PC vs Console

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
پیرو بحث هایی که در تاپیک های مختلف انجام میشه نیاز به یه تاپیک جداگانه برای این زمینه حس میشد.(پیدا نکردم برای همین دوباره زدم).
برای خیلیا مبحث کلیشه ای و نخ نما و بچگانه ای شده اما به خاطر ندارن که خودشون با چه ذوق و شوقی چه مقایسه هایی رو انجام میدادن در گذشته های نه چندان دور، و الان با بالا رفتن سن یا هر چیزی نه خودشون حوصله بحث دارن نه میذارن کسایی که براشون تازگی داره مشارکت کنن.
دوستان میتونن ادامه بحث رو در تاپیکای دیگه منتقل کنن به اینجا که هم مزاحمت برای بخش های دیگه به وجود نیاد و هم ادامه بحثتون رو بدید.
معتقدم بدون بی احترامی و الفاظ ناپسند میشه بحث کرد و لذت برد.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
خب مطمئنا اینجا تاپیک نیست، میدون جنگه در واقع!
اینطور کل کل ها کاملا غیر منطقیه! چون سلیقه و نظر و خواسته هر شخصی متفاوته! هر پلتفرمی نقاط ضعف و قوت خودش رو داره!

اما نظر شخصی من...
بنده سی سال سنمه! سال ها کنسول داشتم و لحظات زیادی رو باهاش گذروندم. از آتاری گرفته تا PS3. البته همیشه PC در کنارش داشتم، ولی معمولا رو کنسول بازی می کردم.
بعد از گذشت این سال ها، در حال حاضر PC دارم. اگر بخوام بدون تعصب یک نتیجه گیری کلی بکنم، با اینکه 90 درصد خاطرات من با کنسول رقم خورده، اما فعلا PC رو گزینه مناسب تری برای بازی می دونم! دلایل خیلی زیادی هم داره! به عنوان مثال استفاده از ماوس و کیبورد! اما مهمترین دلیل علاقه من به PC، آزادی عمل و قابلیت ارتقاست! اجرای بازی ها با کیفیت بالاتر و حالت 60 فریم هم یکی از علت هاست.
به نظر من، در دنیای امروز گیم، PC راحت تر، جذاب تر و هیجانی تره!
تا بعد ببینیم چی پیش میاد!
من همیشه دنبال بهترین ها هستم و هیچ تعصبی رو هیچ کدوم ندارم! اگر چند سال دیگه کنسول امکانات بهتری ارائه کنه، قطعا انتخابم کنسول خواهد بود.
موفق باشید.

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
در اینکه PC قویترین پلت فرم بین تمامی پلت فرمهاس هیچ شکی نیست
منتها این وسط قدرت همه چیز نیست
بازی حرف اول و آخر رو میزنه
کنسول با بازی انحصاری زنده است
الان یه عده میگن PC هم انحصاری داره . بله داره ولی همه شون یه شکل و بی محتوان
من کنسول فنی ندیدم تو حسرت بازی های PC بمونه ولی همین الان PC فنا دارن برای اومدن رد دد امضا جمع میکنن
قدرت بازی های کنسولی تو گیم پلی و داستان و محتوا به اندازه ای هست که هرکسی رو مجذوب خودش کنه
ولی PC از این نعمت بی بهره است
قیمت تمام شده هم ملاک مهمی هست
الان یه PC خوب که سرش به تنش بی ارزه کمِ کم بالای 10-12 تومن پولشه ولی با 5-6 تومن میشه کنسول خرید
میمونه قیمت بازی ها که اونم تقریبا برابر مگر پایرسی بیاد وسط که به شدت مذموم (ولی اینجا طرفدارای خودش رو داره)
در خاتمه اگر کسی بتونه صاحب هر 2 پلت فرم بشه برد کرده

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,341
من باشم که دو تاشو میخوام چون انحصاری های مایکروسافتم میشه بازی کرد در واقع انگار xbox هم دارم
ماد :D پایرت :D (حداقل تو این وضع) FPS :D
ولی اینطوری باید ی pc با قدرت بسیار بیشتر از اون کنسول که گرفتم داشته باشم یعنی باید رده بالا باشه یعنی تو pc باید دنبال بهترین ها باشی :D

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
بنظرم مقایسشون کار درستی نیست کلا براساس سلیقه افراد هست همونطور که دوستان گفتن هردوشون خوبی و بدی خودشون دارن توهین نباشه ولی کسایی که میان میگن pc خوبه کنسول چرته یا کنسول خوبه pc چرته افراد متعصب و به شدت نووبی هستن یا مثلا کسایی که تا می بینن شبیه ساز کنسول امده خودشون ج. میدن :D
ولی خب یه عده هم هستن که از برتری pc حرف می زنن که حقیقت هست اما ناخواسته بحث به انحراف می کشن شک ندارم کسایی هستن که خوششون نمیاد:D

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
من کنسول فنی ندیدم تو حسرت بازی های PC بمونه ولی همین الان PC فنا دارن برای اومدن رد دد امضا جمع میکنن
قدرت بازی های کنسولی تو گیم پلی و داستان و محتوا به اندازه ای هست که هرکسی رو مجذوب خودش کنه
الان یه PC خوب که سرش به تنش بی ارزه کمِ کم بالای 10-12 تومن پولشه ولی با 5-6 تومن میشه کنسول خرید
میمونه قیمت بازی ها که اونم تقریبا برابر مگر پایرسی بیاد وسط که به شدت مذموم (ولی اینجا طرفدارای خودش رو داره)
اینکه میگی قدرت بازی کنسولی فلان فلان پی سی بی بهره اس نباید اینجوری بگی بلکه باید گفت شرکت انحصار طلبی مثل سونی این کار رو کرده واگرنه من یه جا دیگه هم گفتم اگه انحصاری هاشو سونی میداد برای پی سی اون وقت میدیدم چند چندیم قطعا کنسولش باید تو انبارهاش خاک میخورد

• Like
Reactions: Paradise Lost

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
اقا من از اینچیزا سر در نمیارم ایا میشه با 10 تومن یه پی سی که باهاش بfifa , batlle رو های اند 4k برگدار کرد؟
با این وضع دلار گرونی ها قطعا الان نمیشه یه پی سی های اند بست الان با 10 تومن میشه یه پی سی مید ریج بست تقریبا

• Like
Reactions: Delux1

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,359

1- بعله که انحصاری داره انحصاری داره انحصاری هایی داره که بعد از گذشت 15 سال هنوز که هنوز بازی میکنن WOW - WARCRAFT - CS- TOTAL WAR - COMMANDER - DOTA -LOL و..... اینا همه بی محتوان ؟
2- تو خوب بودن رد دد شکی نیست
3- /:)
4- بعله PC هیچی نداره ماهم الکی این همه خرجش میکنیم هر چند سال

GOD OF WAR - HALO - UNCHARTERD - GEARS OF WAR تا چند ساعت میتونن ادمو سر گرم کنن ؟ 10 ساعت ؟ 100 ساعت ؟ یه پلیر معمولی دوتا بالای 2000 ساعت بازی میکنه این بازیو یه مپ هم بیشتر نیست قول شما محتوا هم نداره انچنان ولی چرا این همه ساعت وقت پایه این بازی بی محتوا میزاره ؟
اقا من از اینچیزا سر در نمیارم ایا میشه با 10 تومن یه پی سی که باهاش بfifa , batlle رو های اند 4k برگدار کرد؟
در حال حاضر خیر
یه 20 25 خرج داره
الان یه 1080TI نزدیک 13 14 ملیونه

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
نه داداشم نمیشه
برای های اند 4 کی شما باید حداقل یدونه 1080ti بگیری که اونم الان 12 تومن کف قیمتش

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
اینکه میگی قدرت بازی کنسولی فلان فلان پی سی بی بهره اس نباید اینجوری بگی بلکه باید گفت شرکت انحصار طلبی مثل سونی این کار رو کرده واگرنه من یه جا دیگه هم گفتم اگه انحصاری هاشو سونی میداد برای پی سی اون وقت میدیدم چند چندیم قطعا کنسولش باید تو انبارهاش خاک میخورد
خوب همه انحصار رو دوست دارن
تقصیر سونی نیست که PC صاحب نداره و عین بچه یتیم مونده وسط

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
1- بعله که انحصاری داره انحصاری داره انحصاری هایی داره که بعد از گذشت 15 سال هنوز که هنوز بازی میکنن WOW - WARCRAFT - CS- TOTAL WAR - COMMANDER - DOTA -LOL و..... اینا همه بی محتوان ؟
2- تو خوب بودن رد دد شکی نیست
3- /:)
4- بعله PC هیچی نداره ماهم الکی این همه خرجش میکنیم هر چند سال

GOD OF WAR - HALO - UNCHARTERD - GEARS OF WAR تا چند ساعت میتونن ادمو سر گرم کنن ؟ 10 ساعت ؟ 100 ساعت ؟ یه پلیر معمولی دوتا بالای 2000 ساعت بازی میکنه این بازیو یه مپ هم بیشتر نیست قول شما محتوا هم نداره انچنان ولی چرا این همه ساعت وقت پایه این بازی بی محتوا میزاره ؟

این انحصاری هایی که گفتی من بهشون میگم کلیک و اشاره یا همون P&C
گیم پلی که تعطیل
میمونه داستان که اونم باب میل همه نیست
درضمن من نمیبینم کسی برای اومدن انحصاری های PC به کنسول لحظه شماری کنه و امضا جمع کنه ولی برعکسش رو تا دلت بخواد داریم میبینیم

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
اسم تاپیک باید باشه پی سی و پی اس فور چون ایکس باکس که تمام بازیهاش برای پی سی هست میمونه پی اس 4 که اونم چند تا بازی 30 فریمی گرافیک در حد low پی سی که اینهمه اب و تاب نداره هیچ چیز پی سی نمیشه از بازیهای 20 سال پیش تا اخرین بازی روز را هر موقع اراده کنی بازی میکنی من جی تی ای وی را روی کنسول دیدم حالم بهم خورد فکر کردم میکرو هست فکر کنم پلی استیشن 6 باید بیاد در حد پی سی بتونه اجرا کنه بازی فقط پی سی

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
یه چیزی که دوستان باید عنایت داشته باشن سبک مقایسه pc با کنسول در این چند سال خیلی تغییر کرده.
چندین جمله هست که من دارم همیشه در همه جا میبینم که از اساس بی معناست،در واقع مقایسه باید زمانی صورت بگیره که یه مبنای ثابت داشته باشه

یه چند افسانه قدیمی راجع به pc و کنسول هست که معناشون خیلی وقته تغییر کرده:

1-اینکه میگیم pc یعنی همه بازه قیمت و همه چیز که بی معنیه،اما وقتی بگیم pc هم قیمت کنسول ،تازه میشه مقایسه کرد،
60 فریم و 30 فریم باز هم از اساس بی معنیه مگر اینکه pc و کنسول با هم قیمت یکسانی داشته باشن،تو نسل هشتم به خاطر جدا شدن انویدیا از کنسول وارد فاز جدیدی از قیمتا شدیم که باعث شد کنسولا تو این زمینه دست برتر رو داشته باشن.
2-خیلیا رو دیدم که میگن pc موس و کیبورد داره خب این مورد هم به مرور زمان رو کنسول هم اومد و اخیرا هم برای Xbox تایید شد یا اینکه میگن با pc میشه خیلی کارای دیگه کرد که اصلا در زمینه گیم نیست و مقایسه بی معنیه.
3-اینی که میگن pc بازا بچه پولدارن یا نژاد پرستن یا میخوان خودشون رو به رخ بکشن، افسانه ی قدیمی بیش نیست.اتفاقا کنسول دارها به مراتب از خانواده های مرفه تر با سطح مادی بالاتری هستن.pc بازای هاردکور مطرح، اکثرا با سیستم های قدیمی خودشون بازی میکنن و اصلا خیلیاشون سیستم ندارن و تو گیمنت پلی میدن و اتفاقا تو تورنومنت های جهانی هم شرکت میکنن.کنسول بهترین راه ez to use برای رسیدن به بازی و سرگرمی بی دردسر هست و فقط نیاز به یه وضع مالی خوب و یه خرید ساده بازی هست.من خودم شخصا تو مولتی بازی cod aw با دوتا بچه کارخونه دار رفیق شدم دیگه باقیش بماند:D
اینکه میگن pc بازا مغرورن وبه جبیشون مینازن و 60 فریمو اینا پتکی شده تو سر pc بازای واقعی که واقعا هنگ کردن بنده های خدا از جواب.

اما از یه سری موارد قابل مقایسه هستن ،
1- انحصاریا مورد بسیار خوبیه که هم pc دراون وحشتناکه هم کنسول. در مورد pc از سبکای استراتژیک میشه نام برد که شامل خیلی از زیرمجموعه ها میشه مثل rts هایی خفنی مثل استارکرفت یا وارکرفت و... سبکای moba و... mmorpg ها که خیلی زیادن و ترکوندن مثل وارکرفت و چند عناوین خوبی که واقعا از نظر کیفی پا به پای wow دارن میان
بازی هایی مثل cs و از این دست که به خاطر موس و کیبورد روی pc به محبوبیت بیشتری رسیدن.
--اما در مورد کنسول ها داستان فرق میکنه،سبک انحصاریا به بیشتر داستان محور و گرافیک محوره و به لطف اتاق های موشن کپچر سونی و افراد نابغه ای که داره به خوبی این بخش رو پوشش داده. بازیای زیادین که اکثرا همه باهش آشنا هستیم و نیازی به تعریف نیست.بازیایی مثل bb و god و سری u و...

2- بخش سرویس های آنلاین هست که خب شامل تخفیف ها و تعداد تنوع بازیا میشن و همینطور میشه به هزینه اشتراک psn هم اشاره کرد که رو pc نیست البته اگر سرور ها ضد هک cs.go یا wow رو فاکتور بگیریم چون اونا هزینه ماهیانه سنگینی دارن.

خلاصه اینکه نخواستم نتیجه بگیرم فقط خواستم جهت داده باشم به بحث.

--------------------------------------

گیم پلی که تعطیل

مطمئنی دیگه:Dبخوام دسته بندی کنم بازیارو از نظر رفلکس و گیم پلی از دیدم من رتبه اولو dota میگیره بعدیشم cs :Dاز زیبایی های این بازی تو تاپیکش به اندازه کافی توضیح دادم اما خواسته باشی در خدمتم:D

آخرین ویرایش:

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,359
گیم پلی که تعطیل
میمونه داستان که اونم باب میل همه نیست
درضمن من نمیبینم کسی برای اومدن انحصاری های PC به کنسول لحظه شماری کنه و امضا جمع کنه ولی برعکسش رو تا دلت بخواد داریم میبینیم
سالی 30 ملیون دلار برای همین بازی کلیکی میزارن
همین بازی کلیکی مغزی میخواد که خیلیا ندارن
یه چیزی که دوستان باید عنایت داشته باشن سبک مقایسه pc با کنسول در این چند سال خیلی تغییر کرده.
چندین جمله هست که من دارم همیشه در همه جا میبینم که از اساس بی معناست،در واقع مقایسه باید زمانی صورت بگیره که یه مبنای ثابت داشته باشه

یه چند افسانه قدیمی راجع به pc و کنسول هست که معناشون خیلی وقته تغییر کرده:

1-اینکه میگیم pc یعنی همه بازه قیمت و همه چیز که بی معنیه،اما وقتی بگیم pc هم قیمت کنسول ،تازه میشه مقایسه کرد،
60 فریم و 30 فریم باز هم از اساس بی معنیه مگر اینکه pc و کنسول با هم قیمت یکسانی داشته باشن،تو نسل هشتم به خاطر جدا شدن انویدیا از کنسول وارد فاز جدیدی از قیمتا شدیم که باعث شد کنسولا تو این زمینه دست برتر رو داشته باشن.
2-خیلیا رو دیدم که میگن pc موس و کیبورد داره خب این مورد هم به مرور زمان رو کنسول هم اومد و اخیرا هم برای Xbox تایید شد یا اینکه میگن با pc میشه خیلی کارای دیگه کرد که اصلا در زمینه گیم نیست و مقایسه بی معنیه.
3-اینی که میگن pc بازا بچه پولدارن یا نژاد پرستن یا میخوان خودشون رو به رخ بکشن، افسانه ی قدیمی بیش نیست.اتفاقا کنسول دارها به مراتب از خانواده های مرفه تر با سطح مادی بالاتری هستن.pc بازای هاردکور مطرح، اکثرا با سیستم های قدیمی خودشون بازی میکنن و اصلا خیلیاشون سیستم ندارن و تو گیمنت پلی میدن و اتفاقا تو تورنومنت های جهانی هم شرکت میکنن.کنسول بهترین راه ez to use برای رسیدن به بازی و سرگرمی بی دردسر هست و فقط نیاز به یه وضع مالی خوب و یه خرید ساده بازی هست.من خودم شخصا تو مولتی بازی cod aw با دوتا بچه کارخونه دار رفیق شدم دیگه باقیش بماند:D
اینکه میگن pc بازا مغرورن وبه جبیشون مینازن و 60 فریمو اینا پتکی شده تو سر pc بازای واقعی که واقعا هنگ کردن بنده های خدا از جواب.

اما از یه سری موارد قابل مقایسه هستن ،
1- انحصاریا مورد بسیار خوبیه که هم pc دراون وحشتناکه هم کنسول. در مورد pc از سبکای استراتژیک میشه نام برد که شامل خیلی از زیرمجموعه ها میشه مثل rts هایی خفنی مثل استارکرفت یا وارکرفت و... سبکای moba و... mmorpg ها که خیلی زیادن و ترکوندن مثل وارکرفت و چند عناوین خوبی که واقعا از نظر کیفی پا به پای wow دارن میان
بازی هایی مثل cs و از این دست که به خاطر موس و کیبورد روی pc به محبوبیت بیشتری رسیدن.
--اما در مورد کنسول ها داستان فرق میکنه،سبک انحصاریا به بیشتر داستان محور و گرافیک محوره و به لطف اتاق های موشن کپچر سونی و افراد نابغه ای که داره به خوبی این بخش رو پوشش داده. بازیای زیادین که اکثرا همه باهش آشنا هستیم و نیازی به تعریف نیست.بازیایی مثل bb و god و سری u و...

2- بخش سرویس های آنلاین هست که خب شامل تخفیف ها و تعداد تنوع بازیا میشن و همینطور میشه به هزینه اشتراک psn هم اشاره کرد که رو pc نیست البته اگر سرور ها ضد هک cs.go یا wow رو فاکتور بگیریم چون اونا هزینه ماهیانه سنگینی دارن.

خلاصه اینکه نخواستم نتیجه بگیرم فقط خواستم جهت داده باشم به بحث.

--------------------------------------

مطمئنی دیگه:Dبخوام دسته بندی کنم بازیارو از نظر رفلکس و گیم پلی از دیدم من رتبه اولو dota میگیره بعدیشم cs :Dاز زیبایی های این بازی تو تاپیکش به اندازه کافی توضیح دادم اما خواسته باشی در خدمتم:D
شما هرچقدر هم به ایشون توضیح بدی زیر بار نمیره چون درک بازی هایی مثل دوتا و کانتر و ... برای ایشون درکش سخت و فوقالعاده سنگینه :))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر