فوری : سونی در مراسم E3 سال دیگه شرکت نخواهد کرد !

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
این بازیایی که برای PS4 معرفی کرده رو (حتی با کیفیت پایینتر) برای PS4 بده، برای PS5 هم Backward Compatibility رو حداقل برای تمام عناوین First Party تائید کنه، از نظر من اگه همین فردا PS5 رو بده هیچ ایرادی نداره. فاصله زمانی 5-6 ساله برای عمر هر نسل از کنسولها زمان مناسب و بسیار خوبیه.

Hero Man

کاربر سایت
May 29, 2013
744
نام
MamaD!
به نظرم این قضیه کنسل شدن E3 ربطی به انتشار Tlou2 یا DS نداره . خیلی مراسم های دیگه هست که میتونن توش تریلر نشون بدن و تاریخ انتشار رو بدن و حتما لازم نیست تا E3 صبر کنن
این بازی ها به طور کامل دیگه معرفی شدن و نیازی به یه مراسم بزرگ دیگه ندارن . اگه اینطوری میگن که PSX پابرجا باشه سال دیگه اخرین بازی های این نسل هم منتشر میشن و تو PSX میان PS5 رو معرفی میکنن .
به طور منطقی هم واقعا اونقدر چیزی ندارن بیارن وسط برای E3

• Like
Reactions: vaan 2

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
سونی این E3 که گذشت نمایش کم فروغی داشت و فقط بازی های شاخش رو نشون داد و تمام، PGW که نبود، PSX هم همینطور، و حالا E3 هم کنسل شد! به بهانه اینکه چیزی برای نمایش نداره و مسلما هر کنفرانس هم نمیتونه یه چیزی از این بازی ها نشون بده چون اینطوری کلا کل بازی اسپویل میشه!

تنها دلیلی که میتونه این برنامه ریزی عجیب رو توجیح کنه اینه که قبل E3 سونی یه کنفرانس مستقل بزاره و PS5 رو معرفی کنه. یعنی در حد نشون دادن دسته، یه مقدار صحبت از سخت افزار و نمایش گرافیک های نسل بعد. PSX هم کامل کنسول رو نمایش بده و کریسمس هم کلا بده بیرون!

فکر میکنم دلیل این کار هم اینه که سونی نمیخواد مثل نسل فعلی بین معرفی کنسول تا زمان عرضه گپ زیادی باشه و به سبک اسمارت فون ها میخواد بعد از معرفی شدن سریع بده تو بازار. چون در غیر این صورت باید تو یه کنفرانس مستقل اول کلیت کنسول رو معرفی میکرد، بعد معرفی کامل مریفت برای E3 و یه فاصله چند ماهه تا تعطیلات 2019. ممکن هم بود تو این مدت مایکرو یه حرکاتی بزنه که از هایپ PS5 کم بشه، مثل معرفی سخت افزار بهتر اسکارلت و ...

در کل این چیزی که میگم، یعنی معرفی اولیه قبل E3، معرفی کامل تو PSX و بعدش هم عرضه تو بازار منطقی ترین حالت ممکنه.

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
بیشتر که فکر کردم این اتفاق میتونه جنبه خوبی داشته باشه
قبل E3 2018 عملا گفتن تمرکز اصلی 4 انحصاری بزرگ PS4 هست (تاکید کرده بودن) و همشون نمایش طولانی داشتن . حالا فکر کنید نتونن و نخوان بازی های لانچ PS5 رو لو بدن (گذاشتن برا زمان معرفی کنسول) و در E3 2019 باز میومدن TLOU و GOS و DS رو نشون میدادن ، فکر کنم بدترین ترول تاریخ E3 میشد . دیزگان و دریمز که مشخصه و اون 3 تا انحصاری بزرگ قبل هم قطعا برا PS4 میان چون تاریخ انتشار زدن کاره یه تریلر ساده در یوتیوب هست نهایت مثلا کوجیما بیاد پیش رفیقش در TGA تریلر نشون بده + تاریخ انتشار
دقت کنید TLOU همون سالی برا PS3 ریلیز شد که PS4 اومد (چند ماه قبلش) البته بیوند و GOW : A هم بودند و جالب تر اینکه GT6 بعد از لانچ PS4 برا PS3 اومد (که البته اشتباه مسخره ای بود) ، پس اینکه بازی های معرفی شده بره برا PS5 خیلی بعیده .
حالا جنبه خوبش اینه که احتمالا در نمایش و لانچ PS5 میخوان دست پر باشن دقیقا برعکس اتفاق دو نسل قبل که لانچ کنسول خیلی قوی نبود

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
میمومدن death standing 1 دقیقه گیم پلی نشون میدادن لااقل بعدش میرفتن
این بازی TGA 2018 نمایش داره به نظرم، و اینکه خب به نظرم چندان خوب نیست براشون اگر بخواند روند مشابه با این E3 که داشتند رو دوباره داشته باشند، منظورم این هست تمرکز روی بازی یا بازی های باشه که نمایش داشتند چندین بار.
و خب اگر فقطم بخواند گیم پلی از یه بازی مثل DS نشون بدهند، بازم فکر نکنم این کار از نظر سونی براش منطقی باشه.
من فکر میکنم سونی داره در پلی استیشن تمرکزش رو روی PS5 میگذاره.

آخرین ویرایش:

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,525
این بازیایی که برای PS4 معرفی کرده رو (حتی با کیفیت پایینتر) برای PS4 بده، برای PS5 هم Backward Compatibility رو حداقل برای تمام عناوین First Party تائید کنه، از نظر من اگه همین فردا PS5 رو بده هیچ ایرادی نداره. فاصله زمانی 5-6 ساله برای عمر هر نسل از کنسولها زمان مناسب و بسیار خوبیه.
از نظر شما هیچ ایرادی نداره ، مسئله عمر کنسول نیست ؛ سونی نمیخواد تا 2020 جدول زمانی بازیهای معرفی شدشو با توجه به فروش PS4 بهم بزنه ، یک کمپین تبلیغاتی پر هزینه PS5 میخواد که با توجه بازاریابی PS4 دلیل موجهی نداره زودتر از اون معرفی بشه ، مطبوعات هم باعث میشن ملت زوم کنن روی PS5 و به فروش PS4 مطمئنا لطمه میزنه ! ، پس بهترین کار تبلیغاتی رو برای PS4 الان انجام داد بدون اینکه هزینه ای داشته باشه !! ، هنوز بازیهایی هستند که تکلیفشون مشخصه ، همین بازیهای بولد شده رو نبینید ! ، PS4 نه سخت افزارش با توجه به بازیهای انحصاری که امسال دیدین کهنه شده ، نه بازیهاش توقف داشتن ، سال بعد هم به همین شکله ، شما به لاین آپ PS5 هم فکر کنی به این نتیجه میرسی که 2019 فرصت مناسبی براش نیست با توجه به پروژه های استودیوهاش و مشارکتهای تجاریش ، مطمئن باش یکی از نمایشهای مهم 2020 در همون ابتدا برای کوت کردن ، Horizon Zero Dawn 2 خواهد بود ، اونموقعست که معرفی و نمایشها معنی پیدا میکنه .

آخرین ویرایش:

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
در ارتباط با GT اینکه کنسول PS3 دوتا GT اصلی داره ولی PS4 یک GT داره که اونم در اصل محوریت اصلی بازی آنلاینش هست از نظر من، به شخصه دوست دارم GT7 یا هر اسم دیگه ای که در نظر دارند برای GT اصلی بعدی هم برای PS4 بیاد و هم برای PS5،از نظر من سونی اهمیتی سونی این نسل اهمیت چندانی به ریسینگ انحصاری نداد، امیدوارم تا آخر نسل دیدگاهم عوض بشه در این مورد، البته فقط ریسینگ نبود، مثلا سونی اهمیت چنادنی به شوتر اول شخص انحصاری هم نداد به نظرم. امیدوارم یا تا آخر نسل این موارد رو جبران کنه یا حداقل برای PS5 بهتر بشه.
در کل من به شخصه PS3 رو در انحصاری از PS4 برتر میدونم، حداقل تا الان بهتره به نظرم.

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,567
در ارتباط با GT اینکه کنسول PS3 دوتا GT اصلی داره ولی PS4 یک GT داره که اونم در اصل محوریت اصلی بازی آنلاینش هست از نظر من، به شخصه دوست دارم GT7 یا هر اسم دیگه ای که در نظر دارند برای GT اصلی بعدی هم برای PS4 بیاد و هم برای PS5،از نظر من سونی اهمیتی سونی این نسل اهمیت چندانی به ریسینگ انحصاری نداد، امیدوارم تا آخر نسل دیدگاهم عوض بشه در این مورد، البته فقط ریسینگ نبود، مثلا سونی اهمیت چنادنی به شوتر اول شخص انحصاری هم نداد به نظرم. امیدوارم یا تا آخر نسل این موارد رو جبران کنه یا حداقل برای PS5 بهتر بشه.
در کل من به شخصه PS3 رو در انحصاری از PS4 برتر میدونم، حداقل تا الان بهتره به نظرم.

بزرگترین اشتباه سونی بستن کمپانی driveclub بود واقعا این بازی میتونست با حل کردن ایرداتش واسه شماره بعدی رقیب فورزا بشه ولی انقد راحت این شرکت رو بست.

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
بازی هایی که قبلا معرفی کرده مثل دیزگان و TLOU و DS و دریمز قطعا برا PS4 میان‌ و همشون نمایش داشتن تا الان
یه جورایی فکر کنم TGA قراره نمایش های جدید اینا رو ببینیم
ولی در هر صورت کنفرانس نداشتن تو E3 نهایت ضدحاله خیلی سخته !!
خیلی حرکت زاخاری‌ایه (!) یه بازی رو اول نسل معرفی کنی بعد آخرش ریلیز کنی خب. دریمز رو من بشخصه 2 ساله دارم تو همه کنفرانساشون می‌بینم. مجبورتون نکرده تیز کنید خب وقتی قرار نیست بیاد!

• Like
Reactions: voldmort

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
من کلا از اولم از این john kodera خوشم نمیومد همه افکارش دقیقا بر عکس Andrew House اون میگفت کنسول دستی دیگه جواب نمیده این یکی میره میبینه نینتندو چیکار کرده میگه نه کنسول دستی خوبه ما به فکرشیم اون میگفت ps classic چیز جالبی نیست این یکی باز میره میبینه نینتندو چیکار کرده میاد ps c معرفی میکنه با 20 بازی........(گدا اخه 20 تا بازی) سر خود ps5 همچین کارایی نکنه کلاهمون باید بندازیم هوا از این یارو هیچی بعید نیست یهو دیدین کنسول نسل بعد از نسل 6.7 که هیچ از 8 هم پشتیبانی نکنه... :D
حالا جدا از اینا این خبر خیلی هم بد نیست یجورایی شاید به نفع ما تموم بشه فکرش بکنید ds.tlou2.got هر سه تا 2019 برا ps4 بیاد و ما بعدش مجبور بشیم دوباره همش برا ps5 بخریم....خب این بهتره یا اینکه همشون 2020 کراس جن بشن؟ اینا 2020 میان میشن لانچ تایتل ps5 تو e3 2020 هم با نمایش killzone یا hzd2 میترکونن غیر از اینه؟گوریلا هم که الان دوتا تیمه nd هم همینطور بازیای نسل بعد امادس:D

آخرین ویرایش:

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
815
خب رسما قهوه ای کردن بهترین روز زندگی گیمر ها رو
نینتندو که نیست مایکرو هم احتمالا با این اوصاف خیلی نمایش بزرگی نداشته باشه و کم کم همه برن سمت کنفرانس های اختصاصی خودشون ...

• Like
Reactions: esm nadaram

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
من کلا از اولم از این john kodera خوشم نمیومد همه افکارش دقیقا بر عکس Andrew House اون میگفت کنسول دستی دیگه جواب نمیده این یکی میره میبینه نینتندو چیکار کرده میگه نه کنسول دستی خوبه ما به فکرشیم اون میگفت ps classic چیز جالبی نیست این یکی باز میره میبینه نینتندو چیکار کرده میاد ps c معرفی میکنه با 20 بازی........(گدا اخه 20 تا بازی) سر خود ps5 همچین کارایی نکنه کلاهمون باید بندازیم هوا از این یارو هیچی بعید نیست یهو دیدین کنسول نسل بعد از نسل 6.7 که هیچ از 8 هم پشتیبانی نکنه... :D
حالا جدا از اینا این خبر خیلی هم بد نیست یجورایی شاید به نفع ما تموم بشه فکرش بکنید ds.tlou2.got هر سه تا 2019 برا ps4 بیاد و ما بعدش مجبور بشیم دوباره همش برا ps5 بخریم....خب این بهتره یا اینکه همشون 2020 کراس جن بشن؟ اینا میشن لانچ تایتل ps5 تو e3 2020 هم با نمایش killzone یا hzd2 میترکونن غیر از اینه؟گوریلا هم که الان دوتا تیمه nd هم همینطور بازیای نسل بعد امادس:D
اگه PS5 بکوارد داشته باشه (که باید داشته باشه) شما باید بتونی تمام بازیای فعلی PS4 رو PS5 بازی کنی پس نیازی به 2 بار بازی خریدن نیست این که بازی که 3 سال پیش معرفی کردیو آخرم بفرستی نسل بعد اونم یه بازی نه بلکه تعداد زیادی بازی که کلی آدم به خاطرشون سال هاست کنسول خریدن مصداق بارز مشتری خر فرض کردن محسوب میشه
همین چند هفته پیش دراومدن گفتن بازیا به مرحله پولیش رسیده یعنی فاصله زیادی تا عرضشون نداریم بعیدم نیست حتی مراحل ساختشون تموم شده باشه مثلا ساکرپانچ از 2014 داره گوست میسازه احتمالا تا الان حتی بازی مراحل ساختشم تموم شده باشه ولی اینا عمدا دارن بازیو تو آب نمک میخوابونن که برا لانچ PS5 عرضه کنن و این حرکتشون واقعا کثیفه ...

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
اگه PS5 بکوارد داشته باشه (که باید داشته باشه) شما باید بتونی تمام بازیای فعلی PS4 رو PS5 بازی کنی پس نیازی به 2 بار بازی خریدن نیست این که بازی که 3 سال پیش معرفی کردیو آخرم بفرستی نسل بعد اونم یه بازی نه بلکه تعداد زیادی بازی که کلی آدم به خاطرشون سال هاست کنسول خریدن مصداق بارز مشتری خر فرض کردن محسوب میشه
همین چند هفته پیش دراومدن گفتن بازیا به مرحله پولیش رسیده یعنی فاصله زیادی تا عرضشون نداریم بعیدم نیست حتی مراحل ساختشون تموم شده باشه مثلا ساکرپانچ از 2014 داره گوست میسازه احتمالا تا الان حتی بازی مراحل ساختشم تموم شده باشه ولی اینا عمدا دارن بازیو تو آب نمک میخوابونن که برا لانچ PS5 عرضه کنن و این حرکتشون واقعا کثیفه ...
هنوز که این قضیه معلوم نیست، فعلا پیش داوری نکنید
فقط بکوارد داشته باشه بقیه چیزهاش برام مهم نیست:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر