اجرای تعداد زیادی از بازی های انحصاری PS3 با شبیه ساز RPCS3

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
Wide_RPCS3.png
بعد از سال های فراوان، بالاخره شبیه سازی PS3 به مرحله ای رسیده است که می تواند تعداد زیادی از بازی های انحصاری PS3 را، هرچند نه به صورت ایده آل، اجرا کند. در آپدیت جدیدی که تیم RPCS3 نوید آمدن آن در روز های آینده داده می توان انظار اجرا شدن این بازی ها را داشت:

God of War: HD Collection: قابل بازی
gow2.jpg
Uncharted: Drake's Fortune: قابل بازی (پرفرمنس پایین)
u1_after.jpg
God of War III: گیم پلی
gow3_1.jpg
Ratchet and Clank 1-2-3-4
Little Big Planet 1-2-3
WipEout HD
Infamous 1-2
Playstation All-Stars Battle Royale
Heavenly Sword

هر چند اکثر این بازی ها به دلیل فریم ریت بسیار پایین یا باگ های مختلف قابل بازی نیستند، اما این قدم بسیار بزرگی در راه شبیه سازی PS3 است. همچنین این آپدیت بهبود هایی در اجرای Dark Souls 2 داشته.

منبع

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
فقط یه موردی رو اضافه کنم سوء تفاهم نشه، پست به منزله خودکفایی PC از کنسول و این چیزا نیست، فقط به نظرم خیلی فوق العادست که تونستن اون سخت افزار فوقالعاده پیچیده رو توی همین مدت نسبتا کمی اینجوری شبیه سازی کنن:D

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
یه سوال: یعنی الان بازی های ps2 براش شبیه ساز درست حسابی هست؟
یه شبیه ساز ک کل بازی هاشو اجرا کنه؟
بعد اگه جواب سوال بالا مثبت بود چه سخت افزاری میطلبه؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
یه سوال: یعنی الان بازی های ps2 براش شبیه ساز درست حسابی هست؟
یه شبیه ساز ک کل بازی هاشو اجرا کنه؟
بعد اگه جواب سوال بالا مثبت بود چه سخت افزاری میطلبه؟
بله چندین ساله که اومده و طبق گفته سازنده 95 درصد بازیا اجرا میشن
من خودم با PC بازی میکنم بازی های PS2 رو اونم با رزولوشن بالا که مثل یه ریمستر میشه
اینم سخت افزار مورد نیازش
  • Windows Vista / Windows 7 (32bit or 64bit) with the latest DirectX
  • CPU: Intel Core 2 Duo @ 3.2 GHz or better OR i3/i5/i7 @ 2,8 GHz or better OR AMD Phenom II @ 3,2 GHz or better
  • GPU: 8800gt or better (for Direct3D10 support)
  • RAM: 1GB on Linux/Windows XP, 2GB or more on Vista / Windows 7

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
من خودم با PC بازی میکنم بازی های PS2 رو اونم با رزولوشن بالا که مثل یه ریمستر میشه
من دانش کردم یه دایرکت x میخواست:|

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
داش اونی ک شما داری میشه برامون بفرستی؟
من حدود یه سال پیش یکی گرفتم اسمش یادم نیس ولی تقریبا هیچ بازی اجرا نمیکرد

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
فقط یه موردی رو اضافه کنم سوء تفاهم نشه، پست به منزله خودکفایی PC از کنسول و این چیزا نیست، فقط به نظرم خیلی فوق العادست که تونستن اون سخت افزار فوقالعاده پیچیده رو توی همین مدت نسبتا کمی اینجوری شبیه سازی کنن:D
تجربه شبیه سازهای کنسولهای قبل نشون داده که تا یه جاهایی سرعت پیشرفت شبیه ساز خوبه و از یه جایی به بعد کند میشه و بهینه کردنش بینهایت مشکلتر میشه. دقیقاً از همینجا به بعد دیگه سرعت بهینه سازی rpcsx3 کاهش خواهد یافت و برای داشتن یه emulator درست و حسابی باید حداقل ۱۰ سال دیگه صبر کنید.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
البته قضیه شبیه سازی PS2 و PS3 فرق می کنه واقعا. اگه دقت کرده باشیم الان شبیه ساز Wii U پیشرفتش از Wii و PS2 شاید 100 برابر بیشتر بود. چرا؟ Patreon. تیم CEMU ماهی چندین هزار دلار کمک مردمی دریافت می کنه و برنامه نویس هاش هم به صورت تمام وقت و شغل اصلی دارن کار می کنن، نه به صورت تفریحی:D RPCS3 هم همینجوره، فکر کنم 1-2 هزار دلار در ماه بودجه داشته باشن و و 2 نفر حرفه ای به صورت تمام وقت دارن کار می کنن. هر چند از یه جایی به بعد دیگه باید منتظر پیشرفت سخت افزار باشیم ولی فکر نکنم بیشتر از 5 سال طول بکشه که همه بتونن بازی ها رو راحت با یه سیستم به روز Mid-Range اجرا کنن:D همین الان با یه CPU خفن پرسونا 5 رو تقریبا بدون لگ می شه بازی کرد:D

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,004
نام
اسماعیل
تجربه شبیه سازهای کنسولهای قبل نشون داده که تا یه جاهایی سرعت پیشرفت شبیه ساز خوبه و از یه جایی به بعد کند میشه و بهینه کردنش بینهایت مشکلتر میشه. دقیقاً از همینجا به بعد دیگه سرعت بهینه سازی rpcsx3 کاهش خواهد یافت و برای داشتن یه emulator درست و حسابی باید حداقل ۱۰ سال دیگه صبر کنید.
یادمه سال 2009-2010 بود اولین ورژن نرم افزار شبیه ساز پلی 3 اومد دوستان 10 سالو پیشبینی کردن طبق معمول چیزی نگفتیم ولی الان میشه گفت تو سال 2018 ایم چرا از این 10 سال حتی یه ثانیه هم کم نشدهمیخواید نظر کارشناسانه بدید لطفا بیخیال پیشبینی بشید

Sent from my F8332 using Tapatalk

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
چه کاریه خب الان خوده ps3 که راحت کپی خور شده و راحتم همه بازیاش گیر میاد قیمتم که مفت میشینه برن یه کنسول بگیرن حالشو ببرن تا این همه انتظار و داستان و ..

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
تجربه PCSX2 نشون میده اگر این گروه بصورت مستمر کار کنند 10 سال دیگه تا شبیه سازی PS3 راه مونده
به هیچ وجه قابل مقایسه نیستن. PCSX2 خیلی از contributorهاش رو از دست داده طی سال‌ها و از طرفی میشه مطمئن بود هیچ contributor تمام وقتی نداشت. rpcs3 الان دو تا سازنده تمام وقت داره به لطف Patreon.. مقدار پیشرفتی که این دو نفر بهش رسیدن فقط توی 2017 اندازه چند سال PCSX2 هست.. اومدن پلتفرمی مثل Patreon به برخی از emulator نویس‌ها این امکان رو داده که با کمک های مردمی کارشون رو ترک کنند و تمام وقت روی emulator کار کنند.. چیزی که در سال های قبل اصلا ممکن نبود. خیلی از emulator ها در دهه 2000 ساختشون متوقف شد چون سازنده‌ش به خاطر شغل و زندگی شخصی‌ش دیگه وقتی نداشت که برای شبیه‌ساز بذاره..

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
من موندم چرا ساخت شبیه ساز PS3 به یه عده فشار وارد میکنه؟
الان ملت Demon Souls را تموم کردن با این شبیه ساز.
تا چند وقیه GOW و سایر انحصاری ها رو هم اجرا میکنه طبیعتا.

• Like
Reactions: negmis and raya2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر