چرا دخترها و زنها کمتر گیمر میشوند؟!

گفتگو در 'گفتگوی آزاد پیرامون بازی ها و کامپیوتر' ایجاد شده توسط Sony+, ‏Jul 26, 2018.

1. Sony+

کاربر سایت

آمار دخترهای گیمر توی کشورهای درحال توسعه مثل کشور ما به نسبت جمعیتی تقریبا صفر هستش و توی کشورهای توسعه یافته هم نسبت به پسرها و مردهای گیمر بسیار ناچیز هستش.
    به نظر شما چرا اینچنین هستش؟
    بازیهای مربوط به سلیقه دختران ناشناخته هستند یا اصلا نیستند؟
    بازار یابی بازیها از لحاظ جن.سی فقط برای پسرها و مردها جذاب هستند؟
    مربوط به نوع سیستم مغزی و ادراکی پسرها و همچنین سیستم پاداش مغزی پسرها هستش؟
    نظرات خودتون رو بگید.
    مرسی رفقا

residen, Jack cooper, Iranism و 3 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  2. rosgod

کاربر سایت

نام:
    behrooz
    به خاطر اینکه از اول این ذهنیت به وجود اومده که گیم برای پسر ها ساخته شده درست مثل ورزش فوتبال که الان شاهد ظهور تیم های بانوان هستیم و دیگه فوتبال به مرد ها تعلق نداره . اگر توجه کنید حتی در ویدیو های تبلیغاتی هم سعی شده تا دختر ها رو هدف قرار بده و دیگه تو تبلیغات شاهد دو تا پسر بچه نیستیم که از بازی با کنسول لذت میبرن . در اینده شاهد گیمر های بیشتری از بانوان خواهیم بود .

IMANOKA, Iranism, Rezahajizadegan و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  3. LiFE iS 5TrAnG3

LiFE iS 5TrAnG3 ⏎千ㄖ尺 乇ᐯ乇尺
    Gold User

نام:
    ∂αнмα
    کی گفته امار گیمر های دختر تو کشور های توسعه یافته ناچیزه ؟ الان نسبت گیمر مرد به زن تقریبا یکسانه و داره پا به پای هم جلو میاد کشور های درحال توسعه هم که باز بحثش جداست ولی همونا هم قطعا امارشون اینقدر کم نیست البته ایران رو نباید جزو اون دسته کشور ها هم قرار داد (بنا به دلایلی که خودتون میدونید)

SHAYAN1999, danielo و LORDofGaME این نوشته را Like کرده اند.
  4. mostafa682

mostafa682 FIFA 16 ULTIMATE TEAM
    کاربر فعال

تو امريكا gamer هاي مونث از مذكر بيشتره
    ولي توي ايران دختري gamer باشه خود والدين سرويسش ميكنن جامعه بماند بعدم والدين تهديدش ميكنن حرف مردم باعث ميشه خواستكار نياد برات و...
    مادر يكي از دوستاي خودم كه با فرزندش ما دوستيم game رو اعتياد ميدونست تا اينكه فرزند عزيزش رفتن خدمت با عرقيجات و ماري و bang و ... اشنا شد و مصرف كرد الان dg راضي هست فرزندش game بزنه ولي سمت مواد اينا نره
    البته gamer دختر كنسول بازهم هست ولي كم

Romell, voldmort, SHAYAN1999 و 3 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  5. .Amirone

.Amirone ゴースト オブ ツシマ
    Gold User

دختران ایرانی : از کجاش بگم براتون ! ، از نحوه ی گرفتن دسته یا فشار دادن آنالوگها ، دیدن هر دوش عذاب آوره ، وقتی سر پیچ ها توی پیست نمیپیچه ولی آنالوگها رو جوری به هم میپیچونن که اگه از جاشون در نیاد ، مطمئنا مغزت گو ز پیچ میشه تو اون صحنه ، وقتی بهش میگم دایره بزن ، نگاه دسته میکنه میگه دایره ؟ !! ، میگم نه ، اونی که وسطش سوراخه ! ، وقتی سرمو میگیرم نگام میکنه میگه : دیگه یاد گرفتم ولی تقصیر من نیس دستت خرابه !! ، در حین بازی کردن یه ریز در مورد خاله و عمه و فلان کس هم صحبت میکنه ! ، همونطور که در مورد رانندگیشون همیشه میگن بابا یک کلاج ترمزه ، در مورد دسته هم میگن بابا چهار تا دکمست !!! ، اینها فقط گوشه ی کوچکی از خاطرات من با جماعت دختره ، چه گیمرشون چه غیره ، با دخترای خارجی هم بازی میکنم (گیم:D) که در یکی از تاپیکها هم در موردش گفتم بلادبورن بود ! ، گفت تو شگفت انگیز بازی میکنی ! ولی من جوابی ندادم (خوی ایرانی:D) حقیقتا دست کمی از یک گیمر حرفه ای نداشت ، روزی نیس که آه از نهادم بلند نشه سر گیمر بودنمون ، وضعیت پلاسم برای گیمرای ایرانی پلاسیده ، گیمر مرد هم داره تموم میشه چه برسه به دخمل . در کل توی گیم خودتونو از این محصولات داخلی دور نگه دارید .

ce7en44, RedShift, Jack cooper و 6 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  6. mostafa682

mostafa682 FIFA 16 ULTIMATE TEAM
    کاربر فعال

خب شايد اون بنده خدا اولين بار دسته رو ديده اصلا ولي نميشه بهمشون تامين بديم بعدم ما الان نزديك 20 سال داريم game ميزنيم نميشه خودمون رو با gamer هاي دختر تازه كار مقايسه كنيم ما gamer دختر ايراني حرفه اي هم داريم اتفاقا ولي وقتي دختر بازي ميكنه كل فاميل به خانواده اش توصيه ميكنن game نزنه بحثي نميمونه

Iranism این نوشته را Like کرده است.
  7. Rezahajizadegan

کاربر سایت

والا من هر دختری فامیل دور و نزدیک و همکار و قدیما هم دانشگاهی و... می فهمید گیم میزنم ، میگفت واااا بچه ای مگه؟ :))

EL-BARTO, Milad_HW, The Nostalgic Gamer و 2 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  8. tom ridel

کاربر سایت

به هر حال بانوان بیشتر میبایست به کارا و مسئولیتشون در خانه بها بدن برای همینه که اهل بازی نیستن زیاد.

9. IMANOKA

کاربر سایت

نام:
    Iman
    دخترا سرگرمی های دیگه ای دارن،کلا فازشون فرق میکنه
    تفریح اصلیشون صحبت کردن پشت سر بقیه و تحلیل زندگی بقیه ادماست که کی چیکار کرد کی چیکار نکرد
    البته گیمر هم داریم ولی خیلی خیلی کم...

Jack cooper, Dionysus و Rezahajizadegan این نوشته را Like کرده اند.
  10. AmirAirGunner

کاربر سایت

نام:
    امیر
    تو اطرافیان من همون پسر رو وقتی ببینن 24 سالش شده و گیم بازی میکنه با دید منفی بهش نگاه میکنن :|:| حالا حساب کنید وضعیت برای دختر ها چجوریه !!

11. Deadmau5

Deadmau5 Joel Thomas Zimmerman
    Gold User

نام:
    Joel
    خوانواده داریم تا خوانواده
    تو خوانواده ما زیاده (8 ) نفر بازی میکنن:D البته 6 تاشون ازدواج کردن کنار شوهرشون بازی میکنن کنسول باز هم هستن ps4 ‌دارن زنگ میزدن بیان r6 بازی کنیم:D بیش از 2 ساعت باهاشون بازی کنی سرطان صوتی میگیری از جیغغ

The Nostalgic Gamer, IMANOKA و Rezahajizadegan این نوشته را Like کرده اند.
  12. Ostad fariborz

کاربر سایت

البته امار صفر نیست.در صنف من یعنی دوتا ۲ دخترای ایرانی دیدم،از سبک بازیشونم گاهی معلومه که دخترن
    ولی در کل دلیلش اینه که دخترا دنبال مسایل دیگه ای هستن ,کمتر میرن سراغ گیم البته با این وضع گرونی بازی برای اکثریت دوراز دسترس میشه

The Nostalgic Gamer و SHAYAN1999 این نوشته را Like کرده اند.
  13. malek911

کاربر سایت

نام:
    malek
    سر همین قضیه گیم من خودم قید ازدواج تو ایرانو فعلا زدم :).فکر کردم وقتی میرم خواستگاری و یکی از شروتم حق 2 ساعت بازی در طول روز باشه مستقیم با گل و شیرینی پرتم میکنن وسط خیابون که ما دختر به بچه نمیدیم.
    باید تو همین psn واسه خودم یکی پیدا کنم :)

Romell این نوشته را Like کرده است.
  14. SHAYAN1999

کاربر سایت

تو ایران خود ما زیادی هستیم ...
    دختر که بماند ...
    :|:-??

x-x, ce7en44, The Nostalgic Gamer و 4 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  15. LORDofGaME

کاربر سایت

نام:
    Moein
    احیانا شما از قماش همون افراد نیستین که میگن زن باید فقط بشوره و بساوه و زن رو چه به زندگی در اجتماع؟
    نمیدونم تا کی میخوایم همه چیز رو دسته بندی کنیم و بگیم هر کار فقط مختص یه عده ی خاص(جن-سیت خاص،نژاد خاص و ...)
    به نظرم این سوال که چرا دخترها گیم زیاد بازی نمیکنن رو بهتره از خودشون بپرسین ‎:/‎

Romell, Deadmau5 و SON OF HEAV3N این نوشته را Like کرده اند.