اجرای تعداد زیادی از بازی های انحصاری PS3 با شبیه ساز RPCS3

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
Wide_RPCS3.png
بعد از سال های فراوان، بالاخره شبیه سازی PS3 به مرحله ای رسیده است که می تواند تعداد زیادی از بازی های انحصاری PS3 را، هرچند نه به صورت ایده آل، اجرا کند. در آپدیت جدیدی که تیم RPCS3 نوید آمدن آن در روز های آینده داده می توان انظار اجرا شدن این بازی ها را داشت:

God of War: HD Collection: قابل بازی
gow2.jpg
Uncharted: Drake's Fortune: قابل بازی (پرفرمنس پایین)
u1_after.jpg
God of War III: گیم پلی
gow3_1.jpg
Ratchet and Clank 1-2-3-4
Little Big Planet 1-2-3
WipEout HD
Infamous 1-2
Playstation All-Stars Battle Royale
Heavenly Sword

هر چند اکثر این بازی ها به دلیل فریم ریت بسیار پایین یا باگ های مختلف قابل بازی نیستند، اما این قدم بسیار بزرگی در راه شبیه سازی PS3 است. همچنین این آپدیت بهبود هایی در اجرای Dark Souls 2 داشته.

منبع

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,359
سلام
بچها چه سیستمی در چه حد میخاد ؟
و اینکه از بچهای اینجا کسی اجراش کرده ؟
یکی از بچه ها اجرا کرده بود یه تایپک زده بود
خدای جنگ اجرا کرده بود و البته سیستمش بالا بود
فعلا بهتره صبر کنی تا برنامه بهینه تر بشه. الان درست حسابی اجرا نمیکنن

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
سلام
بچها چه سیستمی در چه حد میخاد ؟
و اینکه از بچهای اینجا کسی اجراش کرده ؟
هر چند اکثر این بازی ها به دلیل فریم ریت بسیار پایین یا باگ های مختلف قابل بازی نیستند، اما این قدم بسیار بزرگی در راه شبیه سازی PS3 است
با بهترین CPU ممکن شاید بتونی تو بعضی از این بازی ها 10 فریم بگیری، یه سری هم 1 فریم. یه سری دیگه هم باگ دارن از یه جایی به بعد نمی رن. کلا در حال حاضر واسه بازی کردن مناسب نیست(غیر از یه تعداد محدودی مثل DeS و تا حدودی Persona 5) و باید صبر کرد:D
ولی از نظر واقعی بودن، واقعیه.

ehsan250

کاربر سایت
Sep 24, 2017
84
به شصخه واقعا حیرت کردم از این همه پیشرفت، همیطور که دودوست دیگه گفتن، تیم ساخت Pcsx2 هیچ وقت به صورت تمام وقت روی برنامه کار نکردن ولی در Rpcs3 این مسعله کاملا فرق داره، و ماه پیش این تیم بالای 3 هزار دلار کمک دریافت کرده. درسته نویسنده اصلی و پدر Rpcs3 رفته و داری روی rpcs4 کار میکنه ولی مابقی تیم هستن و عالی دارن کار میکنن.

pcsx2 بعد 10 سال هنوز مشکل داشت و خیلی از بازی ها رو درست اجرا نمیکرد، حالا اون PS2 بود. به نظر من تیم Rpcs3 شاهکار برنامه نویسی رو این خلق کرد چون واقعا سخت بوده.
ببخشیدrpcs4؟ مگه برای پلی 4 هم شبیه ساز اومده؟

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
در واقع این شبیه سازها صرفا تحقیقاتی و آموزشی و فان هستند وگرنه سیستم چند ده میلیون تومنی ببندی برای نصفه نیمه بازی کردن ps3 که اصلش از ارجینال خور 400 تومنی تا کپی خور 700-800 تومنی رو میشه خرید خیلی عاقلانه نیست.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
در آینده برای بازی های PS4 شبیه ساز کم دردسرتری ساخته می شه. به دلیل معماری یکسان با پی سی.
منو یاد قبل از شروع نسل۸ انداختی ، که قرار بود ps4 یه ماهه هک شه و دو الی سه ماهه امولیتورش هم بسازن ! چه بحثای شیرینی بود

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
منو یاد قبل از شروع نسل۸ انداختی ، که قرار بود ps4 یه ماهه هک شه و دو الی سه ماهه امولیتورش هم بسازن ! چه بحثای شیرینی بود
آره! :D ولی منظورم از آینده حداقل 5-6 سال دیگه بود! چون تا زمانی که کنسول PS4 هک نشه، از شبیه ساز خبری نیست!

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,921
واقعا یادش بخیر:D
البته اون بحثها رو یه فرد خاص راه مینداخت که دقیقه ای یه بار اکانت جدید میساخت. استاد نظرش این بود که کارت PS4 فلان کارته و معماری X86 پس یه ماهه هک میشه و دو سه ماه بعدم شبیه سازشو میسازن:D جالبه الانم برگشته و سعی در هدایت کاربرای اینجا داره:D
تا نابودی کل "سونی فنها" دست بردار نیست:D
چون تا زمانی که کنسول PS4 هک نشه، از شبیه ساز خبری نیست!
شما دیگه چرا:|
تو اون تاپیکم استاد همچین حرفی زد بهشون گفتم، هک شدن کنسول ربطی به شبیه ساز ساختن براش نداره و بحث امنیتی کنسوله
نمونه ش 3DS ما که کنسول رو داشتیم دستمون تو حنا مونده بود بدون هک رو یه فریمور (البته فریمورهای دیگه هم داستان داشت و گیت وی و بدبختی) همزمان شبیه سازش اومد بیرون! البته درست یادم نیست شاید اصلا قبل هک شدنش بود که شبیه ساز اومد بیرون، اون اوایل فقط یه فریم میداد

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
بیاید اگه تو کار برنامه نویسی سخت افزار و شبیه ساز ساختن نیستیم در مورد نحوه و مدت زمان و سختی ساختشون نظر ندیم. مسئله پیچیده ایه که فکر نکنم کسی تو این فروم بهش وارد باشه و هر حرفی بزنیم فراتر از حدس نیست. من خودم تو کار نیستم ولی خوب از اونایی که تو کارن شنیدم که قضیه خیییلی فراتر از معماری و ... مشابه ـه. مثلا یکی از چیزایی که شبیه سازی PS4 رو شدیدا سخت می کنه یکی بودن مموری هاست. و گرنه Wii و WiiU هم PowerPC بودن و الان بهترین شبیه ساز ها رو دارن.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
و

شما دیگه چرا:|
تو اون تاپیکم استاد همچین حرفی زد بهشون گفتم، هک شدن کنسول ربطی به شبیه ساز ساختن براش نداره و بحث امنیتی کنسوله
نمونه ش 3DS ما که کنسول رو داشتیم دستمون تو حنا مونده بود بدون هک رو یه فریمور (البته فریمورهای دیگه هم داستان داشت و گیت وی و بدبختی) همزمان شبیه سازش اومد بیرون! البته درست یادم نیست شاید اصلا قبل هک شدنش بود که شبیه ساز اومد بیرون، اون اوایل فقط یه فریم میداد
خب، هک کنسول یک بخشش نرم افزاریه، یک بخش سخت افزاری دیگه، درسته؟ :-? بحث سخت افزار به کنار، فریمور مگه نباس اجازه دسترسی بده برای اجرای بازی ها؟ :-? خب، الآن همین RPCS3 برای اجرا شدنش نیاز به نرم افزار PS3 داره :-? اگر بخش امنیت نرم افزاری PS3 شکسته نمی شد، آیا می شد بازی های PS3 رُو روی PC اجرا کرد؟ :-? الآن، دلیل اجرا شدن بازی هایِ PS3 به صورت کُپی شده، به خاطر شکسته شدن و هک شدن امنیت نرم افزاری PS3 نبوده؟ :-?
نمی دونم، شاید اشتباه می کنم! :-?? در هر صورت، ما که از حضور عناوین PS3 و PS4 روی PC استقبال می کنیم! :D

• Like
Reactions: Ozzy the turtle

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
برای ساختن شبیه‌ساز یه سیستم طبیعتا شما باید بدونید اون سیستم به طور دقیق چطور کار میکنه. برای اینکار شما یا به devkit نیاز دارید یا یه کنسول با سیستم امنیتی شکسته شده.. با نوشتن برنامه های مختلف و homebrew های مختلف و تست این‌ها میتونید بفهمید که اون سیستم چطوری کار میکنه. devkit چیزی نیست که دست عموم مردم باشه، هر سازنده ای هم که devkit داره به سازنده کنسول تعهد میده که مراقبش باشه و NDA باید امضا کنه. به خاطر همین تمام اطلاعاتی که یه برنامه نویس شبیه ساز به دست میاره راجب کارکرد اون کنسول از طریق مهندسی معکوس هست. نوشتن کد بر اساس مهندسی معکوس تنها روش قانونی (و ممکن) نوشتن شبیه ساز هست. بدون هک شدن، شما نمیتونید چیزی روی کنسول اجرا کنید. 3DS هم هک شده بود وقتی Citra اولین نسخه اش عرضه شد و تازه در 18 ماه اخیر بیشترین پیشرفت‌ها رو داشته.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,921
من تا جایی که یادمه 3DS موقعی که تازه به زور با Gateway هک سخت افزاری شده بود (که همونم بگیر نگیر داشت) شبیه سازش اومد حالا هر چقدرم که بازدهیش پایین بود (خودم اشاره کردم یه فریم میداد)
حالا چرا 3DS رو مثال زدم، گیم کیوب مثال بهتریه که شبیه ساز دلفین سال 2003 اومد در حالیکه گیم کیوب تا جایی که میدونم تا زمانی که خط تولیدش جمع شد درست و درمون هک نشد
حرف @saphire به نظرم درسته، نظر دادن به صورت قاطع درمورد چنین مسئله پیچیده ای سخته، به هر حال من این دو مورد که میدونستم رو گفتم که از نظر من خصوصا مورد دوم این قضیه که کنسول باید حتما هک شده باشه رو نقض میکنن.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
و ایضا Xbox OG بعد از 17 سال هنوز امولاتور نداره.

بنظرم ساخت امولاتور بیش از هر چیز انگیزه میخواد. برای PS3 انگیزه ی بالایی هست بهمین خاطر میشه انتظار داشت که پیشرفت خوبی صورت بگیره.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
و ایضا Xbox OG بعد از 17 سال هنوز امولاتور نداره.

بنظرم ساخت امولاتور بیش از هر چیز انگیزه میخواد. برای PS3 انگیزه ی بالایی هست بهمین خاطر میشه انتظار داشت که پیشرفت خوبی صورت بگیره.
همینطور wiiu که شبیه سازش اومد و ملت zelda جدید رو به راحتی بازی کردن:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر