عناوین انحصاری ماکروسافت بزودی در Steam

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,602
نام
حمیدرضا
ac7p_recore_front.jpg

درود

ساعاتی پیش THQ Nordic اعلام کرد بزودی تعدادی از عناوین انحصاری ماکروسافت که تا الان فقط بروی استور ویندوز 10 و Xbox در دسترس بودن بروی استیم عرضه میشود . ReCore: Definitive Edition, Super Lucky’s Tale, Disneyland Adventures ' Rush: Disney-Pixar Adventure ' Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection از جمله بازیهایی هستن که قراره بزودی در تاریخ نامعلوم و نامشخصی شاهد عرضه شون روی استیم باشیم .

البته ماکروسافت خیلی هم با پلتفرم استیم غریبه نیست و هنوز یکسال از انتشار آخرین بازی شون بروی استیم نگذشته . آخرین عناوینی که از طرف ماکرو بروی استیم عرضه شدن killer instinct و Halo wars Definitive Edition بودن که به ترتیب در ماههای sep و april منتشر شدن .

این میتونه خبر فوق العاده خوبی برای طرفداران و کاربران استیم ( از جمله خودم:D ) باشه و عناوینی که شاید مدتها منتظرش بودن و تا الان موفق به انجامش نشدن رو بزودی میتونن تجربه کنن .

شاید با فروش بالای این عناوین بروی استیم ' ماکروسافت قدم بعدی رو محکمتر برداره و شاهد عرضه ی شاهکارای خودش یعنی Gears ' HALO و سری محبوب Forza در آینده نه چندان دور باشیم . بهر حال فقط باید منتظر موند و دید سیاست ماکرو در رابطه با استیم به چه صورت پیش میره !

منبع :

ReCore: Definitive Edition, Super Lucky’s Tale and more Microsoft games are coming to Steam | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

THQ Nordic Signs Distribution Deal With Microsoft Studios For Multiple Titles

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,711
این میتونه خبر فوق العاده خوبی برای طرفداران و کاربران استیم ( از جمله خودم:D ) باشه و عناوینی که شاید مدتها منتظرش بودن و تا الان موفق به انجامش نشدن رو بزودی میتونن تجربه کنن .
بیشتر از کاربران استیم، این میتونه خبر فوق العاده خوبی برای پایرت بازها (مثل خودم) باشه. امیدوارم به زودی شاهد اجرای بی دردسر بازیهای ویندوز استور باشیم.

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,602
نام
حمیدرضا
بنظرم شاید توقع خیلی زیادی باشه که بخوایم بازیهایی نظیر halo و gears و forza حداقل به این زودیها بروی استیم ببینیم . اما به یه نکته ی خیلی خیلی مهم الان پی بردم :>

اگه به سایت اصلی THQNordic یه سری بزنید علاوه بر بازیهای خودش میتونید بازیهای ماکروسافت رو که تا الان بروی استیم منتشر شدن یا قراره بشن رو هم ببینید . مث quantum brake و state of decay و حتی recore !!

نکته ای که خیلی برام جالبه تو لیست بر حسب تصادف Halo wars 2 هم هست :D عنوانی که سازنده ش 343 و ناشرش هم که شخص ماکرو عه :D پس تو لیست بازیهای Nordic چی میخواد ؟ :D با اینکه هنوز هیچ منبعی خبری از انتشار بازی Halo wars 2 نزده اما من فکر میکنم این بازی هم بزودی قراره بروی استیم منتشر بشه . شایدم قضیه چیز دیگه ای باشه و اطلاعات من کامل نیست :-?

Attachments

• THQ.jpg
    THQ.jpg
    306.4 KB · مشاهده: 31

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
پلتفرم اختصاصی هر شرکتی که در حد انتظارات موفق نشه بازیهاش به استیم راه پیدا می‌کنن، بهرحال سخت میشه بی خیال یه پلتفرم بالای 100 میلیون کاربری شد :D
و به امید اینکه کثافت UWP کلاً جمع بشه چه برای بازی چه برای چیزای دیگه.

آخرین ویرایش:

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
شاید اگه عناوین M$ Store کـرک نمیشدن توسط CODEX, هیچوقت اجازه ی انتشارشون رو استیمو نمی داد.

ولی در هر صورت, کارِ خوبی کرده. هر ناشر و سازنده ی عاقلی می دونه که تو هیچ استوری بیشتر از Steam, نمی تونه بازیشو بفروشه و سود کنه.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
پلتفرم اختصاصی هر شرکتی که در حد انتظارات موفق نشه بازیهاش به استیم راه پیدا می‌کنن، بهرحال سخت میشه بی خیال یه پلتفرم بالای 100 میلیون کاربری شد :D
و به امید اینکه کثافت UWP کلاً جمع بشه چه برای بازی چه برای چیزای دیگه.
این کثافت اگه جم بشه انحصاری رو های Xbox هم قاعدتا جمع میشه پس همون بهتر باشه تا ما کرکی بازی کنیم :D

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
این کثافت اگه جم بشه انحصاری رو های Xbox هم قاعدتا جمع میشه پس همون بهتر باشه تا ما کرکی بازی کنیم :D
آخه کلاً یه چیز نکبتیه که میخواد به عنوان نابود کنندۀ win32 علم بشه و اگه موفق بشه قدرت انحصارطلبی مایکروسافت رو ویندوز خیلی بیشتر میشه :D

• Like
Reactions: g4mer

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
آخه کلاً یه چیز نکبتیه که میخواد به عنوان نابود کنندۀ win32 علم بشه و اگه موفق بشه قدرت انحصارطلبی مایکروسافت رو ویندوز خیلی بیشتر میشه :D
مشکلی نداره اگه همون گوشه موشه ها بدون آزار به کار خودش ادامه بده دو طرف سود :D

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
آره بابا چیه یه بار یه بازی رو میخری میتونی هم رو Xbox بازی کنی هم PC کلا جمع کنید من دوست دارم برای بازیا دوبار پول بدم کلا همه پلتفرم های دیگه مثل Origin، UPlay، Battle.Net و ... رو هم ببندید بازیارو بیارید رو استیم 30 درصد درامد بدید Valve با مونوپولی که راه انداخته حالشو بکنه. کلا ما گیمرا دوست داریم بزنیم تو سر خودمون بعد از دست همه کمپانی ها شاکی هم بشیم.
کاشکی قبل از حمله کردن فرق UWP با استور رو میدونستی، کاشکی :-<
مایکروسافت یه بار با لجنی به اسم GfWL به اندازۀ کافی همه رو عاصی کرد، نمی‌خواد حالا به خاطر موفقیت کمتر کنسولش نسبت به رقیب ادای آدم خوبا رو در بیاره.
به خاطر اینکه میشه هم رو کنسولی که ندارم و PC از یه اکانت و بازیهاش استفاده کنم هورا بکشم؟
چند نفر واقعاً یه بازی رو واسه چنتا پلتفرم می‌خرن؟
اینجا قدیمی‌ترین فروم گیمینگ ایرانه، چند نفر تو ایران از این امکان اکانتهای مایکروسافت استفاده می‌کنن؟ چند نفر تو کل دنیا استفاده می‌کنن؟
میزان فروش Cuphead و Quantum Break روی پلتفرمهای دیگه نسبت به استور چقدر بوده؟
اصرار به استفاده از DX11 و انحصاری کردن بازیها برای آخرین بیلدهای Win10 (با آپدیتهای اجباری و دست و پا گیر) هم لابد به خاطر احترامیه که مایکروسافت به ما میذاره.
برای ما که ارزش پولمون از پشکل هم کمتره 100 درصد استیم بهترین گزینه‌ست البته اگه هدف خریدن بازی باشه.

جالبه که من تو این فروم هم به مایکرو فن بودن متهم شدم هم به حقوق بگیر سونی بودن و هم استیم فن بودن و هم به دشمن استیم بودن :D

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
اینکه مایکروسافت یه کاری کرده قبلا هیچ ربطی به الان نداره. GFWL آشغال چه ربطی داره به الان اصلا؟؟؟
اینکه شما میتونی یکبار بازی رو بخری و رو چندتا پلتفرم بدون نیاز یه خریدن دوباره بازی کنی یک ویژگی که همه پلتفرم ها باید اضافه کنن اینکه شما استفاده نمیکنی هیچ اهمیتی نداره برای من. خود من زمان عرضه Gears 4 مجبور بودن برم مسافرت و خیلی راحت بدون مشکل تونستم بازی رو لپتاپم بازی کنم و وقتی برگشتم رو Xbox ادامه بدم. همین Switch یکی از قابلیت خوبش Portable بودنش و اینکه مایکروسافت داره با راههای دیگه ای این ویژگی رو اضافه میکنه خیلی مهم.

نظریاتت در مورد اینکه چند نفر تو دنیا مایکروسافت اکانت دارن هم نشون میده که کلا در این زمینه هیچی سرت نیست و کلا همه حرفات از باد هوا.
آره، فقط آدمی که UWP و استور رو یکی میدونه خیلی سرش میشه:-bd
آخه پروفسور من پرسیدم چند نفر از قابلیت Play Anywhere استفاده می‌کنن، نگفتم کسی اکانت مایکروسافت نداره.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
استور مایکرو که زبالست، ولی UWP خیلی چیز بدرد بخوری بود واسه کسایی که کانتنت درست می کنن. فقط مشکلی که داره اینه که نصب کردنش کار خیلی راحتی نیست اگه از استور نباشه و اینکه خیلی کنترلی روی فایل ها و ... نداره آدم. یه جوریه انگار موبایله نه PC:D

• Like
Reactions: sina_unl

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
آره بابا چیه یه بار یه بازی رو میخری میتونی هم رو Xbox بازی کنی هم PC کلا جمع کنید من دوست دارم برای بازیا دوبار پول بدم کلا همه پلتفرم های دیگه مثل Origin، UPlay، Battle.Net و ... رو هم ببندید بازیارو بیارید رو استیم 30 درصد درامد بدید Valve با مونوپولی که راه انداخته حالشو بکنه. کلا ما گیمرا دوست داریم بزنیم تو سر خودمون بعد از دست همه کمپانی ها شاکی هم بشیم.
ولو چطوری مونوپولی راه انداخته دقیقا؟! ملت تو Era یچی یاد گرفتن هی مونوپولی مونوپولی میکنن به اینجا هم کشیده شد.
استور مایکرو که زبالست، ولی UWP خیلی چیز بدرد بخوری بود واسه کسایی که کانتنت درست می کنن. فقط مشکلی که داره اینه که نصب کردنش کار خیلی راحتی نیست اگه از استور نباشه و اینکه خیلی کنترلی روی فایل ها و ... نداره آدم. یه جوریه انگار موبایله نه PC:D
دقیقا همین بزرگترین مشکله! کلا ماد ساختن جدا از ابزار رسمی سازنده‌ها، سخت (و یا حتی غیر ممکن میشه). الان اگه بر فرض سال 2011 دارک سولز 1 فقط روی استور مایکروسافت و به صورت UWP منتشر میشد، DSfixـی وجود نداشت و بازی تا ابد همون‌طور داغون میموند. اینطوری سری پرفروش‌ترین پلتفرم خودش رو از دست میداد. بماند که سیل سرازیر شدن بازی‌های ژاپنی روی پی‌سی، با فروش فوق‌العاده‌ی دارک سولز شروع شد.
حالا این فقط یه مثاله، کلی بازی هستن که سازنده‌ها ابزار رسمی برای مادِرها منتشر نکردن، اما کلی ماد دارن. یا کلی بازی هستن که الان سازندشون ورشکست شده یا به هر حال از بازی پشتیبانی نمیکنه، ولی به لطف مادِرها رو سیستم‌های امروزی اجرا میشن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر