بهترین تنظیم تصویر برای sony x800d

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,338
نام
مهدی
سلام دوستان
ممنون میشم بهترین تنطیم تصویر ال ای دی سونی مدل x8ood برای ps4pro رو بگید و همچنین برای تماشای فیلم

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
سلام دوستان
ممنون میشم بهترین تنطیم تصویر ال ای دی سونی مدل x8ood برای ps4pro رو بگید و همچنین برای تماشای فیلم
من همه حالات رو امتحان کردم و هیچکدوم مثل استاندارد نیست.
برایتنس رو ۴۰
کنتراست max
گاما ۲
بلک لول ۵۰
بلک ادجاست و پایینیش medium
colour 70
تو قسمت motion هم motionflow رو آف کن و فیلم مود رو auto بزار
تو video ption هم هر سه تا رو auto بزار
فقط این تنظیمات رو انجام بده و از کیفیت tv شگفت زده میشی
در ضمن کابل hdmi رو هم به hdmi 2 تلویزیون وصل کن

• Like
Reactions: db07

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
من همه حالات رو امتحان کردم و هیچکدوم مثل استاندارد نیست.
برایتنس رو ۴۰
کنتراست max
گاما ۲
بلک لول ۵۰
بلک ادجاست و پایینیش medium
colour 70
تو قسمت motion هم motionflow رو آف کن و فیلم مود رو auto بزار
تو video ption هم هر سه تا رو auto بزار
فقط این تنظیمات رو انجام بده و از کیفیت tv شگفت زده میشی
در ضمن کابل hdmi رو هم به hdmi 2 تلویزیون وصل کن
دوست عزیز این تنظیمات نظر شخصی شماست ولی اصلا به درد فیلم دیدن نمیخوره.
رنگ 70!!!!!

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
دوست عزیز این تنظیمات نظر شخصی شماست ولی اصلا به درد فیلم دیدن نمیخوره.
رنگ 70!!!!!
خب مگه قراره غیر نظر شخصی چیز دیگه ای بگیم.شما الان مگه 800d استفاده میکنید؟
به نظرم حالت cinema pro خیلی غیر طبیعی و نچسبه.البته اینم نظر شخصی شماست.اون دوستمون هم میتونه هم تنظیماتی که من انجام دارم رو تنظیم کنه و هم مال شما رو.بعدش به نا به نظر شخصیش یکیش رو انتخاب کنه
البته من light sensor رو on گذاشتم واسه همون colour و brightness نسبت به نور محیط متغییره.الان colour شده ۶۰ و brightness هم ۳۵ و گاما ۰
در کل هر تنظینی غیر استاندارد تصویر رو یا خیلی مرده و بی روح میکنه یا خیلی شفاف و گلمنگولی

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
خب مگه قراره غیر نظر شخصی چیز دیگه ای بگیم.شما الان مگه 800d استفاده میکنید؟
به نظرم حالت cinema pro خیلی غیر طبیعی و نچسبه.البته اینم نظر شخصی شماست.اون دوستمون هم میتونه هم تنظیماتی که من انجام دارم رو تنظیم کنه و هم مال شما رو.بعدش به نا به نظر شخصیش یکیش رو انتخاب کنه
البته من light sensor رو on گذاشتم واسه همون colour و brightness نسبت به نور محیط متغییره.الان colour شده ۶۰ و brightness هم ۳۵ و گاما ۰
در کل هر تنظینی غیر استاندارد تصویر رو یا خیلی مرده و بی روح میکنه یا خیلی شفاف و گلمنگولی
خیر.مد cimima pro نظر شخصی بنده نیست ونظر اکثریت کسانی هستش که با دستگاه های مخصوص مقدار اشباع رنگ وکنتراست وباقی مساعل رو اندازه گیری میکنن تا تصویر نزدیک به سورس اصلی فیلم باشه.
متاسفانه شما چشمتون عادت کرده به رنگهای غلیظ پر رنگ و لعاب و این خیلی بده و به دور از واقعیته.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ps34

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
خیر.مد cimima pro نظر شخصی بنده نیست ونظر اکثریت کسانی هستش که با دستگاه های مخصوص مقدار اشباع رنگ وکنتراست وباقی مساعل رو اندازه گیری میکنن تا تصویر نزدیک به سورس اصلی فیلم باشه.
متاسفانه شما چشمتون عادت کرده به رنگهای غلیظ پر رنگ و لعاب و این خیلی بده و به دور از واقعیته.
به هر حال من از cinema pro حالم بهم میخوره همه چه انگار رنگ مرده ای دارن.حتی هوای آفتابی تو دریا هم انگار عصر به نظر میاد.در ضمن اگه چشمام بهم اشتباه میگفت هیچ وقت پلاسما و همین 800d رو انتخاب نمیکردم.حالت استاندارد هم به نظرم خیلی به واقعیت نزدیکتره
سعی نکنید نظراتتون رو در قالب مجله نیچر بهملت القا کنید.کلا مقوله تنظیم رنگ بندی هم ی چیز شخصی هستش

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
به هر حال من از cinema pro حالم بهم میخوره همه چه انگار رنگ مرده ای دارن.حتی هوای آفتابی تو دریا هم انگار عصر به نظر میاد.در ضمن اگه چشمام بهم اشتباه میگفت هیچ وقت پلاسما و همین 800d رو انتخاب نمیکردم.حالت استاندارد هم به نظرم خیلی به واقعیت نزدیکتره
سعی نکنید نظراتتون رو در قالب مجله نیچر بهملت القا کنید.کلا مقوله تنظیم رنگ بندی هم ی چیز شخصی هستش
پس اون متخصص هایی که میرن گواهینامه کالیبراسیون صدا وتصویر از thx میگیرن هم بیکار بودن واشتباه کردن و به جاش باید تو خونه مینشتن و هر تصویری که به چشمشون قشتگتر میامد همون رو به دیگران پیشنهاد میدادن.!!!!!!!!!
شما متاسفانه حرف وخودتون رو میزنید.
بحث بهتره همینجا تمام بشه

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
پس اون متخصص هایی که میرن گواهینامه کالیبراسیون صدا وتصویر از thx میگیرن هم بیکار بودن واشتباه کردن و به جاش باید تو خونه مینشتن و هر تصویری که به چشمشون قشتگتر میامد همون رو به دیگران پیشنهاد میدادن.!!!!!!!!!
شما متاسفانه حرف وخودتون رو میزنید.
بحث بهتره همینجا تمام بشه
پس سونی و باقی شرکتها این همه مدت در اشتباه بودن که تنظیمات تصویر رو تو tv هاشون گذاشتن.یه بار میرفتن سراغ همین متخصصین عزیز و tv رو براشون کالیبره میکردن و دیگه منو شما سر این نظرات شخصیمون بحث نمیکردیم.
من گفتم سنگ مفت گنجیشکم مفت,تنظیمات من اگه خوششون نیومد ۲ ثانیه عوضش میکنه
در ضمن نگفتید خودتون با 800d کار کردید یا نه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر