اپیک گیم فروشگاه اختصاصی خودش رو واسه مقابله با استیم راه میندازه !

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
UnrealEngine%2FNews%.jpg

واسه رقابت با استیم سهمی که از سازندگان بر میداره 12 درصد بیشتر نیست ! در کل شرایط رو برای راحتی هرچه بیشتر سازندگان و پلیر ها و ایجاد یک رابطه بدون واسطه قراره مهیا کنن ....

Have a Direct Relationship With Players
People who buy your games automatically subscribe to your newsfeed so you can reach them with game updates and news about upcoming releases. The newsfeed is front-and-center. You’ll also be able to reach your players through email, if they choose to share it.

Connect with Creators
YouTube content creators, Twitch streamers, bloggers, and others are at the leading edge of game discovery. The 10,000-strong Epic Games Support-A-Creator program helps you reach creators, so they can help you reach players. If you opt to participate, creators who refer players to buy your game will receive a share of the revenue that you set (tracked by code or affiliate marketing link). To jumpstart the creator economy, Epic will cover the first 5% of creator revenue-sharing for the first 24 months.

Developers Control Their Game Pages
As a developer, you control your game page and your newsfeed. There will be no store-placed ads or cross-marketing of competing games on your page, and no paid ads in search results.

All Engines Are Welcome
The Epic Games store is open to games built with any engine, and the first releases span Unreal, Unity and internal engines.

When You Succeed, We Succeed
We’ve built this store and its economic model so that Epic’s interests are aligned with your interests. Because of the high volume of Fortnite transactions, we can process store payments, serve bandwidth, and support customers very efficiently. From Epic’s 12% store fee, we’ll have a profitable business we’ll grow and reinvest in for years to come!

--

More details on upcoming game releases will be revealed at The Game Awards this Thursday, December 6th.

Announcing the Epic Games Store

آخرین ویرایش:

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
اون موقعی که Valve هنوز زاییده نشده بود Epic داشت بازی میساخت!

شرکت های مایکروسافت و EA و بلیزارد و ... هم که کلا بازی هاشون رو نمیزارن روی استیم و کم کم داره به تعداشون هم اضافه میشه!
خب به دست راستم که داشته بازی میساخته. چکارش کنم؟
مایکرو که هر دفعه میاد جلوی استیم قد علم کنه با خاک یکسان میشه. استورش از ریده مال هم رد کرده و بازی هاش رو چپ و راست میاره روی استیم.
EA هم وضعش روز به روز اسفناک تر از قبله و فروش بازی هاش خصوصا روی PC گویای مطلب هست. بلیزارد هم از قدیم الایام به خاطر آنلاین بودن بازی هاش، روی پلتفرم خودش عرضه میکرده تا بتونه مستقیما و بدون واسطه با بازیکن ها در تماس باشه.
یه GoG این وسط خوب از آب در اومده و با اینکه مال CDPR هست، بازم بازیاش رو روی استیم میاره چون میدونه فروش اصلیشون اونجاست.
Ubisoft؟ اونم تمام بازیاش رو روی استیم عرضه میکنه.
Bethesda؟ اینم که اوضاع رقت انگیزش مشخصه.
اینکه 88 درصد سود به سازنده میرسه به من چه. چه سودی برای من داره؟ یعنی فکر کردی من با این موضوع بساطمو جمع میکنم میبرم استور اپیک پهن میکنم؟ خیلی جالبه برام که از استوری که حتی آدم حسابتون نمیکنه و نمیتونید واردش بشید دفاع هم میکنید.

هنوز منتظرم این "هر چی بازی درست و حسابی هست روی استیم نمیاد" رو نشونم بدی. تک تکشون رو اسم میبری و لیست میکنی. البته میدونم نمیتونی چون خودت هم توی حرفی که زدی موندی، ولی دوست دارم تلاشت رو ببینم.

پ.ن: اینکه Valve بازی نمیسازه به خودش مربوطه. کاملا توانایی این رو داره که تا آخر الزمان از سود استورش تغذیه کنه و هیچ بازی ای نسازه. هیچ سازنده ای هم مجبور نیست بازیاش رو روی استیم عرضه کنه. میتونه بره روی پلتفرم ها یا استورهای دیگه یا خودش پابلیش کنه.

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
مایکرو که هر دفعه میاد جلوی استیم قد علم کنه با خاک یکسان میشه. استورش از ریده مال هم رد کرده و بازی هاش رو چپ و راست میاره روی استیم.
EA هم وضعش روز به روز اسفناک تر از قبله و فروش بازی هاش خصوصا روی PC گویای مطلب هست. بلیزارد هم از قدیم الایام به خاطر آنلاین بودن بازی هاش، روی پلتفرم خودش عرضه میکرده تا بتونه مستقیما و بدون واسطه با بازیکن ها در تماس باشه.
یه GoG این وسط خوب از آب در اومده و با اینکه مال CDPR هست، بازم بازیاش رو روی استیم میاره چون میدونه فروش اصلیشون اونجاست.
اینکه 88 درصد سود به سازنده میرسه به من چه. چه سودی برای من داره؟ یعنی فکر کردی من با این موضوع بساطمو جمع میکنم میبرم استور اپیک پهن میکنم؟ خیلی جالبه برام که از استوری که حتی آدم حسابتون نمیکنه و نمیتونید واردش بشید دفاع هم میکنید.

هنوز منتظرم این "هر چی بازی درست و حسابی هست روی استیم نمیاد" رو نشونم بدی. تک تکشون رو اسم میبری و لیست میکنی. البته میدونم نمیتونی چون خودت هم توی حرفی که زدی موندی، ولی دوست دارم تلاشت رو ببینم.

پ.ن: اینکه Valve بازی نمیسازه به خودش مربوطه. کاملا توانایی این رو داره که تا آخر الزمان از سود استورش تغذیه کنه و هیچ بازی ای نسازه. هیچ سازنده ای هم مجبور نیست بازیاش رو روی استیم عرضه کنه. میتونه بره روی پلتفرم ها یا استورهای دیگه یا خودش پابلیش کنه.

نتیجه گیری از کامنت شما اینه همه داغونن فقط استیم خوبه!=))

حالا چرا اینقدر طرفدارای استیم از اینکار Epic ناراحتن و بهشون فشار اومده رو نمیدونم و فقط میدونم Epic توی زمینه هایی که فعالیت میکنه جزو بهترین هاست و مطمئن باش فروشگاه هم که داره میزنه موفق خواهد بود و حالا چهار تا کانتر باز با سیستم پنتیوم 2 هم نیان توی استورش اتفاقی نمیفته!:D

• Like
Reactions: jhoobin

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
قرار نیست که شما هر چی توی استیم خرید کردین از بین بره!

به نظرم Epic خیلی بروز تر از Valve هست و حداقل چهار تا بازی میسازه و مثل Valve نیست که هنوز داره بازی های ماقبل تاریخی خودشو میفروشه و کل درآمدش هم از سهم فروش بازی های شرکت های دیگس!
نه قرار نیست از بین بره، می خوام بدونم که سود 88 درصدی که به سازنده/ناشر می رسه چه توجیهی برای من داره که یک بازی که روی هر دو پلتفرم عرضه شده رو برم و از اپیک بخرم؟ و استیم که تا الان کاملا بهش عادت کردم رو ول کنم؟!
بعد ساخت بازی هم هیچ ربطی به فروشگاه و کلاینتی که من ازش استفاده می کنم نداره! مثلا اپیک 5تا بازی بده در سال، باعث می شه من بر فرض مثال AC بعدی رو برم روی اپیک بخرم، چون اون بازی ساخته؟!!

همین الان یوبی با هر 100 پوینت کلاینت خودش روی هرچیزی (بازی جدید، پیش خرید، کالکتور و ....) 20 درصد تخفیف میده! مثلا من الان می تونم The Division 2 رو با 48 دلار پیش خرید کنم از خود یوپلی، اما هیچ وقت این کار رو نمی کنم و منتظر می مونم بازی رو از استیم بخرم، حتی اگه همه جا قفل منطقه ای باشه و مجبور باشم 60 دلار کامل بدم. این قابلیت ها مدت هاست توی یوپلی وجود داره! تاره یوپلی که بیشتر سایر کلاینت های موجود با استیم مچ هست.

خلاصه اینکه حرف من همونه، اینکه بخواد 88درصد به سازنده بده، دلیلی برای من و خیلی های دیگه نمی شه که بازی مورد نظر که هر دو جا عرضه شده رو بریم و از اپیک بخریم. حتی اگر بیخیال استیم هم بشه، من یکی حداقل سمتش نمی رم، توی دوست و آشنا هم 90درصد همین تفکر رو دارن!

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
برتری 88 درصد فروشگاه اپیک اون چیزیه که اکثر اریجینال بازها ادعاش رو دارن : حمایت از سازنده
اگه واقعاً هدف متعالی از خرید بازی اریجینال حمایت از سازنده‌س، راه اپیک راه بهتریه خصوصا با وضعیتی که ولو داره روز به روز شرایط رو برای بازیسازهای مستقل بدتر و بدتر می‌کنه.
من که به طور کلی پایرت می‌کنم اهمیت خاصی برام نداره :D البته علت اصلی علاقه اکثر گیمرهای ایرانی‌ به استیم، این نیست که سالهای زیادی اونجا بودن و کلی بازی دارن بلکه قیمت‌گذاری بر حسب کشورهای مختلفه.
بزرگی بیش از حد و بی رقیب بودن استیم به نفع هیچ کس نیست

• Like
Reactions: vaan 2

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,980
نام
Mohammad

حالا چرا اینقدر طرفدارای استیم از اینکار Epic ناراحتن و بهشون فشار اومده رو نمیدونم و فقط میدونم Epic توی زمینه هایی که فعالیت میکنه جزو بهترین هاست و مطمئن باش فروشگاه هم که داره میزنه موفق خواهد بود و حالا چهار تا کانتر باز با سیستم پنتیوم 2 هم نیان توی استورش اتفاقی نمیفته!:D
بی زحمت در مورد جمله هرچی بازی درست و حسابی هست رو استیم نمیاد بیشتر توضیح بده.

• Like
Reactions: MK_COD

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,737
حالا چهار تا کانتر باز با سیستم پنتیوم 2 هم نیان توی استورش اتفاقی نمیفته!:D
چهار تا کانتر باز با سیستم پنتیوم 2
مطمینی چهارتان ؟ مطمینی پنتیوم 2 ؟
چون اخرین باری که نگا کردم کانتر فقط کانتر گو نزدیک 30 میلیون نفر خریده بودنش و سیستم پنتیوم 2 هم اصلا استیم رو نمی تونه بیاره بالا در نتیجه کسایی که پنتیوم 2 دارن اصلا استیم ندارم ! البته شاید اپیک گیم استور داشته باشن بعید نیست 8->
حالا خود دانی !

• Like
Reactions: IMANOKA and MK_COD

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
برتری 88 درصد فروشگاه اپیک اون چیزیه که اکثر اریجینال بازها ادعاش رو دارن : حمایت از سازنده
اگه واقعاً هدف متعالی از خرید بازی اریجینال حمایت از سازنده‌س، راه اپیک راه بهتریه خصوصا با وضعیتی که ولو داره روز به روز شرایط رو برای بازیسازهای مستقل بدتر و بدتر می‌کنه.
من که به طور کلی پایرت می‌کنم اهمیت خاصی برام نداره :D البته علت اصلی علاقه اکثر گیمرهای ایرانی‌ به استیم، این نیست که سالهای زیادی اونجا بودن و کلی بازی دارن بلکه قیمت‌گذاری بر حسب کشورهای مختلفه.
شاید من باهوش نبودم و یا هر چیزی، اما تا همین پارسال همه بازی هامو داشتم از US می گرفتم بعد از لاک شدن بازی ها از روس! مسئله هم بر می گرده به چندین سال قبل که خوب راهی برای خرج کردن مستقیم جز ساخت اکانت روسیه نبود و کم کم به واسطه درگاه های پرداخت متفاوت همه چی گسترش پیدا کرد!
الانم گفتم، شما اگه The Division 2 رو روی یوپلی با 48دلار و روی استیم با 60 دلار به من پیشنهاد بدی، داشته باشم از استیم می خرم، نداشته باشم صبر می کنم تا پولم برسه و از استیم بخرم.
بحث حمایت یک چیز هست، بحث داشتن یک Library تمیز و مرتب و امکانات مناسبش چیز دیگه!
امکانات هم از سرور دانلود، راحتی کار با کلاینت، اچیومنت و ... بگیر تا قابلیت Refund و ... . حتی اگه این موارد رو جای دیگه هم داشته باشه و یا استیم از اون ها کپی کرده باشه. من به واسطه همین ریفاند استیم مثلا از شر بازی NMS زمان لانچ خلاص شدم، امروز اگه FO76 رو روی لانچر Bethesda خریده بودم هم قابلیت ریفاند داشت، اما پولی که برمی گرده به چه دردم می خورد؟! باید از فروشگاه عظیم خودشون با 2تا عنوان بازی خرید می کردم.

بازم می گم، خیلی ها عادت کردن به استیم و همه مسائل کنارش، از همون قیمت گذاری بگیر تا آخر. همین Thronebreaker اگر از اول روی Steam بود 100% پیش خرید می کردم، اما با همون قیمتی که الان توی استیم در دسترس هست از روز اول توی GoG هم بود. ولی چون Steam نبود نخریدم و الانم که اومده استیم بعد یک مدت می گم خوب صبر کردی، یکم دیگه هم صبر کن تخفیف می خوره!

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
نه قرار نیست از بین بره، می خوام بدونم که سود 88 درصدی که به سازنده/ناشر می رسه چه توجیهی برای من داره که یک بازی که روی هر دو پلتفرم عرضه شده رو برم و از اپیک بخرم؟ و استیم که تا الان کاملا بهش عادت کردم رو ول کنم؟!
بعد ساخت بازی هم هیچ ربطی به فروشگاه و کلاینتی که من ازش استفاده می کنم نداره! مثلا اپیک 5تا بازی بده در سال، باعث می شه من بر فرض مثال AC بعدی رو برم روی اپیک بخرم، چون اون بازی ساخته؟!!

همین الان یوبی با هر 100 پوینت کلاینت خودش روی هرچیزی (بازی جدید، پیش خرید، کالکتور و ....) 20 درصد تخفیف میده! مثلا من الان می تونم The Division 2 رو با 48 دلار پیش خرید کنم از خود یوپلی، اما هیچ وقت این کار رو نمی کنم و منتظر می مونم بازی رو از استیم بخرم، حتی اگه همه جا قفل منطقه ای باشه و مجبور باشم 60 دلار کامل بدم. این قابلیت ها مدت هاست توی یوپلی وجود داره! تاره یوپلی که بیشتر سایر کلاینت های موجود با استیم مچ هست.

خلاصه اینکه حرف من همونه، اینکه بخواد 88درصد به سازنده بده، دلیلی برای من و خیلی های دیگه نمی شه که بازی مورد نظر که هر دو جا عرضه شده رو بریم و از اپیک بخریم. حتی اگر بیخیال استیم هم بشه، من یکی حداقل سمتش نمی رم، توی دوست و آشنا هم 90درصد همین تفکر رو دارن!

خب اگه رقابت اصولی شکل بگیره ممکنه شاهد بازی های انحصاری باشیم روی استور های خاص و حتی ممکنه دیگه بازی های بعضی شرکت ها که روی استیم هستن اونجا قرار نگیره و گیمر هم مجبوره بره سراغ فروشگاه های دیگه!

و از همه مهم تر اینه که بعضی بازی ها Off های خاص داشته باشن و حالا شاید شما 10-15 دلار براتون اهمیت نداشته باشه و خیلی ها هستن که ترجیح میدن بازی رو با قیمت پایین تر تهیه کنن!:bash:

بی زحمت در مورد جمله هرچی بازی درست و حسابی هست رو استیم نمیاد بیشتر توضیح بده.

خب چند تا ناشر اسم بردم و بازی هاشون ببینی متوجه میشی چه بازی هایی توی استیم نیستن!:boo:

مثلا فیفا-فورزا هورایزون و ...

البته بازی زیاده که توی استیم نیست و فقط کافیه به بازی های که عرضه میشن نگاه بندازی!:blink1:

مطمینی چهارتان ؟ مطمینی پنتیوم 2 ؟
چون اخرین باری که نگا کردم کانتر فقط کانتر گو نزدیک 30 میلیون نفر خریده بودنش و سیستم پنتیوم 2 هم اصلا استیم رو نمی تونه بیاره بالا در نتیجه کسایی که پنتیوم 2 دارن اصلا استیم ندارم ! البته شاید اپیک گیم استور داشته باشن بعید نیست 8->
حالا خود دانی !

حالا این 4 تا کانتر باز اصطلاح بود و منظورم کلا گیمر های استیم هست که خیلی هاشون عشق کانتر هستن و اون بازی هم گرافیک پایین داره و منظورم از پنتیوم 2 هم سیستم های ضعیف بود!:bye:

Rattle.Snake

100% Pure RattleSnake
کاربر سایت
Feb 14, 2018
1,054
نام
Giliath Osborne
خب اگه رقابت اصولی شکل بگیره ممکنه شاهد بازی های انحصاری باشیم روی استور های خاص و حتی ممکنه دیگه بازی های بعضی شرکت ها که روی استیم هستن اونجا قرار نگیره و گیمر هم مجبوره بره سراغ فروشگاه های دیگه!

و از همه مهم تر اینه که بعضی بازی ها Off های خاص داشته باشن و حالا شاید شما 10-15 دلار براتون اهمیت نداشته باشه و خیلی ها هستن که ترجیح میدن بازی رو با قیمت پایین تر تهیه کنن!:bash:

خب چند تا ناشر اسم بردم و بازی هاشون ببینی متوجه میشی چه بازی هایی توی استیم نیستن!:boo:

مثلا فیفا-فورزا هورایزون و ...

البته بازی زیاده که توی استیم نیست و فقط کافیه به بازی های که عرضه میشن نگاه بندازی!:blink1:

حالا این 4 تا کانتر باز اصطلاح بود و منظورم کلا گیمر های استیم هست که خیلی هاشون عشق کانتر هستن و اون بازی هم گرافیک پایین داره و منظورم از پنتیوم 2 هم سیستم های ضعیف بود!:bye:
الان هرکسی آمده شاپ زده برای خودش دیسکورد امده یه سری بازی ها رو انحصاری چندماه کرده که اول برای فروشگاه خودش بیاد بعد بره روی استیم، اورجین یه شاپ بتل نت یدونه،یو پلی یدونه GOG یدونه در نتیجه رقابت پذیری خوبه ولی این تعداد زیاد باعث سردرگمی گیمر میشه.
به من بگو ببینم چرا یک گیمر بجا استفاده از امکانات استیم مثل اچویمنت، تردینگ کارت، ورک شاپ و و باید بره روی اورجین یا شاپ اپیک خرید کنه ؟
به جرات میتونم بگم تخفیف های استیم هیچ شاپ دیگه ای نداره بحث هامبل جداست. اگر گیمر به پولش نگاه کنه استیم براش منتقی تره رجین بندی باعث میشه خرید بازی تو برخی رجین ها به صرفه تر باشه و تخفیف های بهتری شامل بشه.
چندتا ناشری که نام بردی تعدا محدودن و درسته اسم های دهن پرکنی هستند ولی دلایل خاص خودشون رو دارن .
من هرچی نگاه میکنم هرچی میخوام تو استیم میبینم یه تعدادی محدودی در استیم نیستن فقط.
شما امار رسمی داری که میگی استیم بازا همشون عشق کانترن من کانتر رو هم دارم ولی 1 ساعت هم بازیش نکردم چون حدود 300 گیم روی اکانتم داره که کانتر پیش اونا هیچه.
بازی گرافیک پایین میخوای خیلی هست چرا کانتر مثال میزنی؟

اورجینال بازها ادعا دارن حمایت از سازنده؟؟
همچین ادعایی نیست اروجینال بازها شاپی میخوان که امکانت مناسب بهشون بده تعامل بیشتری با گیمر برقرار کنه وگرنه 88 به چه کار اورجینال بازها میاد؟ تو هر فروشگاهی خرید کنید پول میره تو جیب سازنده چه کم چه زیاد مهم کیفیت بازیه نه شاپ بازی ، شما وقتی میتونی ساعت ها در استیم بازی کنی و اچیومنت ها کسب کنی و کارهای دگ بکنی میتونی بگی چی به نفع استیمه یا نه ولی وقتی پایرت میکنی نمیدونی در استیم چی میگذره و فقط از گوشه کنار میشنوی

• Like
Reactions: MK_COD

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

سلام
مایکروسافت بازیهاش رو چپ و راست میاره روی استیم ؟ دقیقا FH3 امد یا Geow 4 که میلیونی فروختند! نکنه منظورتون بازیهایی مثل ریکور و دیزنی ادونچر هست؟
وضعیت فروش بازیهای EA روی پی سی بده؟ منبع این حرف کجاست؟ اتفاقا همین EA بد دو عالم داره سرویس خفن پریمر اکسس رو در اختیار پی سی بازیها قرار میده و شما میتونی بازیهایی داغی مثل Fifa 19 و BFV رو روز اول کنار کلی بازی دیگه با هزینه کاملا مفت تجربه کنی
بلیزارد که از اول نبود هیچی، اکتیویژن و سری COD هم با خودش برد!!!
و باقی هم همینطور

هرچی بازی درست و حسابی هست روی استیم نمیاد خیلی واضح هست

در همین سه ماه گذشته:
FIFA 19 که نسخه قبلی ش در عرض کمتر از یک سال 24 میلیون نسخه فروخت روی استیم نیست
BFV که نسخه قبلی ش +20 پلیر جذب کرد روی استیم نیست
بازی فورتنایت و ترند این روزیهای ویدیو گیم با 80 میلیون کاربر ماهانه فعال روی استیم نیست
بازی FH4 که نسخه قبلی ش 10 میلیون پلیر داشت روی استیم نیست
دیگه COD و فروش n میلیون نسخه ایی ش بماند
تازه فالوت 76 هم Fail شد وگرنه تو این لیست قرار میگرفت

حالا اینکه مثلا سونی به عنوان وظیفه برای کاربرهاش محتوای انحصاری تولید میکنه ولی ولو نمیکنه بماند و شما میگی فقط به خودش مربوط هست! ولی یادمون نره همین ولو نصب استیم رو با چه بازی ایی اجباری کرد!

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا

برو بابا
سلام
مایکروسافت بازیهاش رو چپ و راست میاره روی استیم ؟ دقیقا FH3 امد یا Geow 4 که میلیونی فروختند! نکنه منظورتون بازیهایی مثل ریکور و دیزنی ادونچر هست؟
وضعیت فروش بازیهای EA روی پی سی بده؟ منبع این حرف کجاست؟ اتفاقا همین EA بد دو عالم داره سرویس خفن پریمر اکسس رو در اختیار پی سی بازیها قرار میده و شما میتونی بازیهایی داغی مثل Fifa 19 و BFV رو روز اول کنار کلی بازی دیگه با هزینه کاملا مفت تجربه کنی
بلیزارد که از اول نبود هیچی، اکتیویژن و سری COD هم با خودش برد!!!
و باقی هم همینطور

هرچی بازی درست و حسابی هست روی استیم نمیاد خیلی واضح هست

در همین سه ماه گذشته:
FIFA 19 که نسخه قبلی ش در عرض کمتر از یک سال 24 میلیون نسخه فروخت روی استیم نیست
BFV که نسخه قبلی ش +20 پلیر جذب کرد روی استیم نیست
بازی فورتنایت و ترند این روزیهای ویدیو گیم با 80 میلیون کاربر ماهانه فعال روی استیم نیست
بازی FH4 که نسخه قبلی ش 10 میلیون پلیر داشت روی استیم نیست
دیگه COD و فروش n میلیون نسخه ایی ش بماند
تازه فالوت 76 هم Fail شد وگرنه تو این لیست قرار میگرفت

حالا اینکه مثلا سونی به عنوان وظیفه برای کاربرهاش محتوای انحصاری تولید میکنه ولی ولو نمیکنه بماند و شما میگی فقط به خودش مربوط هست! ولی یادمون نره همین ولو نصب استیم رو با چه بازی ایی اجباری کرد!
AoE؟ Ori؟ Fable؟ KI؟ Dust؟ SoD؟ QB؟ HW؟ SO؟
لابد فروش اینا خیلی خوب بوده که مایکی روی استیم عرضه-شون کرده؟ حالا اگر مبنای شما یه Halo و Gears هستن که من حرفی برای گفتن ندارم. نگران نباش، اونا هم به موقعش میان.
برام خیلی جالبه که برداشتین یه مشت بازی که روی استیم نیستن رو به عنوان بازی "هر چی بازی درست و حسابی" لیست کردین انگار بقیه بازی ها پشمن. نظرتون چیه به اینطرف قضیه هم نگاه کنیم؟

DoTA 2 و PUBG و CS و TF و WF با پلیرهای میلیونی و فروشی که سر به فلک میزاره روی هیچکدوم از پلتفرم هایی که گفتی نیستن.
عناوین بزرگی مثل Dark Souls و Batman و همونایی که لیست کردم هیچکدوم روی پلتفرم هایی که گفتی نیستن.
یادمون نره این استیم بود که ژاپنی های انحصاری ساز رو هم آورد روی PC.
ایضا یادمون نره این استیم بود که به خیلی از بازی ها که داشتن میمردن یا مرده بودن، یه شانس دیگه داد و احیاشون کرد.
یوزر بیس استیم رو هیچ کدوم از پلتفرم هایی که گفتی ندارن و نخواهند داشت چون من دلیلی نمیبینم بخوام واسه لانچ هر بازی، یه استور دیگه رو بیارم بالا و در نتیجه خیلی شیک و مجلسی اسکیپ میکنم استور مایکی و Origin رو (که حتی ما ایرانیا رو آدم هم حساب نمیکنه و منم با میدل فینگر ازش تقدیر میکنم) حتی اگر عناوین گولاخ زیادی هم داشته باشن. شاید لازم باشه نظرات ملت رو توی فروم های مختلف راجع به این موضوع بخونید.

پ.ن 1: یادمون هم نره قبل از اینکه استیم رو به عنوان گناهکار به خاطر لانچ کلاینتش نشون بدیم، بدونیم که بقیه استور ها هم نیازمند لانچ کلاینت مخصوص خودشون هستن.
پ.ن 2: کل سری CoD روی استیم هست با فروش بالا. فقط BO4 نیست اونم به دلایلی که توی پست قبلیم گفتم.
پ.ن 3: استیم قرار نیست جایی بره. خواهشا اینقدر در مورد چیزی که توی محیطش هم نیستین اینقدر با صراحت صحبت نکنید و سیاه نمایی نکنید چون ضمن اینکه هیچ ایده ای ندارین محیط اونجا چطوریه و کاربراش چه طرز فکری دارن، یه سری زود باور هم فکر میکنن واقعا بده.

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
شاید من باهوش نبودم و یا هر چیزی، اما تا همین پارسال همه بازی هامو داشتم از US می گرفتم بعد از لاک شدن بازی ها از روس! مسئله هم بر می گرده به چندین سال قبل که خوب راهی برای خرج کردن مستقیم جز ساخت اکانت روسیه نبود و کم کم به واسطه درگاه های پرداخت متفاوت همه چی گسترش پیدا کرد!
الانم گفتم، شما اگه The Division 2 رو روی یوپلی با 48دلار و روی استیم با 60 دلار به من پیشنهاد بدی، داشته باشم از استیم می خرم، نداشته باشم صبر می کنم تا پولم برسه و از استیم بخرم.
بحث حمایت یک چیز هست، بحث داشتن یک Library تمیز و مرتب و امکانات مناسبش چیز دیگه!
امکانات هم از سرور دانلود، راحتی کار با کلاینت، اچیومنت و ... بگیر تا قابلیت Refund و ... . حتی اگه این موارد رو جای دیگه هم داشته باشه و یا استیم از اون ها کپی کرده باشه. من به واسطه همین ریفاند استیم مثلا از شر بازی NMS زمان لانچ خلاص شدم، امروز اگه FO76 رو روی لانچر Bethesda خریده بودم هم قابلیت ریفاند داشت، اما پولی که برمی گرده به چه دردم می خورد؟! باید از فروشگاه عظیم خودشون با 2تا عنوان بازی خرید می کردم.

بازم می گم، خیلی ها عادت کردن به استیم و همه مسائل کنارش، از همون قیمت گذاری بگیر تا آخر. همین Thronebreaker اگر از اول روی Steam بود 100% پیش خرید می کردم، اما با همون قیمتی که الان توی استیم در دسترس هست از روز اول توی GoG هم بود. ولی چون Steam نبود نخریدم و الانم که اومده استیم بعد یک مدت می گم خوب صبر کردی، یکم دیگه هم صبر کن تخفیف می خوره!
بحث برتری استیم نسبت به کلاینت اپیک از دو جهت اشتباهه
اول اینکه ما کلاً بهش دسترسی نداریم و گور پدرش به طور کلی
دوم اینکه هنوز اصلاً نمی‌دونیم قرار چه عملکردی داشته باشه فقط میدونیم که ماهی دو تا بازی مجانی میده و سهم بیشتری در اختیار بازیساز میذاره.
من بیشترین بازیای اریجینالم رو روی استیم خریدم اما حقیقتاً نفعی نمی‌بینم تو طرفداری از یه پلتفرمی که روز به روز shovelware بیشتری روش منتشر میشه و صدای بازیسازهای مستقل زیادی رو هم داره درمیاره.
وجود همه آلترناتیو تو هر بازاری لازم و واجبه. واقعاً نصب کردن سه چهار کلاینت مختلف رو PC که به طور معمول کلی نرم‌افزار بلا استفاده روش نصب می‌کنیم، انقدر کار سختی نیست.
مشکل بزرگی که ما داریم اینه که استیم تقریباً تنها پلتفرمیه که استفاده ازش برامون دردسر نداره، وگرنه خیلی عجیبه که به داشتن انتخابهای زیاد معترض باشیم.
اون مثال Division 2 یه کم عجیب نیست؟ 12 دلار تو این آشفته بازار پول کمی نیست و برای بازیهای یوبی هم که در نهایت باید از کلاینت خودش استفاده کنی و همه چیز میره رو اون داستان، خرید از استیم رو وقتی امکان خرید نسخه ارزونتر وجود داره و هیچ جوره نمی‌تونم بفهمم، اگه بخوای صبر کنی و روی استیم با قیمت ارزونتر بخریش رو می‌فهمم ولی اینکه بی خیال تخفیف 12 دلاری برای بازی یوبی سافت با اون شرایط خاص اجرا میشی و میگی حاضری 60 دلار رو استیم بخریش رو اصلاً نمی‌فهمم. من تو زندگیم هیچ وقت به هیچ به برندی انقدر وفادار نبودم که بخوام به خودم آسیب بزنم.
اورجینال بازها ادعا دارن حمایت از سازنده؟؟
همچین ادعایی نیست اروجینال بازها شاپی میخوان که امکانت مناسب بهشون بده تعامل بیشتری با گیمر برقرار کنه وگرنه 88 به چه کار اورجینال بازها میاد؟ تو هر فروشگاهی خرید کنید پول میره تو جیب سازنده چه کم چه زیاد مهم کیفیت بازیه نه شاپ بازی ، شما وقتی میتونی ساعت ها در استیم بازی کنی و اچیومنت ها کسب کنی و کارهای دگ بکنی میتونی بگی چی به نفع استیمه یا نه ولی وقتی پایرت میکنی نمیدونی در استیم چی میگذره و فقط از گوشه کنار میشنوی
تو این سالها بارها بحث بین پایرتها و اریجینال‌بازها تو فروم پیش اومده و همیشه برجسته‌ترین علتی که اریجینال‌بازها ارائه میدن این بوده که از بازیسازها و صنعت حمایت می‌کنیم.
نفع قضیه هم برای گیمرها اینه که اگه یه بازی تو استیم 1 میلیون دلار درآمد داشته باشه سازنده بازی 700 هزار دلار پول گیرش میاد ولی اگه یه پلتفرم با تقسیم سود عادلانه‌تری وجود داشته باشه می‌تونه تا حدود 200 هزار دلار درآمد بیشتری داشته باشه. درآمد بیشتر برای سازنده یعنی ساعت کاری کمتر بازیساز و افزایش کیفیت زندگیش، یعنی حقوق تشویقی بیشتر، یعنی کانتنت بعد از عرضه با کیفیتتر، یعنی خیلی از سازنده‌ها زودتر به سوددهی می‌رسن و یعنی هزار چیز دیگه. اگه اینا در نهایت به سود گیمرها و صنعت گیم نیست، من واقعاً نمی‌دونم چه چیزی می‌تونه به درد بهتر شدن صنعت گیم بخوره.
اپیک اگه موفق بشه، بقیه هم مجبورن رفتار مشابهی نشون بدن یا در قبال درصد بیشتری که دریافت می‌کنن امکانات و شرایط بهتری در اختیار بازیسازها بذارن. من تو مدت یک ماه اخیر هم از طریق PSN بازی کردم، هم از طریق استیم و هم از طریق Galaxy. تجربۀ من از بازی روی هیچ کدوم از این پلتفرمها هیچ فرقی با همدیگه نداشته. اینکه من 40 تا بازی روی GoG دارم یا 200 تا بازی روی استیم چه تغییری باید در جهان بینی من داشته باشه دقیقاً؟ چون رو استیم بازیهای زیادی از سالها قبل دارم که مدتهاست سراغشون نرفتم، لذتم از بازیهای جدید روی پلتفرمهای دیگه کمتر میشه؟
زمانی که من گیمر شدم که چرندیاتی مثل تروفی و اچیومنت وجود نداشتن، این دلیل احمقانه‌ترین چیزیه می‌تونه منو تو یه پلتفرم نگه داره و در نهایت هم بگم احتمال زیادی وجود داره که بازیهای اریجینالی که من تا به امروز خریدم از جنابعالی بیشتر باشه، پس خیلی جو گیر نشو.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
اگر منطق بحث "دیگی که واسه من نجوشه" باشه که من امیدوارم استیم نیست و نابود بشه و گیب تپله به گدایی بیفته تا والو بیاد پورتال ۳ رو بسازه :D وگرنه فکر کنم همه قبول داریم رقابت یکی از اصلی ترین دلایل زنده موندن این صنعت هست. در نهایت هم این گیمر هست که انتخاب میکنه کدوم بازی رو از کجا بخره، هر چی حق انتخاب بیشتری داشته باشه به نظر من که خیلی بهتره.

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
بحث برتری استیم نسبت به کلاینت اپیک از دو جهت اشتباهه
اول اینکه ما کلاً بهش دسترسی نداریم و گور پدرش به طور کلی
دوم اینکه هنوز اصلاً نمی‌دونیم قرار چه عملکردی داشته باشه فقط میدونیم که ماهی دو تا بازی مجانی میده و سهم بیشتری در اختیار بازیساز میذاره.
من بیشترین بازیای اریجینالم رو روی استیم خریدم اما حقیقتاً نفعی نمی‌بینم تو طرفداری از یه پلتفرمی که روز به روز shovelware بیشتری روش منتشر میشه و صدای بازیسازهای مستقل زیادی رو هم داره درمیاره.
وجود همه آلترناتیو تو هر بازاری لازم و واجبه. واقعاً نصب کردن سه چهار کلاینت مختلف رو PC که به طور معمول کلی نرم‌افزار بلا استفاده روش نصب می‌کنیم، انقدر کار سختی نیست.
مشکل بزرگی که ما داریم اینه که استیم تقریباً تنها پلتفرمیه که استفاده ازش برامون دردسر نداره، وگرنه خیلی عجیبه که به داشتن انتخابهای زیاد معترض باشیم.
اون مثال Division 2 یه کم عجیب نیست؟ 12 دلار تو این آشفته بازار پول کمی نیست و برای بازیهای یوبی هم که در نهایت باید از کلاینت خودش استفاده کنی و همه چیز میره رو اون داستان، خرید از استیم رو وقتی امکان خرید نسخه ارزونتر وجود داره و هیچ جوره نمی‌تونم بفهمم، اگه بخوای صبر کنی و روی استیم با قیمت ارزونتر بخریش رو می‌فهمم ولی اینکه بی خیال تخفیف 12 دلاری برای بازی یوبی سافت با اون شرایط خاص اجرا میشی و میگی حاضری 60 دلار رو استیم بخریش رو اصلاً نمی‌فهمم. من تو زندگیم هیچ وقت به هیچ به برندی انقدر وفادار نبودم که بخوام به خودم آسیب بزنم.
خوب بی دردسر بودنش یکی از مزیت های خیلی مهم برای منه! همین الان هم روی سیستم من Steam, Origin, Uplay, Galaxy نصب هست، ولی واقعا عادت کردم به Steam! همین که بخوام برای بازی کردن از چیزشکن استفاده کنم تا Origin بیاد بالا برای من یک عامل بازدارنده هست، یا همین که یک فرند لیست بی کیفیت توی Uplay دارم برام جالب نیست.
اچیومنت و ... هم برام مهم نیست، کلا خیلی خیلی کم پیش میاد برم دنبالشون، اونم نه 100 درصد کردن.
در مورد مثال The Division 2 هم برای من واقعیت هست، گرچه اول قضیه این هست که با توجه به همون Region بندی، قطعا با قیمت مناسب تری می شه بازی رو تهیه کرد که خوب با شرایط فعلی حتما دنبالش هستم، ولی تا حدود سال گذشته به صورت مغز خر خورده همه چی رو از US و نهایت کانادا می گرفتم! البته اینم بگم همین Uplay و Origin هم قیمت های منطقه بندی شده دارن! دوم اینکه سر راحتی من با استیم هست، استفاده کامل از Overlay موقع بازی کردن و ... . سوم هم مثل خودت منم هرچند وقت یک چیزی ذخیره می کنم توی والت استیمم و موقع نیاز استفاده می کنم، در واقع خرید و پرداخت برای من راحت تر هست، الان بخوام همون The Division رو اگه بخرم با فرض همون قیمت ها، مثلا برای استیم شاید 20دلار والت نیاز داشته باشم، اما برای Uplay باس برم یکی رو پیدا کنم که 48دلار مستقیم برام خرید کنه :-?
خلاصه خیلی چیزها هست که روی هم رفته برای من باعث ارجعیت کامل Steam به سایرین می شه و از خیر خیلی از بازی ها هم به خاطر نبودن روی این شبکه گذشتم و همچنان هم همین داستان هست.
مثلا Forza Horizon 3 رو یکبار روی اکانت یکی از دوستان استفاده کردم، یکدفعه بازی بی دلیل غیر قابل اجرا شد، حالا این Win Store نه دسترسی به فایل ها میده آدم ببینه چه خبره، نه اصلا پوشه بندی درستی داره نه هیچی ... با اینکه فوق العاده دوست دارم این بازی رو، اما به هیچ وجه دیگه سمت Win Store نمی رم، حتی اگه مجانی باشه برام اون بازی!
الان هم خیلی از Anthem خوشم اومده، ولی واقعا باید با خودم کنار بیام که با Origin کار کنم، به خاطر مشکلاتی که داره.

اگر منطق بحث "دیگی که واسه من نجوشه" باشه که من امیدوارم استیم نیست و نابود بشه و گیب تپله به گدایی بیفته تا والو بیاد پورتال ۳ رو بسازه :D وگرنه فکر کنم همه قبول داریم رقابت یکی از اصلی ترین دلایل زنده موندن این صنعت هست. در نهایت هم این گیمر هست که انتخاب میکنه کدوم بازی رو از کجا بخره، هر چی حق انتخاب بیشتری داشته باشه به نظر من که خیلی بهتره.
آخه بحث رقابت جدا از این هست که هرکی رسید از راه بیاد استور خودش رو راه بندازه به اسم دفاع از حقوق مشتری و سازنده!
EA از استیم برای این کشید بیرون که نمی دونم سر DLCها حقوق مشتری ضایع می شه، الان وضع DLC و Microtransaction توی همه بازی هاش رو می بینیم.
همین اخیرا FO76 فقط روی لانچر Bethesda اومد، من به این نگاه می کنم تنها دلیلی که می بینیم این بوده که خودشون کاملا از وضع بازی با خبر بودن، و وقتی این سر و صدا بیرون میومد اکثر افراد خریدشون رو اگر روی استیم بود Refund می کردن! اما وقتی فقط روی کلاینت خودشون باشه، پول توی چرخه خود شرکت می مونه، فوقش FO76 رو ریفاند کرد، پولش رو مجبوره ببره روی یک بازی دیگه که روی کلاینت شرکت هست خرج کنه!
کلا این حالت جالب نیست به نظر من، یک فروشگاه تر و تمیز بیاد و رقابت به وجود بیاره خوبه، اما اینکه همه دنبال فروشگاه زدن و انحصاری شدن باشن واقعا هیچ سودی نداره

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
سهم ۸۸ درصدی ناشر ها = درامد و سود بیشتر. = بازی های بزرگتر و بهتر با ریسک پذیری بالاتر !!!

مگه میشه این واقعیت رو نادیده گرفت ؟؟!
...........

و واقعا من نمیدونم و متوجه نمیشم چرا کسی باید از باز شدن یه فروشگاه جدید که یه غول هم پشتشه ناراحت بشه !
البته باید ببینیم برنامشون برای جذب گیمر ها چیه ؟ وگرنه هر چقدر دولوپر و ناشر جذب کن، ولی تو جذب مخاطب شکست بخورن به درد عمشون میخوره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر