معرفی سریالهای پرطرفدار جهان

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
سلام
من این تاپیک رو برای دوستم serial center باز کردم . قراره اینجا اطلاعات لازم رو در مورد برنامه های تلویزیونی معروف جهان مخصوصا تلویزیون امریکا بده و بقیه هم در این رابطه بحث کنن . اینجور که من فهمیدم خیلی از اینایی که قراره معرفی کنه رو بیشترمون نمیشناسیم . حالا توضیحات بیشتر رو خودش میده .

پ.ن:از مدیر ها خواهش میکنم اجازه بدن این تاپیک مجزا از تاپیک من کارشو ادامه بده و مرتب تر باشه ببینیم این دوستمون چیکار میکنه ممنون

serialcenter

کاربر سایت
Jan 8, 2008
116
سلام به همه ی دوستان
بازم محدودیت های سایت باعث شد ما شرمنده ی یکی از دوستان بشیم واسمون تاپیک بزنه . اینجا قراره من یه سری سریالها و برنامه های تلویزیونی که خودم دیدم و میدونم خداست ولی شما با دیدن یه لیست اکسل عمرا به چشتون نمیاد رو معرفی کنم ، عکساشونو بذارم و حتی اگه شد یه کلیپ یا تریلیر کوچیکم واسه دانلود بذارم که ببینین شاید خوشتون اومد .
من چون خودم خیلی حساسم رو اینکه داستان سریال گند زده نشه بهش خیلی حواسم تو پستام جمعه و حتی اگه کوچکترین چیزی که بدونم باعث لو رفتن داستان ممکنه بشه رو میخواستم بنویسم spoiler میذارم . پس راحت بیاین این تاپیک و کیف کنین .
در ضمن من همینجوری نمیرم یه سایت رو باز کنم ترجمه کنم اینجا بذارم . خودم مینویسم متنارو . یه جوری که همه خوششون بیاد .
پس یا علی . اولی رو شروع کنیم . دوستانم حمایت کنن ما دلمون گرم باشه

serialcenter

کاربر سایت
Jan 8, 2008
116
America's Got Talent

خوب شروع میکنیم . من از بالای لیستم همینجوری یه کم یه کم میام پایین . اونایی که بهترن رو معرفی میکنم . اوناییم که رد میکنم بعدا معرفی میکنم و به این معنی نیست که بیخوده .

اولین برنامه ای که معرفی میکنم برنامه ی America's got Talent هست که جزو برنامه های Reality Tv Show محسوب میشه . این دسته از برنامه ها برنامه هایی هستند که شامل مسابقات و برنامه های زنده میشن . من به شخصه در حد خیلی از سریالام و حتی بیشتر از بعضی از اینا خوشم میاد و وحشیانه هم میشینم پاشونو میبینمشون .

خوب و اما این برنامه چیه ؟ این برنامه در اصل یه مسابقه ی استعداد یابیه

americas_got_talent.jpg

تو این مسابقه هر چیزی که فکرشو بکنین رو میتونین ببینین . از دختر 11 ساله ای که صدایی داره که بشنوین گریتون میگیره تا شعبده بازیهای استثنایی . برنامه های خنده دار . عجیب . و خلاصه چیزایی که میدونم هیچکدومتون تو عمرتون ندیدین . مثال : یه نفر هست رو دندونش آهنگ میزنه . گروه های موسیقی که همه ی ارکسترشون خودشونن و صدای همه چیز رو با دهنشون در میارن . کسایی که بدنشون انقدر انعطاف پذیره که ... بیخیال . خلاصه وقتی یه قسمت از این مسابقه رو ببینین تازه میفهمین که تو عمرتون هیچوقت لذت واقعی رو از یه مسابقه نبردین .
این مسابقه تا حالا دو سریش پخش شده و هر سری جایزش یه میلیون دلار بوده . داوراشم معروفن و معروفترینشون دیوید هاسلهاف نفر سمت راست هست که احتمالا قبلا تو فیلم سینماییها مخصوصا تو click دیده باشینش و بشناسینش .

0000039895_20070521114905.jpg

در نهایت بگم که من تا حالا نشده به کسی بدم و خوشش نیومده باشه از این برنامه .
اینجا هم برای نمونه لینک همون تیکه خوندن دختر 11 ساله رو میذارم که حتما اگه تونستین ببینین . البته این رو از فایلای خودم کات نکردم و مربوط به youtube هست . کیفیت فایلای من عالیه . با این مقایسه نکنین .
http://rapidshare.com/files/55900642/Bianca_Ryan_America_s_Got_Talent__MUST_SEE.rar

bobby.jpg
060720_TV_AmericaTalentTN.jpg
gottalent6.jpg

آخرین ویرایش:

serialcenter

کاربر سایت
Jan 8, 2008
116
آقا اصلا کسی اینجارو میخونه که من مطلب بعدی رو بدم ؟ حداقل یه تشکری پستی چیزی بدین بفهمم چند نفر خوندن تا برم سراغ بعدی. دستتون درد نکنه

serialcenter

کاربر سایت
Jan 8, 2008
116
خوب اگه میخواستم به ترتیب بیام پایین الان قاعدتا باید میرفتم سراغ american idol ولی خوب چون اونم reality tv هست یکنواخت میشه . میرم سراغ یه سریال drama . اول اینکه تعریف درام تو سرایالایی که معرفی میکنم قضیه ی سهراب و سیاوش و مرگ نوش دارو و رومئو ژولیت و اینا نیست . کلا سریالای خانوادگیشون جزو درام حساب میشه و پرطرفدارترین سریالاشونم همین گروه از سریالاست . سریالی که امروز معرفی میکنم One Tree Hill هست که اتفاقا از هفته ی پیش سری جدیدشم شروع شد و دیروز هم قسمت سوم از سری پنجمش رو نشون داد .

l_69561_0368530_b2c08fc7.jpg

این سریال در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین سریالای سراسر دنیا به خصوص امریکاست و از نظر بازیگر هم چهره های آشناتری نسبت به بقیه ی سریالا رو تو خودش جا داده . معروفترین بازیگر این سریال chad micheal Murrey کاراکتر lucas scott هست که اگه یه ذره فیلم بین بوده باشین حتما تو فیلمهای cindrella story و house of wax دیدینش. شخصیت دیگه ای هم که احتمالا قبلا دیدینش و تو عکس پایین هست کاراکتر brook davis هست که تو فیلم hitcher بازی کرده .

l_134690_0368530_18498129.jpg

و اما داستان ( بدون خراب کردن ) :
این سریال در مورد یه گروه تین ایجر هست که تو یه شهر کوچیک زندگی میکنن و کاملا به جزئیات زندگی اونا و روابط بینشون میپردازه . میشه گفت جنبه های رمانتیک این سریال فوق العاده زیبا کار شده . تا جایی که شاید توی بعضی قسمت ها مقاوم ترین آدم رو هم به گریه واداره . باور کنین . این سریال به جایی میرسونتتون که اگه تا ته جایی که تا حالا نشون داده برسین ، له له میزنین تا قسمت جدیدش نشون داده بشه . مثلا هفته ی پیش که قسمت اول از سری جدید نشون داده شد من با نیش باز داشتم نیگاش میکردم مثل دیونه ها . این سریالم میتونم جزو سریالایی قرار بدم که حتما وحشیانه میشینین پاش و تا تهش میبینین .
اگه بخوام جزئی تر وارد داستان بشم ( که نمیشم چون لوس میشه ) باید بگم علاقه مندای بسکتبالم حال کنن چون این بچه ها بسکتبالیستن و یه سری از قسمتها مربوط به کل بینشونه .

نکات مثبت : داستان جذاب ، بازی خوب بازیگران ، داستان نویسی شجاعانه در برخی نقاط سریال که حتی ممکنه به حذف شخصیت دلخواهتون بینجامه ، لحظات رمانتیک فوق العاده زیبا ، انتخاب فوق العاده ی موسیقی برای این سریال ، آهنگایی تو این سریال انتخاب شده که باور کنین میفتین دنبالش تا پیداشون کنین . دیالوگ های فوق العاده زیبا که حتی کسی که زبانش خیلی خوب هم نباشه انگیزه ی دیدن فیلم را از دست نمیده .

نکات منفی : کاراکتر ها هی رابطه هاشون رو به هم میزنن و طرفشون رو عوض میکنن ، تا جایی که فقط مونده که بازیگران مرد سریال با هم بریزن رو هم ، خلاصه انتظار هر رابطه ای تو این سریال میره که بعضی اوقات اعصاب خرد کنه .

l_142477_0368530_5d81adb3.jpg

در نهایت با همه ی خوبی و بدیها کفه ی ترازو به سمت خوبی سنگین میشه و مطمئن باشین که از دیدنش خسته نمیشین و همش منتظر قسمت جدیدش خواهید بود .

007

کاربر سایت
Dec 25, 2006
686
نام
محمد
سلام:cheesygri
اول بزاريد يه تشكر كنم براي اين يكي تاپيك و يكي هم براي اون يكي تاپيك:biggrin1:
من مدتها دنبال يه اينجور جايي بودم. فقط ازتون يه خواهش دارم: ميدونم بعضي از سريالها خيلي معروفه و اكثرا ميشناسنشون ولي براي كساني مثل من كه چندان تا حالا تو كار سريال نبودن لطف كنيد و در مورد سريالهاي معروف هم يه توضيحي بدين.
متشكرم

serialcenter

کاربر سایت
Jan 8, 2008
116
معروف یا نا معروف ، مسئله این است

سلام:cheesygri
اول بزاريد يه تشكر كنم براي اين يكي تاپيك و يكي هم براي اون يكي تاپيك:biggrin1:
من مدتها دنبال يه اينجور جايي بودم. فقط ازتون يه خواهش دارم: ميدونم بعضي از سريالها خيلي معروفه و اكثرا ميشناسنشون ولي براي كساني مثل من كه چندان تا حالا تو كار سريال نبودن لطف كنيد و در مورد سريالهاي معروف هم يه توضيحي بدين.
متشكرم

اول بذارید خواهش بکنم :cheesygri
ممنون از همه ی دوستان که لطف کردن و از ما تشکر کردن . ایشالا که مفید بوده باشه مطالب و همونجوری که ما حال اینارو بردیم شماهم حالشو ببرین .
چشم دوست عزیز . شما هم نمی گفتی اینکارو میکردم . اصلا یه کار خوب . یکی در میونش میکنم . یه بار یه معروف معرفی میکنم . یه بار یکی که شاید کمتر بشناسید . راستی یادتون باشه اینایی که توضیحشون رو میدم همرو کامل تو لیستم دارم اگه کسی بخواد ولی هدف زدن از این تاپیک تبلیغ فروشم نبوده . دوست دارم کمکی کرده باشم .

برنامه ی بعدی : LOST

serialcenter

کاربر سایت
Jan 8, 2008
116
Lost

خوب بالاخره رسیدیم به عشق من .
همیشه بین سریال بین ها دعواست که Prison break بهتره یا Lost یا 24 یا ...
هر کی یه نظری میده ولی من امشب با دلیل بهتون ثابت میکنم که Lost بدون رقیب بهترین سریال ساخته شده در تلویزیون امریکاست . بله قراره امشب درباره ی Lost صحبت کنم .

lost-logo.jpg

به نظر من هوشمندانه ترین و پرفکرترین سریال در بین سریالای من همین Lost هست . واقعا اغراق نیست اگه این سریال رو یه شاهکار در نظر بگیریم . اصطلاح وحشی دیدن سریال رو هم همین Lost تو دهنا انداخت . خود من تا حالا بیشتر از هر سریالی Lost رو فروختم و هر کسی از من گرفته دیوانه وار نشسته پاش پس : اگه وقت ندارین نگیرین ، چون بگیرین از پاش بلند نمیشین تا دخلشو نیاوردین .
من خداشاهده کسی رو میشناسم که یه سیزنش رو تو یه شبانه روز دیده . یعنی صبح پاشده تا شب نشسته تا تمومش کنه . این سریال انقدر جذابه .
اما خوب از اونجایی که خیلیا این سریال رو دیدن و باهاش آشنا هستن میخوام این سریال رو یه خورده تخصصی تر معرفی کنم تا دوستایی که اونو دیدن هم جذاب باشه واسشون . در ضمن ممکنه به بعضی نکاتی که میخوام بگم دقت نکرده باشن .

نویسندگی و کارگردانی :

بدون شک مهمترین عامل پیروزی این سریال فکر زیبای کسی نیست جز J.J Abrams . من به شخصه مرید این آدمم که قبلا سریال Alias رو ازش دیده بودم ( آگاهانه ) اما یه سری چیزا هم ازش دیده بودم که نمیدونستم مال این آقاست .

به غیر از کلی فیلم و سریال که به تهیه کنندگی Abrams ساخته شده ، نویسندگی فیلم های ماندگار forever young ، Armageddon ، Mission Impossible 3 در کنار سریال هایی مثل Lost و Alias هم توسط این آقا انجام شده . در زمینه ی کارگردانی هم Lost ، Alias و MI3 جزو کارای Abrams هست . جالب اینجاست که این هنرمند حتی موسیقی متن بعضی از کارای خودش رو هم خودش ساخته . مثلا موسیقی اصلی سریال Alias کار همین J.J. Abrams هست . ( در مورد سریال Alias بعدا مفصل حرف میزنم . )

بازیگران :

یکی از نکات فوق العاده منحصر به فرد این سریال انتخاب هوشمندانه ی بازیگران هست . به تدریج که در سریال پیش میرین خودتون هم متوجه میشین که انگار هر نقش در داستان برای همون بازیگر نوشته شده و هیچکسی جز اون بازیگر نمیتونسته در اون نقش به این زیبایی ظاهر بشه . نکته ی جالب دیگه در مورد cast اینه که این سریال بر خلاف خیلی از سریالای دیگه ای که در سرتاسر جهان ، بخصوص تو ایران خودمون ، ساخته شدن ، منحصر به بازی یه بازیگر نیست . در حقیقت تو این سریال نمیشه نقش اول رو انتخاب کرد چون همه ی بازیگران به نوعی نقش اولن و داستان روی تک تک بازیگرا میچرخه .

lost-fractured-cast.jpg

واقعا هم از حق نگذریم بازی هر کدوم از این بازیگرا به تنهایی در حد یه اسکاره . من به شخصه عاشق شخصیت sawyer هستم که عکس پروفایلم هم مال خود کله خرشه .

داستان :

نمیدونم شما چقدر جدی یه فیلم یا سریال رو نیگا میکنین ولی خود من به تک تک جزئیات داستان یک فیلم یا سریال دقت میکنم . یه مثال میزنم . شما فیلم SAW رو نیگا کردین ؟ اگه نکردین این قسمت رو نخونین .
وقتی در SAW I در آخر فیلم بازیگر نقش Jingsaw از زمین بلند شد من واقعا دست زدم برای مخ نویسنده ی اون .
حتی نویسنده های هالیوودی هم انگشت شمار تا این حد ذهن خلاق خودشون رو به رخ بیننده میکشن ولی در LOST در هر قسمت نویسنده قدرت خودش رو به رخ تماشاچیاش میکشه و واقعا هر قسمتش به اندازه ی یه فیلم سینمایی فکر برده . از اینجا به بعد فقط اگه کل سه سری رو دیدین قسمت های محو شده رو بخونین وگرنه عواقبش با خودتونه
برای مثال اون قسمتی که اون بازیگر انگلیسیه flash هایی از آینده ی اطرافیان رو میدید فوق العاده با فکر کار شده بود

اما در مورد داستان . داستان در مورد گروهی از بازماندگان یک حادثه ی هوایی هست که در یک جزیره ی دور افتاده هواپیماشون سقوط کرده و تمام تلاششون رو میکنن که نجات پیدا کنن . گرچه خودشون هم میدونن که بنا به دلایلی قرار نیست کسی دنبالشون بیاد . داستان به خودی خود جذاب هست ولی آنچه که Lost رو Lost کرده Flashback های بی نظیری هست که به زندگی تک تک بازیگرای سریال قبل از سقوط هواپیما میپردازه و نشون میده که این گروه چرا تو این پرواز بودن و چه رابطه ای با هم دارن . این سریال هم سریال Drama محسوب میشه و در هر سایتی جزو 5 سریال اول مورد علاقه ی بازدید کنندگان اون سایته . این Flashback ها آنقدر جذاب کار شده که حتی در سری اول و دوم که در ابتدا به نظر کمی fiction میاد ، جذابیت سریال رو کم نکرده .
ولی اون چیزی که من میخوام بهش اشاره کنم و از نظر من نقطه ی قوت سریال نسبت به رقبایی چون prison break و Heroes هست آینده نگری Abrams هست . در مورد اشتباهات فاحش سریال ها بعدا حرف میزنم ولی پروژه ای با عظمت Lost که قراره تا سیزن 6 ادامه داشته باشه ! به صورت اعجاب آوری به کلیه ی جزئیات دقت کرده . این دقت توی سریال Alias هم کاملا دیده میشه . بذارین جزئی تر منظورم رو بگم . توی این سریال زمان خیلی عقب و جلو میره و ترتیب خاصی در مورد نشون دادن پیشینه ی بازیگرا وجود نداره ولی نکته ی فوق العاده جالب اینه که شما چیزهایی رو توی قسمت های اولیه میبینین که بعدها توی سری سوم تازه میفهمین که منظور چی بوده و یا دلیل اون کار چی بوده یا مثلا فاعل فلان کار کی بوده . حتی قسمت هایی از سریال وجود داره که یک سکانس پخش میشه و بعد از دو سری همون سکانس از زاویه ی دید فرد دیگه ای به صورت کاملا متفاوت نشون داده میشه
منظورم تکرار سکانس سقوط هواپیما در سری سوم هست که از دید نیمه ی دوم بازمانده ها نشون داده شد
نکته ی بعد اینه که این سریال حتی یک دقیقه هم چیزی رو اضافه نشون نمیده و داستان رو الکی کش نمیده . کمتر کسی پیدا میشه که مثلا بگه کاشکی این سریال اینجوری میشد به جای جوری که الان هست . یا مثلا بگه همون دو سیزن بس بود نباید به سیزن سه میرسید ( چیزی که در مورد prison break شنیده میشه ) . واقعا حیف که فقط 6 سیزن قراره باشه .
در مورد جلوه های ویژه هم همینو بگم که خیالتون راحت . قسمت اول این سریال از مجموع خرج یک سال سینمای ایران بیشتر توش خرج شده .

در مورد شجاعت نویسنده هم بگم که خود رستمه . جوری اکیپ خودش رو انتخاب کرده که راحت برای واقعی کردن داستان بازیگران یکی یکی از داستان بیرون میرن و اصلا مثل یه سری فیلما و سریالای امریکایی نیست که بازیگر Immortal و نابود نشدنیه و فقط آدم بدا هستن که میمیرن . تو این سریال حتی انتظار مرگ ، خداحافظی یا بیرون رفتن بازیگر محبوبتون رو هم میتونین داشته باشین و این قدرت نویسنده رو نشون میده که متکی به یه نفر نیست .

lost.jpg

دیالوگ :

یکی از جذابیت های فوق العاده ی این سریال دیالوگ های بی نقص این سریال هست که مطمئن باشین شما رو به دیدن مجدد کلیه ی قسمت های سریال بعد از تموم شدنش وادار میکنه . واقعا یکی از جاهایی که من از اینکه انگلیسیم کامله احساس لذت کردم همین سریال LOST بود که دیالوگ های فوق العاده خوشگل بازیگران نقش های Hurley و Sawyer انگیزه ی چندین و چند بار شنیدن اونارو بهتون میده . اصطلاحات بسیار زیبایی هم تو این سریال استفاده شده و اگه واقعا بخواین به جزئیات سریال واقف بشین یه بار دیدنش کافی نیست .
حتی اینو بهتون بگم که fan های این سریال تو fanclub ها مسابقه میذارن که مثلا کجای سریال چنین اتفاقی افتاد یا دیالوگ فلان گفته شد .

در نهایت اینو بگم اگه یه شب از زندگیتون باقی مونده و دلتون میخواد تو اون یه شب بشینین سریال ببینین فقط LOST رو انتخاب کنین . پشیمون نمیشین . مخصوصا سیزن 3 که استادانه ساخته شده و هر کی ندیده نصف عمرش بر فناس .

امیدوارم این نوشته هم مفید بوده باشه و دوستان هم استقبال کنن

برنامه ی بعدی : American Idol

آخرین ویرایش:

serialcenter

کاربر سایت
Jan 8, 2008
116
American Idol

خداییش من نمیدونم چه مرگمه . دو هفته ی دیگه تافل دارم ولی به جای تمرین دارم تو اینترنت چرخ میزنم . ولی خوب حالا که اومدم یه متن دیگه هم از خودمون ول کنیم دیگه . مگه چی میشه ! اول یه تشکر خشک و خالی :biggrin1: از همه ی دوستان بکنم که مانه با نامه های محبت آمیز و پیامک های فجیع و خلاصه تشکرجات .... خودتون جمله رو تموم کنین دیگه . از دستم در رفت :cheesygri

مزه بسه . بریم سراغ برنامه ی امروز
دیریدیییییییین : American Idol

american_idol_tv_show.JPG

این برنامه بدون شک پربیننده ترین برنامه ی تلویزیونی سراسر امریکاست و افرادی که تو این برنامه چهره میشن هم معروف ترین ، محبوبترین و شناخته شده ترین چهره های امریکا محسوب میشن . برای اون دسته از دوستایی که حتی اسم این برنامه رو نشنیدن بگم که این برنامه در حقیقت یه مسابقه ی خوانندگی همگانی در سرتاسر امریکا هست که بعد از امریکا خیلی کشور های دیگه هم تقلید کردن ازش و مسابقات مشابهی تو کشورشون راه انداختن . ولی تمرکز ما روی نسخه ی امریکایی این برنامه که در اصل نسخه ی اصلی هست ایه ای میشه .
حالا میخوام یه کم جزئی تر در مورد این مسابقه توضیح بدم تا خیلی از علاقه مندای موسیقی که میدونم شاید مدت ها دنبال یه همچین چیزی بودن به حقیقت این مسابقه پی ببرن . توصیف بینندگان تلویزیونی از این برنامه اینه : american idol معنای جدیدی رو وارد تلویزیون کرد.
این برنامه رو هم مثل خیلی دیگه از برنامه های موفق تلویزیون امریکا ( بخصوص so you think you can dance که یه reality show دیگه هست که بعدا معرفی میکنم ) شبکه fox نشون میده .
این مسابقه برای اولین بار در سال 2002 شروع شد و سال به سال با بیشتر شدن بیننده هاش ، شهرتش و در نتیجه تعداد شرکت کننده هاشم بیشتر شد . الان که من اینجا نشستم یک هفته از شروع هفتمین سیزنش گذشته . حالا بذارین سبک مسابقه رو بگم .

این مسابقه به این ترتیبه که یه زمانی تو سال اعلام میکنن که سیزن جدید شروع شده و مثلا 6 7 تا شهر رو مشخص میکنن که audition ها اونجا برگزار میشه . ملت هم صفهای طویل چندین کیلومتری میکشن که تو مسابقه شرکت کنن . روند مسابقه اینجوری که هر سیزن قسمت های اولش که با عنوان audition ها هست گزیده ای از این استعداد ! ها رو نشون میده که بعضیاشون واقعا خندن . چون که هیچ محدودیتی برای شرکت وجود نداره . البته تو همین بین هم هست که شاهکارهای موسیقی از بین یه مشت آماتور میزنن بیرون . audition یه همچین چیزیه :

050118_americanIdol4_8p.widec.jpg

ایووو . حالا نه به این فجاعت لزوما . :sick:
بعد از اینکه ملت یکی یکی میان تو یه همچین اتاقی و جلوی داورا میخونن داورا یه مشت از اونارو که به نظر بهتر میان رو با یه بلیط روونه یه مرحله ی بعدی میکنن . گفتم داورا بذارین اونارم معرفی کنم . دیریدییییییییییین

34733521.jpg

اوهوک چه ژستی هم گرفتن واسه عکس . یکی یکی بگم . اون سیاهه randy jackson هست ( تیکه کلامش : Wus up , dawg ) . این آقا تو کار تولید و استودیو و ایناس و مربی خوانندگی هم هست و dvd آموزشی بیرون میده . نفرات برترم با کمک اون آلبوم اولشون رو میدن بیرون .
وسطی paula abdul هست که brittney spears زمونای قدیم بوده . خواننده و رقاص بوده و خلاصه بزنم به تخته خوبم مونده ( تیکه کلام : U r a star ) . اما رفیق خودمون Simon که ازون بد انگلیسیاس . تیکه کلام ( کلیه ی جملاتی که در طول تاریخ هیچکسی ازشون استفاده نکرده . مثل ؟ الان میگم . قال سایمون : " شما مثل یه wasp میمونین که تو جنگل بچش رو ازش گرفتن ! یا مثل پدرزنی میمونی که تو عروسی دخترش مست کرده رفته رو سن ! )

اما اخلاقشون رو بگم که اگه ازم گرفتین شکه نشین . من یه سیزن 5 رو کامل دیدم ( این که میگم کامل دیدم به اندازه ی 5 تا سریال وقت میبره ها . 41 قسمت هست که بعضیاش 1 ساعت و نیم و بعضیاش 40 دقیقه ایه ) و تو این یه سیزن دستم اومده چی به چیه . رندی هر کی که بیاد میگه : یه مقدار زیرو بم صدا مشکل داشت در ابتدا ولی به تدریج بهتر شد . در کل بدک نبود .
زنه از همه تعریف میکنه و میخواد دل همرو به دست بیاره .
اما سایمون رو دروایسی نداره . راحت میزنه تو برجک طرف . کل جماعت هم که تشویق کنن و به پای طرف بلند شن اگه از نظر تکنیکی درست نباشه راحت به طرف میگه . به نظر منم فقط همین یه نفر داره کارشو درست انجام میده .

خوب یه کم منحرف شدم . مسابقه همینجوری پیش میره و داورا از بین هزاران نفری که یه نفری اجرا کردن هی الک میکنن تا بشه 12 مرد و 12 زن .
تا اینجاش بچه بازی بود . از اینجا دیگه حرفه ای میشه . اینا میان و تو یه سالن بزرگ جلوی ملت اجرا میکنن . داورا هم نظرشون رو میگن . اما دیگه اونا نیستن که شوت میکنن بیرون . بلکه آخر مسابقه ملت از خونه هاشون رای میدن . چقدر ؟ میانگین 50 میلیون رای که خود مجریش ( ryan seacrest ) میگه هیچوقت تو یه انتخابات مردم امریکا انقدر رای ندادن به یه رئیس جمهور !!!
بعد که پیشرفته تر میشه مسابقه ، تخصصی تر هم میشه ، مثلا میگن این هفته فقط باید از آهنگای Queen انتخاب کنن آهنگاشونو . یه هفته میگن فقط از elvis . یه هفته از JLO . خلاصه خداس . جالب اینجاس که تو بعضی سیزنا کسایی پیدا میشن که مثلا سبکشون rock هست . بعد یه هفته فقط باید بین آهنگای دهه ی 50 یکی رو انتخاب کنن . بعد مثلا johnny cash رو Rock میخونن . ببینین این مسابقه شاهکاره . اگه اهل موسیقی هستین درنگ نکنین . من یکی از مشتریام که البته آشناس میگفت سیزن 5ش رو که میدیدم بعضی جاهاش گریم میگرفت . این مسابقه انقدر تاثیر گذاره . فقطم خوانندگی صرف نیست . باهاشون مصاحبه میکنن . جنبه های مختلف زندگیشونو میگن . وقتی از مسابقه اوت میشن اصلا یه حالت عجیبی پیدا میشه . خلاصه جو فوق العاده ای داره این مسابقه .

مسابقه اونقدر پیش میره که بالاخره تو روز فینال یه نفر به عنوان American Idol شناخته بشه . اون کسی که به این افتخار میرسه جدای از جایزه های کلون ، یه آلبوم رو هم sponsor میشنکه اون آلبوم اول معمولا سرسام آور فروش میکنه . برای مثال پرفروشترین آلبوم سال 2007 مال یکی از شرکت کنندگان سیزن 5 بوده .

در یه کلام اگه دیوونه ی موسیقی هستین بد نمیبینین اگه این برنامه رو بشینین پاش . اونایی هم که براشون مهم نیست بدونن کیا برنده شدن قبلا و لوس نمیشه براشون اسم دو نفر از آدمای معروفی که از همین مسابقه معروف شدن رو این زیر یواشکی میذارم . پای خودتون . خواستین ببینین .

Kelly Clarkson : season 1 , Carrie Underwood : Season 4

صحبتای رد و بدل شده بین داورا و مجری و بعضا شرکت کننده ها هم خیلی جالبه .
امیدوارم از این یکی هم خوشتون اومده باشه .
چاهکریم

آخرین ویرایش:

serialcenter

کاربر سایت
Jan 8, 2008
116
Grey's anatomy

ما دوباره اومدیم . سلام به همگی . اول ممنون از تشکرجاتتون و یه عذرخواهی غلیظ هم بابت دیر شدن مطلب جدید . باور کنین دیشب کلی نوشته بودم ییهو برق رفت و ما هم ....
بعدش دوباره تشکر میکنم که الکی تشکر نمیکنین . چون از تعداد تشکرا معلوم بود که خیلی از متن American Idol خوشتون نیومده بود . سعی می کنم بازم برگردم به فرم نوشتنم تو چند تا متن اول . خوب بریم سراغ متن امروز .

یادمه چند وقت پیش استثنائا رفتم سراغ تلویزیون و از اونجایی که تلویزیونم جمعه ها تعطیله هیچی توش پیدا نمیشد و بهترین چیزی که تونستم پاش بشینم شما و سیما بود . یادمه یه حاج آقایی که کارگردان یه سریال پزشکی بود داشت در مورد سریالش که هنوز پخش نشده بود صحبت می کرد . جالب اینجاست که این بنده خدا گفت : قبل از هر چیز خواهش می کنم از مردم که این سریال رو با مشابه های خارجی مقایسه نکنن ( همون ما گند زدیم :biggrin1: ) . حالا منظور این بابا مقایسش با پرستاران بود ؟ دکتر مایکلا کویین ؟؟ نه فکر کنم دوستمون اهل حال بوده و grey's anatomy رو دیده بوده .
اگه پرستاران رو دیدین ( اونم نسخه ی سانسور شده که قضیش مثل اوشین میمونه ) بهتره بهتون بگم شما سریال پزشکی ندیدین . مستند بیماری ها و امراض رو دیدین . تازه اگه نسخه ی سانسور نشده هم دیدین بازم فرق نمیکنه چون هیچکدوم از این سریالای پزشکی که واسه ما ایرانیا معروفه در جهان اونقدر طرفدار نداره . بر خلاف این سریال که همیشه جزو 10 سریال برتر و پرطرفدار هفته هست . سریالی به اسم Grey's Anatomy

greys-anatomy-season-4-wallpaper.jpg

خوب این سریال از یه اتاق شروع میشه . چه جالب . یه اتاقی که یه خانوم توشه . یه آقا . جالب تر . یه مشت لباسم وسط اتاقه .... نه دیگه بیشتر نمیشه توضیح داد :biggrin1: ولی اول بگم این سریال PG13 هست . داستان از این قراره که این خانوم Grey که سریال anatomy اونه ( نه که در مورد بدنشا :cheesygri در مورد سیر تکاملش تو رشته پزشکی ) یه Intern هست که به همراه یه سری انترن دیگه تو یکی از مدرن ترین بیمارستان های دنیا یعنی بیمارستان شهر سیاتل باید دوره ی Internship ش رو بگذرونه ( اول یه توضیح بدم . Intern ها دکتر کاملن . یعنی درسشون تموم شده . ولی خوب چون تازه واردن یه مدتی باید زیر نظر دکترای کارکشته کار کنن . توروخدا حمل بر چیزی نذارین . خود من باور کنین فکر میکردم اینا دانشجو هستن ) .
خوب تا اینجای داستان که چیزی فرای پرستاران ندیدیم . اما اون چیزی که این سریال رو انقدر محبوب کرده ، روابط پنهانی و بعضا آشکار بین پزشکا ، پرستارا و انترن هاست . این روابط هم جنبه ی رمانتیک سریال رو بالا برده هم جنبه ی کمدی .
اون چیزی که این سریال رو از سایر سریالای رمانتیک متمایز میکنه واقعی بودن داستان هست . جوری که خیلی بیشتر از سریالای دیگه با شما ارتباط برقرار میکنه . حالا چرا اینو میگم . چون روابط تو این سریال همیشه به پیروزی منجر نمیشه و خیلی وقتا دو نفری که شاید همه ی تماشاچیا انتظار دارن که به هم برسن ، به هم نمیرسن . از طرفی ایرادی که به سریال One Tree Hill گرفتم اصلا به این سریال وارد نمیشه . چرا که روابط عین دنیای واقعیه و بعضا دو نفر کل سریال با همن یا یه نفر کل سریال دنبال دوست شدن با نفر دومه ولی ممکنه موفق نشه . خلاصه داستان خیلی به واقعیت نزدیکه .

greys-anatomy.jpg

اما این سریال فقط هم روی جنبه های رمانتیک و روابط بین بازیگرا تمرکز نمیکنه . داستان های پزشکی فوق العاده زیبایی که تو این سریال به نمایش در میاد ، شاید در هیچ سریال دیگه ای دیده نشده باشه . اعمال جراحی فوق العاده تخصصی که به راحتی اونارو نشون میده هیجان انگیز و فوق العاده حرفه ای به نمایش گذاشته شده . اعمال مغز ، قلب و سایر عمل های جراحی که شاید تا حالا خیلیاشون رو کسیمون ندیده باشه ، علاوه بر اینکه سرگرم کننده هست ، اطلاعات پزشکی آدم رو هم تا حد زیادی بالا میبره .

این سریال از نظر منتقدینم خیلی خوب در نظر گرفته شده و تو دو سه سال اخیر در رویدادهای مختلف همیشه تعدادی کاندید و برنده از عوامل این سریال بودن . مخصوصا پارسال که در Emmy's Award که مخصوص سریال های تلویزیونی هست ، یک برنده و چندین کاندید از این سریال به چشم میخورد .

من خودم این سریال رو کامل دیدم و به همتون پیشنهاد میکنم . خودمم این سریال رو به سبک وحشیانه ( چهار پنج قسمت پشت سر هم ) دنبال کردم ولی الان که هفته به هفته باید منتظر این سریال باشم دیگه اون انگیزه رو برام ایجاد نمیکنه . شاید چون داستان کلی سریال خیلی کند پیش میره . ولی به هر حال این نظر منه و کی نظر منو گوش میکنه :biggrin1: اگه این سریال خوب نبود این همه طرفدار نداشت و این همه جایزه هم نمیبرد .

چیز دیگه ای که حتما باید اضافه کنم ، دیالوگ های استثنایی این سریال هست . اصطلاحاتی تو این سریال استفاده میشه که مختص این سریاله و هیچوقت از ذهنتون بیرون نمیره . جنبه های کمدی هم به زیبایی در کنار جنبه های جدی و جنبه های رمانتیک سریال اضافه شده . در نهایت باید بگم که این سریال بهترین انتخاب برای علاقه مندان پزشکی و یکی از بهترین و سرگرم کننده ترین سریال ها برای مخاطبین عام هست .

آخرین ویرایش:

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
منم اول که شروع به دیدن سریال کردم فکر میکردم با یه سریال بیخود و ساده طرف هستم و فقط توش خون و زخم باید باشه! ولی بعد از چند قسمت دیدم نه ماجراهای بین شخصیتها خیلی جالبه و دیدنیه در کل مثل یه دنیای دیگه میمونه این دکتر ها یه جور دیگه دنیا رو میبینن ! نمیدونم تو واقعیت هم اینطوریه یا نه ولی در کل خیلی دیدنیه اگه کسی از nip/tuck خوشش میاد حتما از اینم خوشش میاد

در کل من که خیلی با این سریال حال میکنم و به اونایی که زبان خوبی دارن توصیه میکنم

پ.ن:من عاشق اون انترن مو طلایی هستم که قبلا مدل مجله های --- بوده;)

Hashem

کاربر سایت
Apr 28, 2006
872
نام
هاشم
سلام
واقعا تاپیک خوبیه! لطفا فقط سعی بشه کسی اسپم نده یعنی هر پست یک در میون ما بتونیم یک سریال رو بخونیم!

در ضمن دوست عزیز واقعا بیان شما عالیست هر کی داره به این تاپیک سر می زنه تماما مطالبتون رو داره میخونه با همین بیان سعی کنی مطلب بنویسید!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر