Harvest Moon Fan Club

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
سلام.میدونم طرفدارای این بازی کم نیستند و البته خودم اصلا حرفه ای نیستم در این بازی.
بازی مزرعه دار که طرفدارای زیادی دارد از PS1 و Dream Cast و Game Cube و XBOX و PS2 اومده البته خودم هم همشونو بازی نکرم فقط تو تاریخچه ها خوندم زیاد هم سنی ندارم.
حرفه ای شدن در این بازی کار حضرت فیله به دلیل گستردگی بازی ماه ها گیمر باید سر آن وقت بگذارد تا کمی با محیط آشنا شود.حالا در این جا قصد داریم طرفداران این بازی رو دور هم جمع بکنیم و بحث بکنیم و آموزش بدهیم و...پس موفق باشید

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
یه توضیحی در مورد اسم این بازی بدم.
اسم بازی ماه برداشت هست.
ماه سپتامبر (ماه تولد من :biggrin1:) ماه برداشت یا Harvest moon هست.
منبع: ویکیپدیا (مجبوریم یه چیزی بگیم دیگه :biggrin1: وگرنه میگن منبع کو؟:biggrin1:)

بازی مزرعه دار که طرفدارای زیادی دارد از PS1 و Dream Cast و Game Cube و XBOX و PS2 اومده البته خودم هم همشونو بازی نکرم فقط تو تاریخچه ها خوندم زیاد هم سنی ندارم.

من عاشق این بازی هستم و از سال 2001 که نسخه BTN اومد بازیش کردم(البته موفق نشدم هیچ نسخه‌ی دیگه رو بازی کنم)
البته بهتره بهش مزرعه دار نگیم. یاد فروشنده های توپخونه میافتم :biggrin1:
ماه برداشت بهتره

يادش بخير خيلي حال كردم باهاش
راستي خبري از نسخه جديد نيست؟
اگه هست براي چه كنسول هاييه؟

راستش من با ساپورتش که حرف میزدم میگفت وب سایتمون رو چند وقت دیگه چک کن خبرای خوبی داریم ;);)

Allurea

کاربر سایت
Jun 11, 2006
1,485
یادش بخیر اونموقع که تازه PS1 گرفته بودم چقدر Harvest moon بازی میکردیم.اون 3 سال رو هم بازی کردم.جدا حالا شهری در کار بود؟:biggrin1:

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
یادش بخیر اونموقع که تازه PS1 گرفته بودم چقدر Harvest moon بازی میکردیم.اون 3 سال رو هم بازی کردم.جدا حالا شهری در کار بود؟:biggrin1:
فقط تو ایران میگن شهر هست :biggrin1:
حدود یه سال پیش تو یه فروم ایرانی رفتم یکی خیلی ادعای HM اش میشد میگفت من رفتم و بقیه میگفتن همچین چیزی وجود نداره :biggrin1:
در آخر طرف یه سیو گذاشته بود از شهر که خراب بود من تست کردم :biggrin1:
هیچ جا من نه عکسی از شهر دیدم نه راهنما وارد شدن بهشو

Allurea

کاربر سایت
Jun 11, 2006
1,485
فقط تو ایران میگن شهر هست :biggrin1:
حدود یه سال پیش تو یه فروم ایرانی رفتم یکی خیلی ادعای HM اش میشد میگفت من رفتم و بقیه میگفتن همچین چیزی وجود نداره :biggrin1:
در آخر طرف یه سیو گذاشته بود از شهر که خراب بود من تست کردم :biggrin1:
هیچ جا من نه عکسی از شهر دیدم نه راهنما وارد شدن بهشو
آره دیگه مهرپویا جان.اینطور که از شهر و اینا تعریف کردند از بازیه اصلی خیلی بهتره.خوب اگه همچین چیزی بود سازنده ی بازی مریض نبود که بزارتش برای Reward.:biggrin1:

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
دوستان بازی Harvest Moon کلا 24 نسخه ی ریلیز شده و نشده داره:

Title and date of USA Release.

1. Harvest Moon (Super Nintendo, 1997)
2. Harvest Moon GB (Game Boy, 1998) (a Game Boy Color version was released in 1999)
3. Harvest Moon 64 (Nintendo 64, 1999)
4. Harvest Moon 2 (Game Boy Color, 2000)
5. Harvest Moon: Back to Nature (PlayStation, 1999)
6. Harvest Moon 3 (Game Boy Color, 2001)
7. Harvest Moon: Save the Homeland (PlayStation 2, 2001)
8. Harvest Moon: Friends of Mineral Town (Game Boy Advance, 2003)
9. Harvest Moon: A Wonderful Life (GameCube, 2004)
10. Harvest Moon: A Wonderful Life Special Edition (Playstation 2, 2005)
11. Harvest Moon: More Friends of Mineral Town (Game Boy Advance, 2005)
12. Harvest Moon: Another Wonderful Life (GameCube, 2005)
13. Harvest Moon DS (Nintendo DS, 2005)
14. Harvest Moon: Magical Melody (GameCube, 2005)
15. Harvest Moon Boy & Girl (PSP, 2007; exactly the same as No. 5)
16. Puzzle de Harvest Moon (Nintendo DS, 2007)
17. Harvest Moon DS Cute (Nintendo DS, 2008)
18. Harvest Moon: Tree of Peace (Wii, 2008)
19. Harvest Moon: Island of Happiness (Nintendo DS, 2008)
20. Harvest Moon: Innocent Life (PSP, 2007) (PS2, 2008)
21. Harvest Moon: Rune Factory (Nintendo DS, 2007)
22. Harvest Moon: Rune Factory 2 (Nintendo DS, TBA)
23. Harvest Moon Online (PC, Playstation 3, Xbox 360, 2009)
24. Harvest Moon: Shining Sun And Friends (Nintendo DS, TBA
اینجا میتونید نام بازی و تاریخ ریلیز و پلتفرم ها رو ببینید که از Super Nintendo تا PS3 ادامه داره.

2تاش که اصلا معلوم نیست کی بیان برای NDS فکر کنم 2 سه تاشونم هنوز نیمدن(اونایی که تو 2088 هستن فکر کنم چند تاشون نیمدن
نسخه ی آنلاین هم که برای X360 و PS3 و PC در سال 2009 میاد.

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
آموزش بازی هاروست مون

سلام دوستان یه آموزش هست از Harvest Moon که توسط A-H Entertainment نوشته شده حالا نمیدونم کیه و از کدوم سایته فقط تو پی سی وورلد نوشته بود از طرف ایشان.
بگذریم اینم آموزش:

برداشت محصول: (يا مزرعه دار)
اين بازي بسيار جالب و تماشائي ميباشد كه مدت هاي زيادي شما را سرگرم خواهد كرد.
شروع بازي در فصل بهار است و شهر دار شهر با شما صحبت كرده و به شما سه سال فرصت ميدهد تا بتوانيد مانند پدر بزرگتان شهرت كسب
كنيد. در آغاز g500 پول داريد.(ج واحد پول).
1-محصولات: اول بايد نام محصولات را شناخته و دانه هاي آن را از سوپر ماركت بخريد. Won دزد چيني نيز سبزيجات، ميوه ها و گلهاي عجيبي كه در
سوپر ماركت يافت نميشود را با قيمت بسيار گران ميفروشد. سبزيجاتي كه در سوپر ماركت وجود دارد، ارزان ميباشند، بنابراين سعي كنيد در ابتدا از
سوپر ماركت خريد كنيد. در آغاز بايد چوبهاي نازك را با تبر خورد كرده و سپس علفهاي هرز را با داس ببريدو زمينتان را شخم بزنيد. ميتوانيد زمينتان را
2X3 يا 3X3 شخم بزنيد. اگر 3X3 شخم بزنيد، مركز زمين شخم زده را نميتوانيد آب دهيد. تنها با بالا بردن درجه آبپاش(Watering Can) و يا با
مراجعه به كارگرهاي كوچك كه در كلبه اي در پشت كليسا زندگي ميكنند ميتوانيد اين كار را انجام دهيد. اگر نميتوانيد از روش شخم زدن 3x3
استفاده كنيد، يعني درجه قدرت آبپاش شما كم است، از حالت 2x3 استفاده كنيد تا بتوانيد تمام نقاط شخم زده زمين را آب بپاشيد. گاهي اوقات
در محل شخم زده علفهاي هرز ميرويد، كه ميتوانيد با داس آنها را از بين ببريد. وقتي زمين را شخم زديد به سوپر ماركت رفته و بذر و دانه بخريد و آنها
را در محل شخم زده بپاشيد و به آنها آب بدهيد كه بعد از چند روز رشد خواهند كرد.
در اينجا ليستي از محصولات را براي شما گرد آورده ايم.
A: سوپر ماركت 1-فصل بهار Spring
a-شلغم Turnip قيمت: ج120
فروش براي هر محصول: ج60
رشد مجدد: رشد نميكند.
b- سيب زميني Potato قيمت: 150ج
فروش براي هر محصول: 80ج
c- خيار Cucumber قيمت: 200ج
فروش براي هر محصول: 100ج
رشد مجدد: بعد از پنج روز
2- فصل تابستان Summer
a- ذرت Corn قيمت: 300ج
فروش براي هر محصول: 100ج
b- گوجه فرنگي Tomato قيمت200ج
فروش براي هر محصول: 60ج رشد
مجدد: بعد از سه روز
Cـ Onion پياز قيمت: 150ج
3- پاييز Fall
a- چغندر Sweetpotato قيمت: 300ج
فروش براي هر محصول: 120ج رشد
مجدد: بعد از سه روز
b-Eggplant بادمجان قيمت: 120ج
رشد مجدد: بعد از سه روز
c- هويج Carrot قيمت: 300ج
فروش براي هر محصول: 120ج
4- زمستان Winter: در زمستان شما هيچ محصولي را نميتوانيد روي زمين شخم زده بكاريد مگر اينكه يك گلخانه داشته باشيد. همچنين ميتوانيد
چيزهاي ديگري را كه به نظرتان با ارزش مي آيد در معدن بدست آوريد. در ضمن همه روزها ميتوانيد به ماهيگيري برويد.
5-همه فصلها بجز فصل زمستان: علف را به غير از فصل زمستان در همه فصلها ميتوانيد بكاريد. علف وقتي به اندازه كافي رشد كرد ميتوانيد آنرا با
داس بريده و به عنوان علوفه براي گاو و گوسفندها استفاده كنيد. همچنين ميتوانيد به دامهايتان اجازه دهيد در زمين چرا كنند. با اين كار علفها بهتر
رشد ميكنند.
a- علف قيمت: 500ج
قيمت فروش: نميتوانيد آنر بفروشيد
رشد مجدد: نامعلوم علف هيچ موقع نميميرد.
بعد از فروش صد محصول ميتوانيد سه محصول مهم را بخريد.
بهار Spring
توت فرنگي Straw Berry قيمت150ج فروش براي هر محصول: 30ج
رشد مجدد: بعد از دو روز رشد ميكند.
تابستان: Summer
كدوتنبل Pum Pkin قيمت: 500ج
فروش براي هر محصول: 250ج
پاييز Fall
اسفناج Spinack قيمت: 200ج
(Won محصولات ديگر هر فصل و گلهاي رنگارنگ را ميفروشد).
a- كلم پيچ Cabbage قيمت: 500ج
فروش براي هر محصول: 250ج
b- آناناس Pineapple قيمت: 1000ج
فروش محصول: 500ج
Cـ فلفل سبز Green Pepper قيمت 150ج فروش محصول: 40ج
رشد مجدد: بعد از سه روز
d-گلMagic Red Flower قيمت: 500ج
فروش: نميتوانيد بفروشيد.
e-گل گربه صورتي Pink Cat Flower قيمت:300ج
فروش: نميتوانيد بفروشيد.
f-گل كاغذي Toy Flower قيمت 400ج
فروش براي هر محصول: نميتوانيد بفروشيد.
g- پرتقال بم Orange Cup قيمت: 1000ج
فروش محصول: نميتوانيد بفروشيد.
3- با حيوانات اهلي ميتوان ثروتمند شد:
حيوانات اهلي همگي رام هستند، شامل گاو، گوسفند، سگ، اسب، ماهي، مرغها. كه شما را زود ثروتمند ميسازند.
a- اسب Horse: شما ميتوانيد يك اسب كوچك، زيبا و دوست داشتني را در شروع بازي در مزرعه Yodel Ranch ببينيد.
بعد از اينكه اسب را در اختيار گرفتيد ميتوانيد با اسبتان صحبت كرده و آنرا تميز كنيد. كه هر روز بايد اين كار را انجام دهيد. همچنين ميتوانيد به او
اجازه دهيد تا در روزهاي خوب و آفتابي، بيرون از استبل به بازي بپردازد. فقط آنرا در روزهاي باراني بيرون نياوريد. همچنين ميتوانيد چوبهايي را با
فاصله در جلوي استبل بكاريد تا اسب در روزهاي باراني بيرون نيايد. اسب در روزهاي باراني زياد نميتواند از مزرعه دور شود. بنابراين شما به راحتي
ميتوانيد اورا يافته و به استبل برگردانيد. بعد از يكسال اسب شما رشد كرده و بزرگتر ميشود. ميتوانيد با استفاده از خورجين و زين، سوار اسب شده
و در مسابقات اسب سواري شركت كرده، از آن لذت ببريد. اگر ميخواهيد در مسابقات سوار كاري برنده شويد بايد هر روز سوار اسب شده به او
آموزش بدهيد. چيز خوبي كه در بازي وجود دارد اين استكه اسب شما به غذا احتياج ندارد. فراموش نكنيد، براي اينكه او را پيش خود بياوريد بايد از
سوت مخصوص اسب استفاده كنيد.
b- سگ Dog: در ابتدا شما يك سگ كوچك بسيار زيبا در اختيار داريد كه در آغاز بازي همراه شماست. احتياج نيست به او غذا بدهيد. فقط براي او
سوت بزنيد و هر روز يك بار اورا از زمين بلند كرده و دوباره زمين بگذاريد. در يكي از روزها Won بطرف خانه شما ميآيد و براي سگ يك توپ بازي به
قيمت 100ج ميآورد. ميتوانيد توپ را خريده و از آن براي آموزش سگ استفاده كنيد. با اين كار سگتان از سگهاي ديگر سريعتر ميشود و موقعي كه
براي گاوها و گوسفندها زنگوله ميزنيد او آنها را كنترل ميكند. از ديدن مسابقه سگها در فستيوال نيز ميتوانيد لذت ببريد و اگر ميخواهيد در مسابقه
برنده شويد اورا هر روز آموزش بدهيد.
c-ماهي Fish: اين يك نمونه جالب است. شما ميتوانيد حيواناتي خيلي كوچك و زيبا را از درياچه با قلاب ماهيگيري گرفته و براي آنها از سوپر ماركت
غذا تهيه كنيد.غذاي آنها ارزان بوده و محل نگهداري ماهيها در حوضچه ميباشد. اگر تعداد ماهيها زياد باشند بعد از بزرگ شدن با هم بازي ميكنند. در
زمستان براي ماهيها نميتوانيد غذا ببريد.
d-مرغ و جوجه ها Chicken: اين حيوان عجيب را ميتوانيد از مرغداري واقع در مزرعه Poultry Farm بخريد. قيمت آن 1500ج ميباشد. كافي است كه
تنها يك بار آن را بخريد. او هر روز براي شما تخم ميگذارد و ميتوانيد يكي از تخمها را در محل جاگذاري تخم گذاشته تا بعد از چند روز تخم به جوجه
تبديل شود. شما بايد هر روز به مرغتان غذا بدهيد تا تخم بگذارد. ميتوانيد در قسمت چرخ آبي، سمت رودخانه رفته و يك دانه ذرت در آ‎نجا قرار داده،
كه هر بسته ميوه ذرت برابر ده بسته غذاي مرغ ميباشد. تخم مرغ بعد از سه روز به جوجه تبديل ميشود. در ابتدا ميتوانيد پنج جوجه داشته باشيد،
اما اگر مرغداريتان را بزرگتر كنيد تا ده مرغ هم ميتوانيد در مرغداري داشته باشيد. اندازه تخم مرغها متفاوت ميباشند. چيز ديگري كه ميتوانيد از تخم
مرغ درست كنيد سس مايونز است كه بايد دستگاه مايونز درست كن را بخريد وآن بسيار ارزان است.
e-گاوها Cows: اين حيوان بسيار شاد و زيبا ميباشد و براي شما پول زيادي به همراه دارد، غذاي آن نيز بسيار ارزان است. هر روز به او علوفه بدهيد
تا بزرگ شده، شير بدهد. ميتوانيد گاو را به مزرعه هدايت كنيد تا علف بخورند. با اين كار علف نيز بهتر رشد ميكند. وقتي گاوتان بزرگ شد ميتوانيد به
او دارو تزريق كنيد تا آبستن شود (C.M.Potion). در موقع حاملگي نميتوانيد از او شير بگيريد. ظرف شير و مقدار آن در حالتهاي(قلبهاي) مختلف تغيير
ميكند. او درجه هاي مختلفي از مقدار شير ميدهد كه عبارتند از G-B-S-M . اگر در فستيوال مسابقات گاو برنده شويد گاو شما مقدار شيرش به
درجه G ميرسد. هر روز بايد با او صحبت كنيد، او را تميز كرده و هر روز شير او را بدوشيد تا خوشحال شود.
f-گوسفندان Sheeps: آنها پشمهاي گرم دارند و برايتان مفيد هستند چون براي شما يك پتو درست ميكنند. اين حيوان بسيار شاد بوده و ميتوانيد از
او پول بيشتري فراهم كنيد (در صورتي كه هر روز به او علوفه بدهيد). هر هفته يك بار بعد از آنكه پشمها زياد شدند ميتوانيد آنها را با قيچيClippers
كوتاه كنيد. بعد از آنكه دامداريتان را بزرگتر كرديد ميتوانيد تا 20 راس گاو و گوسفند داشته باشيد. در روزهاي باراني دامهايتان را بيرون نبريد. در ضمن
مواظب باشيد كه سگ شما بيخود و بيجهت بطرف گاو و گوسفندها پارس نكند. بايد سگتان را بخوبي تربيت كنيد تا بموقع پارس كند. اگر اين كار را
نكنيد قلب دامهايتان كاهش مييابد. موقعي كه هوا باراني يا طوفاني است دامها را در مكانهاي خودشان نگهداريد. براي اينكار ميتوانيد از كارگرهاي
كوچك قبل از آنكه وضعيت هوا بد شود نيز كمك بگيريد. بايد هر روز به تلويزيون نگاه كنيد و وضعيت هوا را براي روز آينده بخاطر داشته باشيد.
4- مكانها و قسمتها در شهر Mineral Town
اين قسمت بسيار مهم ميباشد. شما بايد مكانها را بخاطر داشته باشيد تا در هنگام بازي دچار دردسر نشويد. اگر راهتان را گم كرديد ميتوانيد با
Select نقشه را باز كرده و جاي مورد نظرتان را پيدا كنيد. همچنين ميتوانيد جايي را كه سگتان در آنجا قرار دارد را نيز پيدا كنيد. در اينجا ليستي از
مكانهاي بازي را تهيه كرده ايم.
مزرعه The Farm: خانه شما در اينجا قرار دارد، جايي كه شما ميتوانيد در آن استراحت كنيد. در اينجا تلويزيون، تختخواب، يك ساعت، كتابخانه و
مقداري اثاث ديگر وجود دارد. وقتي خانه تان را بزرگتر كرديد ميتوانيد اضافه كنيد مقداري وسائل از جمله تختخواب ديگر و آشپزخانه مجهز و كامل.
مرغداري The Henhouse: محل نگهداري و تغذيه مرغهايتان ميباشد.
گاوداري The Barn: محل نگهداري و پرورش گاو و گوسفندها ميباشد.
حوضچه ماهيFish Pond: محل نگهداري ماهي و هر روز بايد به آنها غذا بدهيد.
استبل Stable: محل نگهداري اسب. وقتي هوا باراني است اسبتان را در استبل قرار دهيد.
چيزهاي ديگر: درخت سيب- در پائيز ميتوانيد روزي سه عدد سيب از درختتان برداشت كنيد. همچنين هر روز ميتوانيد عسل از لانه زنبور در بالاي
درخت تهيه كنيد. در لانه سگتان چيزي نميتوانيد قرار دهيد.
بيرون از مزرعه:
Aـ آهنگري Blacksmith: Saibra آهنگر و شاگردش در اينجا زندگي ميكنند. ساعت كار آهنگري از ده صبح تا چهار بعد از ظهر ميباشد. روزهاي
پنجشنبه آهنگري تعطيل است.
آيتمها:
بالا بردن درجه ابزارها b- ابزار accessorios
c- دستگاه پنير و مايونز درست كني
B- نوشيدني فروشي Ajawinery: manna و duke در اينجا زندگي ميكنند. ساعت كار از 9صبح تا 12ظهر ميباشد. شنبه تعطيل ميباشد.
شهر Town: A- شمال شهر Northtown a- خانه Basil كه anna و basil والدين Marry در آن زندگي ميكنند. b- كتابخانه Library: در اينجا ميتوانيد
با مطالعه كتابهاي مختلف به اطلاعاتتان بيفزاييد. Marry در اينجا كار ميكند. ساعت كار از ده صبح تا چهار بعد از ظهر ميباشد. روزهاي دوشنبه
كتابخانه تعطيل است.
c- خانه Ellen: Ellen و Stu در اينجا زندگي ميكنند. Stu برادر Elli ميباشد. مادر بزرگشان از آنها نگهداري ميكند.
خانه شهردار Thomas Mayores: شهردار در اينجا زندگي ميكند. پليس شهر Harris نيز اينجا زندگي ميكند. Kana عكاس نيز در اينجا زندگي ميكند.
B-غرب شهر West Town:
مسافرخانه Inn: Bardougs و Ann در اينجا زندگي ميكنند. آنها غذاهاي متنوعي ميفروشند. Cliff نيز در اينجا اقامت دارد و Won مرد چيني نيز از
ساعت 1 بعد از ظهر در اينجا چيزهاي عجيبي ميفروشد. ساعت كار از هشت صبح تا نه شب ميباشد.
C-جنوب شهر Southtown:
a-كليسا Church: Pastor Carter در اينجا زندگي ميكند و مراسم عروسي و عزاداري در اينجا برگذار ميشود. ساعت كار نه صبح تا هشت شب.
b-كارگرهاي كوچك Harvest Sprites: آنها در پشت كليسا، در كلبه اي كوچك زندگي ميكنند و ميتوانيد از آنها در مورد مزرعه تان سئوال كنيد.
D-شرق شهر East town:
a-سوپر ماركت Supermarket: Karen با والدينش Sasha و Jeff در اينجا زندگي ميكنند. در اينجا ميتوانيد غذاها و سبزيجات و ميوه هاي مختلف
بخريد. ساعت كار از نه صبح تا پنج بعد از ظهر ميباشد. يكشنبه و سه شنبه تعطيل است.
اجناس فروشي: سبزيجات Seeds - آرد Flour - روغن Oil - زرد چوبه Curry - كوفته برنجي Rice Ball - نان Breed - سبد Basket - كوله
پشتي Ruck Suck - پر آبي Blue Feather - كاغذ كادو Wrapping Paper - غذاي ماهي Fish Feed
b- بيمارستان: Elli و دكتر در اينجا زندگي و كار ميكنند. اگر مريض ميباشيد به اينجا رفته و خود را آزمايش كنيد. دارو نيز از اينجا بخريد. ساعت كار از نه
صبح تا چهار بعد از ظهر ميباشد. روزهاي چهار شنبه بسته است.
وسايل فروشي: دارو Bodigzer - داروهاي شيميايي TurboJolt
E- ميدان شهر Rose Square:
ميدان: اينجا مكان برگزاري مسابقات ميباشد.
زباله داني Trash Can: در اينجا آشغالهاي ماهي را جمع آوري ميكنند.
تابلو اعلانات Bulletin Board: اطلاعات تمام مسابقات در اينجا نصب ميشود.
ساحل اسكله: Kai تابستانها در اينجا اقامت دارد. تابستانها ميتوانيد از اينجا غذا بخريد.
وسايل فروشي: a- بستني قيفي Snowcone b- ذرت پخته شده Roastedcorn c- ماكاروني Pasta d- پيتزا Pizza e- آب Water b- Zack
خريدار نيز در اينجا زندگي ميكند. C- اسكله Shore: در اينجا ميتوانيد ماهيگيري كنيد.
بيرون شهر Outside The Towon:
مزرعه Yodel Ranch: May و پدر بزرگش Grand Pa در اينجا زندگي ميكنند. آنها حيوانات و غذا براي گاو و گوسفند و همچنين داروهاي حيوانات را
ميفروشند. ساعت كار از نه صبح تا سه بعد از ظهر ميباشد. روزهاي دوشنبه بسته است.
اجناس فروشي: a- علوفه Fodder b- Cow گاو c- گوسفند Sheep d- داروي حاملگي گاو C.M.Potion e- داروي حاملگي گوسفند
S.M.Potion f- داروي حيوانات Animals Medicine g- زنگوله Bell
مزرعه Poultry Farm: Popuri و برادرش Rick و مادر آنها Lilia در اينجا زندگي ميكنند. آنها مرغ ميفروشند و شما ميتوانيد مرغهايتان را در اينجا
بفروشيد. ساعت كار از 12 ظهر تا چهار بعد از ظهر ميباشد. روزهاي يكشنبه تعطيل است.
وسايل فروشي: a- غذاي مرغ Chicken Feed b- مرغ و جوجه Chicken c- غذا و داروي حيوانات Animal Medicine
C: خانه نجار Wood Cuter House: Gotz نجار و Lonisجهانگرد در اينجا زندگي ميكنند. از اينجا ميتوانيد چوب بخريد. شما ميتوانيد مرغوبيت (درجه)
خانه تان را بالا ببريد. همچنين ميتوانيد مرغداري و دامداريتان را بزرگتر كنيد. در اينجا نيم تنه درختاني وجود دارد، بعد از اينكه درجه تبر شما كامل شد
ميتوانيد اين نيم تنه هاي درخت را ببريد. ساعت كار از نه صبح تا پنج بعد از ظهر ميباشد. روزهاي يكشنبه تعطيل است.
وسايل فروشي: a- چوب Lumber b: بالا بردن درجه خانه و دامداري و مرغداري.
D-حمام Hotspring
حمام: شما ساعتها ميتوانيد در اينجا استراحت و خستگيتان را در كنيد. همچنين ميتوانيد تخم مرغ را در اينجا آب پز كنيد.
آبشار و رودخانه Waterfall And River: در اينجا ميتوانيد ماهي بگيريد.
معدن Mine، پشت آبشار ميباشد.
تپه مادر Mothers Hill – كنار تپه مادر، درياچه Lake: از اينجا ميتوانيد ماهي بگيريد. درون تپه مادر يك مرتع علفزار بزرگ ميباشد. در اينجا ميتوانيد
گلهاي رنگارنگ و بسيار زيبايي جمع آوري كنيد. درخت سدر: Cedartree و قله Summit كه ميتوانيد براي مسابقات و حوادث به اينجا بياييد.
جزيره كوچك Small island: در زمستان اينجا يك معدن مخفي وجود دارد.
شخصيتها و بازيكنان: شما بايد در اين بازي افراد را بشناسيد. در اينجا ليستي تهيه شده است.
خودتان و معشوقه هاي شما: كه شامل Popuri- Karen- Ann- Marry- Elli ميباشند.
Duck: او شوهر Manna ميباشد و دخترش در قسمت چپ دهكده زندگي ميكند، او در نوشيدني فروشي كار ميكند.
Manna: او همسر Duck ميباشد. او زياد صحبت ميكند.
Sabira: او آهنگر است و با شاگردش Gray زندگي ميكند و فلزات معدني را بسيار دوست ميدارد.
Gray: او شاگرد Sabira ميباشد و رقيبي براي Marry است. او سعي ميكن آهنگر از او راضي باشد. ايشان در مسافرخانه زندگي ميكند.
Basil: او گياهان را دوست دارد و شوهر Ann است. او دوست دارد به كوهستان برود. همچنين كتابهاي زيادي در باره گياهان دهكده ميخواند.
Ann: او همسر Basil ميباشد. او خيلي خوب است و دوست دارد بعد از ظهر ها در ميدان شهر با ديگر زنان صحبت كند.
Ellen: او از ماما استفاده ميكند. او مادر بزرگ Elli و Stu است و گلهاي شاد را دوست دارد.
Stu: او برادر Elli و شاگرد Ellen و نوه اش ميباشد. او يك كوچولوي پر جنب و جوش است و بازي با ديگران را بسيار دوست دارد.
Doctor: او با Elli در بيمارستان كار ميكند و از او خوشش ميآيد.
Doug: او داخل مسافرخانه ميباشد و پدر Ann است. او هميشه Ann را سرزنش ميكند و او را براي كار كردن كوچك ميداند.
Carter: او كشيش و در كليسا است و با ديگران بسيار خوب است.
Cliff: او رقيبي براي Ann است. او واقعاً خوب است و در مسافرخانه زندگي ميكند. بيشتر مواقع در كليسا است.
Thomas: او شهر دار شهر است. ميمون و سگ را بسيار دوست دارد و در خانه اش زندگي ميكند. فقط موقعي كه حيواني را به او ميدهيد نگاهش
كنيد.
Harris: او يك پليس است و هر روز به اينطرف آنطرف گشت ميزند. حيوانات را دوست دارد و در خانه شهر دار زندگي ميكند.
Kano: او عكاس است و زندگي انسانها و حيوانات را به تصوير ميكشد. و در خانه شهردار زندگي ميكند.
Zack: او خريدار ميباشد و هر روز ساعت پنج بعد ازظهر به شهر ميآيد و خريد ميكند. او در خانه اش واقع در ساحل زندگي ميكند.
Barley: او در مزرعه Yodel Ranch با دختر بزرگش May ميباشد.
May: او دوست دارد هميشه با Stu بازي كند.
Jeff: او پدر Karenو در سوپر ماركت فروشنده است.
Sasha: او همسر Jeff است و هميشه در مورد سوپر ماركت با شوهرش دعوا ميكند.
Greg: او يك ماهيگير است و ميتواند به شما يك قلاب ماهيگيري بدهد. در تابستان ميتوانيد او را ببينيد. او يك ماهي بزرگ را دوست دارد.
Lilia: در مزرعه Poultry Farm زندگي ميكند. او مادر Popuri است، شوهر او هر روز براي خريد داروي حيوانات به خارج شهر ميرود و هيچگاه در بازي
او را نميبينيد.
Rick: او برادر Popuri است و فكر ميكند واقعاً بچه است و Kai را دوست ندارد.
Kai: او به خرابكار شهر معروف است. بيشتر افراد از او نفرت دارند و هميشه تنها است.
Won چيني: او هميشه در ساعت 1 بعد از ظهر در مسافرخانه اقامت دارد و چيزهاي عجيبي ميفروشد.
Gotz: او يك نجار است و در خانه اش نزديك كوهستان زندگي ميكند. او چوب هم ميفروشد. خانواده او در طوفان و بوران مرده اند.
Louis: او با Gotz زندگي ميكند و جهانگرد ميباشد. او در باره زنبور عسل تحقيق ميكند و عسل را بسيار دوست دارد.
Chef: كارگر قرمز. او غذا را زياد دوست دارد. همه كارگان كوچك آرد را نيز دوست دارند.
Nappy: كارگر پرتقالي رنگ: او بازي كردن را بسيار دوست دارد.
Hoggy: كارگر زرد رنگ: او خوردن را دوست دارد.
Timid: كارگر سبز رنگ: او در باره هر چيزي صحبت ميكند.
Staid: كارگر كوچك آبي رنگ: او آرد را دوست دارد.
Bold: كارگر بنفش رنگ: او كار كردن را دوست دارد.
Aqua: كارگر نيلي رنگ: او دوست دارد هميشه تميز باشد.
ابزارآلات
در ابتداي بازي پنج ابزار كار داريد كه شامل تبرAXe، آب پاش Watering can، چكشHammer، داس Sickle ميباشند. ميتوانيد قدرت آنها را به حد بالا
Maximum برسانيد. در ضمن آنها را هيچ موقع بر سر حيوانات نكوبيد.
آب پاش، Watering Can
از اين وسيله براي آب دادن به گياهان استفاده كنيد. براي پر كردن آب پاش بايد به حوضچه يا رودخانه و يا درياچه برويد.
چوب ماهيگيري Fishing Rod
از اين ابزار براي ماهي گرفتن در درياچه و رودخانه يا حوضچه زيرزميني استفاده نماييد. وقتي دكمه مربع را نگه داريد چوب را بداخل آب خواهيد
انداخت، بعد از چند ثانيه كه چوب تكان خورد بايد دكمه را رها كنيد تا ببينيد چيزي بدست آورده ايد يا نه.
چگونه بدست بياوريد: در روزهاي شنبه، يكشنبه و دوشنبه در ساعتهاي هفت تا ده صبح به اسكله ساحل برويد. Greg آنجا خواهد بود، با او صحبت
كنيد. او از شما خواهد پرسيد، آيا ماهيگيري را دوست داريد. شما بايد به او جواب مثبت بدهيد سپس به شما چوب ماهيگيري را خواهد داد. ( نكته:
بايد كوله پشتي شما جاي خالي داشته باشد تا بتوانيد آنرا بگيريد) او در بعد از ظهر بعضي از روزها در مواقعي يك سري وسايل ديگري ميفروشد.
تير كمان ماهيگيري Fishing Pole:
اين وسيله بهتر از چوب ماهيگيري ميباشد. پنجاه ماهي را در حوضچه ماهي خودتان قرار دهيد (تعداد پنجاه ماهي زياد مهم نيست، فقط تعدادي
ماهي در اينجا قرار دهيد تا بچه دار شوند و به پنجاه برسند) . Greg در يكي از روزها صبح زود پيش شما مي آيد، با او صحبت كنيد تا براي شما يك
استخر ماهي بسازد. ( كوله پشتي شما بايد چند فضاي خالي داشته باشد).
فرچه Brush:از اين وسيله براي تميز كردن حيواناتتان استفاده كنيد. فقط براي سگ و مرغها نميتوانيد استفاده كنيد. بايد هر روز اسب و گاو و
گوسفندهايتان را با آن تميز كنيد تا آنها سرحال باشند.
آنرا از آهنگري به قيمت 800 سكه بخريد.
شير دوش، Milker: از اين وسيله براي دوشيدن شير گاوهايتان استفاده كنيد. با دكمه مربع در جلوي گاو استفاده كنيد تا شير گاو را بدوشد. آنرا از
آهنگري به قيمت 2000 سكه بخريد.
قيچي Clipper: از اين وسيله براي كوتاه كردن پشم گوسفندان استفاده كنيد. با فشار دادن دكمه مربع پشم گوسفند قيچي ميشود. آنرا از آهنگري
به قيمت 1800 سكه بخريد.
زنگوله Bell: براي آنكه گاو و گوسفندان را به آساني جابجا كنيد از اين وسيله استفاده كنيد. اگر سگتان را خوب تربيت كنيد با داشتن اين وسيله به
شما خيلي كمك ميكند. آنرا در مزرعه Yodel Ranch(گاوداري) به قيمت 500 سكه بخريد.
پر آبي Blue Feather:
اگر ميخواهيد با دختري ازدواج كنيد، آنرا به او بدهيد. اين كار را موقعي بايد انجام دهيد كه خانه تان بزرگ و كامل و همچنين قلب او كاملاً قرمز شده
باشد. آنرا ميتوانيد به قيمت 1000سكه از سوپر ماركت يا به قيمت3000سكه از Won چيني تهيه كنيد( آنرا بهيچ عنوان از Won نخريد).
13- دستگاه سس مايونز درست كني Mayonaise Maker: براي آنكه بتوانيد اين وسيله را بدست آوريد بايد درجه مرغداري شما بالا باشد(مرغداريتان
بزرگ باشد). به آهنگري رفته با يك سنگ معدن الماس، و آنرا به قيمت 20000 سكه بخريد. تخم مرغها را در آن استفاده كنيد تا به سس تبديل
شود.
14- دستگاه كاموا درست كني Yarn Maker: براي آنكه بتوانيد اين وسيله را بدست آوريد بايد درجه گاوداري شما كامل يعني گاوداري شما بزرگ
باشد. به آهنگري رفته، با يك سنگ معدن الماس آنرا به قيمت 20000 سكه بخريد.پشمهاي قيچي شده گوسفندان را در اين دستگاه استفاده كنيد
تا به پشم تبديل شوند.
15- دستگاه پنير درست كني Chesse Maker: براي بدست آوردن اين وسيله بايد گاوداري شما بزرگ باشد. شيرهاي گاوتان را در اين دستگاه
استفاده كنيد تا به پنير تبديل كند. براي خريد آن با يك سنگ معدن الماس به آهنگري رفته و آنرا به قيمت 20000 سكه خريداري كنيد.
16- جواهرات Jewelry: آنرا بعنوان هديه به دخترها بدهيد. جواهرات بسيار گران و خيلي مورد استفاده قرار ميگيرند. بايك سنگ معدن نقره اي خاردار
به آهنگري رفته و آنرا به قيمت 1000سكه بخريد.
17- توپ بازي سگ Dogball: از اين وسيله براي تربيت كردن سگتان استفاده كنيد. اين وسيله بسيار ارزان بوده و ميتوانيد آنرا به قيمت 100 سكه در
يكي ازفصلها و روزها از Won چيني بخريد.
18- گلدان Vase: براي تزئين كردن خانه تان يك گل داخل آن قرار دهيد. بعد از آنكه خانه تان بزرگ شد در يكي از روزها آنرا از Won به قيمت
5000سكه بخريد.​

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
نکته در باره ی اسب در هاروست مون:
اگر شما از اسب خود به خوبی نگه داری نکنید و بخواهید بدهید به کسی تا آن را زین کند آن فرد اسب را در صورتی حتی تا بعد ها برایتان نمی آورد تا بالاخره علف بکارید.

Humason

کاربر سایت
Oct 28, 2006
826
من اینجا رو الان پیدا کردم:biggrin1
من توی یه کتاب خوندم آخر بازی یه مرحله جدید باز میشه که دقیق یادم نیست ولی ظاهرا میری توی یه شهر که 5 یا 15 سال میتونی زندگی کنی
?is that true

Roxas

کاربر سایت
Jul 18, 2006
770
نام
نامعلوم
من آخرین بار تا 2 سال بازی کردم...اسب که نداشتم،بنا به مسائل امنیتی:)
اما گاو و گوسفند داشتم...
یادش بخیر،یک دختر مو صورتیه بود که مرغ داری داشتن.بعد یک روز یک تخم مرغ به من داد.منم گذاشتم که مرغ بشه.
همون باعث شد من پولدار بشم:)
یک غار هم بود که زمینشو میکندیم فلزو اینا بهمون میداد...اونم منبع درامد خوبی بود.
کلا بازیش با ps1 بهتر تا ps2...از نظر من.

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
من یه جا خونده بودم اگه زنش karen باشه بعد از 3 سال مریض میشه باید بره از شهر براش دارو بگیره :D
مثل اینکه چند تا کار دیگه هم میشه تو شهر انجام داد
حالا نمیدونم راسته یا نه چون خودم حوصله نداشتم 3 سال بشینم HM بازی کنم :)

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
من اینجا رو الان پیدا کردم:biggrin1
من توی یه کتاب خوندم آخر بازی یه مرحله جدید باز میشه که دقیق یادم نیست ولی ظاهرا میری توی یه شهر که 5 یا 15 سال میتونی زندگی کنی
توی اون Harvest Moon:Back to Nature واسه PS1 بعد از اینکه 3 سال رو بازی میکردی:
شهردار میومد واسه ارزیابی! ;)
بعد اگه درصد بازی از یه عددی (فکر کنم 50% بود) بیشتر بود بهت اجازه میداد تا آخر عمر بازی کنی!!

واقعا یادش بخیر! چه روزایی داشتیم با این Harvest Moon! مرسی از تاپیک!

Humason

کاربر سایت
Oct 28, 2006
826
آهان.پس اینطور.من راستش تازه دارم بازیش میکنم.یعنی یکی از دوستام بهم داده.با اینکه از نظر گرافیکی در حد داغونه اما نمیدونم چرا انقدر جذبم کرده.
من خیلی کارا توش کردم الان مایه داره عالمم:biggrin1:
فقط همین جریان بازی طولانی رو میخواستم بدونم که ممنونم گفتید

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر