اجرای تعداد زیادی از بازی های انحصاری PS3 با شبیه ساز RPCS3

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
Wide_RPCS3.png
بعد از سال های فراوان، بالاخره شبیه سازی PS3 به مرحله ای رسیده است که می تواند تعداد زیادی از بازی های انحصاری PS3 را، هرچند نه به صورت ایده آل، اجرا کند. در آپدیت جدیدی که تیم RPCS3 نوید آمدن آن در روز های آینده داده می توان انظار اجرا شدن این بازی ها را داشت:

God of War: HD Collection: قابل بازی
gow2.jpg
Uncharted: Drake's Fortune: قابل بازی (پرفرمنس پایین)
u1_after.jpg
God of War III: گیم پلی
gow3_1.jpg
Ratchet and Clank 1-2-3-4
Little Big Planet 1-2-3
WipEout HD
Infamous 1-2
Playstation All-Stars Battle Royale
Heavenly Sword

هر چند اکثر این بازی ها به دلیل فریم ریت بسیار پایین یا باگ های مختلف قابل بازی نیستند، اما این قدم بسیار بزرگی در راه شبیه سازی PS3 است. همچنین این آپدیت بهبود هایی در اجرای Dark Souls 2 داشته.

منبع

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,947
نام
فرهاد
به شصخه واقعا حیرت کردم از این همه پیشرفت، همیطور که دودوست دیگه گفتن، تیم ساخت Pcsx2 هیچ وقت به صورت تمام وقت روی برنامه کار نکردن ولی در Rpcs3 این مسعله کاملا فرق داره، و ماه پیش این تیم بالای 3 هزار دلار کمک دریافت کرده. درسته نویسنده اصلی و پدر Rpcs3 رفته و داری روی rpcs4 کار میکنه ولی مابقی تیم هستن و عالی دارن کار میکنن.

pcsx2 بعد 10 سال هنوز مشکل داشت و خیلی از بازی ها رو درست اجرا نمیکرد، حالا اون PS2 بود. به نظر من تیم Rpcs3 شاهکار برنامه نویسی رو این خلق کرد چون واقعا سخت بوده.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
چه کاریه خب الان خوده ps3 که راحت کپی خور شده و راحتم همه بازیاش گیر میاد قیمتم که مفت میشینه برن یه کنسول بگیرن حالشو ببرن تا این همه انتظار و داستان و ..

معلومه که از برتری های یه شبیه ساز نسبت به کنسول اصلیش خبر نداری. :>

• Like
Reactions: AMIN-1399F

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
نه خبر ندارم راستش:D

بگو اشنا شم:)

فکر کنم داری با من شوخی میکنی. :-? ولی چند تا از برتری هاشو میگم شاید بدرد بقیه هم خورد \m/ :

1- افزایش کیفیت گرافیکی بازی ها.
2- save آنی.
3- بی نهایت بودن فضای هارد.
4- امکان بازی آنلاین حتی برای بازی های قدیمی. (البته برای برخی شبیه سازها)
5- امکان استفاده از کنترلر دلخواه.
6- ساپورت ماوس و کیبورد. مخصوصا برای بازی های اول شخص, این مورد خیلی حیاتیه.
7- اشغال فضای بسیار کمتر. یک دستگاه PC یا لپتاپ برای همه ی کنسولها.
8- جابجایی راحت تر (مخصوصا اگه لپتاپ داشته باشی).
9- امکان کند کردن زمان (در برخی شبیه سازها).
10- اجرای تمام بازی ها در تمام region ها.
...

آخرین ویرایش:

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
فکر کنم داری با من شوخی میکنی. :-? ولی چند تا از برتری هاشو میگم شاید بدرد بقیه هم خورد \m/ :

2- save آنی.
...
با این حال بازم خود کنسول نمیشه فکرنکنم شما مفهومش درک کنی خود کنسول یک معنویت و حس خاصی داره که یک ذزش هم نمیشه تو pc پیدا کرد الان من شبیه ساز dreamcast مثلا نصب کنم حس اون میده نه افزایش گرافیکی که شما ازش حرف میزنی مال کنسولای نسل 5.6 :D

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,461
نام
امین

2- save آنی.
...

جدی نمیدونستم اینارو.
ولی همون مورد 1ش جالب بود بقیش بنظرم خیلی کاربردی نبود.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
باز دوباره بحث شبیه ساز و مقایسه اش با کنسول شد...
کنسول نسل 6 همون نسل 6 فوق العاده بودن بازیاش هم همون موقع نوآوری داشتن الان بازیشون کنی حتی بارزولوشن 8k بازم جالب نیست(به غیر از حس نوستالژی) الان هم فقط به خاطر اون حس نوستالژیه که بازی های قدیمی رو انجام میدیم حالا چه با خود کنسول یا شبیه سازش

2- save آنی.
9- امکان کند کردن زمان (در برخی شبیه سازها).
10- اجرای تمام بازی ها در تمام region ها.
...
فقط افزایش گرافیکی نیست میشه افکت های مختلف هم اضافه کرد،ظبط کردن گیم پلی و کاستومایز های مختلف و شخصی سازی

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
من موندم چرا ساخت شبیه ساز PS3 به یه عده فشار وارد میکنه؟
الان ملت Demon Souls را تموم کردن با این شبیه ساز.
تا چند وقیه GOW و سایر انحصاری ها رو هم اجرا میکنه طبیعتا.
قطعاً به کسی فشار وارد نکرده و از پیشرفتش هم هیچکدام از بچه‌های انجمن متضرر نخواهند شد. بحث سر واقع بینی هست، بحث سر درس گرفتن از تجربیات گذشته که با کنسولهای قبلتر داشتیم هست. شبیه ساز ps2 هم اون اوایلش تک و توک از بازیها رو به خوبی اجرا میکرد، ولی ۱۳ سال طول کشید تا بتونه اکثر بازیها رو درست اجرا کنه. همین الانش که در آستانه سال ۲۰۱۸ هستیم، بازی silent hill origins و shattered momories رو درست اجرا نمیکنه. این دوتا فقط لیستیه که من تجربه کردم، کل لیست بماند.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
به هیچ وجه قابل مقایسه نیستن. PCSX2 خیلی از contributorهاش رو از دست داده طی سال‌ها و از طرفی میشه مطمئن بود هیچ contributor تمام وقتی نداشت
خب داداش من، عوضش ps3 دستگاه به مراتب پیچیده‌تریه نسبت به ps2 و wii. اینم بگو دیگه.
ضمناً من قبول ندارم که یه عده تمام وقت خودشونو صرف این emulatorها بکنن. چون زندگی خرج داره و دستمزدی بابتش نمیگیرن. به فرض شکمشونم سیر باشه باید کلی زور بزنن مخ بزارن روش، که این کار رو هم نمیکنن چون منفعتی توش نیست. اینا یه سری برنامه نویس هستن که این کار رو از روی علاقه شخصی بصورت واره وقت یا برای افزایش مهارت خودشون در برنامه نویسی انجام میدن. پروژه هم که خیلی خیلی پروژه مشکلیه (شبیه سازی یک ماشین powerPC روی ماشین x86). کاری که حتی مابکروسافت هم گفته بود به این راحتیا نمیتونه انجامش بده (وقتی در مورد اجرای بازیهای x360 روی x one ازش پرسیده بودن)

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
با این حال بازم خود کنسول نمیشه فکرنکنم شما مفهومش درک کنی خود کنسول یک معنویت و حس خاصی داره که یک ذزش هم نمیشه تو pc پیدا کرد الان من شبیه ساز dreamcast مثلا نصب کنم حس اون میده نه افزایش گرافیکی که شما ازش حرف میزنی مال کنسولای نسل 5.6 :D
هدف اصلی شبیه سازی حفظ امکان انجام بازی های قدیمی هست چون کنسول ها بعد از گذشتن مدتی از پایان تولیدشون کمیاب میشن.. در مورد بهبود گرافیک یه بازی، کاملا سلیقه ای هست. مسلما عده ای دوست دارن یه بازی PS2 رو با همون رزولوشن nativeش روی PCSX2 بازی کنند بدون بالابردن رزولوشن یا texture philtering و... در کل شبیه ساز در مورد همه چی به کاربر حق انتخاب میده، حتی اگه بخواد بره یه کنسول بگیره به جای شبیه سازی..

خب داداش من، عوضش ps3 دستگاه به مراتب پیچیده‌تریه نسبت به ps2 و wii. اینم بگو دیگه.
ضمناً من قبول ندارم که یه عده تمام وقت خودشونو وقف این emulatorها بکنن. چون زندگی خرج داره و دستمزدی بابتش نمیگیرن. شکمشونم سیر باشه کلی باید زور بزنن مخ بزارن روش که بازم زیاد زور نمیزنن چون منفعتی توش نیست. اینا یه سری برنامه نویس هستن که این کار رو از روی علاقه شخصی بصورت واره وقت یا برای افزایش مهارت خودشون در برنامه نویسی انجام میدن. پروژه هم که خیلی خیلی پروژه مشکلیه (شبیه سازی یک ماشین powerPC روی ماشین x86). کاری که حتی مابکروسافت هم گفته بود به این راحتیا نمیتونه انجامش بده (وقتی در مورد اجرای بازیهای x360 روی x one ازش پرسیده بودن)
شما یا پست منُ نخوندی یا نمیدونی Patreon چیه. برنامه نویس ارشد rpcs3 که اسمش Nekotekina است ساکن روسیه است.. الان 3200 دلار حدودا داره از Patreonش (اهدا شده توسط مردم) میگیره که با kd-11 تقسیم میکنه. اگه نصف نصف کنند میشه 1600 دلار که با توجه به ارزش پایین روبل روسیه از میانگین دستمزد هم بالاتره و راحت میتونه باهاش زندگی کنه. درسته PS3 پیچیده تره، ولی این دو نفر دارن تمام وقت روش کار میکنند. سرعت پیشرفت rpcs3 با بهترین روزهای Dolphin و PCSX2 هم قابل مقایسه نیست. مسلما کسی که یه همچین شاهکاری در مهندسی نرم افزار خلق میکنه یه برنامه نویس آماتور نیست و دنبال چیزی نیست جز به چالش کشیده شدن!

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
قطعاً به کسی فشار وارد نکرده و از پیشرفتش هم هیچکدام از بچه‌های انجمن متضرر نخواهند شد. بحث سر واقع بینی هست، بحث سر درس گرفتن از تجربیات گذشته که با کنسولهای قبلتر داشتیم هست. شبیه ساز ps2 هم اون اوایلش تک و توک از بازیها رو به خوبی اجرا میکرد، ولی ۱۳ سال طول کشید تا بتونه اکثر بازیها رو درست اجرا کنه. همین الانش که در آستانه سال ۲۰۱۸ هستیم، بازی silent hill origins و shattered momories رو درست اجرا نمیکنه. این دوتا فقط لیستیه که من تجربه کردم، کل لیست بماند.
پسر خوب تجربه تو که مهم نیس. این بازیهایی که میگی جفتشون به صورت کامل اجرا میشن توسط این شبیه ساز، با رزولوشن 4K حتی. شبیه ساز PS2 الان چند ساله که اکثر بازیها رو اجرا میکنه. من خودم 5 سال پیش باهاش GOW 2 رو تموم کردم. این شبیه ساز rpcs3 هم 5 ساله دارش روش کار میشه. الان هم Demon Souls رو باهاش تموم کردن ملت.
PCSX2 - The Playstation 2 emulator - Compatibility
اینجا رو یه نگاه بنداز قبل اینکه در مورد شبیه ساز PS2 چیزی بگی

آخرین ویرایش:

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
پسر خوب تجربه تو که مهم نیس. این بازیهایی که میگی جفتشون به صورت کامل اجرا میشن توسط این شبیه ساز، با رزولوشن 4K حتی
همین الان این دوتا بازی ای که گفتم (سایلنت هیل اوریجینز و سایلنت هیل شترد مموریز) رو روی سیستمت اجرا کن یه فیلم کوتاه ازش برام بزار پیلیز ;)
فقط یه چیزی، اولش خوب اجرا میشه ولی وقتی یه مقدار تو بازی پیش میری تصویر خط خطی میشه. با یه سری ترفند میشه اون خط خطیا رو برداشت ولی باز فریم افت میکنه. تو که میگی باهاش مشکلی نداری یه کلیپ کوتاه با ۶۰ فریم بزار ما فیض ببریم.

خخخخخخ فکر کردی من تاحالا اون لینک رو ندیدم؟ اون علامت سبز معنیش اینه که بازی رو میشه تا آخر رفت! نه اینکه بازی بصورت پرفکت و بدون ایراد اجرا بشه.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
ضمناً من قبول ندارم که یه عده تمام وقت خودشونو صرف این emulatorها بکنن. چون زندگی خرج داره و دستمزدی بابتش نمیگیرن.
دوستان عزیز: قبل گیر دادن پستی که نقل قول می کنید رو بخونید که این بلا سرتون نیاد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر