امتیازات Detroit: Become Human

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
امتیازات عنوان جدید Quantic Dream منتشر شد.

MetaCritic: 79
OpenCritic: 80

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
علاقه دارم بازی کنم اما قیمتش بالاست و هایپ بی مورد رو هم نقد میکنم
پس مشکل اصلی در حقیقت عدم استطاعت مالی هست که باعث میشه تلاش مضاعفی برای بد نشون دادن بازی داشته باشی تا بتونی اون خواستۀ درونیِ واقعیت، که بازی کردنِ بازی هست، رو پس بزنی وگرنه اگه پولش در دسترس بود و متای بازی حتی تو محدودۀ قرمز بود بازم بازیش می‌کردی و نیازی به این همه اصرار نبود که متاش کمه یا گیم پلی نداره و چه و چه.

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,134
نام
امیر
قبل عرضه هم گفتم، هیچ دلیل موجهی نداره کیج که گیم پلی رو قربانی کنه. بازی های دیگه مگه داستان ندارن؟ مگه انتخاب مسیر ندارن؟ مگه تاثیرات انتخاب ها ندارن؟ ایشون شاهکار نکرده که به عنوان جایزه، بهش بگیم قربونت گیم پلی رو نذاشتی هم نذاشتی
البته اين يه سبكه كه گيم پلي نقش خيلي خاصي توي اون نداره...اين كه ما از يه بازي ساز بخوايم سبكشو تغير بده كه مثلا اون بازي براي ما هم ارزش خريد داشته باشه و ما هم باش حال كنيم يكم يه جوريه اصن :/ بازي توليد ميشه و يه برچسب قيمت هم روش ميخوره و عرضه ميشه حالا هر كسي خواست اونو ميخره هر كسيم نخواست نميخره خوب اجباري نيست...مث اينه كه يكي بره دم يه استديو بشينه بگه داداش من ار پي جي دوس ندارم ميشه بازيتونو شوتر كنين تا برا منم ارزش خريد داشته باشه:D ديگه خيلي وقته اين مدل بازيو به عنوان يه سبك قبول كردن و هر سبكيم طرفداراي خودشو داره...

• Like
Reactions: vaan 2

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
بیشتر "نوب" ها سمت بازیایی میرن که چیزی به نام گیم پلی دارن

نوب ها چشم رفیق شما هارد کور بعدا داداشم نظرت راجبع گیم پلی عوض کن

بازی خاص نظیر TLG یا همین بازی برا همه افراد مناسب نیست

بعدا 79 کجا متا زرد کجا

• Like
Reactions: Capitan_shepard

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
اصن متا رو که کلا قبول ندارم نمونه ش order و madmax و rainbow six
حرف اصلیم اینه که متا شده ۷۹ ملت میگن ایول عالی تر از این نمیشه ، عزیزان دیگه باید چن میشد که بگین خراب کرده
D:

دمو رو هم بازی کردم، هوی رین و بیاند رو هم کامل تموم کردم، بحث اصلی قیمته و قربانی کردن گیم پلی
در ضمن اتفاقا من به دیترویت میگم عامیانه، بازی ای عامیانه س که کمترین مهارتی نمیخواد بازی کردنش یعنی عموم میتونن بازیش کنن

علاقه دارم بازی کنم اما قیمتش بالاست و هایپ بی مورد رو هم نقد میکنم

قبل عرضه هم گفتم، هیچ دلیل موجهی نداره کیج که گیم پلی رو قربانی کنه. بازی های دیگه مگه داستان ندارن؟ مگه انتخاب مسیر ندارن؟ مگه تاثیرات انتخاب ها ندارن؟ ایشون شاهکار نکرده که به عنوان جایزه، بهش بگیم قربونت گیم پلی رو نذاشتی هم نذاشتی

اینجا فوروم ه و همه با رعایت ادب حق اظهار نظر دارن، نه تنها حق دارن بلکه وظیفه دارن

آره، منظور داشتن گیم پلی غنی و ضعیف ه.
سنجیدن مهارت، پیشرفت کردن گیمر با زمان، خسته کننده نشدن اینا از فاکتورهای گیم پلی غنی ن. وقتی میگم گیم پلی نداره منظورم اینه که گیم پلیش ضعیفه
واقعا درکش انقدر سخته !! جوابت یه جمله است !
چون نقدا خصوصا مراجع معتبرش رو خوندیم !
ولی شما فقط داری عدد نگاه میکنی !
ضمن اینکه دیدگاه ادما روی خوب بودن متفاوته ! الان یکی از بهترین بازیای عمرم که جز تاپ ۱۰ مه متاش ۸۰ه
.......
همین الان اساسین اورجین و فارکرای ۵ متاشون حول حوش ۸۰-۸۱ ه اونجا عیب نداره کسی تعریف و تمحید کنه ! اینجا که میرسه ملت چشونه جو میدن بازی ر...؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد یه حوریم خرف میزنی انگار بودجه بازی رو تامین کردی ! یا کیج سرت کلاه گزاشته مال و اموالت رو بالا کشیده!
کیج هر جور عشقش بکشه بازی میسازه ! تو دوست داری بخر دوستم نداری بهت بدهی که نداره

آخرین ویرایش:

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
نظر Yoko Taro، کارگردان Nier: Automata راجب Detroit:

Playing. This is too good, quantic Dream-chan

نظر Barlog:

Huzzah @Quantic_Dream on releasing @Detroit_PS4 !!! Absolutely beautiful game and i am loving my time with it so far. Thank you to all involved.

اینم نظر کابرا تو Era که به شدت مثبته.

Detroit: Become Human |OT| Like Tears in Heavy Rain

بازی الان کامل خراب کرده متا دارع به سمت زرد شدنم میره بازم ملت دارن جو میدن :/
دیگه باید چن میشد که میگفتین خراب کرده :/

یکم تند نوشتم اما کلام منظورم این بود که:
Heavy rain تحویل گرفته شد چون گرافیک خیلی شاهکاری داشت نسبت به بقیه و این قضیه تعاملی جدید بود. انقد این دو تا خوب بودن که داستان کلیشه ای و گیم پلی افتضاح و کنترل بد نتونست تاثیری بذاره. حالا تو سال ۲۰۱۸ که ویچر ها رو دیدیم و راک استار قراره با افتادن کلاه شخصیت اصلی تو بیابون مسیر داستانو عوض کنه، دیکه detroit نه گرافیک متمایزی داره نه این تعاملی و انتخاب مسیر داستان چیز جدید و یونیکی ه. گرافیک هم که الان همه خوبن نسبتا.
یه نفر به من بگه این بازی دقیقا چی داره که ما باید گیم پلی رو بر داوود قفس ببخشاییم؟ D:

CD Projekt Red جزو بهترین استودیوهای دنیا هست و The Witcher 3 برای خیلیا مثل خودم، جزو بهترینای تاریخ. قطعا سطح کیفی بازیشون با بازیای Quantic Dream تفاوت داره. پس اگه دوزار برای اون استودیو که همچین شاهکاری خلق کرده ارزش قائل هستی، با مقایسه‌های مسخره کاری نکن که یک نفر که هنوز The Witcher 3 رو بازی نکرده، با دیدن پستات حالش از اون بازی بهم بخوره.

اینکه فروم جای بحث کردن هست درسته. ولی اینکه با یه بازی حال نکنی و از سبکش خوشت نیاد، دلیل نمی‌شه 24/7 تو تاپیک بازی و تاپیک امتیازاتش بازی رو با The Witcher 3 مقایسه کنی، یا به در و دیوار چنگ بزنی که نه، بازی بده و گند زده.

در کنار نظرات روشن‌فکرانه‌ت نسبت به آزادی بیان تو فروم، اینم گوشه ذهنت قرار بده که همه قرار نیست The Witcher یا بازی مورد علاقه جنابعالی رو بسازن. بازی نظر خیلی از بازیسازها، منتقدین و اکثر کاربرا رو جلب کرده و مطمئن باش که خیلی خوب هم می‌فروشه.

یاد بگیر همه قرار نیست مثل تو باشن و مثل تو فکر کنن.

Jack.bauer

کاربر سایت
Jun 17, 2012
416
نام
Arash
گفته بودم که بازیای کیج امتیاز بالا نمیگیرن :D ولی من یادمه چقدر بیاندو با اون امتیازای کمش دوس داشتم... از کیج به خاطر این که قدیما زیاد به بازیای امسال call of duty میپردو تیکه مینداخت خوشم نمیاد ولی قبول دارم بازیاش تو سبک خودش تکن.
یه نکته رو بگم فقط این که بازیش اینجوری نیست که گیم پلی نداشته باشه(اصلا همچین چیزی نمیشه!گیم,گیم پلی نداشته باشهo_0) گیم پلی مخصوص خودشو داره قبول دارم گیم پلیش چالش برانگیز نیست و نمیتونه نوبو از پرو های عزیز تفکیک کنه..ولی برام واضحه این سبک گیم پلی بهترین راه برای روایت بعضی داستانا هستن.. یه جوری گیم پلی با داستان ترکیب شده و این تریکبش باعث خاص شدن بازی میشه... الان همین until dawn فقطو فقط به خاطر این سبک گیم پلیش خوب بود!خداییش اگه یه گیم پلی عامیانه داشت نه ترسناک بود و اگه بگیم بازی خوبی میشد به موندگاری چیزی که الان شده نمیشد... خواستم بگم با اینکه نقدای زیادی به این سبک گیم پلی واره این سبک گیم پلی ها صرفا چیز بدی نیستن و تو این نوع بازیا نه تنها نقطه ضعف نقطه قوتم حساب میشن چون روایت داستان و اون حسی که به گیمر منتقل میکننو شاید نتونن گیم پلی های عامیانه وارد کنند...بحث بازی های تل تیل جدان اون بازیا اولش برام جذاب بودن ولی وقتی شرایط جوری شد که سالی چند تا بازی میداد و داستان نه اونقدر خوبی اراعه میداد تو بازیاش و بدتر از همه این که 90 درصد پایاناشون یه شکل بود و انتخابات تقریبا پشم حساب میشدن نظرم عوض شد... این بازیا رو با بازیای تل تیل مقایسه نکنین چون اولا زحمت خیلی بیشتری براشون کشیدن ( هرکدوم چند سال) دوما انتخابای سختی که میزاره برات مهمه که در هر صورت چی میشه چون بلدن چجوری با گیمر ارتباط برقرار کنن...(زمانی که ایتن اون اوریگامی ها رو باز میکردو مجبور بود کارایی که قاتل میگه رو انجام بدیمو مقایسه کنین با بتمن اخری که باید تو بتمن بین جوکر شرور و مخوف یکی رو انتخاب میکردیم!برا من یکی که فرقی نمیکرد چی میشه چون کاراکترا اون حسی رو که باید انتقال نمیدادن و با توجه به سابقه تل تیل میدونستم پایانش یه چیزه) برعکس بازیای کیج! همه چی میتونه تو بازی تغییر کنه!
خلاصه این که شما و بعضی از منتقدا که میگین گیم پلیش آشغاله مسلما نظر شخصیه و 100 درصد درست نیست( منتقدام آدمن دیگه خدا نیستن که حرفشون درست باشه! همشونو با همم جمع کنی ضربدر 2 کنی نمیتونن یه بازی معمولیم بسازن یکین مثل ما که بازی نقد میکنن امکان داره چیزی بارشون نباشه!) و این که همونطوری که گیم پلی این نوع بازیا برا من قشنگ و جذابه مطمعنم برا خیلیای دیگم همینطوره یه طرفه به قاضی نرین و با توجه به این که بازی چیز سلیقه ایه به قول دوستان اگه دوس ندارین سمت بازی نرین

• Like
Reactions: GHOST OF SPART

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان
دارم بازی رو انجام میدم. انصافا از خیلی از بازی های بالای 85 جذاب تره برای من. شاید چون من کسی هستم که همه ی بازی های تل تیل و سری life is strange و بازی های قبلی خود کیج برام خیلی جذابه و کلا با این سبک خیلی حال میکنم.
اما به عنوان کسی که کلی بازی تو این سبک بازی کرده باید بگم این بازی واقعا یه چیز دیگست. واقعا حیفه اونایی که ps4 ندارن نمیتونن این بازی رو تجربه کنن. دم quantic dream گرم

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,507
گفته بودم که بازیای کیج امتیاز بالا نمیگیرن :D ولی من یادمه چقدر بیاندو با اون امتیازای کمش دوس داشتم... از کیج به خاطر این که قدیما زیاد به بازیای امسال call of duty میپردو تیکه مینداخت خوشم نمیاد ولی قبول دارم بازیاش تو سبک خودش تکن.
یه نکته رو بگم فقط این که بازیش اینجوری نیست که گیم پلی نداشته باشه(اصلا همچین چیزی نمیشه!گیم,گیم پلی نداشته باشهo_0) گیم پلی مخصوص خودشو داره قبول دارم گیم پلیش چالش برانگیز نیست و نمیتونه نوبو از پرو های عزیز تفکیک کنه..ولی برام واضحه این سبک گیم پلی بهترین راه برای روایت بعضی داستانا هستن.. یه جوری گیم پلی با داستان ترکیب شده و این تریکبش باعث خاص شدن بازی میشه... الان همین until dawn فقطو فقط به خاطر این سبک گیم پلیش خوب بود!خداییش اگه یه گیم پلی عامیانه داشت نه ترسناک بود و اگه بگیم بازی خوبی میشد به موندگاری چیزی که الان شده نمیشد... خواستم بگم با اینکه نقدای زیادی به این سبک گیم پلی واره این سبک گیم پلی ها صرفا چیز بدی نیستن و تو این نوع بازیا نه تنها نقطه ضعف نقطه قوتم حساب میشن چون روایت داستان و اون حسی که به گیمر منتقل میکننو شاید نتونن گیم پلی های عامیانه وارد کنند...بحث بازی های تل تیل جدان اون بازیا اولش برام جذاب بودن ولی وقتی شرایط جوری شد که سالی چند تا بازی میداد و داستان نه اونقدر خوبی اراعه میداد تو بازیاش و بدتر از همه این که 90 درصد پایاناشون یه شکل بود و انتخابات تقریبا پشم حساب میشدن نظرم عوض شد... این بازیا رو با بازیای تل تیل مقایسه نکنین چون اولا زحمت خیلی بیشتری براشون کشیدن ( هرکدوم چند سال) دوما انتخابای سختی که میزاره برات مهمه که در هر صورت چی میشه چون بلدن چجوری با گیمر ارتباط برقرار کنن...(زمانی که ایتن اون اوریگامی ها رو باز میکردو مجبور بود کارایی که قاتل میگه رو انجام بدیمو مقایسه کنین با بتمن اخری که باید تو بتمن بین جوکر شرور و مخوف یکی رو انتخاب میکردیم!برا من یکی که فرقی نمیکرد چی میشه چون کاراکترا اون حسی رو که باید انتقال نمیدادن و با توجه به سابقه تل تیل میدونستم پایانش یه چیزه) برعکس بازیای کیج! همه چی میتونه تو بازی تغییر کنه!
خلاصه این که شما و بعضی از منتقدا که میگین گیم پلیش آشغاله مسلما نظر شخصیه و 100 درصد درست نیست( منتقدام آدمن دیگه خدا نیستن که حرفشون درست باشه! همشونو با همم جمع کنی ضربدر 2 کنی نمیتونن یه بازی معمولیم بسازن یکین مثل ما که بازی نقد میکنن امکان داره چیزی بارشون نباشه!) و این که همونطوری که گیم پلی این نوع بازیا برا من قشنگ و جذابه مطمعنم برا خیلیای دیگم همینطوره یه طرفه به قاضی نرین و با توجه به این که بازی چیز سلیقه ایه به قول دوستان اگه دوس ندارین سمت بازی نرین
در رابطه با جمله اولت، هوی رین متای 87 گرفت که اگه کرم ریزی بعضی سایت ها نبود بالای 90 میشد. و البته Fahrenheit

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
کاری اصلا با متا یا چیزایی دیگه ندارم فاز 1 عده که می گن این بازی رو اگر نمی گید شاهکار یعنی از بازی هیچی نمی دونید نوب هستید یا معنای واقعی گیم رو نمی دونید نمی فهمم

بازی کامپیوتری یعنی گیم پلی یعنی چیزی که با بازی کردنش به شما لذت می ده اگر بحث داستان یا ریزه کاری های اون باشه و گیم پلی اهمیتی نداشته باشه می شه فیلم دیگه برید فیلم ببینید گیم هیچی هست که مهارت دست و ذهن شما به چالش کشیده می شه.
به هر حال اینم 1 سبکی هست که شما در 1 داستان غنی قرار بگیرید و سمت داستان رو خودتون تعیین کنید حالا اگر گیم پلی بازی بتونه به شما لحاظات خوبی رو بده دیگه بقیش مهم نیست. ضمن اینکه هر کسی با 1 سبکی حال می کنه یکی انلاین یکی افلاین یکی خطی یکی باز یکی اول شخص توهین یا فکت صادر کردن در زمینه ی سلیقه اصلا قابل توجیه نیست.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
خوب بنده هم دارم بازیش میکنم و باید بگم که به هیچ وجه من الوجود به امتیاز ها توجه نکنید اگه واقعا عاشق این سبک بازیا هستید از دست دادنش به نظرم ظلم بزرگی که در حق خودتون میکنید موسیقی عالی ابراز احساسات خفن گرافیک فنی عالی اتمسفر سرد و بی روح که به بازی حکم فرماست گیم پلی کاملا تعاملی دقیقا همون چیزی که یـ فرد از این دست بازیا انتظار داره :-bd برای مثال لول دیزاین گسترده Interactive بازی LiS رو در کنار گرافیک و نحوه کارگردانی و موسیقی Beyond قرار بدید نتیجش میشه این بازی اینکه تصمیم گرفتن بازی رو تعامل پذیر تر کنن قشنگ تجربه بازی رو دو چندان لذت بخش میکنه >:D< داستان و نحوه ی روایتش هم تا اینجا کار (حدود 4 ساعت) واقعا در حد خودش خوب بوده . در کل نمیدونم دقیقا یـ سری منتقدا از این دست بازیا چی انتظار دارن فقط همین رو میدونم که این دست بازیا امتیاز درست حسابی نمیگیرن چون باید یک سری تغییراتی اساسی درشون ایجاد بشه ولی خوب با تمام این اوصاف چیزی از ارزششون کم نمیشه ....

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
این ویدیو رو هم از منتقد منفور من هم ببینید تا شاید متوجه شید چرا یه عده قلیل از بازی بدشون میاد...

و خب هنوز Jimiquisition نمره نداده این جور که دارم می بینم(مخصوصاً توییت هاش که کاملاً جنبه ترول بازی رو داره)....از اینم نمیشه انتظار نمره سبزی داشت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر