1. به منظور درک هر چه بیشتر مشکلات کاربران در ارتباط با نحوه اتصال و پینگ در بازی های آنلاین لطفا به گفتگو های زیر مراجعه و مشکلات خود را بیان نمایید.
    اعلام اسامی بازیهایی که به دلیل PingTime بالا با مشکل یا لگ شدید مواجه هستند
    اعلام اسامی بازیهایی که توسط سیستم فیلترینگ ایران و یا کشور میزبان فیلتر شده
    اعلام بازخور بهبود PingTime
    بستن اطلاعیه

سرنوشت شوم برای زیبا ترین سیاره منظومه (Sega SATURN)

گفتگو در 'Old Consoles' ایجاد شده توسط starx, ‏Apr 20, 2008.

1. کاربر سایت

SATURN=سیاره زحل
    در سال 1993 کمپانی SEGA برای شکست دادن نینتندو روی پروژه ای کار میکرد که به اون ژوپیتر می گفتن , بر اساس این پروژه که هدف از اون ساخت کنسولی بود که بتونه گرافیک های دو بعدی (در ابتدا قرار نبود این کنسول پردازنده سه بعدی داشته باشه) رو در نهایت کیفیت و دقت اجرا کنه.
    SATURN از دو پردازنده 32 بیت از نوع RISC و ساخت Hitachi و شش پردازنده جانبی دیگر استفاده می کرد فدرتمند ترین دستگاه زمان خودش بود ولی برنامه نویسی برای این کنسول فوف العاده سخت و طاقت فرسا بود از دیگر نکته های قابل توجه در ابن کنسول میشه به وجود دوتا GPU یا هسته گرافیکی در دستگاه اشاره کرد که در SEGA SATURN به اون VDP می گفتن.

VDP1 که مسئولیت اصلی رو در پردازش های گرافیکی به عهده داشت.
    VDP2 که به عنوان یک کمک پردازنده برای GPU اصلی بود.
    به شکرانه این دو پردازنده SATURN میتونست بازیها رو با رزولوشن 480×704 اجرا کنه که این قابلیت در زمان خودش واقعا چشمگیر بود.
    از دیگر پردازنده های به کار رفته در SATURN میتوان به پردازنده های زیر اشاره کرد:
    پردازنده SH1 برای کنترل CD Rom دستگاه
    پردازنده (Saturn Control Unit (SCU
    پردازنده موتورولا 68EC000 به عنوان کنترل کننده صدا یا پردازنده صدای YAMAHA FH1
    یک پردازنده 4 بیتی برای مدیریت سیستم و کنترل های جانبی.

SATURN در ژاپن در ماه نوامبر 1994 و تنها چند هفته قبل از SONY Playstation عرضه شد و در اون زمان کسی موفقیتی برای Playstation که تنها از یک پردازنده و GPU استفاده می کرد فائل نبود واین کنسول تنها در چند ساعت اول عرضه 170000 واحد فروش داشت.
    اما بعدها قیمت بالای کنسول و برنامه نویسی مشکل برای این دستگاه باعث شد که سازنده ها ابتدا بازی ها رو برای فرمت Playstation عرضه کنند و بعد اون رو برای SATURN پورت کنند که این مسئله باعث پایین اومدن کیفیت بازیها نسبت به پلتفرم اصلی روی این سیستم شد.
    در سالهای انتهایی عمر این کنسول بازی های فوق العاده جذابی از نظر گرافیکی بر روی این کنسول عرضه شد که عمدتا ساخت کمپانی سگا بود.
    ولی به هر حال و با توجه به میزان فروش نهایی دو کنسول SATURN جنگ کنسول ها رو به Playstation باخت تا Playstation به یک افسانه تبدیل بشه و زیباترین سیاره منظومه ما واسه همیشه به تاریخ سپرده بشه.

آخرین ویرایش: ‏Apr 20, 2008
    ehsanservat این نوشته را Like کرده است.
  2. کاربر سایت

نام:
    سعید اکبرزاده
    مرسی واقعا جالب بود :love:
    این سگا هم كه هی شكست میخورد !
    DREAMCAST هم از PS2 شكست خورد .

3. کاربر سایت

عال بود ومن كه نميدونستم ولي اينو بگم كه من دريم كستمو هنوز نگه داشتم چون واقعا الان كه نيگاش ميكنم از ps3 360 xbox از همشون بيشتر دوستش دارم چون لذت واقعي بازي رو من با اين كنسول چشيدم.

سگا هميشه كارش درست بوده وهست و از زمان خودش جلو بوده.

4. کاربر سایت

با تشکر از حسن نظرتون.:love:

بلایی که سر Dreamcast اومد خیلی تاسف برانگیز و نهایت بدشانسی کمپانیه سگا بود به زودی راجبش کامل می نویسم.

5. کاربر سایت

يه سوال داشتم درسته جاش اينجا نيست ولي ميخواستم بدونم كسي تمام بازيهاي dreamcasto داره با سي دي بوت بازيش و سي دي اينترنتش.
    مشتاقانه منتظر مقالتون در مورد دريم كست هستم.

آخرین ویرایش: ‏Apr 20, 2008
  6. کاربر سایت

نام:
    مانی
    چرا هركنسولي رو كه فروشش كمتر از اون يكي باشه ميگن شكست خورده ولي من يه نفرو نديدم بگهgamecube شكست خورد؟

7. کاربر سایت

خوب شاید واسه اینکه راهه بهتری وجود نداره.
    Xbox و Gamecube تو نسل قبل از PS2 شکست خوردن من تقریبا تو هر جایی که راجب این قضیه مطلب نوشته بود اینو خوندم البته نوشته بودند:" با در نظر گرفتن آمار قروش " یعنی اینکه اونا از این جهت کنسولها رو مقایسه کردن.
    به نظر منم راهه کلی و خوبیه.

8. کاربر سایت

به شدت مشتاق بقیه تراژدی هستم[​IMG]
    یه جوراییPs3 مثل Saturn برای سخت افزارش عمل کرد ولی توی اون زمان با این امکانات خیلی عالی می شد[​IMG]

9. کاربر سایت

نام:
    محسن حدودی
    کلا سگا همیشه مشکلاتی در ساخت کنسولاش داشت سگا ساترن بعضی بازیاش رم می خواست والا بالا نمی یومد ولی از نظر ساختار بازیهای اون زمان از ps1 جلوتر بود ولی به خاطر ضعف کنسولش شکست خورد همین مشکل برای دریم کست با اون بازیهای فراموش نشدنیش تکرار شد
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

10. کاربر سایت

نام:
    محمد رضا
    خداوندا یه قدرتی بده به این کمپانی سگاه تا بتونه دوباره یه کنسول بده بیرون . دلم واسش تنگ شده میخوام دوباره برگرده به اون روزا شما چی بچه ها

11. کاربر سایت

نام:
    رضا
    میشه بگید یعنی چی رم کم میاورد؟ یعنی مثل N64 که JumperPack و ExpPack داره باید یه قطعه رم اضافی روی کنسول نصب میشد؟

12. کاربر سایت

نام:
    محسن حدودی

64 داستانش فرق داشت 1 بار برای همیشه بود اونم مشکل دیگه ای داشت به خاطر کارترج بودنش دمو نداشت واینم مشکل اون بود ولی نینتندو زمین نخورد مثل سگا

13. کاربر سایت

نام:
    مهدی ارتگلی
    به نظرم بازی های سگا یه زمانی برای خودش هارد کور بود الان هم هنوز بازی میکنی همین حسو بهت دست میده من که هنوز از بازی های جنسیسش یعنی شورش در شهر و کنترا و کمیکسش سیر نشدم و نخواهم شد

14. کاربر سایت

نام:
    sina
    واقعا سگا افسانه بود به اميد روزي كه دريمكست 2 بياد همراه با شنمو انحصاري:((

15. کاربر سایت

این صفحه را به اشتراک بگذارید