادی که تا عرضه بازی باقی مانده است سازندگان وقت بسیار زیادی برای هر چه بهتر کردن گرافیک دارند اما اگر بخواهیم تا همینجا هم در مورد گرافیک بازی بنویسیم باید بگوییم که گرافیک بازی خوب است و تنها با کمی کار بر روی ان می توان عنوان گرافیک نسل بعد را به ان داد . در مورد فیزیک بازی هنوز چیزی نشانت داده نشده است اما سازندگان قول داده اند فیزیک بازی چیزی شبیه به عنوان فوق العاده Cell Factor باشد . پس در این بازی شاهد یک فیزیک خیره کننده خواهیم بود. طبق ادعای سازندگان در نسخه نهایی بازی شما نمی توانید جسمی را در صحنه ببینید که نتوانید بر روی ان تاثیر گذار باشید
16h23j7.jpg

صداگذاری و هوش مصنوعی بازی :

صدا گذاری بازی یکی از بخش هایی است که به جرات می توان گفت حتی اگر نیمی از گفته های سازندگان بازی در مورد این قسمت به وقوع بپیوندد می تواند انقلابی را در زمینه صدا گذاری بازی ها ایجاد کند یکی از سورپرایز های سازندگان که در مورد این قسمت فاش شده است این است که شما تمام صداهای درگیری های اطراف را نیز خواهید شنید. برای مثال ممکن است در بعضی مواقع یکی از دوستان شما با زدن فریاد های بلند از شما در خواست کمک کند و انموقع وظیفه شما ان است که با پیگیری صدا ها به محل حادثه رسیده و دوستتان را که در میان موجودات فضایی محاصره شده است نجات دهید . این سیستم تا حدود زیادی حتی بر روی دلهره اورتر شدن گیم پلی بازی نیز تاثیر گذاشته است زیرا اگر نتوانید به موقع منبع شنیدن صدا را پیدا نکنید دوستتان را از دست خواهید داد. برای هوش مصنوعی بازی تدارکات بسیار زیادی دیده شده است و به گفته سازندگان هوش مصنوعی بازی به قدری بالا خواهد بود که گیمر ها مجبور باشند برای به اتمامر ساندن بازی در اولین بار گزینه اسان را انتخاب کنند . طبق ادعای ان ها نکرومورفس ها موجودات بسیار با هوشی هستند و مانند انسان ها فکر می کنند ........بر نامه ریزی می کنند ..........و سپش هدفشان را از بین می برند
1icvtd.jpg

به نظر می رسد این روز ها تب بازی های ترسناک بسیار بالا گرفته است و شرکت بزرگ EA هم برای اینکه از غافله عقب نماند می خواهد یک عنوان Survival horror را به بازار عرضه کند . تاریخ انتشار بازی هنوز مشخص نیست اما پلتفرم های بازی کنسول های نسل حاضر و pc می باشد.

-----------------
با تشکر فراوان از دوست عزیز Nobunaga Oda

آخرین ویرایش:

##-Shadow-##

کاربر سایت
Dec 27, 2006
604
نام
بهزاد
دوست عزیز من که تا چپتر 4 رفتم گفتم چرا بازی اسونه بعد که وارد چپتر5 میشی میبینی بعضی جاهاش خیلی هم سخته ;)
حس ترسش هم بیشتر تو صداش و غافلگیری هست که داره نه قیافه موجودات !

خوب من امروز چپتر 6 رو هم تموم کردم بازی از همه ی لحاظ خوبه ولی بازم میگم بازی خیلی اسونه یه نکته دیگه این بازی مگه ترسناک نیست پس چرا اینقدر محیط روشن اگه کمی محیط ها رو تاریک تر میساختن فکر میکنم بازی به مراتب جالب تر میشد تنها نکته ترسناک این بازی اومدن ناگهانی هیولا هاست که برای چند لحظه به ادم شک وارد میکنه به جز این نکته ترسناک دیگه ای ندیدم ولی در کل بازی خیلی خوبیه مخصوصا له کردن هیولاها با پا خیلی حال میده :biggrin1:

GearOfWar

کاربر سایت
Sep 28, 2007
109
خوب من امروز چپتر 6 رو هم تموم کردم بازی از همه ی لحاظ خوبه ولی بازم میگم بازی خیلی اسونه یه نکته دیگه این بازی مگه ترسناک نیست پس چرا اینقدر محیط روشن اگه کمی محیط ها رو تاریک تر میساختن فکر میکنم بازی به مراتب جالب تر میشد تنها نکته ترسناک این بازی اومدن ناگهانی هیولا هاست که برای چند لحظه به ادم شک وارد میکنه به جز این نکته ترسناک دیگه ای ندیدم ولی در کل بازی خیلی خوبیه مخصوصا له کردن هیولاها با پا خیلی حال میده :biggrin1:
عزیزم نمیشه که حس ترسو با ترسناک بودن هیولاها به شما برسونه !
مگه بچه ای :cheesygri این فقط یه راه داره اونم قافل گیر کردن Player در مواقعی هست که اصلا احتمالشو نمیده !
خیلی بازی عالی کار شه من اینو تو روز اول که خریدم 3 ساعت بازی کردم و وقتم تموم شد چون باید میخوابیدم :(
هیچی فردا که از خواب بلند شدم ! رفتم سر کلاس (جمعه :p) بعد که اومدم ناهارو زدم تا ساعت 11 شب Dead Space زدم ببین اینجا فرق کنسول با Pc مشخص میشه اگه Xbox360 بود تا حالا 360 چراغه میشود !:-"
ساعت 2 تا 11 شب میدونید چه حالی میده یه بازی رو پشت سر هم رفت ؟؟؟
هیچ تو این 9 10 ساعتی که بازی کردم یک ساعت به دستگاهم نه به خودم استراحت دادم :biggrin1: چون داشتتم میمردم بعد دیگه نتونستم بازی کنم تا این پنج شنبه چون سر کارو کلاسو
نمیزارن دیگه !!!!
ولی بگم این بازی خیلی عالیه !!!!!!!!
سبکش تو حال حوای RE 5 هست نور پردازیش آخرشه و .........
دیگه نمیدونم چی بگم شاهکاره !!!!
من اخر کپچر 7 هستم چون نمیتونستم بیشتر از این بازی کنم !

آخرین ویرایش:

GearOfWar

کاربر سایت
Sep 28, 2007
109
من الان Capture 4 هستم
خیلی خفنه ... انگار EVIL 5 رو بردن تو فضا ( از لحاظ سبک میگم ) ... حتما بازی کنید
گرافیک ( خفن و در عین حال سبک ) صدا ( واااااااای ) داستان ( کشش لازم رو داره ) گیمپلی ( مثل EVIL )
داستان جالبی داره . روی تمام قسمت هایی که دشمن حمله میکنه کار شده .
فقط تنها ایرادش ( به نظر من ) اینه که شخصیت اصلی لاله :dozing:
بنده خدا لال نیست کورکاش ریخته
بدبختو برای بررسی و رفع اشکال سفینه فرستاده بودن که این طوری شد اصلا این , این کاره نبود این تو مقر خودشون آشپز بود :laughing::laughing: نمیدونم چرا با اینا اومد که اینطور سرش بیاد :smile:

GearOfWar

کاربر سایت
Sep 28, 2007
109
من اونجا که برای بار دوم با دکتر (که از پشت شیشه با من صحبت میکنه) ملاقات میکنم گیر کردم.همه در ها قفل میشه و کلی زامبی میریزه سرم و اصلا نمیشه همه رو باهم کشت.
چیکار کنم؟!!!!
باید اون نکررو بکشونی توی اتاقی که وسط سالن هست و با اره ای که داری پاهاشو قطع کنی و وقتی داره خودشو ترمیم میکنه !!! یه اسلومیشن بهش بزنی ;) بعد بری جلوی کنسولی که توی اتاق روبرو هست Active رو بزنی تا در اون اتاق بسته شه با فرایندی که تو اون اتاق اتفاق می یوفته که نمیدونم بخار اب جوش سرماست چیه میزنه میترکونش بقیشونم که اسکولن با یه مشت کارشون حله
:cool:

##-Shadow-##

کاربر سایت
Dec 27, 2006
604
نام
بهزاد
عزیزم نمیشه که حس ترسو با ترسناک بودن هیولاها به شما برسونه !
مگه بچه ای :cheesygri این فقط یه راه داره اونم قافل گیر کردن Player در مواقعی هست که اصلا احتمالشو نمیده !
خیلی بازی عالی کار شه من اینو تو روز اول که خریدم 3 ساعت بازی کردم و وقتم تموم شد چون باید میخوابیدم :(
هیچی فردا که از خواب بلند شدم ! رفتم سر کلاس (جمعه :p) بعد که اومدم ناهارو زدم تا ساعت 11 شب Dead Space زدم ببین اینجا فرق کنسول با Pc مشخص میشه اگه Xbox360 بود تا حالا 360 چراغه میشود !:-"
ساعت 2 تا 11 شب میدونید چه حالی میده یه بازی رو پشت سر هم رفت ؟؟؟
هیچ تو این 9 10 ساعتی که بازی کردم یک ساعت به دستگاهم نه به خودم استراحت دادم :biggrin1: چون داشتتم میمردم بعد دیگه نتونستم بازی کنم تا این پنج شنبه چون سر کارو کلاسو
نمیزارن دیگه !!!!
ولی بگم این بازی خیلی عالیه !!!!!!!!
سبکش تو حال حوای RE 5 هست نور پردازیش آخرشه و .........
دیگه نمیدونم چی بگم شاهکاره !!!!
من اخر کپچر 7 هستم چون نمیتونستم بیشتر از این بازی کنم !
خوب منم نگفتم که هیولاها ترسناک نیستن من گفتم اگه محیط کمی تاریک تر بود ترسناکتر میشد . ولی خوب بازی خیلی خوبی مخصوصا انیمیشن ها که خیلی خوب کار شده
این تا اخر بازی همین 4 تا سلاح رو داره :biggrin1:
دوست عزیز بجای چنتا پست پست سر هم از نقل قول چندگانه استفاده کن

masoud_fakhary1986

عضو جدید
May 30, 2006
131
نام
masoud
من توی بازی ایراد دارم بازی تیک تیک میخوره صداشم هی گیر میکنه سیستم منم این
ram 4
cpu 3500
گرافیکم 3870ati
مادربوردم m2n asus
لطفا کمکم کنید

GearOfWar

کاربر سایت
Sep 28, 2007
109
ram 4
cpu 3500
گرافیکم 3870ati
مادربوردم m2n asus
لطفا کمکم کنید

می دونی چیه هر چی سیستمت بالا تر باشه به جای اینکه رونتر باشه و بهتر عمل کنه بیشتر درد سر ساز میشه !
من 1 سال پیش سیستمی در حد سیستم تو جمع کردم نه با این مشخصات ولی یک سال پیش خدا بود ! تا همین الانی که فکر کنی باهاش مشکل داشتم تا این 2 3 هفته ای که خوب شده :confused:
مشکل شاید از ویندوز باشه تو با این سیستمی که داری یه Vista نصب کن فقط برای بازی خیلی بهتر نتیجه میگیری تو بازی !
بعد یه توصیه نه به شما به همه میگیم سیستم برای بازی جمع نکنید کنسول بهترین راههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه !
و امضا نقطه سر خط !

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
ram 4
cpu 3500
گرافیکم 3870ati
مادربوردم m2n asus
لطفا کمکم کنید

توی این جور موارد آپدیت کردن درایور کارت گرافیکت می تونه مشکلتو حل کن.یک چیز دیگه هم که می تونه کم کنه نصب کردن Direct Xخود بازی.سیستم من از مال تو ضعیف تر ولی اصلا مشکلی از نظر گرافیکی نداشتم.اتفاقا یکی از مشخصه های عالی این بازی اینکه روی سیستم های معمولی هم گرافیک خیلی خوبی میده.
موفق باشی

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
خوب نکته مهم در سختی بازی اینه که شما رو چه درجه ای بازی میکنین؟
Medium - Hard -impossible
من خودم رو Med میرم تازه چپتر (نه کپچر )5 به بعد کمی سخت میشه
ولی اگه میخوای سختی بازی رو حس کنی رو Hard یا غیر ممکن برو :biggrin1:

##-Shadow-##

کاربر سایت
Dec 27, 2006
604
نام
بهزاد
خوب نکته مهم در سختی بازی اینه که شما رو چه درجه ای بازی میکنین؟
Medium - Hard -impossible
من خودم رو Med میرم تازه چپتر (نه کپچر )5 به بعد کمی سخت میشه
ولی اگه میخوای سختی بازی رو حس کنی رو Hard یا غیر ممکن برو :biggrin1:
خوب من رو hard میرم ولی حالت غیر ممکن رو ندیدم اصلا :confused: پس واجب شد دو باره بازی کنم رو اون درجه تا ببینم چی میشه ولی از اسمش معلومه :biggrin1:

Ma3ouD

کاربر سایت
Jan 17, 2008
139
نام
مسعود
باید اون نکررو بکشونی توی اتاقی که وسط سالن هست و با اره ای که داری پاهاشو قطع کنی و وقتی داره خودشو ترمیم میکنه !!! یه اسلومیشن بهش بزنی ;) بعد بری جلوی کنسولی که توی اتاق روبرو هست Active رو بزنی تا در اون اتاق بسته شه با فرایندی که تو اون اتاق اتفاق می یوفته که نمیدونم بخار اب جوش سرماست چیه میزنه میترکونش بقیشونم که اسکولن با یه مشت کارشون حله
:cool:
ممنون دوست عزیزم...
من الان قسمت 7 بازی رسیدم.این جور که معلومه قسمت بسیار بزرگی در پیش رو دارم...
اون تفنگ اولیمو خیلی قوی کردم.با یک تیرش بعضی هارو میندازم.
کلا خیلی به من کمک کرده...
پیشنهاد میکنم فقط رو تفنگ اولی و تفنگ اره ای مانند مانور بدین که خیلی کار کشا هست...
راستی کسی میدونه او نارنجک ها به چه درد میخوره؟!چطور میشه ازش استفاده کرد؟!!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
ram 4
cpu 3500
گرافیکم 3870ati
مادربوردم m2n asus
لطفا کمکم کنید
شما با این CPU که داری یا از خیر بازی کردن بگذر، یا آپگریدش کن،حتی نمی تونه از کل قدرت گرافیکت استفاده کنه.
با اون مادربرد،5600 یا 6000 پیشنهاد میشه.

mamali021

کاربر سایت
Dec 4, 2007
183
نام
mohammad
سلام . من تو مرحله 7 گير كردم . اونجا كه جاذبه نيست و يه گوي بزگ هست و دو تا چرخ مانند داره ميچرخه . نمي دونم چكار كنم . يكي كمك كنه . مرسي

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
شما با این CPU که داری یا از خیر بازی کردن بگذر، یا آپگریدش کن،حتی نمی تونه از کل قدرت گرافیکت استفاده کنه.
با اون مادربرد،5600 یا 6000 پیشنهاد میشه.
اولا cpu ایشون خیلی هم ضعیف نیست و بربای بازی جواب میده!
6000:cheesygri آقا همه مثه شما پولدار نیستن گرون میشه
سلام . من تو مرحله 7 گير كردم . اونجا كه جاذبه نيست و يه گوي بزگ هست و دو تا چرخ مانند داره ميچرخه . نمي دونم چكار كنم . يكي كمك كنه . مرسي
شما باید اول ژنراتورهایی که یکیش بین دوتا در هست رو با شلیک بترکونی یکی هم بالا سر همینه! بعد اون گوی همین میچرخه به سمت راست بپری قسمت چپش و بری پشتش! که جاذبه داره! بعد کپسول رو اینجا بزاری! موجوداتی که میریزن رو بکش بعد دوتا ژنراتوری هم که بیرونن رو بترکون و بعد فرار کن از اینجا برو!
یه دکمه هست که فشار میدی خودش راه رو نشون میده!
تو 360 آنالوگ سمت راسته! از اون استفاده کنید مشکلاتتون حل میشه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
اولا cpu ایشون خیلی هم ضعیف نیست و بربای بازی جواب میده!
6000:cheesygri آقا همه مثه شما پولدار نیستن گرون میشه
اتفاقا CPU ی ایشون برای هر چیزی ممکنه جواب بده الا بازی کردن،شما هم توی تاپیک سخت افزار یا مشاوره برای کارت گرافیک راجع به این CPU سوال کن تا خیالت راحت شه.
بعدشم ما داریم بحث فنی می کنیم،چه ربطی به پول داشتن نداشتن داره؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر