بازيسازي!!!

Ali_Evil

مدیر سابق
کاربر سایت
Sep 24, 2005
15
نام
علی کسایی
بچه ها سلام. صحبتاتون رو خوندم. یکی از دوستان توی پست های بالا گفته بود که گروه سازنده بازی رانندگی در تهران باید اون 1 ملیارد و نیم رو صرف خرید یک موتور درست و حسابی میکرد و بعد میشست بازی میساخت. من اصلا کاری ندارم که اون سرمایه اولیه هنگفت از کجا اومد و به کجا رفت و نتیجه کار گروه چی شد. مساله ای که مهمه اینه که فقط در اختیار داشتن تکنولوژی برتر برای گرفتن نتایج بهتر کافی نیست. در زمینه تخصصی ساخت بازی فعلا علم استفاده از موتورهای مدرنی مثل موتور unreal III در ایران وجود نداره تا بخوایم اونها رو بخریم و باهاشون بازی بسازیم. بنابراین فعلا باید به همین امکانات موجود بسنده کرد و پا رو از حدود مجاز فراتر نذاشت. ازونجایی که فعلا حمایت رسمی از این صنعت در کار نیست (اگر چه داره یه خبرایی میشه) باید بگونه ای عمل کرد که راه برگشت هم وجود داشته باشه. به عبارت دیگه باید جوری با جریان آب به جلو حرکت کنیم که در هر لحظه بشه دانسته ها رو به نتیجه عملی و در حالت بهتر، سود مالی تبدیل کرد. اون دسته از بچه هایی که در حال حاضر در ایران به ساخت بازی مشغولن دیگه این صحبتا رو کهنه کردن. بهترین کاری که میشه انجام داد اینه که هدف رو مشخص کنین و بهترین ابزار رو برای رسیدن به این هدف انتخاب کنین. بقیه مسایل چیز های جزیی هستن که براحتی قابل رفع شدن یا چشم پوشی کردن هستن.

یک نکته دیگه رو هم اضافه کنم و اون اینکه قدم گذاشتن در مسیر ساخت بازی حتی اگه هیچ نتیجه مثبتی براتون نداشته باشه و هیچ بازی خاصی هم نسازین ، لا اقل این خوبی رو داره که از شما یه متخصص مسایل کامپیوتری میسازه. از اونجایی که روند ساخت یک بازی بسیار پیچیده و نیازمند تسلط به چند مقوله کاملا گسسته از همدیگست ، این انگیزه رو در شما ایجاد میکنه که تا اندازه ای با این مقوله ها آشنا بشین و چنانچه در این زمینه وقت کافی بزارین ، به نتایج قابل قبولی میرسین. جذبه علم و یادگیری چیزی نیست که بشه انکارش کرد.

برای همگی آرزوی موفقیت میکنم
علی کسائی

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین

مبارز1
اين محصول بدليل دارا بودن کيفيت متفاوت به لحاظ ساخت و محتوي کاملا نو و برخورداري از ويژگي ها، فضا ها و شرايط اقليمي و فرهنگ ايراني قادر است مخاطبين فراواني را به خود جذب نمايد . این بازی مورد توجه خاص ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته است و در آن با انتقال پیام ها و نکات تربیتی سعی شده گامی بلند در ایجاد فرهنگ مبارزه با مواد مخدر برداشته شود . نسخه اول اين بازي در حال گذراندن مراحل تست بوده و بزودی به بازار عرضه مي گردد و نسخه دو اين بازي در مراحل طراحي و ساخت مي باشد .

داستان بازی
در روزگاری نه چندان دور در یکی از روستاهای کشور عزیز و پهناورمان دو برادر قوی و ورزشکار به نام های فرهاد و مهرداد زندگی می کردند . برادر کوچکتر فرهاد به خاطر معاشرت با دوستان ناباب به دام اعتیاد افتاد اما با تلاش های برادر بزرگش مهرداد موفق به ترک مواد مخدر شد . در این میان ، دو برادر با افرادی که پخش کننده ی مواد بودند درگیر شدند و قادر خان عامل اصلی پخش مواد در روستایشان دستور به قتل دو برادر طی اتفاقاتی فرهاد جان سالم به در برد ولی برادرش مهرداد کشته شد . فرهاد تصمیم گرفت که تا جان در بدن دارد با عاملان مواد مخدر مبارزه کند او از دیوار باغ قادر خان بالا رفت و وارد محدوده او شد ...

ویژگیهای مبارز 1
1.منو و پيام هاي فارسي
2. بخش آموزشی در ابتدای بازی
2. امکان تنظيم کنترل بازي(صفحه کليد و ماوس و گیم پد)
3. امکان تنظيم صداها
4. تنظيم گرافيک بازي
5. سيستم ذخيره سازي اتوماتیک و دستی
6. استفاده از سناريوی قوی
7. شخصيت هاي کاملا ايراني و متنوع با اسلحه هاي متنوع
8. سبک اکشن سوم شخص و در گيري از نزديک
9. به کارگيري سيستم هاي دايناميک و تعامل با اجزاي محيط
10. گرافيک بسيار زيبا با استفاده از تواناييهاي directx 9c
11. استفاده از موسيقي ايراني و صداگذاري بر اساس معيارهاي جهاني با صدای دوبلرهای صدا و سیما
12. با ساخت فضا ها و محيط هاي ايراني مختلف سعي شده بر جذابيت کار افزوده شود
13. دوربين آزاد امکان چرخش کامل دور شخص و ديد کامل نسبت به محيط
14. تعداد حرکات شخص اصلي بسيار متنوع است
15. پخش انيميشن هاي زيبا
16. بکار بردن تکنيک هاي بازي هاي روز دنيا مانند Slow Motion
17. امکان بازي با استفاده از joystick

محصولات آینده
نسخه دوم بازی مبارز که علاوه بر دارا بودن تمام ویژگیهای نسخه اول از لحاظ فنی بسیار قوی تر و از لحاظ داستانی بسیار جذاب تر از نسخه قبلی خود است در حال ساخت است .
طرح ملي بازي سه بعدي داستان هاي شاهنامه برگرفته از شاهنامه فردوسي اثر جاودان ادبيات فارسي مي باشد که در توليد آن سعي بر آن است تا با خلق فضاهاي حماسي و اداي جان کلام ، مخاطب را با روحيه پهلواني ايرانيان عجين سازد و بدين ترتيب نسل امروز چه در داخل و چه در خارج از مرزها بيش از پيش به ارزشهاي اصيل و والاي فرهنگ خود دست يابد. اين بازي در مراحل طراحي مي باشد.
shot_12.jpg

آخرین ویرایش:

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
نوشته شده توسط 789:
مبارز1

اين محصول بدليل دارا بودن کيفيت متفاوت به لحاظ ساخت و محتوي کاملا نو و برخورداري از ويژگي ها، فضا ها و شرايط اقليمي و فرهنگ ايراني قادر است مخاطبين فراواني را به خود جذب نمايد . این بازی مورد توجه خاص ستاد ...

سلام
خيلي خبر خوبي بود:cheesygri
اميدوارم كه واقعا بازي خوبي از آب در بياد:D
در ضمن اين بازي سايت نداره!
تاريخ دقيق عرضه بازي رو كسي مي دونه؟:confused:

Grim Reaper

کاربر سایت
Nov 28, 2005
574
نام
عباس
نوشته شده توسط Harry Potter:
سلام
خيلي خبر خوبي بود:cheesygri
اميدوارم كه واقعا بازي خوبي از آب در بياد:D
در ضمن اين بازي سايت نداره!
تاريخ دقيق عرضه بازي رو كسي مي دونه؟:confused:
سایت داره! www.trp.ir
بازیش به نظر خوب میاد:thinking:

SamFisher

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,583
نام
امید
انگار قراره بازی در مشهد اتفاق بیفته !
اینم دو تا عکس ( سمت راست عکس اولی رو ببینین )
shot_8.jpg

shot_17.jpg

راستی من شنبه که رفتم فروشگاه تکین پوستر اینو زده بود .
ایندفعه رفتم جریانشو میپرسم

mdssoft

کاربر سایت
Feb 3, 2006
48
بابا بی خیال

سلام به همگی
بچه ها به جای این حرفا بهتر نیست خودمون رو بسازیم:blushing:
چون موضوع ابن تاپیک " بازیسازی " هست من شروع می کنم
آقا من چند تا کتاب مشتی برای آموختن Shader گیر آوردم :

http://developer.nvidia.com/object/gpu_gems_home.html
http://developer.nvidia.com/object/gpu_gems_2_home.html

اما از شانس ما پولین
اگه کسی لینک رایگان این کتاب ها رو داشت به من هم بگه خیلی ممنون میشم
با تشکر
محمد

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
عجب بازیه خریه!!!

پسر!!

گرافیگش خوب چیزی بین Ps1 و Ps2 هست

بنظر میرسه جالب باشه

حیف که دست دولت توشه!
معلومه یه بخور بخور حسابی هم در کاره

Qop و دیگر هیچ!

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
سلام ببخشید که دوباره پست زدم چون مطلب فرق داره
ببینید این شرکت تونسته با همچین گرافیکی بازی بسازه
تونسته از Gamepad استفاده کنه

میگم بیایید پیشنهاد کنیم بازی از PS2 پورت کنه!
باور کنید میگیره!

بنظر من خیلی از Sourcenext حرفه ای تر هستن

نظرتون درباره God of War روی PC چیه؟:eek:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر