Shadow of the Tomb Raider | PC

hb4o_title_(2).jpg

Title: Shadow of the Tomb Raider
Developer: Eidos-Montréal & Crystal Dynamics
Publisher: Square Enix
Genre: Action/Adventure
Players: Single player, Co-op
Release Date: 14-Sep-2018
Platforms: PC - PS4 - XBOX ONE
بالاخره شایعاتی که چند سال در مورد نسخه ی بعدی Tomb Raider به گوش میرسید، درست بود. این نسخه توسط Eidos-Montréal و Crystal Dynamics ساخته خواهد شد. استودیو Nixxes Software وظیفه ی پورت بازی رو بر روی PC و با کمک Nvidia بر عهده داره. طبق سایت store.square-enix.com برای PC فقط بر روی استیم عرضه میشه و برای اکتیو کردن به اینترنت نیاز دارید.

8xfo_3_story_-_copy.jpg

در Shadow of Tomb Raider همانند بازی های قبلی در نقش لارا کرافت هستید. داستان این شماره ادامه ی دو شماره ی قبلی و پختگی لارا کرافت و تبدیل شدن اش به Tomb raider هست. در Shadow of Tomb Raider باید جلوی آخرالزمان مایاها را بگیرید و دنیا را نجات بدین. در این بین گروه Trinity هم به دنبال یه شی باستانی مایاها هستند. شروع بازی در مکزیک و در روز مردگان اتفاق می افتد. همونطوری که تایید شده این بازی پایان داستان Trinity و پختگی لارا کرافت هست که شروع اش از سال 2013 بود.

a2vv_a333447bdf8f813d935bbb099d0a5f95.jpg

در طول بازی دوستانی هم به کمکتان خواهند آمد. Jonah یکی از شخصیت هایی است که تاکنون تایید شده. دشمنان بازی هم گروه Trinity و رهبر آنان Dominguez می باشد ولی بر خلاف شماره های گذشته در کنار Trinity ، قبیله ی مایاها هم هستند که باید با آنها مبارزه کنید. هر دوی این گروه ها با هم دشمن هم هستند و در طول بازی شاهد درگیری آنها هم خواهید بود. حیوانات متعدی هم در بازی هستند، مانند خرس، آهو، پلنگ و ....

1auu_6d26299fd3fccf25b579da5b0f781fb0.jpg

10ly_4_gearguide_-_copy.jpg
شبیه دو نسخه ی قبلی میتوانید از تیر کمان،چاقو، اسلحه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک استفاده کنید. قابلیت راه رفتن بر روی دیوار با طناب یا بالا رفتن از آن با دو تبر مخصوص خود را هم دارید. قابلیت ارتقای اسلحه و ساخت وسایل و تجهیزات جدید رو هم دارید. برای درست کردن هم به متریال خاص نیاز دارید که میتونید از کشتن پوست حیوانات یا با جست و جوی اجساد دشمنان به دستشون بیارید. به تازگی به صورت PDF تجهیزات لارا منتشر شده و تا جایی که بتونم عکس ها رو ترجمه میکنم و توی همین پست میزارم. عکس ها حجمشون بالاست (~4 مگ)

4z8_5_locations_-_copy.jpg

شروع بازی در مکزیک هست. بازی شامل جنگل های مکزیک، مقبره های مایاها هم هست. بر عکس شماره های قبلی غارهای عظیم زیرزمینی و گشت و گذار در محیط های زیر آبی هم هستید که طبق گفته ی خود سازنده بسیار وسیع تر و شمل تونل های تو در تو و عمیق است. پازل ها هم که جز لاینفک بازی هستند. مقبره ها هم روی زمین قرار دارند و خبری از مقبره های زیر زمینی به وسعت قبل نیستیم. محیط بازی بسیار خطرناکتر و بی رحمتر از قبل می باشد. از وسایل و تجهیزات یا محیط پیرامون خودتون برای غلبه بر دشمنانتون میتونید استفاده کنید. مثلا سریع حمله کنید و بعد بر روی درختان یا سایه ها پنهان بشید. حتی میتونید از گِل برای استتار استفاده کنید. بزرگترین مپ تاریخ بازی های Tomb raider در این شماره قرار داره. مانند نسخه های قبلی شامل چندین مپ میشه که میتونید آزادانه در آنها گردش کنید و ماموریت های فرعی و اصلی رو انجام بدین.

5kfk_e478adca725c7ef103446251b21bfe76.jpg

bghj_media.jpg

آخرین ویرایش:

MOH3N_Dark

کاربر سایت
May 7, 2013
3,264
نام
محسن
گان پلی و شوتینگ بازی از همون نسخه 2013 اینطوری بوده دیگه:| اگر قرار بر افتضاح بودن بوده باشه از همون اولش همین طوری بوده و با این که منم باهاش حال نمیکنم ولی سبک خودش رو داره حالا بعد از یک سه گانه بگی شوتینگ و گان پلی بازی تو نسخه اخر بده نشد حرف که:| داستان و شخصت پردازی بازی هم که نه تنها از سه گانه بلکه چه نسخه های قبل چه از اون منبعی که الهام گرفته همین بوده همیشه، شما که دیگه نباید از هر بازی انتظار داستان ویچر رو داشته باشی:D
یعنی چون گان پلی از نسخه اول افتضاح بوده اینا نباید به خودشون زحمت میدادن تو نسخه های بعدی درستش کنن؟ :D الان به نظر خودت این منطقیه؟ :D اینا اگه از اول گان پلی رو حذف میکردن و فقط با تیر و کمان جلو میرفتیم خیلی بهتر بود و کسی ایراد نمی گرفت.
من انتظار دارم بعد از هر نسخه ایرادات نسخه قبل رفع و پیشرفت های ملموسی در نسخه جدید ببینم. این که بیان همون عناصر و مشکلات نسخه های قبل رو در نسخه جدید کپی پیست کنن و یکم گرافیک رو بالا ببرن، هنر نیست.
انتظار داستان ویچر نداشتم ولی به عنوان پایان بندی این سری، داستان پردازی و شخصیت پردازی بهتری رو انتظار داشتم. الان جونا به عنوان کاراکتری که تو هر سه نسخه بوده از لحاظ شخصیت پردازی چه پیشرفتی داشته؟

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
شوتیگ بازی از این نظر افتضاح وقتی با یکی مثل کلون خودش مثل انچارتد مقایسش میکنی حالت تهو میگیری شاید در کل بازی بدی نباشه ولی قطعا واسه کسایی که انتظار یـ بازی عالی داشتن 100 درصد پایین تر از انتظارات بوده و ضد حال اساسی میخوره مثل خودم که ریبوت سال 2013 یکی از بهترین تجربه های گیمینگ خودم بود ولی از بعد اون از این عنوان نا امید شدم ....
الان جونا به عنوان کاراکتری که تو هر سه نسخه بوده از لحاظ شخصیت پردازی چه پیشرفتی داشته؟
هیچی یـ مشت دیالوگ بی مزه که مثلا خواسته بودن به سبک ناتی داگ یکم کاراکترش رو فان تر کنن :D

جدا بازی از نظر داستانی و شخصیت پردازی واسه سبک خودش یـ چیزی از نا امید کننده هم اونور تر بود !

• Like
Reactions: WTF? and MOH3N_Dark

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
اینجوری که شما دارید در مورد بازی صحبت میکنید یکی مثل من که تازه داره دانلودش میکنه و میخاد در روزهای اتی بازی کنه واقعا یه لنگ در هوا میمونه:D

• Like
Reactions: kamyy

Monster Hunter

کاربر سایت
Aug 3, 2014
451
نام
محمد
اینجوری که شما دارید در مورد بازی صحبت میکنید یکی مثل من که تازه داره دانلودش میکنه و میخاد در روزهای اتی بازی کنه واقعا یه لنگ در هوا میمونه:D
اونقد بد نیس ولی چیز خاصی نسبت به نسخه های قبلی بش اضافه نشده. ینی اگه قبلیا رو دوس داشتی اینم دوست میداری حتما ولی خب گان پلی و شخصیت پردازی بد و اینام داره در عین حال

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین

به قول معروف اگر شما عاشق سری لارا باشید این بازی همون چیزی هست که دنبالش هستید . بستگی به خودت داره

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,080
نام
مــاکــان
در مورد گان پلی و شوتینگ بنظرم بهترین نسخه همون ریبوت 2013 بود که خیلی شبیه به آنچارتد بود.
تو نسخه بعد نمیدونم چرا زدن ترکوندنش.
========
در مورد جذابیت هم مثل نسخه قبل اصلا هیجان کافی نداره، بیشتر مثل DLC میمونه تا بازی جدید.
مشکل اصلی هم ضعف داستانی و نحوه روایت یکنواختش هست.
جدا این داستان ترینیتی و... کشش سه شماره از بازی نداشت.
مقایسه که میکنیم با رقیبش واقعا حرفی برا گفتن نداره.

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا
این نسخه برای من که از اولین نسخه ها تا این سه گانه ریبوت شده تام رایدر بازی کردم هنوز هم هیجان و لدت خودش رو داره.
تام رایدر عموما در تیراندزی دلچسب نبوده

اما برای یک بازی امروزی نباید اینطور باشه. داستان ضعیف و شخصیت پردازی نامناسب بازی مشهود هست و سازنده هر چند در این نسخه بازی رو پر بار تر کرده اما می تونست خیلی بهتر هم کار کنه.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,940
نام
احمد
یعنی چون گان پلی از نسخه اول افتضاح بوده اینا نباید به خودشون زحمت میدادن تو نسخه های بعدی درستش کنن؟ :D الان به نظر خودت این منطقیه؟ :D اینا اگه از اول گان پلی رو حذف میکردن و فقط با تیر و کمان جلو میرفتیم خیلی بهتر بود و کسی ایراد نمی گرفت.
من انتظار دارم بعد از هر نسخه ایرادات نسخه قبل رفع و پیشرفت های ملموسی در نسخه جدید ببینم. این که بیان همون عناصر و مشکلات نسخه های قبل رو در نسخه جدید کپی پیست کنن و یکم گرافیک رو بالا ببرن، هنر نیست.
انتظار داستان ویچر نداشتم ولی به عنوان پایان بندی این سری، داستان پردازی و شخصیت پردازی بهتری رو انتظار داشتم. الان جونا به عنوان کاراکتری که تو هر سه نسخه بوده از لحاظ شخصیت پردازی چه پیشرفتی داشته؟
بازی رو تموم کردم، موافقم باهات این جونا هم چه از قیافش بگیر چه دیالوگهاش مزخرفترین چیزی هست که تو یک بازی دیدم:| بنظرم بهترین نسخه همون نسخه 2013 بود که جو و اتمسفر و تا حدودی داستانش خوب بهش پرداخته شده بود رایز هم از این بهتر بود تا حدودی از همه بدتر او برگشت به دوران کودکی لارا بود:| ولی گرافیک بازی خیلی بالارفته بود و صداگذاری بازی هم خوب بود.... البته نمیدونم چرا انیمیشن های صورت لارا خیلی بدن بودن و این مشکل همخوان نبودن صداگزاری با حرکاتشون هم خیلی رو مخ بود و از اول تا اخرش این مشکل بود... و یک چیز مهمتر این که با وجود گرافیک خیلی بالاتر کیفیت فنی بازی خیلی بهتر از نسخه رایز بود....این بازی اون مشکلات دراپ فریم نسخه قبل رو نداره و عین چی 60 فریم میداد... ولی در کل سطح بازی خیلی پایین بود. اصلا معلوم بود سازنده هیچ وقتی رو بازی نذاشته نصف دیالگو ها این بود Help me with this:)) سازنده بجای وقت گذاشتن رو داستان و قیافه کارکتر ها وقت گذاشته رو باسن لاراکرافت و دیگه بیش از حد بالا اوردتش:)):| اخه چطوری ممکنه این همه باسن:D

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
بازی رو تموم کردم، موافقم باهات این جونا هم چه از قیافش بگیر چه دیالوگهاش مزخرفترین چیزی هست که تو یک بازی دیدم:| بنظرم بهترین نسخه همون نسخه 2013 بود که جو و اتمسفر و تا حدودی داستانش خوب بهش پرداخته شده بود رایز هم از این بهتر بود تا حدودی از همه بدتر او برگشت به دوران کودکی لارا بود:| ولی گرافیک بازی خیلی بالارفته بود و صداگذاری بازی هم خوب بود.... البته نمیدونم چرا انیمیشن های صورت لارا خیلی بدن بودن و این مشکل همخوان نبودن صداگزاری با حرکاتشون هم خیلی رو مخ بود و از اول تا اخرش این مشکل بود... و یک چیز مهمتر این که با وجود گرافیک خیلی بالاتر کیفیت فنی بازی خیلی بهتر از نسخه رایز بود....این بازی اون مشکلات دراپ فریم نسخه قبل رو نداره و عین چی 60 فریم میداد... ولی در کل سطح بازی خیلی پایین بود. اصلا معلوم بود سازنده هیچ وقتی رو بازی نذاشته نصف دیالگو ها این بود Help me with this:)) سازنده بجای وقت گذاشتن رو داستان و قیافه کارکتر ها وقت گذاشته رو باسن لاراکرافت و دیگه بیش از حد بالا اوردتش:)):| اخه چطوری ممکنه این همه باسن:D

پروتز (روی جنیفر کم می کنه)

• Like
Reactions: Paradise Lost

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
بازی رو تموم کردم، موافقم باهات این جونا هم چه از قیافش بگیر چه دیالوگهاش مزخرفترین چیزی هست که تو یک بازی دیدم:| بنظرم بهترین نسخه همون نسخه 2013 بود که جو و اتمسفر و تا حدودی داستانش خوب بهش پرداخته شده بود رایز هم از این بهتر بود تا حدودی از همه بدتر او برگشت به دوران کودکی لارا بود:| ولی گرافیک بازی خیلی بالارفته بود و صداگذاری بازی هم خوب بود.... البته نمیدونم چرا انیمیشن های صورت لارا خیلی بدن بودن و این مشکل همخوان نبودن صداگزاری با حرکاتشون هم خیلی رو مخ بود و از اول تا اخرش این مشکل بود... و یک چیز مهمتر این که با وجود گرافیک خیلی بالاتر کیفیت فنی بازی خیلی بهتر از نسخه رایز بود....این بازی اون مشکلات دراپ فریم نسخه قبل رو نداره و عین چی 60 فریم میداد... ولی در کل سطح بازی خیلی پایین بود. اصلا معلوم بود سازنده هیچ وقتی رو بازی نذاشته نصف دیالگو ها این بود Help me with this:)) سازنده بجای وقت گذاشتن رو داستان و قیافه کارکتر ها وقت گذاشته رو باسن لاراکرافت و دیگه بیش از حد بالا اوردتش:| اخه چطوری ممکنه این همه باسن:D
زحمت کشیده شوخی که نیس:))
ولی باسنش دیگ اونقدرام نیستا

• Like
Reactions: Paradise Lost

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
بازی رو بالاخره گرفتم و 10درصدش رورفتم.واقعا نمیدونم چرا بعضی دوستان ایراد میگیرن از بازی .من که نسبت به نسخه قبل پیشرفت رو از هرنظر حس کردم مخصوصا گرافیک.فقط این لاراکرافت مشکل شرعی داره اندامش:):p:p:)
یسوال داشتم لطفا ینفر جوابمو بده: من نسخه ای ک گرفتم همه دی ال سی هارو داره ولی نمیدونم برای استفاده از دی ال سی ها تو کدوم قسمت باید برم. همون اول بازی نوشت که دی ال سی های فلان و فلان و فلان با موفقیت قابل دسترسی شد.ولی هرچی میگردم نمیبینم دی ال سی هارو

• Like
Reactions: PS4 FAN and kamyy

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
بازی رو بالاخره گرفتم و 10درصدش رورفتم.واقعا نمیدونم چرا بعضی دوستان ایراد میگیرن از بازی .من که نسبت به نسخه قبل پیشرفت رو از هرنظر حس کردم مخصوصا گرافیک.فقط این لاراکرافت مشکل شرعی داره اندامش:):p:p:)
یسوال داشتم لطفا ینفر جوابمو بده: من نسخه ای ک گرفتم همه دی ال سی هارو داره ولی نمیدونم برای استفاده از دی ال سی ها تو کدوم قسمت باید برم. همون اول بازی نوشت که دی ال سی های فلان و فلان و فلان با موفقیت قابل دسترسی شد.ولی هرچی میگردم نمیبینم دی ال سی هارو

قسمت Tomb هستند

• Like
Reactions: PS4 FAN

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
دوستان کسی می دونه چطور میشه کل لباس هاشو از همون اول باز و قابل دسترس کنیم؟
سوال دوم : کسی می دونه این streamfix چطوریه؟ چکار باید کرد؟ برای همیشه کار میکنه یا نه؟

• Like
Reactions: kamyy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر