انتشار عناوین انحصاری مایکروسافت در روز عرضه بر روی Xbox Game Pass

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
Xbox-Game-Pass_Key-Art_US_940x528-hero.jpg

مایکروسافت در نظر دارد که از این پس عناوین انحصاری که خود وظیفه نشر آن‌ها را بر عهده دارد را در هنگام عرضه بر روی سرویس Xbox Game Pass نیز منتشر کند. «Sea of Thieves» که در تاریخ 20 مارس عرضه می‌شود اولین عنوانی خواهد بود که در روز عرضه بر روی این سرویس قرار گرفته و کاربران می‌توانند از این طریق به انجام بازی بپردازند. Xbox Game Pass سرویسی است که در سال گذشته معرفی شد و شما با پرداخت هزینه ماهیانه می‌توانید به صورت نامحدود از بازی‌های موجود در آن استفاده کنید. به جز Sea of Thieves عرضه «State of Decay 2» و «Crackdown 3» نیز تایید شده و بر طبق اعلام مایکروسافت، تمام عناوین آتی Micrososfot Studios همانند «Halo» و «Forza» و نیز سایر بازی‌ها در همان روز عرضه بر روی Xbox Game Pass نیز قابل دسترسی خواهند بود.

Read the whole post here.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
یعنی شما توی اون ماه اشتراک بخری دیگ تا اخر عمر ب اکانتت اضافه میشه و میتونی بازی کنی؟
خب اینطوری ک همه میرن این سرویس همون ماه میخرن و بازی رو میگیرن

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
یعنی شما توی اون ماه اشتراک بخری دیگ تا اخر عمر ب اکانتت اضافه میشه و میتونی بازی کنی؟
خب اینطوری ک همه میرن این سرویس همون ماه میخرن و بازی رو میگیرن
مثل بازی های فری گلد و پلاس باید باشه فکر کنم. به اکانت اضافه می شه ولی بخوای بازی کنی باید اشتراک رو داشته باشی حتما. اگه 2 ماه بعد اشتراک نخریدی دیگه نمی تونی بازی کنی.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,248
نام
امیر حسین
نمیدونم من به خاطر کارای MS رد دادم، یا MSکلا رد داده!
درکش نمینمایم:-"

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
طرح خفنیِ ولی با منطق جور در نمیاد:-?مثلا خریدار با 3 ماه اشتراک Xbox Game Pass که سرجمع میشه 30$ میتونه Halo 5 / GeoW 4 / FH 3 / F7 / Recore / Sunset Overdrive و حتی عناوین تازه ای که تو این بازه زمانی Micrososfot Studios منتشر میکنه رو تجربه کنه!دیگه طرف زده به سرش که اینا رو خارج از Xbox Game Pass اونم جداگونه با قیمتهای بالا تهیه کنه!پس بازگشت هزینه ها و سودآوری این عناوین چی میشه؟
DLC:D تعداد کسایی که می خرن رو می بری بالا، تعداد کسایی که DLC و Microtransaction می خرن می ره بالا:D

• Like
Reactions: Ozzy the turtle

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
سود آوری این طرح دقیق مشخص نیست به چه صورته و مثلا این وسط مایکروسافت به بقیه ناشرها بابت بازی هاشون چقدر پرداخت میکنه نامشخصه. ولی این طرح نزدیک یک سال هست داره اجرا میشه و قطعا خودشون میدونن ماهیانه چقدر کاربر دارن. حالا اگه اینقدر بازی خوب رو این سیستم منتشر کنن و بتونن چند وقت دیگه مثلا ماهی ۵ تا ۱۰ میلیون کاربر داشته باشن اونوقت سودشون همچین هم کم نخواهد بود :D ضمن اینکه بازی های مایکروسافت برای استور ویندوز هم میاد و به مرور کاربرهایی که ایکس وان ندارن هم از این طرح استفاده میکنن. هزینه اضافی بابت خرید گلد و پرداخت های درون بازی و این چیزها هم که جداگانه هست. به هر حال در درازمدت مشخص میشه این طرح برای مایکروسافت سودآور هست یا نه ولی تا اون موقع کاربرهای ایکس وان با هزینه کمتر میتونن بازی های بیشتری انجام بدن :D

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
Netflix هم به واسطه طرح مشابه در حوزه فیلم و سریال الان نزدیک به 100 میلیارد دلار Market Cap برای خودش ایجاد کرده.این طرح اگه بگیره روی آینده صنعت گیم به صورت جدی میتونه تاثیر گذار باشه.برای ماکرو هم بسیار مفید خواهد بود و میتونه کلی روی بازی های کوچیک تر و شاید کم مخاطب تر قبلی سرمایه گذاری بکنه

masoud101

کاربر سایت
Sep 26, 2014
533
نام
مسعود
حالا 2 تا سوال:D
1.الان من اگه اشتراک این سرویس رو بخرم بازیهایی که توی مدت اشتراکم دانلود میکنم رو میتونم برای همیشه صاحب بشم؟ یا نه تا وقتی که این اشتراک رو دارم این بازیها روی سیستمم کار میکنن؟(بخش تکنفره منظورمه)

2.وقتی دیتای عناوین مورد نظر رو دانلود و نصب کردیم بخش تکنفرشون نیاز به اتصال دائم آنلاین داره یا نه؟

اگه پاسخ اون 2 تا پرسش بالایی که پرسیدم آره باشه من نوکر مایکروسافتم هستم:D
با توجه به اطلاعات سرویس جواب هر دو سوالت منفیه

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
حالا 2 تا سوال:D
1.الان من اگه اشتراک این سرویس رو بخرم بازیهایی که توی مدت اشتراکم دانلود میکنم رو میتونم برای همیشه صاحب بشم؟ یا نه تا وقتی که این اشتراک رو دارم این بازیها روی سیستمم کار میکنن؟(بخش تکنفره منظورمه)

2.وقتی دیتای عناوین مورد نظر رو دانلود و نصب کردیم بخش تکنفرشون نیاز به اتصال دائم آنلاین داره یا نه؟

اگه پاسخ اون 2 تا پرسش بالایی که پرسیدم آره باشه من نوکر مایکروسافتم هستم:D
تا اشتراک داشته باشی میتونی بازی کنی، تموم که شد دوباره باید اشتراک بگیری. تو مدتی که اشتراک داری بازی های تک نفره نیازی به آنلاین نداره، بازی های مولتی هم گلد میخواد.

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
یه سوال الان بازی هایی که در این سیستم میشه تجربه کرد در فروش بازی حساب میشن ؟ چون یه جورایی با نصف پول یه بازی میشه چند تا بازی رو تجربه کرد شاید منصفانه نباشه در آمار محسوب بشه . سوال دیگه اینکه یه بازی 60 دلاری day1 بشه اینطوری تجربش کرد ضرر مالی نمیخوره ؟

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
یه سوال الان بازی هایی که در این سیستم میشه تجربه کرد در فروش بازی حساب میشن ؟ چون یه جورایی با نصف پول یه بازی میشه چند تا بازی رو تجربه کرد شاید منصفانه نباشه در آمار محسوب بشه . سوال دیگه اینکه یه بازی 60 دلاری day1 بشه اینطوری تجربش کرد ضرر مالی نمیخوره ؟
نه دیگه، آمار اینجوری حساب نمیشه، الان مثلا NPD دیگه نمیتونه درست بازی های مایکروسافت رو پوشش بده :D در مورد بازی هم به نظرم یه سری بازی پر فروش مثل Halo در حالت عادی خیلی بهتر سودآوری میکنن ولی بازی های ریسکی مثل Sea of Thieves تو شرایط بهتری قرار میگیره. به نظر من تو این سیستم مایکروسافت بهتر میتونه برای ساخت بازی ریسک کنه، دیگه چندان نگران نیست Sunset Overdrive یا Quantum Break فروش خوبی نداشته باشن چون داره یه سرویس رو میفروشه نه فقط یک بازی. البته برای اینکه این سرویس به سود دهی خوبی برسه قطعا باید بازی های خوبی هم براش عرضه بشه و چند سال طول میکشه تا مشخص بشه این طرح جوابگو هست یا نه. یعنی اگر به خوبی براش بازی نسازه و معرفی نکنه قطعا این طرح هم با شکست مواجه میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر