Multi Platform Monster Hunter: World

سازنده
Capcom
تاریخ انتشار
January 26, 2018
ناشر
Capcom
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One
MHWorld_E3_art1.jpg

Publisher and Developer : Capcom
Genre: Action RPG
Platforms : PS4 - Xbox One - PC
Release Date: January 26 2018

حالا که فقط حدود 20 روز به عرضه مونده، یه تاپیک برای اخبار، هماهنگی و پیدا کردن تیم برای Co-op لازمه. یه سری اطلاعات تایید شده از بازی + اطلاعاتی که خودم از تجربه‌ی بتا بدست آوردم رو در زیر بصورت تیتروار اعلام می‌کنم که اگه احیانا کسی با بازی آشنا نیست یا اینکه از محتویات بازی اطلاعی نداره، برای تجربه‌ی بازی آماده بشه:

- محتوای داستانی بازی حدود 40 تا 50 ساعت طول می‌کشه و طبق معمولِ نسخه‌های قبل، بعدش تازه ماجرای اصلی شروع میشه که اونم مولتی‌پلیر و Co-op هستش که باعث میشه صدها ساعت دیگه، واسه شکار هیولاهای مختلف و چلنج‌های هفتگی و البته ارتقای اسلحه‌ها و زره‌ها صرف بشه!
- برخلاف نسخه‌های قبلی، کمپین داستانی فقط یه بخش تمرینی برای بخش چند نفره نیست و چالش‌های بزرگ رو هم شامل میشه.
- طبق گفته کارگردان، بازی بعد از عرضه، از رویدادهای هفتگی و آپدیت‌های منظم و رایگان زیادی بهره خواهد برد.
- بازی هم بصورت آفلاین و هم بصورت آنلاین قابل بازیه و حتما نیازی نیست همیشه به اینترنت وصل باشید.
- اغلب مراحل و ماموریت‌ها رو میشه بصورت Co-op که تا حداکثر 4 نفر هست، تکمیل کرد.
- [طبق تجربه بتا] تمام 14 اسلحه‌ی بازی کاملا از نظر کنترل، عملکرد و قابلیت‌ها، متفاوت هستند و ماهر شدن در هر کدومشون، دقت و تمرین جداگانه رو لازم داره.
- [طبق تجربه بتا] برخلاف نسخه‌های قبل، هیچ لودینگ و معطلی خاصی، بین مناطق مختلف وجود نداره و مپ‌های بازی کاملا یکپارچه هستند.
- [طبق تجربه بتا] هوش مصنوعی هیولاها پیشرفت عظیمی کرده و کاملا هوشمندانه، وضعیت نبرد رو بررسی می‌کنن و از هر وسیله‌ای (مثل محیط، عقب‌نشینی و هیولاهای دیگه) برای شکست دادنتون استفاده می‌کنن.
- [طبق تجربه بتا] پوشش گیاهی و جانوری و محیط‌ها کاملا پویا هستند و حس یک حیات وحش واقعی رو منتقل می‌کنند.
- [طبق تجربه بتا] پیشرفتی که رفتار و انیمیشن هیولاها نسبت به نسخه‌ی قبل داشتن فوق‌العادست و در حد یک نسل تفاوت رو در اونها میشه حس کرد.
- [طبق تجربه بتا] از محیط میشه حداکثر استفاده رو کرد و با آیتم‌های متنوع و ساختاری که هر محیط داره، خیلی راحت میشه روند مبارزه رو تغییر داد.
- تجربه‌ی مولتی پلیر بازی کاملا توی این نسخه ریحن فری شده و تمام بازیکنان از سرتاسر جهان، می‌تونن به هم وصل بشن و بازی رو با هم تجربه کنن...پس از نظر پیدا کردن پلیر خیالمون باید راحت باشه (مخصوصا با اعتیادی که ژاپنیا به MH دارن :D)
- [طبق تجربه بتا] وضعیت سرورها در بتا بسیار مناسب بود و خیلی راحت در عرض چند ثانیه می‌شد یه Squad تشکیل داد و شروع به شکار کرد.

بازی 6 بهمن برای PS4 و Xbox One و در پاییز 2018 برای PC عرضه میشه. اگه کسی قصد تهیه بازی رو در روزهای ابتدایی داره، همین‌ جا اعلام کنه و id خودشو بزاره که همه بتونن راحت یه گروه تشکیل بدن. منم سعی می‌کنم تو این روزهای پایانی که به عرضه مونده یه سری اطلاعات تکمیلی راجب اسلحه‌ها، هیولاها و روش‌های مبارزه توی تاپیک قرار بدم که همه با آمادگی بریم سراغ بازی <:-P

آخرین ویرایش:

Morgoth Bauglir

The Fallen Vala
کاربر سایت
Aug 12, 2017
1,138
نام
Melkor
دوستان چند تا سوال
بازی انلاینه یا افلاین؟
سبک بازی چیه دقیقا ؟rpg?با ذکر مثال
گرافیک بازی در چه حدیه؟
بازی افلاینه آنلاین هم داره به این صورت که همراه رفقاتون میرین شکار هیولا:D
سبک بازی هم نمیشه مثال خاصی براش اورد چون یونیکه.بهتره گیمپلی بازی رو ببینید تو یوتوب.
گرافیک هم عالیه:D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
به دلایلی من دارم نسخه‌ی Xbox One رو تجربه می‌کنم :D چند ساعت بیشتر بازی نکردم و الان زوده واسه اظهار نظر نهایی و چند روز دیگه نظر نهاییم رو اینجا می‌گم ولی فقط بگم که تا اینجا هیچ ایراد بزرگی نیست که بتونم بگیرم...حتی مراحل تمرینی بازی که توی نسخه‌های قبلی، اعصاب خورد کن و خسته‌کننده بود، اینجا با روایت و کات‌سین‌ها ترکیب شده و یه جورایی بیشتر نکات مهم مبارزات رو بدون اینکه خودتون متوجه بشید، لابه‌لای اتفاقات بازی یاد می‌گیرید...کلا این نسخه‌ خیلی واسه تازه‌واردا مناسبه و یه نقطه‌ی شروع خوبه واسه همه هست.
فک نکنم کسی نسخه‌ی وان رو اینجا گرفته باشه ولی احیانا اگه کسی گرفته خبر بده.
دوستان کسایی که بازی کردند میتونند بگن داستان بازی در چه حد هست مثلا جوری هست کشش داشته باشه به خاطر پیشروی خط داستانی بری جلو تو بازی یا نه صرفا یک مقدمه مطرح میشه و همینطوری باس بری بچرخی و غول هارو بکشی ؟ :D
من خیلی توی مراحل داستانی بازی پیش نرفتم ولی مقدمه‌ و اوایل بازی جالب بود و باعث میشه سوالاتی واست پیش بیاد و هم یه جورایی ترغیبت می‌کنه که ادامه بدی و جواب سوالاتو بدست بیاری. با اینکه اسم بازی Monster Hunter هست ولی فقط هم پرتت نمی‌کنه توی یه مبارزه و بگه هیولاها رو بکش :D کلا همون چارچوب یه عنوان نقش‌آفرینی رو در نظر بگیر که با چند نفر صحبت می‌کنی، ماموریتت رو می‌گیری و در نهایت با انجام دادنش هم به مهارت میرسی و به قابلیت‌هات اضافه می‌کنی و هم در مورد دنیای بازی اطلاعات کسب می‌کنی...در کل داستان MH:W بیشتر در مورد دنیای بازی، شکارچی‌ها و هیولاهای مرموزشه...این نسخه هم که بشدت روی داستان تاکید داشته و از نظر کیفیت داستانی خیلی بهتر از نسخه‌های قبله...خلاصه اینکه بازی همه‌ی جذابیت‌ها و اطلاعاتش رو نمیاد جلوی چشت بیاره ولی اگه دنبالشون بری خیلی نکات جالبی هست. در ضمن بازی کات‌سین‌های خیلی خفنی هم داره که دیدنشون خیلی جذابه.
بازی داستان انچنانی نداره شخصیت بازیم بنده خدا لال کشتن هیولا سخت نیست فقط باید قلقشون بیاد دست گیم پلی بازی فقط ضربات سبک و سنگین در کل به نظرم اگه نرین چیزی از دست نمیدین
گیم‌پلی بازی فقط ضربات سبک و سنگینه؟؟ :D:| نمی‌خوام بهت گیر بدم ولی انصافا وقتی چیزی رو نمیدونی لطفا بقیه‌ رو به اشتباه ننداز...بازی یکی از پیچیده‌ترین سیستم‌های مبارزات رو داره تا حدی که کلا با بعضی از اسلحه‌ها نمی‌شه توی چند ساعت اول کار کرد و اگه تجربه‌ی قبلی نداشته باشی باید به اسلحه‌هایی که کنترل ساده‌ای دارن مثل Dual blades و Sword and Shield رو آورد. کلا یه کمبوهایی توی بازی هستش که چندین ساعت واسه عملی کردنش باید تمرین کنی و زمان انجام دادنش هم باید با تمام تمرکز بالای 10 تا دکمه رو به ترتیب و با جهت‌گیری درست فشار بدی :D اینارو گفتم که بدونی گیم‌پلی بازی اونی نیست که تو تجربه کردی...اون یه تیکه‌ی خیلی خیلی کوچیک و سطحی از مبارزات بازیه و گیم‌پلی اصلی خیلی عمیق تر از این حرفاست...
در مورد آسون بودن بازی هم مرحله‌ی تمرینی رو فقط بازی کردی؟ :D یکم دیگه توی بازی پیش برو و به چالش‌های واقعیش برس بعد صحبت می‌کنیم :D

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,920
نام
نـــــــویـــــــــد
@FUTURE

بازی اصلی هم مثل بتا میتونی میشن رو به همراه درجه سختی انتخاب کنی و بعد توی مدت زمان محدود مثلا ۲۰دقیقه میشن رو تموم کنی ؟

بعد دوستان تا جایی که امکان داره سعی کنین کواپ برین بازیو، جدی تجربه به مراتب فانتر و بهتری خواهین داشت :D

• Like
Reactions: FUTURE

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
@FUTURE
چگونه خود را لول اپ باید بکنیم:D
دقیقا منظورت از لول آپ کردن خودمون چیه؟ :D چون شخصیت بازی مثل RPGهای دیگه لول آپ نمیشه و از راه‌های دیگه‌ای می‌شه قوی‌تر شد و ماموریت‌های سخت رو انجام داد...اگه منظورت اینه که چطوری Rank هانتر خودمون رو واسه دست پیدا کردن به ماموریت‌های آنلاینی که رنک بالاتر می‌خوان بالا ببریم...باید بگم بهترین راه اینه که اول مراحل داستانی رو بری تا رنک هانترت بالاتر بره (ماموریت‌های داستانی رو هم میشه بصورت آنلاین و Co-op رفت). آپگرید کردن زره و اسلحه‌ها یا ساخت اسلحه‌های جدید رو هم اصلا فراموش نکن چون خیلی بیشتر از رنک هانتر یا Research Pointها بدرد می‌خورن. کلا بقیه‌ی مسائل با تکمیل کردن کوئست‌ها و شکار هیولاها بصورت اتومات بالا می‌رن...فقط این قضیه‌ی زره‌ها و اسلحه‌ها هستش که خیلیا فراموش می‌کنن روش وقت بزارن و توی بازی به مشکل برمی‌‌خورن.
@FUTURE

بازی اصلی هم مثل بتا میتونی میشن رو به همراه درجه سختی انتخاب کنی و بعد توی مدت زمان محدود مثلا ۲۰دقیقه میشن رو تموم کنی ؟

بعد دوستان تا جایی که امکان داره سعی کنین کواپ برین بازیو، جدی تجربه به مراتب فانتر و بهتری خواهین داشت :D
اینطوری نیست که خودت درجه‌ی سختی هر ماموریت رو انتخاب کنی...هر چقدر که توی بازی پیش میری ماموریت‌ها سخت‌تر میشن و باید رنک مخصوص بهش رو داشته باشی و براش آماده‌تر باشی و اینکه آره ماموریت‌ها زمان محدود هم دارن ولی اوایل خیلی راحت هستن و اصلا مشکلی واسه انجام دادنشون پیش نمیاد.

آخرین ویرایش:

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
حرفت قبول دارم ولی منو پیچیدس برا انلاین کدوم قسمت من 2تا کشتم اما انلاین نمیشه رفت برا من که سخت نبود تا اینجا

Morgoth Bauglir

The Fallen Vala
کاربر سایت
Aug 12, 2017
1,138
نام
Melkor
دقیقا منظورت از لول آپ کردن خودمون چیه؟ :D چون شخصیت بازی مثل RPGهای دیگه لول آپ نمیشه و از راه‌های دیگه‌ای می‌شه قوی‌تر شد و ماموریت‌های سخت رو انجام داد...
نه من فکر میکردم skill treeهست برا کارکتر و این حرفا:D که نبود:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر