Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
نمی دونم چرا گیم پلی بازی اون حس یونیکی که سری سولز برام داشتند رو نداشت نمی دونم چطوری بگم ولی خیلی خاص نبود ببینید میازاکی 5 تا عنوان ساخت که از لحاظ گیم پلی خیلی به هم نزدیک بودند ولی هیچ وقت تکرار رو تو این سری حس نکردی ولی این یکی یکم رنگ و بوی بازی هایی مثل اساسین و همینطور nioh رو گرفته و دیگه اون حس خاصی که بازی های میازاکی داشتند رو حداقل برای من نداشت البته متوجهم که این بازی متفاوت از سری سولزه ولی هنوزم ته دلم یه چیزی تو اون مایه می خواستم و و شاید دلیل اینکه یکم تو ذوقم خورد هم همینه

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
دوستان به رسم بازیا میازاکی این یکی هم مپ نداره ؟
نداره:D تازه مپ بازی خیلی بزرگتر و باز تر و چند لایه تر از تمام بازی های قبلی هست.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
نداره:D تازه مپ بازی خیلی بزرگتر و باز تر و چند لایه تر از تمام بازی های قبلی هست.
من تو همون پیدا کردن سوراخ سمبه های DarSouls مشکل دارم :)) پس هیچی این یکی رو هم اسکیپ میکنم =((

parvaz62aseman

کاربر سایت
Sep 1, 2017
60
نمی دونم چرا گیم پلی بازی اون حس یونیکی که سری سولز برام داشتند رو نداشت نمی دونم چطوری بگم ولی خیلی خاص نبود ببینید میازاکی 5 تا عنوان ساخت که از لحاظ گیم پلی خیلی به هم نزدیک بودند ولی هیچ وقت تکرار رو تو این سری حس نکردی ولی این یکی یکم رنگ و بوی بازی هایی مثل اساسین و همینطور nioh رو گرفته و دیگه اون حس خاصی که بازی های میازاکی داشتند رو حداقل برای من نداشت البته متوجهم که این بازی متفاوت از سری سولزه ولی هنوزم ته دلم یه چیزی تو اون مایه می خواستم و و شاید دلیل اینکه یکم تو ذوقم خورد هم همینه
اتفاقا گیم پلی رو که دیدم دقیق بوی بلاد و سولز ازش می اومد یعنی یه بلاد به سبک ژاپنی. یه بلادبورن تمام. وایسا بازی بیاد بعد متوجه روح میازاکی میشی. باور کن نیوه رو اصلا دوست ندارم و ردی ازش تو این بازی نیست. مطمئن باش.

Sent from my BND-L21 using Tapatalk

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
میفهمم چی میگی:D به خاطر اینه که با دید سولزبورن بهش نگاه میکنیم و انتظار دیدن همون موارد رو داریم. با این حال مثل من تغییر رو در آغوش بکش:D
من احساس میکنم تو مشکلی با گیم پلی نداری. بیشتر با نبود اون اتمسفر سنگین مشکل داری:D چون من فکر میکنم ستینگ ژاپنی دوره سنگوکو و سامورایی و نینجا، جایی برای اتمسفر سنگین نمیزارن و بیشتر معطوف به مبارزات تن به تن و ... میشن:D

mehran3500

کاربر سایت
Feb 23, 2008
490
نام
master
این بازی نینجا مخفی کاریه و نقش افرینی نیست مثل سول ها. بیشتر یک تنچو جدید است در واقع اگر بازی کرده باشید قبلا که اکتیویژن و همین استودیو در سال 98 برا سونی ساخته بودند.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
خیلی خوب بود گیم پلی! :D تفاوت های زیادی با Soulsborne داره و این ماجرای پریدن از در و دیوار و اکشن سریع باعث میشه کلاً توی یه فاز دیگه باشه، ولی در عین حال از جهاتی هم حال و هوای اونا رو داره که ترکیب خفنی رو درست میکنه.
فقط از نظر اتمسفر به نظرم در سطح پایین تری نسبت به اونا هست، ولی بعید نیست این قضیه هم هرچی جلوتر بریم متفاوت تر بشه. مثلاً اوایل بازی شکل و شمایل محیط ها و دشمن ها و... معمولی تر باشه و بعدش اتفاقاتی بیفته که اوضاع عوض بشه. کاراکتر اصلی هم هنوز نتونسته اون طور که باید و شاید جذبم کنه، ولی خب هنوز چیز خاصی ازش ندیدیم که بشه نظر داد. :D
این وسط Dark Souls Collection هم معرفی شد که میتونه یکی از خفن ترین کلکسیون های صنعت بازی باشه! من هنوز بعضی از DLCهای این سری رو تجربه نکردم و بدم نمیاد برم سراغش. حیف که به لطف قیمت دلار دیگه هر بازی ای هم معرفی میشه کوفت آدم میشه و نمیتونیم راحت به خریدش تو روز اول فکر کنیم. :|

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,989
نام
احمد
خیلی خوب بود گیم پلی! :D تفاوت های زیادی با Soulsborne داره و این ماجرای پریدن از در و دیوار و اکشن سریع باعث میشه کلاً توی یه فاز دیگه باشه، ولی در عین حال از جهاتی هم حال و هوای اونا رو داره که ترکیب خفنی رو درست میکنه.
فقط از نظر اتمسفر به نظرم در سطح پایین تری نسبت به اونا هست، ولی بعید نیست این قضیه هم هرچی جلوتر بریم متفاوت تر بشه. مثلاً اوایل بازی شکل و شمایل محیط ها و دشمن ها و... معمولی تر باشه و بعدش اتفاقاتی بیفته که اوضاع عوض بشه. کاراکتر اصلی هم هنوز نتونسته اون طور که باید و شاید جذبم کنه، ولی خب هنوز چیز خاصی ازش ندیدیم که بشه نظر داد. :D
این وسط Dark Souls Collection هم معرفی شد که میتونه یکی از خفن ترین کلکسیون های صنعت بازی باشه! من هنوز بعضی از DLCهای این سری رو تجربه نکردم و بدم نمیاد برم سراغش. حیف که به لطف قیمت دلار دیگه هر بازی ای هم معرفی میشه کوفت آدم میشه و نمیتونیم راحت به خریدش تو روز اول فکر کنیم. :|
کل ابهت دارک سولز تو دی ال سی های دارک سولز 1 دارک سولز 2 و دارک سولز 3 هست، دارک سولز 1 رو در نظر نگیریم بقیه نسخه ها بازی اصلی عین یک پیش درامد هستن و بازی اصلی میشن دی ال سی ها.:D 80 ضربدر 10 میشه 800 تومان پول باندل میشه:| یادش بخیر 5-6 ماه پیش با این پول میشد یک PS4 اکبند خرید:| پیشنهاد میکنم اگر PC دارید رو PC پایرسی کنیدx_x دیگه باندلش همین الان هم موجوده :D:D:D
در مورد این بازی هم هر چی از استاد برسه با نهایت وجود درونی حماسی، و هیجانی و خارق العاده است ولی بعید بدونم یک چیزی در حد بلادبورن به این زودی ها ببینیم 8-|

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
اولش امید نداشتم ولی الان گیمپلی دیدم خوبه!:D تاریخ خورده؟ یه جا دیدم زده 22 مارس 2019؟

من عاشق اون فوواره ی خونم که شمشیر رو درون دشمن فرو میکنی و درمیاری، میپاشه :D:D

اره، ۹ام فروردین ۹۸ در دستان ماست این حماسه ی جدید استاد :D

@Safety & Peace

راستی علی صلح و صفا، نظرت درباره ی لول آپ چیه ؟
بنظرت کارنسی لول آپ و خرید ایتم چیه ؟
اصلا وجود خواهد داشت ؟
اون صلیب سفید ها ک یجورایی وپن آرتس بودن چی ؟

تنبلی نکن
آنالیزتو تحویل بده علی =;

• Like
Reactions: Safety & Peace

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
n6wo_mqdefault-(2).jpg

1080
720

ctu5_mqdefault-(1).jpg

1080
720

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,920
نام
نـــــــویـــــــــد
گیم‌پلی ۱۰دقیقه‌ای گیم‌اسپات بهترین چیزی بود که این مدت دیده بودم!! یعنی تمام مدت تریلر دهنم باز بود :D لعنت بهت میازاکی چی ساختی. یه فاز کاملا متفاوت نسبت به سولزبورن!
گیم‌پلی سرعتی و وحشتناک اگرسیو! استفاده از طنابش برای اتک زدن عالی بود. چه کمبوهایی بشه زد! مخفی کاری واقعا عالی بود و آدم رو ترغیب میکنه ازش استفاده کنه!
اینطور که من فهمیدم ظاهرا استامینایی وجود نداره و این خیلی کمک میکنه به متحول شدت مبارزات! طراحی دشمنا به قول معروف Sick AF :D اون یارو Chained Ogre چقدر خوب بود! یارو هم که بازی میکرد خدارو ۱۰۰هزار مرتبه شکر بد نبود بازیش. (دیروز گیم‌پلی DMC5 رو کلا به خاطر سُس دست بودن یارو ندیدم!) هر بار هم میتونه یک بار ریوایو شه! خیلی جذابه این ویژگی!
گرافیک و ۶۰فریم هلویی که میره و طراحی محیط هم عالی! جدی خیلی وقت بود اینجور سگ هایپ نشده بودم :D گاد بلس یو میازاکی دهن سرویس :D

.:Melkor:.

Dark Lord
کاربر سایت
Feb 7, 2011
844
نام
Fallen
نمیخوام توی سر مال بزنم چون خودم از کسانی بودم که به شدت منتظر این بازی بودم ولی به نظرم این بازی جای کار زیاد داره،به عنوان مثال فیزیک کاراکترش که انگار طرف بادکنک سبکه و توی هوا شناور میشه،دومین چیزی که توی ذوق میزنه نبود رد خون روی لباس و زمین هستش و همچنین نبود رد پا و درگیریها روی برف و گل،تا الان که چیز آنچنانی برای جذب من نداشته و امیدوارم در آینده اینجور نمونه چون خیلی روی این عنوان حساب باز کرده بودم

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

• Like
Reactions: J. Constantine

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر