چگونه یک Song دلخواه را در GH3: Legend of Rock اجرا کنیم

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
با سلام
با اصرار یکی از دوستانم مجبور شدم نحوه اجرای یه song دلخواه در GH3: Legend of Rock رو یاد بگیرم. تصمیم گرفتم روش کار را برای دوستان دیگر هم بنویسم, امیدوارم مفید باشد.

قبل از انجام این کار به نکات زیر دقت کنید:
0- به طولانی بودن این پست (که بیشتر بخاطر توضیحات جانبی است) توجهی نکنید, روش کار تقریبا ساده است.

1- منبع اصلی این روش ScoreHero است و بخصوص این تاپیک میباشد.
2- قبل از شروع از سیو های بازی که بطور پیشفرض در مسیر C:\Documents and Settings\home\My Documents\Aspyr\Guitar Hero III قرار دارند backup بگیرید (2 نسخه), چون ممکن است (یا شاید حتما )بعد از انجام این عملیات تنظیمات شخصی شما در بازی بهم بخورد.
3- علاوه بر بند بالا از دو فایل qb.pak.xen و qb.pab.xen که بطور پیشفرض در مسیر C:\Program Files\Aspyr\Guitar hero III\DATA\PAK قرار دارند کپی بگیرید. این دو فایل به شما کمک میکنند تا در صورت بروز مشکل وضعیت songs را به حالت قبلی باز گردانید.
3- این روش هنوز کامل نیست, لذا احتمال عدم موفقیت وجود دارد. هنوز اشکالاتی در عدم امکان افزودن تعداد زیادی song وجود دارد.
4- این تنها تجربه من در انجام این کار است و حتما با اشکالاتی همراه است. تذکر و تجربه دیگر دوستان به کاملتر شدن این روش کمک خواهد کرد.

ملزومات کار:

0- Guitar Hero 3: Legend of Rock
نکته: ترجیحا روی درایو ویندوز (C) نصب شده باشد.
1-به یک فایل با پسوند mp3 ,Ogg یا wav از آهنگ مورد نظر خود نیاز دارید.
نکات:
الف- از mp3 های VBR یعنی با bit rate متغیر استفاده نکنید.
ب- از Ogg های multi-channel استفاده نکنید.
ب- ترجیحا از فایل هائی با بیت ریت 128 kbps استفاده کنید.
پ- برای تبدیل فایل خود به فایل mp3 مطلوب (128kbps و 44.4khz) میتوانید از Audacity (لینک فایل dll برای lame encoder) استفاده کنید, نحوه کار بدین صورت است که فایل مورد نظر را با Audacity باز میکنید و سپس در منوی فایل export را انتخاب میکنید. از پنجره باز شده option و در صفحه Specify MP3 Options مقدار Bit Rate Mode را بر روی Constant و مقدار Qulity را بر روی 128 Kbps قرار دهید. سپس Ok و Save را انتخاب کنید.
2- ترکیبی از 3 نرم افزار GH3 PC Editor, Lame و MP3info که میتوانید این ترکیب را از اینجا دانلود کنید: 5.2 مگابایت
3- نرم افزار Chart2Mid که میتوانید از این لینک دانلود کنید: 61 کیلوبایت
نکته: برای اجرای این برنامه نیاز به Java Runtime Envioment دارید که اگر روی سیستم نصب نیست میتوانید از سایت Sun یا از این لینک دانلود کنید: 15.2 مگابایت
4- notechart متناسب با song: یک فایل متناسب با آهنگ مورد نظر شما با پسوند chart است.
نکات:
الف- این در حقیقت مشخص کننده chart شما در هنگام نواختن یا همان fretboard است مثلا مشخص میکند در کدام لحظه کدام fret باید فشار داده شود و...
ب- مجموعه بزرگی از notechart ها در این تاپیک از گردآوری شده اند. برای دیدن لینک باید در ScoreHero ثبت نام (register) کنید. لیست اولیه ضمیمه این پست میباشد.
پ- سوالی که در اینجا پیش می آید این است که چگونه میتوان notechart را از روی آهنگ ایجاد نمود. خود من هنوز در مورد این بخش اطلاعات زیادی ندارم ولی ظاهرا ساختن آن کمی نیاز به اطلاعات فنی دارد. دوستانی که مایلند میتوانند در این تاپیک یا این تاپیک با جزئیات کار آشنا شوند.

روش انجام کار:
1- Chart2Mid را اجرا کنید, اگر بطور پیشفزض فایل های Jar شما با Java Runtime Enviroment باز نمیشوند, روی آن کلیک راست کنید و از گزینه ...Open with برنامه Java(TM) platform را انتخاب کنید.
2- browse را بزنید و فایل chart آهنگ مورد نظر خود را که قبلا ساخته اید یا دانلود کرده اید(بخش 4 از ملزومات) را انتخاب کنید. حال کلید convert را فشار دهید تا عملیات تبدیل به midi انجام شود. در صورت موفقیت آمیز بودن conversion در قسمت با پیغام conversion successful مواجه میشود. فایل midi مورد نظر در همان مسیر فایل chart قرار دارد.
3- حال GH3 Editor را با استفاده از فایل songlist_editor.exe اجرا کنید.
4- از منوی فایل گزینه open را انتخاب کنید و مسیر پوشه DATA یعنی C:\Program Files\Aspyr\Guitar Hero III\DATA را به آن بدهید و Ok را بزنید. برنامه باید بتواند لیست آهنگ ها را استخراج کند و در بخش Song List نمایش دهد.
5- حال دکمه Inset New Song را انتخاب کنید.
6- در قسمت Name عنوانی برای آهنگ خود انتخاب کنید.
7- در بخش های Guitar Track, Rythem Track و Song Track فایل (Mp3 ) خود را وارد نمائید. (برای تازه کارها همگی یکسان است)
8- در Preview Position مقدار زمانی دلخواه را برای پیشنمایش آهنگ خود انتخاب کنید.
9- بخش Song Offset را بدون تغییر (یعنی 0) رها کنید.
نکته:
الف-این بخش برای ایجاد وقفه بین زمان اجرای song و chart است. پس از اجرای آهنگ در بازی میتوانید در صورت عدم همزمانی این بخش را تنظیم نمائید.
ب- برای همزمانی بین chart و song از silence در نرم افزار audacity میتوان استفاده کرد ولی در حالت کلی این کار را در هنگام ایجاد chart با نرم افزاری مثل Feedback انجام میدهند.
10- در بخش Midi file فایل Midi خود را که از تبدیل فایل chart (بخش 1 از روش انجام کار) بدست آوردید وارد نمائید.
11- بخش های Song Title, Artist و Year را بطور دلخواه پر کنید و درنهایت ok را بزنید.
12- پس از چند لحظه song ی با عنوانی که شما در Song Name انتخاب کرده اید در بخش Song List ظاهر میشود.
13- بر روی آن کلیک کنید و سپس کلید Edit Setlists را انتخاب نمائید.
14- در پنجره ظاهر شده از بخش set list عبارت Bonus song را انتخاب کنید.
15- مقدار Songs per tier را یک واحد افزایش دهید. این موجب میشود که عبارت slowride به انتهای لیست Song Number افزوده شود. آنرا انتخاب کنید.
16- از بخش Song آهنگی را که میخواهید انتخاب کنید (یا همان آهنگی که Insert نمودید)
17- Ok را بزنید.
نکته: اگر همه چیز خوب پیش رفته باشد, باید با کلیک روی آهنگ و انتخاب Edit Setlists بتوانید تنظیماتی که در در مراحل 14 تا 16 وارد نمودید ببینید. در صورت مشاهده تنظیمات دیگر (مثلا قرار نداشتن set list بر روی Bonus song) نمیتوانید مراحل بعد را ادامه دهید. پیشنهاد من در صورت مشاهده این موضوع تنظیم Song بر روی اهنگ مورد نظر است که در این صورت در هنگام اجرای بازی آهنگتان را بجای Bonus در لیست Setlist مشاهده میکنید.
18- تقریبا کار تمام است. از منوی فایل save را انتخاب کنید و چند لحظه صبر کنید.
19- برنامه Editor را نبندید. حال Guitar Hero III: Legend of Rock را اجرا کنید.
20- در صورت مشاهده پیغام وجود مشکل در profile , آنرا delete کنید.
21- به بخش Option و سپس cheats بروید. enter chaet را انتخاب کنید. هنگامی که دسته گیتاری ظاهر شد دوبار fret سبز را فشار دهید تا bonus ها unlock شوند.
نکته: من به شخصه نتوانستم این cheat را وارد کنم, در عوض از روش دیگری استفاده کردم:
یا 21: این savegame کامل را دانلود کنید. به بخش option بروید و از save/load بازی را سیو کنید. حال alt+tab بزنید تا به ویندوز بازگردید. در Editor کلید Update Savegame (سمت راست) را فشار دهید. در پنجره باز شده بدنبال savegame دانلود شده بگردید (یعنی فایل s000.d) حال آنرا open کنید (یکبار). پنجره بسته نمیشود. حال به مسیر C:\Documents and Settings\home\My Documents\Aspyr\Guitar Hero III بروید و دوباره فایل s000.d را بیابید و آنرا Open کنید. اینبار پنجره بسته میشود. با این کار شما سیو کامل را با آهنگ جدید خود update کرده اید.
نکته: با همین روش (استفاده از Update Savegame) میتوانید روی پروفایل قدیمی خود آهنگ جدید را داشته باشید.
22- به بخش quick play از منوی اصلی رفته و سپس به بخش bonus (یا بنابر تنظیمات Edit Setlists به Setlist) بروید و در میان آنها آهنگ خود را پیدا کنید.
23- بوووووم! خسته نباشید. حالا میتوانید آهنگ محبوب خود را بنوازید.
نکته: برخی از chart ها برای یک difficulty خاص نوشته شده اند. در صورت انتخاب difficulty متفاوت امکان دارد song اجرا شده اما بر روی note chart هیچ fret/note ی دیده نشود. از اینجا میتوانید در این مورد اطلاعات بیشتری در مورد difficulty ی chart خود بیابید.

امیدوارم مفید بوده باشد.

Attachments

• Song List.rar
    49.2 KB · مشاهده: 34
آخرین ویرایش:

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
من اصلا جز Expert روی چیزه دیگه ای نمیزنم که حکم فحش رو داره جیگر !!!

ولی کلا راه افتادم برنامرو نتونستم دانلود کنم ولی الان 3 تا از Metallica رو میزنم البته یجورایی Chart شون ایراد داره ها ولی خوب خوبه بعدم معمولا خوده نویسنده های Chart این Offset رو برای آهنگ میزارن .

واقعا ممنون کلی حال دادی دستت درد نکنه .

For Javad:

جواد جون دارم Master Of Popet میزنم جیگر !!!

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
من ویندوز هم عوض کردم بازم تو صفحه داس همون ارور رو میبینم :D

اصلا شما اون ارور رو دارید؟

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
من ویندوز هم عوض کردم بازم تو صفحه داس همون ارور رو میبینم :D

اصلا شما اون ارور رو دارید؟

من اون Warning اول کارو دارم ولی هیچ اروری نبوده البته روی Vista بازی میکنم .

شما وقتی Data رو open میکنی گیر میکنه یا چی ؟

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
خو من وقتی ازم آدرس میخواد فلدر data رو انتخاب میکنم بعد ok که هنگ میکنه :D

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
خو من وقتی ازم آدرس میخواد فلدر data رو انتخاب میکنم بعد ok که هنگ میکنه :D

جواد میتونی با Vista هم یه تستی بکنی بعدم اگه تونستی بورو سایت خودشون تو فورومش یه سوالی بکن من که نتونستم چیزی پیدا کنم شرمنده

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
ویستا چیه برادر :D حکم فحش داره برا من :D
این برادر مصطفی هم که پیچوند رفت :D

خو من چی کار کنم می خوام Megadeth - Tornado of Souls بزنم؟

mox1x2

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 24, 2007
774
نام
مصطفی
ویستا چیه برادر :D حکم فحش داره برا من :D
آخرش که چی, نصب کن تا این مایکرو مجبورت نکرده اصلشو بگیری :biggrin1:

این برادر مصطفی هم که پیچوند رفت :D
قانون شماره 7) لطفا در صورتی که جواب سؤالی را نمی ‌دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن تاپیک (یا سؤال) شود خودداری فرمایید. چنانچه در رابطه با موضوع یا سؤال مطرح شده اطلاعات لازم را ندارید هیچ لزومی وجود ندارد تا پستی در رابطه با آن بزنید. در صورت مشاهده پست های اضافی برخورد جدی خواهد شد. در صورتی که بحث خاصی دارید می ‌توانید برای خودتان یک موضوع عمومی دیگر باز کنید.
پونصد تا از اینا -> :biggrin1:

خو من چی کار کنم می خوام Megadeth - Tornado of Souls بزنم؟
اون فایل log که توی پوشه songlist_editor_v032 هست برام ضمیمه کن, ببینم چیزی سر در میارم. آخه Python هم شد زبان, با اون ساپورت functional افتضاح :biggrin1:
در ضمن با ورژن قبلی یعنی 022 یه امتحانی بکن ببین جواب میده:
از این لینک (5 مگ حدودا) دانلود کن و extract کن تا یه پوشه به نام songlist_editor_v022 ساخته بشه.
بعد lame.exe رو از پوشه songlist_editor_v032 داخل این پوشه جدید کپی کن.
و اینم دانلود کن و extract کن و تو پوشه جدید بریز.

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
مصطفی جان اگه میشه یه چنتا هم از System Of A Down فایل Midi بزار هر کدوم که خودت حال میکنی باهاشون .

mox1x2

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 24, 2007
774
نام
مصطفی
مصطفی جان اگه میشه یه چنتا هم از System Of A Down فایل Midi بزار هر کدوم که خودت حال میکنی باهاشون .
سلام
خواهش میکنم:

Chic'n'stu
Artist: System of a Down
Album: Steal This Album!
Link to Chart: http://www.savefile.com/files/915391
Link to Midi
MP3 Length: 2:23
Offset: 0.2 (This is the offset on Feedback; I didn't have to adjust anything when I loaded it into GHEX, so you shouldn't have to change anything)
Difficulty: All four + Bass tracks for Expert and Hard
Star Power: Yes

----------------------------------------------------

Soldier Side
Album: Hypnotize
Mp3 Length: 3:40
Link to chart: http://www.savefile.com/files/1303221
Link to Midi
Offset: None
Difficulties: Expert and Hard + Separate Rhythm tracks for Expert and Hard
Star Power: Yes

------------------------------------------------------

Highway Song - Expert Video
Download Chart: http://www.savefile.com/files/733232
Link to Midi
Album: Steal This Album!
Difficulties: ALL (with Star Power)
Co-op: NO
Mp3 Length: 3:17
Offset: None

------------------------------------------------------
این چند تا هم هست:

Chart: System Of A Down - Shame On A N... Midi Only
System Of A Down - Prison Song Chart | Midi
System Of A Down - Bounce Chart | Midi
System Of A Down - Boom! Chart | Midi

موفق باشی.

alexi-laiho

کاربر سایت
Mar 29, 2008
37
مرسی از mox1x2

جایی سراغ نداری که بشه Rythem Track ، Guitar Track ، Song Track دانلود کرد ؟

چون اینجوری خیلی تاثیرگذار نیست نواختن :(

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
به به،به به :D مصطفی جون با این ورژن قدیمی تونستم آهنگ های خود بازی رو تو برنامه ببینم،دیگه هم اون Warning رو ندارم تو صفحه Dos :D
برم به برنامه برسم اگر مشکلی داشتم دوباره بپرسم :D

نه اصلا مثل اینکه کلا این برنامه با من مشکل داره :D
آهنگ رو که آماده کردم رو اسم و از این بند و بساط ها میدم :D بعدش فایل midi رو اضافه میکنم ok میزنم بازم Error میده :D اینم عکسش :D

Image hosting

چه کنم؟

آخرین ویرایش:

mox1x2

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 24, 2007
774
نام
مصطفی
کسی نمیدونه این مشکل واسه چیه؟؟؟
یعنی چه مشکلی در lame.exe وجود داره؟ یه بار خودت از اینجا دانلود کن و lmae.exe رو از داخلش تو پوشه songlist_editor_v022 کپی کن. اگه نشد اون دو تا فایل dll و css رو هم کپی کن.باز اگه نشد با یه آهنگ دیگه امتحان کن ببین مشکل از برنامست یا آهنگ.
موفق باشی.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
درست شد :D
بالاخره Megadeth tornado of souls رو زدم :D بسی حال داد :love:

alexi-laiho

کاربر سایت
Mar 29, 2008
37
من اگه حاله این همه کارو داشتم که الان joe satriani و jimi hendrix

رو گذاشته بودم جیب بغل

در ضمن با الا.... که صحبت نمی کنی که 10 جور توضیح میدی

آخرشم میگی امیدوارم فهمیده باشید چی گفتم ؟

بهتره به متالیکات بپردازی :sick:

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر