«Microsoft» در حال نهایی کردن خرید استدیوی «Obsidian Entertainment»

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
طبق گزارش منتشر شده از طرف وبسایت معتبر «Kotaku», به نظر میرسد مایکروسافت در حال نهایی کردن قرارداد خرید شرکت «Obsidian Entertainment» میباشد.

nuok_obsidian_logo.jpg

طبق شایعاتی که از افراد داخل استدیو به دست وبسایت کوتاکو رسیده است به نظر میرسد کار انتقال تقریبا نهایی شده است. هر چند هنوز هیچ گونه قراردادی امضاء نشده است. احتمال به توافق نرسیدن دو شرکت هنوز هم وجود دارد ولی طبق اخبار منتشر شده توسط منابع این وبسایت , مراحل این انتقال نهایی شده و بعید است اتفاق غیر منتظره ای رخ دهد. شرکت «Obsidian» در گذشته بر روی آثار نقش آفرینی تحسین شده ای نظیر «Knight of The Old Republic II» و «Fallout:New Vegas» کار کرده است از سال 2003 به صورت مستقل به کار خود ادامه داده و هم اکنون در حال کار بر روی یک عنوان سفارشی برای استدیوی «2K Games» میباشد. کوتاکو همچنین مدعی شده است که مایکروسافت به دنبال تقویت عناوین خود بر روی رایانه های شخصی بوده و این استدیو بهترین انتخاب برای انجام این کار میباشد .

Read the whole post here.

آخرین ویرایش:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,243
نام
امیرحسین
استودیویی که با تامین مالی و فنی ماکروسافت نتونه سر وقت پروژه رو تموم کنه همون بهتر درش بسته بشه برای همیشه.
منم به اندازه شما از ماکروسافت بدم میاد ولی دلیلی نمیبینم همه چیز رو بندازم گردنشون.
من به خلاف شما اصلا از مایکروسافت بدم نمی‌آید و به برند xbox و ipهای انحصاری مایکروسافت به شدت علاقه مند هستم. مشکل خرید آبسیدیان دقیقا همون مشکل خرید ensemble هست. وقتی یه استودیو رو از کانتکست و کامیونیتی خودش جداش کنی و مجبورش کنی چیز دیگه ای غیر از تخصصش بسازه قطعا پروژه زمین می خوره! الان هم اگر بخوان ابسیدیان رو برای تقویت گیمینگ روی ویندوز بخرن موفق می شن اما اگه بخوان یه سبک و ای‌پی متناسب با اکس‌باکس بهش تحمیل کنند بعیده توفیقی حاصل بشه! موفقیت چند وقت اخیر ابسیدیان به علت عرضه‌ی بازی‌های Early Access و ارتباط مداوم با کامیونیتی استیم بود‌. برای همینه که می گم فشار احتمالی عنوان فرست پارتی و لانچ می‌تونه بهشون فشار بیاره

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
من به خلاف شما اصلا از مایکروسافت بدم نمی‌آید و به برند xbox و ipهای انحصاری مایکروسافت به شدت علاقه مند هستم. مشکل خرید آبسیدیان دقیقا همون مشکل خرید ensemble هست. وقتی یه استودیو رو از کانتکست و کامیونیتی خودش جداش کنی و مجبورش کنی چیز دیگه ای غیر از تخصصش بسازه قطعا پروژه زمین می خوره! الان هم اگر بخوان ابسیدیان رو برای تقویت گیمینگ روی ویندوز بخرن موفق می شن اما اگه بخوان یه سبک و ای‌پی متناسب با اکس‌باکس بهش تحمیل کنند بعیده توفیقی حاصل بشه! موفقیت چند وقت اخیر ابسیدیان به علت عرضه‌ی بازی‌های Early Access و ارتباط مداوم با کامیونیتی استیم بود‌. برای همینه که می گم فشار احتمالی عنوان فرست پارتی و لانچ می‌تونه بهشون فشار بیاره
و دقیقا هم برای همین بوده که از بعد از New Vegas تا الآن همیشه مشکل مالی داشتن. که کار به Kickstart و اینا برسه. شاید برای شما که طرفدارشی خوب باشه همین رویه اما دیر یا زود به تعطیلیش میکشه چون الآن سال 2008 تا 10 نیست دیگه. باید اون مخاطب گسترش پیدا کنه و بازیایی مثل Witcher 3 و خیلی های دیگه هستن که نشون میده صرفا روی کنسول اومدن دلیل نمیشه RPG بخواد ضعییف بشه یا افت کنه (چون قطعا Obsidian رو قرار نیست بخرن که بره بازی اکشن بسازه. کلا مخصوص RPG هست. اگه من و شما اینو میدونیم. قطعا خودشون هم میدونن که چرا دارن میخرنش و برای چه سبکی)

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
من سر کنکل شدن SB هم دقیقا نظرم این بود و همه شروع کردن به مخالفت! مایکرو میاد کلی هزینه میکنه تا یه انحصاری بسازه و وقتی مجبور میشه کنکل کنه یعنی سازنده چنان Readـه که هرچی بشوری جاش میمونه و کاریش نمیشه کرد. پس چه بهتر که کلا از بیخ استدیو رو ببندن بره!
صحبت شما بطور کل قابل دفاعه
اما ن در مورد پلاتینیوم ک ترنسفورمرم دادن دست ابدارچیاش باز متا 7 رو گرفت:D
از طرفی نمایش گیم پلی و اکشن خاص کامیا تو بازی قول ی بازی ناب رو میداد درسته ی سری المان rpg اورده بود تو بازی ک خیلی خوب بنظر نمیرسید اما اون تیم سازنده بنظرم اگه دستشون ب اندازه کافی باز بود بنظرم ی سیستم سلر خیلی خوب برای ماکروسافت تدارک دیده بود

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
sb تو نمایش اخر خیلی خوب شده بود و معلوم بود تیم سازنده تونسته برخی از مشکلات فریم تو بازی حل کنه پس دلیلی نداشت که کنسل شه:|

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
مشکل خرید آبسیدیان دقیقا همون مشکل خرید ensemble هست. وقتی یه استودیو رو از کانتکست و کامیونیتی خودش جداش کنی و مجبورش کنی چیز دیگه ای غیر از تخصصش بسازه قطعا پروژه زمین می خوره!
ببین به زور شمشیر (!!) که نمیخوان بخرنشون. رضایت طرفین وجود داره میگن %90 معامله انجام شده. چیز عجیبی هم میگی کجا از کامیونیتی جدا میشه؟ حالا اگر گیمهاشون روی استیم نیاد کامیونیتی میزاره میره؟

استیم همین الانشم پوکیده ناشرهای بزرگ دارن گیمهاشون رو برروی پلتفرومهای خودش عرضه میکنن. فقط تصور کن بتزدا و CDPR بیان بیرون. چیز خاصی از استیم باقی نمیمونه بچز چهارتا EA که هیچ وقت تموم نمیشن یا چهارتا indie که اول فروششون رو جای دیگه میکنن بعد 6 ماه 1 سال میارن روی استیم.

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,243
نام
امیرحسین
ببین به زور شمشیر (!!) که نمیخوان بخرنشون. رضایت طرفین وجود داره میگن %90 معامله انجام شده. چیز عجیبی هم میگی کجا از کامیونیتی جدا میشه؟ حالا اگر گیمهاشون روی استیم نیاد کامیونیتی میزاره میره؟

استیم همین الانشم پوکیده ناشرهای بزرگ دارن گیمهاشون رو برروی پلتفرومهای خودش عرضه میکنن. فقط تصور کن بتزدا و CDPR بیان بیرون. چیز خاصی از استیم باقی نمیمونه بچز چهارتا EA که هیچ وقت تموم نمیشن یا چهارتا indie که اول فروششون رو جای دیگه میکنن بعد 6 ماه 1 سال میارن روی استیم.
هنوز هم همون یوزر متعصب بی منطق سابقی :D بله استیم داره منقرض می‌شه درش رو دارن می‌بندن:D

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
هنوز هم همون یوزر متعصب بی منطق سابقی :D بله استیم داره منقرض می‌شه درش رو دارن می‌بندن:D
نه نشد دیگه. شما چه چشمه جوشان منطقی نباید بزنی به صحرای کربلا! :D. کامیونیتی که با عوض شدن پلتفروم سازنده محبوبش بخواد ترکش کنه همه بهتر بره رد کارش.
درمورد دوتا چیز داری اشتباه میکنی یکی اینکه ماکروسافت قراره تا عبد با همین استور داغون بمونه دوم اینکه استیم قراره تا عبد پلتفروم شماره یک pc باشه!.

Obsidian Entertainment بهتر از هرکسی میدونه چی به نفعشون هست و چی نیست. پس کامیونیتی خوبی باش و به تصمیمشون احترام بزار :D.

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
sb تو نمایش اخر خیلی خوب شده بود و معلوم بود تیم سازنده تونسته برخی از مشکلات فریم تو بازی حل کنه پس دلیلی نداشت که کنسل شه:|
میشه چندتا مورد مثال بزنی ک بخاطر افت فریم کنسل شده باش:|

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
مشکل بازی تو نمایشا افت فریم بود دیگه:| یبار دیگه ببین نمایشا رو به غیر از اون دیگه مشکلی نیست:|
به خاطر افت فریم کسی بازی کنسل نمی کنه دوست عزیز. مشکل یه چیزی بوده که حل شدنی نبوده. من خودم حدس می زنم به خاطر بزرگ بودن کامیا، کسی توی تیم جرات نداشته یکی بزنه پس کلش که داداش! ایدت مزخرفه، کلا بیخیالش شو! بازی رو ساختن تا اینکه مایکروسافت هم به این نتیجه رسیده که ایده مزخرفه و کنسل کردن بازی رو.

• Like
Reactions: Cj_sa and jhoobin

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
صحبت شما بطور کل قابل دفاعه
اما ن در مورد پلاتینیوم ک ترنسفورمرم دادن دست ابدارچیاش باز متا 7 رو گرفت:D
از طرفی نمایش گیم پلی و اکشن خاص کامیا تو بازی قول ی بازی ناب رو میداد درسته ی سری المان rpg اورده بود تو بازی ک خیلی خوب بنظر نمیرسید اما اون تیم سازنده بنظرم اگه دستشون ب اندازه کافی باز بود بنظرم ی سیستم سلر خیلی خوب برای ماکروسافت تدارک دیده بود

با این جمله و در نتیجه دفاعیات شما اساسا مشکل دارم! وید اول ریسپکت فکر میکنم برخی از فن های مایکرو دوست داشتن نیمه پر لیوان SB رو ببینن و تصور میکردن یه بازی خیلی خوبه، اما واقعا اینطور نبود! نمایش E3 فاجعه محض بود! دقیقا یادمه، هرچقدر NieR خوب بود و ملت خوششون امد SB فاجعه بود و تازه این نمایشی بود که برای کنفرانی مایکرو آماده کردن و به نظر خودشون یه چیز خفن بوده قطعا! SB واقعا نمایش خوبی نداشت و به نظر هم نمیومد بازی خوبی در بیاد. و اینکه مایکروسافت مارکتینگ منیجرهایی داره که اون ها در مورد هزینه کردن روی پروژه ها و همینطور کنکل (کنسل) کردنشون نظر میدن، و احتمالا چیز بیشتری که اونها دیده بودن انقدر بد بوده که نتیجه گرفتن ادامه ساختش به هزینه ای که باید برای تولید بکنن و همینطور مارکتینگش نمی ارزه! چون حتی اگه SB یه بازی متوسط هم میشد به درد مایکرو نمیخورد، اگه انحصاری سونی بود بحث فرق داشت اما مایکرو نه، چون هزینه مارکتینگش برای مایکرو خیلی میرفت بالا تا بتونه یه بازی متوسط تو این ژانر ژاپنی پسند (که خوراکه PS هست) رو بفروشه! SB باید یه شاهکار تقریبا 90+ میشد که فن های مایکروسافت رو به سمت خودش سرازیر کنه!

با این توضیحات هم من اساسا مخالفم!
آبسیدین الان استدیو کوچیکی هست با بودجه کم که از کیکی استارت و جاهای دیگه جمع میشه. اما استدیو بازی سازی خوبی هست. مایکرو پشتشون باشه میتونن بازی های خوب و بهتر بسازن. به نظرم جایی هم گفته نشده و حداقل من ندیدم که مایکرو اینارو مجبور میکنه چیزی بسازن که از پسش برنمیان! و اگه انقدر استدیو خشکی هستن که فقط بلدن یه مدل بازی بسازن یا کلا به زودی منحل میشن یا باید تا ابد به زور کیک استارت بازی های کوچیک و جمع و جور بسازن و واقعا ویست او تلنت به معنی واقعی کلمه میشه!
آبسیدین بودجه داشته باشه تا به حد کفایت تیمش رو گسترش بده میتونه بازی خوب انحصاری بسازه چون بازی خوب ساختن رو به خوبی بلده! فقط نکته اینجاست که مایکرو اینارو نخره و بعد مجبور کنه اوتار بسازن یا... کلا بلای مشابهی که سر Rare خدا بیامرز آوردن! و بعید هم میدونم این مایکرویی که الان میبینیم همون مایکرو قبل باشه و اشتباهاتش رو مجدد تکرار کنه! به آبسیدین پول و آزادی عمل بدن قطعا اونا کارشون رو بلدن و میدونن چیکار کنن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر