دو تن از اعضای تیم نویسنده بازی Guild Wars 2 به خاطر جر و بحث با یکی از فن های بازی اخراج شدن

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
ArenaNet سازنده بازی Guild Wars 2 دو تن از اعضای تیم نویسندگی بازی رو به خاطر رفتار نامناسب با یکی از فن های بازی اخراج کرد

Guild_Wars_2_Logo.png

یکی از اعضای تیم نویسندگی بازی به نام Jessica Price مبحثی رو در مورد پیجیدگی ها ساخت و روایت کرکتر ها بازی MMORPG رو در توئیتر راه انداخت که بحث های زیادی پیرامونش شکل گرفت یکی از پاسخ از سمت یکی از فن های بازی به نام Deroir که یکی از یوتیوبر ها فعال در زمینه بازی Guild Wars 2 بود که با نظر Jessica Price مخالفت داشت که به شرح زیر ـه :

"عجب موضوع جالبی واسه خوندن اینجا داریم . به هر حال بزار یکم با نظرت مخالفت کنم من معتقدم که مشکل از سبک روایت MMORPG نیست بلکه مشکل از محدودیت های فراوانیه که به صورت کلی در بحث روایت بازی ها شکل گرفته"

Price در جوابش میگه :
"به عنوان یک بازی ساز زن در این زمانه اجازه بده که به عناون کسی که باهات سر و کار نداره بهت بگم که دقیقا کارت رو چجوری انجام بدی دفعه ی دیگه که یـ احمقی مثل تو سعی کنه مفهوم روایت پیچیده و شاخه ای رو به من بهمونه (جدای اینکه بدونه چندین ساله که دارم تو این مبحث کار میکنم) سریع بلوکش میکنم"

در ادامه یکی دیگر از اعضای تیم نویسنده بازی به نام Peter Fries برای حمایت از همکارش تویتی ارسال میکنه که در حال حاضر پاک شده :

"بزار رک منظور همکارم رو برسونم اون هیچوقت اظهار نظر در این مورد نخواسته . این جا اکانت شخصی ما در فضای مجازیه فرض کن شما یک ستاره شناسی که برای چند ماه روی یک پروژه کار کردی چیز های زیادی از سیارت مختلف فهمیدی که قطعا خودت ازشون سر در میاری نه یکی فرد عادی . امروز روز ملیه و تعطیلات رسمیه به شخصه ترجیح میدم که از تعطیلاتم لذت ببرم تا اینکه حرف کسی رو بشنوم که سخت کوشی من و همکارم رو با کلمات غیر حرفی و بی معنیی زیر سوال ببره . جسیکا کارش رو بخوبی انجام میده و لایق احترامه"

در اخر بعد از حمله های شدید که با کلمات تندی که از سمت Jessica Price همراه ـه شخص Deroir در پایان بیان میکنه :

"در جهانی که بحث های باید ترغیب کننده باشن نه بی اعتنا کننده واقعیت برعکس این موضوع ـه . من وارد جنگی شدم که حتی نمیخواستم شروعش کنم . نا امید شدم ! #IAmAFeminist"

بعد از تمام کش مکش ها ی صورت گرفته Mike O'Brien یکی از بنیان گذاران ArenaNet در فروم بازی چنین ظهار نظر کرد :

"اخیرا دو تا از اعضای ما در استاندارد های ارتباط بر قرار کردن با کامیونیتی بازی ما شکست خورده اند . کار اونها غیر قابل قبوله از همین رو باید به عرض برسونم که دیگه ما با اون ها همکاری نخواهیم داشت . بنده میخوام شفاف سازی کنم دیدگاه اونها دیدگاه کلی ArenaNet نیست . ما همیشه بر روی ارتباط داشتن با کامیونیتی Guild Wars تاکید داریم به نظرات شما احترام میزاریم . ما برا شما بازی میسازیم"

Two Writers Fired From Guild Wars 2 Developer After Twitter Argument - Game Informer

آخرین ویرایش:

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
دوره زمونه عجیبی شده، PC رو با به ظاهر فمنیست بودن مخلوط کردن و یه چیز متعفن ار توش دراومده. اون از MeToo که کسی مثل اوپرا وینفری میاد و عقده های شخصی و کمبود هاشو مطرح میکنه تا ماجرای عزیز انصاری و صد ها نمومه دیگه که زیر عنوان دفاع از حقوق زن ها و اقلیت ها داره هر روز تنفر برانگیز تر میشه.
جای شکرش تو این قضیه باقیه که شرکت مثل هالیوود نزد به کل بترکونه طرف مقابل رو و اینجا جلوی احمق بودن اون دوتا وایساد

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
این چپ های افراطی چقدر تهوع آور کردن این جنبش فمینیسم رو... طرف هیچ کاری تو زندگیش نکرده، هیچ تلنتی نداره منتها جیغ و داد و فریاد راه میندازه من بخاطر مرد سالاری سرکوب شدم و فلان، یا مثلا کنفرانس الکترونیک آرتز امسال یه دختری تو تویتر نوشته بود چرا فقط 3 نفر پرزنتر زن وجود داشتن و چرا برابر وجود نداره یه عده خود شیرینم براش غش و ضعف رفتن.
منم نوشتم کنفرانس دولوپر های اپل امسال تعداد زن های رو استیج 2-3 برابر مرد ها بودن ولی مردی اومد بگه چرا برابری نیست؟ یا خودت که مدعی برابری هستی چیزی در موردش نوشتی؟
انگار که همه چیز باید 50/50 باشه برای زن و مرد؛ زن های روی استیج تو کنفرانس اپل هم ادمای کارکشته ایی بودن پس ابلهانس مردی بیاد بگه چرا 50/50 نبود تعداد، و هیچ جنس مذکری هم همچین حرفی نگفت برخلاف شما.
خیلی خوشحال شدم که مدیر های این استدیو متوجه این قضیه سو استفاده این خانم از این ترند فمینیسم افراطی و ربط دادن هر انتقادی به زن ستیزی شدن و پرتشون کردن بیرون.
الان توی انگلیس یه حرکتی راه افتاده زن هایی که به دروغ مرد هارو متهم به تعرض میکنن و از جنبش Metoo سو استفاده میکنن برای داغون کردن زندگیش رو شدیدا مجازات میکنن.
چند وقت پیشم یک ویدیو از یکی از یوتوبرای معروف دیدم که چون ایشون به دختری پا نداده بود دختره رفته بود ازش شکایت کرده بود که بهش تعرض کرده !
مینارد جیمز کینان رو متهم به تعرض کرده بودن توی یکی از تور هاش ولی گافی که دختره داده بود این بود که توی شکایتش و تویت هاش گفته بود فلان سال این اتفاق توی تور برام اتفاق افتاد درحالیکه مینارد اون سال اصلا کنسرت و تور نداشت !!!

آخرین ویرایش:

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
کاری به رابطه ای که این دوتا کارمند با هم احتمالا دارن ندارم ولی این یارو منتقده که چیز خاصی نگفته .ما برای زنان احترام زیادی قائلیم ولی چرا همه مسائل رو جنسیتی میکنن.چه کار داریم که سازنده بازی زنه یا مرد در هر صورت زنان نگاه متفاوتی دارن و وجودشون در پروسه ساخت بازی لازمه ولی این زورگویی ها و rude بودن ها نشونه فمنیست بودن نیست دلیلی است بر بیشعوری

• Like
Reactions: MK_COD

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
این چپ های افراطی چقدر تهوع آور کردن این جنبش فمینیسم رو... طرف هیچ کاری تو زندگیش نکرده، هیچ تلنتی نداره منتها جیغ و داد و فریاد راه میندازه من بخاطر مرد سالاری سرکوب شدم و فلان، یا مثلا کنفرانس الکترونیک آرتز امسال یه دختری تو تویتر نوشته بود چرا فقط 3 نفر پرزنتر زن وجود داشتن و چرا برابر وجود نداره یه عده خود شیرینم براش غش و ضعف رفتن.
منم نوشتم کنفرانس دولوپر های اپل امسال تعداد زن های رو استیج 2-3 برابر مرد ها بودن ولی مردی اومد بگه چرا برابری نیست؟ یا خودت که مدعی برابری هستی چیزی در موردش نوشتی؟
انگار که همه چیز باید 50/50 باشه برای زن و مرد؛ زن های روی استیج تو کنفرانس اپل هم ادمای کارکشته ایی بودن پس ابلهانس مردی بیاد بگه چرا 50/50 نبود تعداد، و هیچ جنس مذکری هم همچین حرفی نگفت برخلاف شما.
خیلی خوشحال شدم که مدیر های این استدیو متوجه این قضیه سو استفاده این خانم از این ترند فمینیسم افراطی و ربط دادن هر انتقادی به زن ستیزی شدن و پرتشون کردن بیرون.
الان توی انگلیس یه حرکتی راه افتاده زن هایی که به دروغ مرد هارو متهم به تعرض میکنن و از جنبش Metoo سو استفاده میکنن برای داغون کردن زندگیش رو شدیدا مجازات میکنن.
چند وقت پیشم یک ویدیو از یکی از یوتوبرای معروف دیدم که چون ایشون به دختری پا نداده بود دختره رفته بود ازش شکایت کرده بود که بهش تعرض کرده !
مینارد جیمز کینان رو متهم به تعرض کرده بودن توی یکی از تور هاش ولی گافی که دختره داده بود این بود که توی شکایتش و تویت هاش گفته بود فلان سال این اتفاق توی تور برام اتفاق افتاد درحالیکه مینارد اون سال اصلا کنسرت و تور نداشت !!!
خب این جنبش metoo چه طوری مجازات میکنه؟ آیا صرفا یکی بره بگه بهم تعرض جنسی شده مردو بازداشت میکنن؟ این که جنابت علیه مردان است ،واقعا کشور های غربی تهوع این مسله رو در اوردن و زنا رو به بردگی گرفتن

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
خب این جنبش metoo چه طوری مجازات میکنه؟ آیا صرفا یکی بره بگه بهم تعرض جنسی شده مردو بازداشت میکنن؟ این که جنابت علیه مردان است ،واقعا کشور های غربی تهوع این مسله رو در اوردن و زنا رو به بردگی گرفتن
وضعیت افتضاح تر از چیزی هستش که فکر میکنی، الان از طرف بصورت مخفیانه شکایت میکنن و طرف بدون اینکه بدونه شاکیش کی هست در موردش قضاوت انجام میشه ! اونم نه توسط قاضی بلکه توسط ترول های تویتر و چپ های افراطی که عین زامبی هستند.
طرف بدون اینکه فرصتی بهش داده بشه کل زندگیش میره رو هوا، اگرم دقت کرده باشی فقط روی کسایی زوم کردن که شهرت اجتماعی دارن و اینطوری تخریب میکنن هر کسی که دلشون بخواد رو.
نمیگم همه شون اشتباهه ولی باید پروسه خاصی باشه و نه اینکه یکی بیاد همینطوری من رو متهم کنه و هر بلایی خواست سر من در بیاره.
سر این قضایا جنبشی شکل گرفته تحت عنوان MGTOW که مخفف Men Going Their Own Way هست، پیشنهاد میکنم این MGTOW رو توی یوتوب سرچ کنی تا ببینی چقدر این فمینیست ها و SJW های افراطی شخصیت دوگانه دارن و چقدر گند زدن به روابط.
و مرد های دنباله رو این جنبشم چطور دارن با این رفتارها مقابله میکنن.
نمونه گند زدن های چپ های افراطی و SJW ها رو تو حوزه بازی میتونیم تو بتلفیلد 5 ببینیم که رسمن تف انداختن به قبر هر سربازی که چاره ایی جز دادن جونش تو جنگ جهانی دو نداشت؛ ولی دایس میاد زن میریزه تو بازی و روایت جنگ رو تغییر میده تا یه عده از جامعه رو خوشحال کنه و فروش رو بیشتر کنه، حالا فرض کن زن ها یه کاری تو قدیم کرده بودن و تو بازی میساختی و جای اون زن ها رو با مرد ها عوض میکردی دیگه این SJW ها دنیا رو به آتیش میکشیدن که حقوق زن ها پایمال شده! فستیوال موسیقی O2 امسال تعداد پرفرمر های زن کم بودن همین افراطیا باز ریختن ترول بازی و ایندفعه کل پرفورمر های مرد رو اومدن حذف کردن و فقط خواننده های زن تو لاین اپ جدید بودن !!! خب پس برابری کدوم گوری رفت؟!
سر همین تو یه فستیوال دیگه هم تمام خواننده های مرد شو رو بایکوت کردن و در نتیجه خیلی از اونایی که مبلغ گزاف دادن بودن برای بلیط ها رفتن شکایت کردن از شرکت مسئول فستیوال ! چقدر حال کردم .
کشور های غربی زن ها رو به بردگی نگرفتن این خود زن ها بودن که این جنجال رو راه انداختن؛ یه چیز خوبی مثل فمینیسم رو اومدن با افراط قاطیش کردن و نتیجش شد مثل هر چیز افراطی دیگه. اون کشورایی که زن رو به بردگی گرفتن یه جای دیگس که جاش از بحث های این فروم خارجه.

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
وضعیت افتضاح تر از چیزی هستش که فکر میکنی، الان از طرف بصورت مخفیانه شکایت میکنن و طرف بدون اینکه بدونه شاکیش کی هست در موردش قضاوت انجام میشه ! اونم نه توسط قاضی بلکه توسط ترول های تویتر و چپ های افراطی که عین زامبی هستند.
طرف بدون اینکه فرصتی بهش داده بشه کل زندگیش میره رو هوا، اگرم دقت کرده باشی فقط روی کسایی زوم کردن که شهرت اجتماعی دارن و اینطوری تخریب میکنن هر کسی که دلشون بخواد رو.
نمیگم همه شون اشتباهه ولی باید پروسه خاصی باشه و نه اینکه یکی بیاد همینطوری من رو متهم کنه و هر بلایی خواست سر من در بیاره.
سر این قضایا جنبشی شکل گرفته تحت عنوان MGTOW که مخفف Men Going Their Own Way هست، پیشنهاد میکنم این MGTOW رو توی یوتوب سرچ کنی تا ببینی چقدر این فمینیست ها و SJW های افراطی شخصیت دوگانه دارن و چقدر گند زدن به روابط.
و مرد های دنباله رو این جنبشم چطور دارن با این رفتارها مقابله میکنن.
نمونه گند زدن های چپ های افراطی و SJW ها رو تو حوزه بازی میتونیم تو بتلفیلد 5 ببینیم که رسمن تف انداختن به قبر هر سربازی که چاره ایی جز دادن جونش تو جنگ جهانی دو نداشت؛ ولی دایس میاد زن میریزه تو بازی و روایت جنگ رو تغییر میده تا یه عده از جامعه رو خوشحال کنه و فروش رو بیشتر کنه، حالا فرض کن زن ها یه کاری تو قدیم کرده بودن و تو بازی میساختی و جای اون زن ها رو با مرد ها عوض میکردی دیگه این SJW ها دنیا رو به آتیش میکشیدن که حقوق زن ها پایمال شده! فستیوال موسیقی O2 امسال تعداد پرفرمر های زن کم بودن همین افراطیا باز ریختن ترول بازی و ایندفعه کل پرفورمر های مرد رو اومدن حذف کردن و فقط خواننده های زن تو لاین اپ جدید بودن !!! خب پس برابری کدوم گوری رفت؟!
سر همین تو یه فستیوال دیگه هم تمام خواننده های مرد شو رو بایکوت کردن و در نتیجه خیلی از اونایی که مبلغ گزاف دادن بودن برای بلیط ها رفتن شکایت کردن از شرکت مسئول فستیوال ! چقدر حال کردم .
کشور های غربی زن ها رو به بردگی نگرفتن این خود زن ها بودن که این جنجال رو راه انداختن؛ یه چیز خوبی مثل فمینیسم رو اومدن با افراط قاطیش کردن و نتیجش شد مثل هر چیز افراطی دیگه. اون کشورایی که زن رو به بردگی گرفتن یه جای دیگس که جاش از بحث های این فروم خارجه.
این زنی که تو بتلفیلد ۵ رو نمیدونم مال کدوم جبهه و کشوره ! ولی بخش عمده ای از ارتش سرخ روسیه رو زنان تشکیل میدادن ! تو نبرد استالینکراد هم نقش مهمی داشتن

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
این زنی که تو بتلفیلد ۵ رو نمیدونم مال کدوم جبهه و کشوره ! ولی بخش عمده ای از ارتش سرخ روسیه رو زنان تشکیل میدادن ! تو نبرد استالینکراد هم نقش مهمی داشتن
بابا این MGTOW یه مشت تروریست احمقن با یه سری مطالب شر و ور و خیلی وقتا دروغ می خوان ناتوانی های خودشون تو زندگی رو توجیه کنن. سابردیتش رو یه نگاه کنی کامنتا یه جورین که به قدرت برسن همه زنا رو آتیش می زنن یا به عنوان ماشین جوجه کشی استفاده می کنن. ته مونده های قضیه incel ها هم واردشون شدن که به خاطر تهدید به قتل و تجاوز و ... از همه جا بنشون کردن:)) من واقعا تا 2-3 روز تو فاز تعجب بودم که نه تنها طرفدار دارن اینجا، بلکه خیلی هم طرفدار دارن:))

• Like
Reactions: Ostad fariborz

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
انگلیس بود. در جنگ جهانی اول تو خط مقدم زن وجود نداشت. با اسنایپر بودن یا پایلوت، 99 درصد کشته ها هم مرد بودن، من منکر شرکتشون تو جنگ ها نیستم منتها اگر برعکس این اتفاق میوفتاد یعنی اگر زن ها جنگ هارو جنگیده بودن و تو بتلفیلد مردها رو جا زنا توی خط مقدم بازی میگذاشتن الان فمینیست های افراطی خودشون رو نصف کرده بودن همه جا.

آخرین ویرایش:

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
بابا این MGTOW یه مشت تروریست احمقن با یه سری مطالب شر و ور و خیلی وقتا دروغ می خوان ناتوانی های خودشون تو زندگی رو توجیه کنن. سابردیتش رو یه نگاه کنی کامنتا یه جورین که به قدرت برسن همه زنا رو آتیش می زنن یا به عنوان ماشین جوجه کشی استفاده می کنن. ته مونده های قضیه incel ها هم واردشون شدن که به خاطر تهدید به قتل و تجاوز و ... از همه جا بنشون کردن:)) من واقعا تا 2-3 روز تو فاز تعجب بودم که نه تنها طرفدار دارن اینجا، بلکه خیلی هم طرفدار دارن:))
هر حرکتی یه سری آدم بی کله و افراطی داره، اگر خوب خونده باشی منم همه فمینیسم رو نکوبیدم بلکه اون قسمت افراطیشو کوبیدم. MGTOW هم کم آدم افراطی نداره. هر کسی با دیدگاه افراطی به جایگاهی برسه همه چیو به خاک سیاه میشونه،فرقی هم نداره از کدوم جنبش و دیدگاه و دین و سیاستی باشه.

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
البته آواتارت سک*یستیه : ))

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
انگلیس بود. در جنگ جهانی اول تو خط مقدم زن وجود نداشت. با اسنایپر بودن یا پایلوت، 9 درصد کشته ها هم مرد بودن، من منکر شرکتشون تو جنگ ها نیستم منتها اگر برعکس این اتفاق میوفتاد یعنی اگر زن ها جنگ هارو جنگیده بودن و تو بتلفیلد مردها رو جا زنا توی خط مقدم بازی میگذاشتن الان فمینیست های افراطی خودشون رو نصف کرده بودن همه جا.

من نه فمینیستم نه کاری به این چیزا دارم من فقط جواب این بخش از پستتون رو دادم

تف انداختن به قبر هر سربازی که چاره ایی جز دادن جونش تو جنگ جهانی دو نداشت؛ ولی دایس میاد زن میریزه تو بازی و روایت جنگ رو تغییر میده تا یه عده از جامعه رو خوشحال کنه و فروش رو بیشتر کنه

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
البته آواتارت سک*یستیه : ))
Boys Don't Cry اسم اصلی آلبوم دوم Frank Ocean بود و برگرفته از فیلمی هست که در سال 1999 به همین نام ساخته شده بود.
علت دیگه این نامگذاری این ترک از بند معروف کیور هستش. اگر شعر آهنگ که خیلی زیباست رو بخونید منظورش اینه که پسرا گریه هارو پشت لبخندهاشون پنهون میکنن.
این کلیپ رو هم ببینید قضیه کامل روشن میشه، خود Frank هم چند بار به گریه کردنش و پنهون کردناش اشاره کرده و منظورم منم از این آواتار اون معنی قدیمی و ثکسیستیش نیست. فلسفه اون کلاه کاسکت تو عکس هم اینه که کسی گریشو نبینه.

• Like
Reactions: arnino

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
Boys Don't Cry اسم اصلی آلبوم دوم Frank Ocean بود و برگرفته از فیلمی هست که در سال 1999 به همین نام ساخته شده بود.
علت دیگه این نامگذاری این ترک از بند معروف کیور هستش. اگر شعر آهنگ که خیلی زیباست رو بخونید منظورش اینه که پسرا گریه هارو پشت لبخندهاشون پنهون میکنن.
این کلیپ رو هم ببینید قضیه کامل روشن میشه، خود Frank هم چند بار به گریه کردنش و پنهون کردناش اشاره کرده و منظورم منم از این آواتار اون معنی قدیمی و ثکسیستیش نیست. فلسفه اون کلاه کاسکت تو عکس هم اینه که کسی گریشو نبینه.
چرا گریه میکنی؟

• Like
Reactions: arnino

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر