اپیک گیم فروشگاه اختصاصی خودش رو واسه مقابله با استیم راه میندازه !

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
UnrealEngine%2FNews%.jpg

واسه رقابت با استیم سهمی که از سازندگان بر میداره 12 درصد بیشتر نیست ! در کل شرایط رو برای راحتی هرچه بیشتر سازندگان و پلیر ها و ایجاد یک رابطه بدون واسطه قراره مهیا کنن ....

Have a Direct Relationship With Players
People who buy your games automatically subscribe to your newsfeed so you can reach them with game updates and news about upcoming releases. The newsfeed is front-and-center. You’ll also be able to reach your players through email, if they choose to share it.

Connect with Creators
YouTube content creators, Twitch streamers, bloggers, and others are at the leading edge of game discovery. The 10,000-strong Epic Games Support-A-Creator program helps you reach creators, so they can help you reach players. If you opt to participate, creators who refer players to buy your game will receive a share of the revenue that you set (tracked by code or affiliate marketing link). To jumpstart the creator economy, Epic will cover the first 5% of creator revenue-sharing for the first 24 months.

Developers Control Their Game Pages
As a developer, you control your game page and your newsfeed. There will be no store-placed ads or cross-marketing of competing games on your page, and no paid ads in search results.

All Engines Are Welcome
The Epic Games store is open to games built with any engine, and the first releases span Unreal, Unity and internal engines.

When You Succeed, We Succeed
We’ve built this store and its economic model so that Epic’s interests are aligned with your interests. Because of the high volume of Fortnite transactions, we can process store payments, serve bandwidth, and support customers very efficiently. From Epic’s 12% store fee, we’ll have a profitable business we’ll grow and reinvest in for years to come!

--

More details on upcoming game releases will be revealed at The Game Awards this Thursday, December 6th.

Announcing the Epic Games Store

آخرین ویرایش:

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
استور Epic در مقایسه با Steam نه تنها بد، بلکه افتضاح هست و این یه فکته. حتی امکانات ۱۰ سال پیش استیم رو هم نداره. چه دلیلی داره که منِ خریدار از مزایایی که استیم برام فراهم میکنه بگذرم فقط برای اینکه سازنده پول بیشتری گیرش بیاد؟
خوب نگذر! :) اینکه بخواد اپیک چه جوری شما رو مجاب کنه که ازش خرید کنی سیاست‌ها و آفرهای دیگه‌ای می‌طلبه. مثل همین بازیهای انحصاریش و یا دادن تخفیف روی بازیها.

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
خوب نگذر! :) اینکه بخواد اپیک چه جوری شما رو مجاب کنه که ازش خرید کنی سیاست‌ها و آفرهای دیگه‌ای می‌طلبه. مثل همین بازیهای انحصاریش و یا دادن تخفیف روی بازیها.
انحصاری کردن بازی روی یک لانچر کاملا بر ضد ماهیت PC Gaming و چیزی که PC Gaming رو میسازه و با فضای بسته‌ی کنسول‌ها متفاوتش میکنه هست و من PC Gamer نه تنها ازش حمایت نمیکنم و چیزی نیست که بتونه من رو مجاب به استفاده از یک سرویس ضعیف‌تر کنه، بلکه محکومش هم میکنم. حالا باز اگه این انحصاری‌ها عناوینی بودن که خود Epic ساخته بودشون فاندشون کرده بود باز قضیه یک مقدار قابل درک بود، اما صرفا moneyhat شدن و این قضیه از نظر من جایی توی PC Gaming نداره. Ashen و Rebel Galaxy Outlaw جفتشون بازیایی بودن که حالا نمیگم Day One، ولی یک تخفیف کوچیک کافی بود تا بخرمشون. Satisfactory و Journey رو که قطعا روز اول میخریدم اگه روی استیم منتشر میشدن. اما حالا حداقل باید ۵۰-۶۰ درصدی تخفیف بخورن تا به خریدشون حتی فکر کنم. حالا این چند دلار من چیزی نیستن که سازنده بخاطرش از پول هنگفتی که از Epic گرفته پشیمون بشه، اما چند تا بازی هم اونقدر برای من ارزش ندارن که از تبدیل PC Gaming به Console Gaming حمایت کنم.

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
انحصاری کردن بازی روی یک لانچر کاملا بر ضد ماهیت PC Gaming و چیزی که PC Gaming رو میسازه و با فضای بسته‌ی کنسول‌ها متفاوتش میکنه هست و من PC Gamer نه تنها ازش حمایت نمیکنم و چیزی نیست که بتونه من رو مجاب به استفاده از یک سرویس ضعیف‌تر کنه، بلکه محکومش هم میکنم. حالا باز اگه این انحصاری‌ها عناوینی بودن که خود Epic ساخته بودشون فاندشون کرده بود باز قضیه یک مقدار قابل درک بود، اما صرفا moneyhat شدن و این قضیه از نظر من جایی توی PC Gaming نداره. Ashen و Rebel Galaxy Outlaw جفتشون بازیایی بودن که حالا نمیگم Day One، ولی یک تخفیف کوچیک کافی بود تا بخرمشون. Satisfactory و Journey رو که قطعا روز اول میخریدم اگه روی استیم منتشر میشدن. اما حالا حداقل باید ۵۰-۶۰ درصدی تخفیف بخورن تا به خریدشون حتی فکر کنم. حالا این چند دلار من چیزی نیستن که سازنده بخاطرش از پول هنگفتی که از Epic گرفته پشیمون بشه، اما چند تا بازی هم اونقدر برای من ارزش ندارن که از تبدیل PC Gaming به Console Gaming حمایت کنم.

خیلی جالبه تا چند وقت پیش اکثر بازی ها فقط روی استیم امکان خریدشون بود و حالا یه سری دارن از حق انتخاب در پلتفرم PC صحبت میکنن!:-??

خود استیم اون ماهیت که میگی رو زیر سوال میبره!:-w

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
خیلی جالبه تا چند وقت پیش اکثر بازی ها فقط روی استیم امکان خریدشون بود و حالا یه سری دارن از حق انتخاب در پلتفرم PC صحبت میکنن!:-??

خود استیم اون ماهیت که میگی رو زیر سوال میبره!:-w
هر وقت Valve به یه سازنده پول داد که بازیش رو فقط روی استیم منتشر کنه و حق انتخاب رو از مصرف‌کننده گرفت بیا صحبت کنیم.

• Like
Reactions: MK_COD

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
هر وقت Valve به یه سازنده پول داد که بازیش رو فقط روی استیم منتشر کنه و حق انتخاب رو از مصرف‌کننده گرفت بیا صحبت کنیم.

خب الان شما از کجا میدونی که Epic اومده به اینایی که بازی رو فقط روی استور Epic قرار دادن پول داده؟:-?

اگه بر اساس حس خودت داری میگی که نمیشه خیلی روش حساب کرد ولی اگه مطلبی منتشر شده در موردش بگو که ما هم در جریان باشیم!:-c

البته کلا من با اینکه Epic حتی پول هم داده باشه بهشون مشکلی ندارم ولی بدون سند بهتره بحث نکنیم!O:-)

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
خب الان شما از کجا میدونی که Epic اومده به اینایی که بازی رو فقط روی استور Epic قرار دادن پول داده؟:-?

اگه بر اساس حس خودت داری میگی که نمیشه خیلی روش حساب کرد ولی اگه مطلبی منتشر شده در موردش بگو که ما هم در جریان باشیم!:-c

البته کلا من با اینکه Epic حتی پول هم داده باشه بهشون مشکلی ندارم ولی بدون سند بهتره بحث نکنیم!O:-)
مراجعه کنید به مصاحبه‌ی Tim Sweeney با Game Informer. و اگه میخواید بگید که توی مصاحبه گفته شده Fund، باید بگم Ashen چندین سال در دست ساخت بود و حتی توی کنفرانس E3 مایکروسافت نمایش داشت و تا آخرین لحظه هم قرار بود روی استیم منتشر بشه. امکان نداره که بودجه‌ی بازی رو Epic تامین کرده باشه.
توی ویدئوی FAQ بازی Satisfactory هم صریحا گفته شده که از Epic پول گرفتن.
و حتی اگه Epic چیزی نگفته بود هم این قضیه کاملا واضح بود. هیچ دلیل دیگه‌ای وجود نداره که روز انتشار Ashen، ناشرش یکهو تاریخ انتشارش روی استیم رو به TBD تغییر بده یا پیج استیم یک‌سری بازی‌ها مثل Satisfactory حذف شه. اگه نمیتونید با فکر کردن به این موضوع برسید بحث باهاتون بی‌فایده‌ست.
و در ضمن پشیزی هم اهمیت نداره که شما مشکلی باهاش داری یا نداری. گفته شد که انحصاری کردن بازی‌ها بر خلاف ماهیت PC Gaming هست و شما گفتی که Valve خودش داره این ماهیت رو زیر سوال میبره. من گفتم که Valve بر خلاف Epic اینکارو نکرده، حالا شما برگشتی میگی برات مهم نیست که Epic اینکارو کرده؟ خب که چی؟! چیکار کنم؟

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
و در ضمن پشیزی هم اهمیت نداره که شما مشکلی باهاش داری یا نداری. گفته شد که انحصاری کردن بازی‌ها بر خلاف ماهیت PC Gaming هست و شما گفتی که Valve خودش داره این ماهیت رو زیر سوال میبره. من گفتم که Valve بر خلاف Epic اینکارو نکرده، حالا شما برگشتی میگی برات مهم نیست که Epic اینکارو کرده؟ خب که چی؟! چیکار کنم؟

ادبیات باحالی داری:D

من گفتم مدت زیادی تنها پلتفرم برای خرید بازی روی PC برای خیلی از بازیها فقط استیم بوده و این خودش به نوعی انحصاری بودن هست و حالا اون موقع اشکالی نداشته و الان که Epic اومده اشکال پیدا کرده هم دیگه خیلی مسخره هستش!:))

حالا روش Epic یه مقدار علنی تر هست و استیم هم مطمئن باش از این کارا تا دلت بخواد کرده وگرنه قرار دادن بازی روی چند تا فروشگاه کار سختی نیست که بازی ساز نخواد انجام بده

اون قسمت هم که گفتم مهم نیست در مورد شرایط رقابت هست و بالاخره هر شرکتی برنامه ریزی و سیاست خودش برای موفقیت داره حالا میخواد پول بده بازی بخره یا هر چیز دیگه:-bd

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,074
نام
محمد علی
ادبیات باحالی داری:D

من گفتم مدت زیادی تنها پلتفرم برای خرید بازی روی PC برای خیلی از بازیها فقط استیم بوده و این خودش به نوعی انحصاری بودن هست و حالا اون موقع اشکالی نداشته و الان که Epic اومده اشکال پیدا کرده هم دیگه خیلی مسخره هستش!:))

حالا روش Epic یه مقدار علنی تر هست و استیم هم مطمئن باش از این کارا تا دلت بخواد کرده وگرنه قرار دادن بازی روی چند تا فروشگاه کار سختی نیست که بازی ساز نخواد انجام بده

اون قسمت هم که گفتم مهم نیست در مورد شرایط رقابت هست و بالاخره هر شرکتی برنامه ریزی و سیاست خودش برای موفقیت داره حالا میخواد پول بده بازی بخره یا هر چیز دیگه:-bd
شما یا نمی دونی انحصاری یعنی چی، یا این که یه چیز دیگه و در هر صورت کاری از دست کی ساخته نیست.

می تونی ناشری رو مثال بزنی که با Steam توافق کرده باشه بازیش فقط روی استیم بیاد و روی هیچ استور دیگه ای منتشر بشه؟ روال استیم این بوده؟

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
به نظر من که دوستان خودشون رو خسته نکنن، گویا ایشون با چرخوندن نظرشون توی یک لوپ دارن لذت می‌برن از این کار!

کلا نظر افرادی که مخالف چنین استوری هستن کاملا مشخص هست. مهمترین دلیل هم انحصاری کردن بازی‌ها که تا دیروز چنین چیزی توی PC Gaming تعریف شده نبود. همون EA هم که از استیم رفت بیرون، CD Key بازی هاش از هزارجای دیگه قابل تهیه هست. و خیلی بازی های دیگه روی Origin منتشر شدن که برای EA نیستن، اما هیچ دخالتی مبنی بر اینکه جای دیگه منتشر بشه یا نه توسط EA نشد!

مشکل دوم که برخی دوستان فکر می‌کنن ما دو روزه با اینا آشنا شدیم، جوگیر بودن اینطور فروشگاه‌هاست! اپیک امروز داره به واسطه پلیرهای Fortnite بلند پروازی می‌کنه! چندین سال برنامه برای این فروشگاه داشته؟! جدا چندین سال صرف ساخت چنین چیز ابتدایی و آشغالی کرده؟! تنها چیزی که باهاش هم سطح هست فعلا همون Win Store شاید باشه!
نـــــــــــــــــــــــــــــــــــَه، اون موقع که اپیک فولان تو اصلا قاقالی‌لی!
مثال دیگه این جوگیر شدن دیسکورد هست، دید بازارش توی کسب پلیر خوب بود، گفت باشه بیا یه فروشگاه هم برنیم ما هم! تازه چه امکانات ارتباطی که اون نداره ....

خلاصه بحث کاملا مشخص هست، کسی هم که تا الان نمی‌خواست قبول کنه، قطعا فهمیده موضوع چی هست و هدفش چیز دیگست، پیشنهاد من اینه که کلا بیخیال اون دسته از فرد/افراد بشین.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
استور اپیک مراحل ساختش از سال 2016 به این ور توسط Sergey Galyonkin کسی که‌ سال 2015 سایت Steamspy رو‌ راه انداخت و به مدت سه سال به قول خودش تمام خم و چم استیم رو این چند وقته دراورده شروع شده چیزی نبوده که یهو از ناکاجا اباد شب بخوابن فرداش تصمیم بگیرن استور بسازن !! امکانات استور هم ی چیز طبیعیه که اول کار کمبود داشته باشه ولی چیزی که هست اپیک اومده که بمونه و ۱۰۰ درصد واسه رقابت با استیم و امکاناتش برنامه های بلند مدتی دارن که باید واستیم و ببینیم .....

Epic Games Store being developed by Steam Spy founder, Sergey Galyonkin

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
استور اپیک مراحل ساختش از سال 2016 به این ور توسط Sergey Galyonkin کسی که‌ سال 2015 سایت Steamspy رو‌ راه انداخت و به مدت سه سال به قول خودش تمام خم و چم استیم رو این چند وقته دراورده شروع شده چیزی نبوده که یهو از ناکاجا اباد شب بخوابن فرداش تصمیم بگیرن استور بسازن !! امکانات استور هم ی چیز طبیعیه که اول کار کمبود داشته باشه ولی چیزی که هست اپیک اومده که بمونه و ۱۰۰ درصد واسه رقابت با استیم و امکاناتش برنامه های بلند مدتی دارن که باید واستیم و ببینیم .....

Epic Games Store being developed by Steam Spy founder, Sergey Galyonkin
اگه ۲ ساله داره ساخته میشه و با این حال اینقدر امکانات کمی به من مصرف‌کننده ارائه میده که واقعا وضعشون خرابه. Cloud Saves ده سال هست که روی استیم در دسترسه (هر چند opt-in هست و به نظرم Valve باید اجباریش کنه برای سازنده‌ها) و لانچر Epic در حال حاضر این سرویس رو ارائه نمیده.

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
واقعا ترس همه Epic رو فرا گرفته=))=))=))

اینا کی هستن که بخوان واسه Epic تهدید باشن و تنها فروشگاهی که میتونه اپیک رو اذیت کنه فقط استیم هست و بس!(:|

اینا هستن که باشن فقط:))

Last edited by a moderator:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
واقعا ترس همه Epic رو فرا گرفته=))=))=))

اینا کی هستن که بخوان واسه Epic تهدید باشن و تنها فروشگاهی که میتونه اپیک رو اذیت کنه فقط استیم هست و بس!(:|

اینا هستن که باشن فقط:))
اشکال نداره حالا. بالاخره رقابت خوبه. یادت نرفته که؟:lol:

• Like
Reactions: ..Preacher..

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
این تغییر تحولات سریعی که روی PC داره اتفاق میفته به ضرر کنسول گیمینگ هم هست !! چون اونها واقعا نمیتونن سهم سازنده رو کمتر از ۳۰ درصد بیارن ، دیگه براشون صرفه ای نداره !! از طرفی فعلا اپیک داره بعضی بازی ها رو روی PC انحصاری میکنه !!! فردا اگه کار و بارش گرفت و اومد کلی بازی رو کلا انحصاری کرد چی !!! هر چند که کار کنسول های سنتی و پلتفرم ها داره به اخر مسیر میرسه !! اما این اتفاقات شرایطی به وجود میاره که این امر تسریع بشه !

• Like
Reactions: jhoobin

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر