Sony: در گذشته بعضی عناوینمان را بسیار زود معرفی می کردیم

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
984
نام
Esmaiel
jr7_key-art-08.jpg

به گفته معاون ارشد استدیوهای جهانی Sony، آقای Michael Denny مخفی نگه داشتن IP جدید و در دست تولید استدیوی Sucker Punch یعنی عنوان Ghost of Tsushima آن هم به این مدت طولانی از عمد بوده و آنها می خواستند تا فرا رسیدن زمانی مناسب، آن را به صورت یک راز نگه دارند
به گفته ایشان:
"اکنون ما و خیلی از ناشران دریافته ایم که می بایست برای نمایش یک عنوان زمانی مناسب انتخاب شود" . "بله این درست است؛ ما در گذشته بعضی عناوین خودمان را بسیار زودتر از موعد معرفی می کردیم و در این مورد خاص به نظرم مناسب ترین زمان ممکن برای نمایش عمومی این عنوانِ هیجان انگیز انتخاب شد، عنوانی که همیشه اعضای Sucker Punch آرزوی ساختن آن را داشتند . معرفی Ghost of Tsushima درست در زمانی اتفاق افتاد که مدت بسیار زیادی از زمان شروع توسعه می گذشت و ما اکنون یک نسخه قابل بازی عالی از آن داریم"

Ghost of Tsushima هنوز حتی یک تاریخ انتشار حدودی نیز ندارد و ما نمی دانیم واژه ی "خیلی زود است" برای یک عنوان از استدیوی Sucker Punch و در این کیس خاص چه معنایی می دهد . هر چند امیدواریم با توجه به مدت زمان طولانی توسعه هر چه زودتر شاهد یک تاریخ، هر چند حدودی باشیم

Source

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
یه TLG چه فشاری به ملت آورده این همه بازی در سال تاخیر میخوره یا ساختش با مشکل روبرو شده یا کنسل شده تازه جالبیش اینجاست که TLG اصلا هم جزو این بحث قرار نمیگیره از همه اینها بگزریم بازی ساخته و عرضه شده چه یک سال چه 10 سال جوری هم بعضی ها از TLG صحب میکنن انگار جای دیگه هم مثل TLG بازی داشتیم و یا اگه حتی معرفی هم نمیشد جای دیگه چیز دیگه ای هم بوده شبیه اون که بشینن بازی کنن یا حتی اگه بازی 2 سال قبل عرضه هم معرفی میشد الان فرقی به حالشون میکرد .

جالبتر اینکه طرفداری بعضی ها از دیرتر معرفی شدن عنوان ها بر میگرده به صحبت کسی که کنسولش نه بازی انحصاری درستی داره نه اینکه مشخصه قرار هستش در آینده چی داشته باشه من از 2 سال پیش میدونستم امسال قرار هستش چی بازی کنم چه یک بازی ساختش با مشکل مواجه بشه چه نشه هیچ فرقی به حال من نداره چون بازی های هستش که بازی کنم حالا یکی دوتاش به مشکل بخوره اما وقتی اصلا عنوانی نباشه که معرفی شده باشه یا نشده باشه میشه وضعیت شما دوستان عزیز که باید برای کمبود بازی هاتون دست به دامن یک حرف الکی بشین که وعده سر خرمن میده .:)):)):))

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
سونی بازی معرفی کنه در نهایت منتشر میشه. مایکروساافت هم بعد از کنسل کردن بازی‌هاش دیگه میترسه زود معرفی کنه چون 100 درصد مطمئن نیست که منتشر میشن یا نه! برای همین تازگیا اعلام کردن قراره بزارن دقیقه 90 تا خیالشون از بابت کنسل نشدن راحت بشه :))

Deus EXX

کاربر سایت
May 22, 2015
132
در گذشته ??? کی رو میگه ؟ Ghost of Tsushima امسال معرفی شد تا 2019 نمیاد دیز گان E3 2016 معرفی شد تاریخ نداره Detroit: Become Human 2015 معرفی شد تاریخ دقیق نداره The Last of Us Part II پارسال معرفی شد خوشبینانه 2019 میاد این گذشته کی بود ؟ همه بازیها سونی همینن گذشته بسیار زودتر الان بسیار بسیار زودتر

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
من هنوزم میگم کنسول ساز "باید" بازی هاش رو زودتر معرفی کنه!
و به همون دلایلی که قبلا گفتیم! نه فقط برای اونایی که کنسول رو خریدن مهمه و بفهمن چی در انتظارشونه و چه برنامه ای بچینند!
بلکه مخصوصا برای اونایی که کنسول رو نخریدن و باید بدونند کنسول علاوه بر بازی هایی که داشته، چه بازی هایی خواهد داشت!
مثلا من به عنوان فن یک بازی به نام آنچارتد، بدونم آنچارتد4ی قراره این نسل برای PS4 بیاد، حجت رو بر من تمام میکنه که کنسول رو بخرم!

حالا یک بازی هم یک نسل تاخیر خورد بین 20-30تا بازیی که ناشر تو یک نسل عرضه میکنه اونقدر به چشم نمیاد:D البته نه مثل Square Enix که همه بازی هاش هم ملت و هم بازی رو تو برزخ نگه میداره!

غیر از این موارد، از منظر شخصی....
با @benjohn موافقم! حال و هوای قبل از عرضه بازی ها کمتر از بازی ها نیست:D
همین الان بازی هایی که اینجا طرفدار دارن، تاپیک هاشون حسابی لذت بخشه!:x

زود معرفی کردن به نظر من حساب کتاب داره.به نظر من الان دیگه عصر اطلاعات هست.یک شخص بیشتر باید برنامه هاش برای خرید کنسول را با سابقه اون شرکت و همچنین زیرمجموعه هاش تنظیم کنه.در ضمن معرفی بازی در یک بازه دو ساله حداکثر هیچ مشکلی اتفاقا نداره.بیشتر از دو سال هست که واقعا زجر آوره و رسما هم به مسخره بازی تبدیل میشه.

اون اشتیاق هم اتفاقا با کش اومدن قضیه تدریجا از بین میره.مثال هم خیلی زیاده.برای سونی به همون TLG هم محدود نمیشه.خیلی بوده از نسل قبل تا الان.از Kill Zone 2 و Agent و The Getaway .. تا TLG و این اواخر هم به نظرم Detroit و Death Stranding و TLOU2 خیلی زود تر از اونی که باید معرفی شدند.یک سری از این بازی هم که کلا کنسل شدن دلیلش همون بوده که به محض تصویب پروژه و حتی قبل اینکه مراحل تولید شروع بشه معرفی شدند.

تازه Shenmue 3 و FF7 هم یادم افتاد که رسما دوتا پروژه که هیچی نبودن با کلی هایپ سونی معرفی شدند و معلوم نیست اصلا کلا کی عرضه بشن.باز اولی بگیم باید برای جمع کرذن پول زود باید معرفی میشد ولی دومی خدایی هیچ توجیحی نداره.

فرق نداره ناشر کی باشه.ماکروسافت سونی یا ثردپارتی به نظرم معرفی بازی باید در یک محدوده نزدیک به عرضه عرضه بشه.باز بگیم برای کنسول ساز ها با ارفاق دو سال برای ناشرهای ثردپارتی همون یک سال کافیه.بیشتر از اون هم برای سازنده استرس هم برای گیمر هم انتظار کشیدن بی خود.این مدل هم یک مدل به نظر اثبات شده هست به لحاظ موفقیت که این همه ناشر بزرگ از EA,Activision, Bethesda,Sega و ... بهش رو آورن الان.

بحث ماکرو vs سونی هم چه ربطی به این تاپیک داره خدا میدونه.

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,861
نام
Sajjad
مسئول خود سونی میگه اشتباه کردیم باز یه عده اینجا میگن خوبه، لول:D
همه خوب میدونیم که این کار همش برای تبلیغات هست و یجورایی فریب دادنه چون مردم عامه که نمیدونن فراینده ساخت بازی چقدر طول میکشه یا اصلا کی شروع شده ساخت بازی، فقط یه تریلر خفن میبینن و هایپ میشن:D

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
مسئول خود سونی میگه اشتباه کردیم باز یه عده اینجا میگن خوبه، لول:D
همه خوب میدونیم که این کار همش برای تبلیغات هست و یجورایی فریب دادنه چون مردم عامه که نمیدونن فراینده ساخت بازی چقدر طول میکشه یا اصلا کی شروع شده ساخت بازی، فقط یه تریلر خفن میبینن و هایپ میشن:D

میشه کلمه اشتباه کردیم در این ترجمه به من نشون بدی ؟ من جای در مورد اشتباه کردیم نمیبینم ؟ حتی مشخص نکرده منظور از گذشته چه زمانی هستش نسل پیش این نسل دو نسل قبل کی ؟
مورد بعدی خودتون هستین دیگه درسته ؟ چون تا جایی که من یادم میاد شما ها بودین که سر بازی های مثل : Scalebound آمپر چسبونده بودین و خدا رو بنده نبودین زود فراموشکار میشین .
"اکنون ما و خیلی از ناشران دریافته ایم که می بایست برای نمایش یک عنوان زمانی مناسب انتخاب شود" . "بله این درست است؛ ما در گذشته بعضی عناوین خودمان را بسیار زودتر از موعد معرفی می کردیم و در این مورد خاص به نظرم مناسب ترین زمان ممکن برای نمایش عمومی این عنوانِ هیجان انگیز انتخاب شد، عنوانی که همیشه اعضای Sucker Punch آرزوی ساختن آن را داشتند . معرفی Ghost of Tsushima درست در زمانی اتفاق افتاد که مدت بسیار زیادی از زمان شروع توسعه می گذشت و ما اکنون یک نسخه قابل بازی عالی از آن داریم"

آخرین ویرایش:

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
815
من هنوزم میگم کنسول ساز "باید" بازی هاش رو زودتر معرفی کنه!
و به همون دلایلی که قبلا گفتیم! نه فقط برای اونایی که کنسول رو خریدن مهمه و بفهمن چی در انتظارشونه و چه برنامه ای بچینند!
بلکه مخصوصا برای اونایی که کنسول رو نخریدن و باید بدونند کنسول علاوه بر بازی هایی که داشته، چه بازی هایی خواهد داشت!
مثلا من به عنوان فن یک بازی به نام آنچارتد، بدونم آنچارتد4ی قراره این نسل برای PS4 بیاد، حجت رو بر من تمام میکنه که کنسول رو بخرم!

حالا یک بازی هم یک نسل تاخیر خورد بین 20-30تا بازیی که ناشر تو یک نسل عرضه میکنه اونقدر به چشم نمیاد:D البته نه مثل Square Enix که همه بازی هاش هم ملت و هم بازی رو تو برزخ نگه میداره!

غیر از این موارد، از منظر شخصی....
با @benjohn موافقم! حال و هوای قبل از عرضه بازی ها کمتر از بازی ها نیست:D
همین الان بازی هایی که اینجا طرفدار دارن، تاپیک هاشون حسابی لذت بخشه!:x
به شخصه اگر می دونستم از اول نسل
تمام بازی های خفنی که سونی قول داده بود به خاطر سادگی معماری پلی 4 زود عرضه میشن :| قراره 4 سال بعد یا شایدم بیشتر و بعد از عرضه مدلی به نام پرو عرضه بشه
همون اول نسل یه pc می بستم نه اینکه کیلو کیلو ریمستر بازی کنم

• Like
Reactions: alisantori

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
553
منطقی نیست که بیان 3 یا 4 سال قبل انتشار بازی تریلر بدن بیرون

پ.ن. فعلا که سونی 2 عدد E3 رو با بازیهای یکسان، بدون اعلام زمان انتشار پشت سر گذاشته.
با این طرفدارای خوشحال و شاد، حقم داره :D

• Like
Reactions: alisantori

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
به شخصه اگر می دونستم از اول نسل
تمام بازی های خفنی که سونی قول داده بود به خاطر سادگی معماری پلی 4 زود عرضه میشن :| قراره 4 سال بعد یا شایدم بیشتر و بعد از عرضه مدلی به نام پرو عرضه بشه
همون اول نسل یه pc می بستم نه اینکه کیلو کیلو ریمستر بازی کنم
با این استدلال کلا نباید چیزی خرید چون الان یه 1070 بخری سال بعد 1170 میاد. PS4 نباید خرید چون بعدا PS5 میاد. تلویزیون 4K نباید خرید چون بعدا 8k میاد. من اینا رو از الان بشما گفتم که از الان آماده باشین مثل خرید Ps4 سرتون کلاه نره

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,861
نام
Sajjad
میشه کلمه اشتباه کردیم در این ترجمه به من نشون بدی ؟ من جای در مورد اشتباه کردیم نمیبینم ؟ حتی مشخص نکرده منظور از گذشته چه زمانی هستش نسل پیش این نسل دو نسل قبل کی ؟
مورد بعدی خودتون هستین دیگه درسته ؟ چون تا جایی که من یادم میاد شما ها بودین که سر بازی های مثل : Scalebound آمپر چسبونده بودین و خدا رو بنده نبودین زود فراموشکار میشین .
یه چیزی وجود داره به اسم نقل به مضمون. برداشت من از پست اول اینه
من که یادم نمیاد از زود معرفی شدن بازی ای طرفداری کرده باشم

• Like
Reactions: MK_COD

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,732
نام
علی
منطقی نیست که بیان 3 یا 4 سال قبل انتشار بازی تریلر بدن بیرون

پ.ن. فعلا که سونی 2 عدد E3 رو با بازیهای یکسان، بدون اعلام زمان انتشار پشت سر گذاشته.
با این طرفدارای خوشحال و شاد، حقم داره :D
شما یه نگاه به تعداد انحصاری هایی که این ۲ سال برا PS4 اومد و لاین آپ 2018 بنداز خودت متوجه میشی کیا شاد و خوشحالن :D بعدشم سونی هر سال غیر E3 سه تا مراسم دیگه هم داره باز خوبه اینقدر بازی داره که وقت همشو پر کنه و بازی ها رو پخش کنه ولی اونی ایراد داره که سالی یدونه مراسم داره اونم چیزی نداره نشون بده با lunch exclusive و ماینکرفت 4k میگذرونه :D

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
یه چیزی وجود داره به اسم نقل به مضمون. برداشت من از پست اول اینه
من که یادم نمیاد از زود معرفی شدن بازی ای طرفداری کرده باشم
خوب برداشت شما همون چیزی هستش که دوست داری برداشت کنی دلیل نمیشه درست باشه قرار هم نیست به خاطر اینکه یکی مخالفه یا یکی موافقه بیاین تیکه بندازین به کسایی که موافق این موضوع هستن .
قرار نیست که همه دوست داشته باشن یا بدشون بیاد شما میای به بقیه تیکه میندازی در صورتی که خودتون یکی از افرادی بودین که با یک تریلر از Scalebound آمپر چسبوندی کسی بقیه رو هدایت میکنه یا اینکه به بقیه تیکه میندازه که خودش همون چیزی نباشه که به بقیه میگه . شما موافق نیستی خیلی راحت موافق این موضوع نیستم و... تیکه انداختن به بقیه که با یک تریلر هایپ میشن نداره چون خودتون هم جزو همون دسته افراد قرار داری .

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
اصلا گیریم سونی گفته غلط کردیم چنین کردیم! :D
انگار ما هم باید در تمام تصمیمات بگیم حمایت تا قیامت:D و به به و چه چه کنیم!
چیزی که ما میبینیم اینه که این روش درستی بوده،خیلی خوب هم این دو نسل جواب داده! و در بدترین حالت،حداقل میدونیم کنسولی که داریم تا چه سالی و چطور پشتیبانی میشه!
الان مشخصه واقعا که من بازی های آینده ای که میخوام بگیرم چی هستن! و حدودا کی میان!

بازی هایی که معرفی شدن هم هیچکدوم به قیافشون نمیخوره کنسل بشن( GOW-TLOU2-DS-SP-DG-Detroit و ... ) ، اگر قرار بود بازی هایی که معلوم نیست چی میشن زودتر از این حرفا معرفی بشن،الان اون بازیه سانتا مونیکا معرفی شده بود! تازه بازی استودیو خیلی بزرگی هم هست و حسابی سر و صدا و هایپ میکرد و میتونستن ملت رو گول بزنند:p ولی میبینیم که چنین هدفی نبوده:D
حالا این TLG بدبخت هم که اینجا حسابی ترول میشه، اتفاقا تنها دلیل زنده موندنش این بود که زود معرفی شد! یعنی اگر اون زمان معرفی نمیشد،بدون شک کنسلش میکردن و میرفت و فشار طرفدارا بود که بازی رو زنده نگه داشت! و تقریبا اکثر بچه های همین سایت رو نگاه کنیم که بازی کردن حسابی لذت بردن از بازی!(غیر از چند نفری که انتظار چیز دیگه ای از بازی داشتن:D )
این قضیه تا حدی سر FF XV هم بود، به خاطر محبوبیت کاراکترهاش هم که بود هرجوری شده عرضه ـش کردن! شاید تغیراتی داشت نسبت به اون چیزی که اول کار قول داده بودن! اما اون تم و فضا و کاراکترها رو تا حدودی حفظ کردن!
من خیانتی به طرفداران نمیبینم حداقل با این وضع:D

---
E3 هم کنفرانس اصلی رو ترول کنید بازی های تکراری داشته، ولی یک نگاه به Pre-Show هم بندازید! اونجا همچین سونی دست خالی نبودا:D

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اصلا گیریم سونی گفته غلط کردیم چنین کردیم! :D
انگار ما هم باید در تمام تصمیمات بگیم حمایت تا قیامت:D و به به و چه چه کنیم!
چیزی که ما میبینیم اینه که این روش درستی بوده،خیلی خوب هم این دو نسل جواب داده! و در بدترین حالت،حداقل میدونیم کنسولی که داریم تا چه سالی و چطور پشتیبانی میشه!
الان مشخصه واقعا که من بازی های آینده ای که میخوام بگیرم چی هستن! و حدودا کی میان!

بازی هایی که معرفی شدن هم هیچکدوم به قیافشون نمیخوره کنسل بشن( GOW-TLOU2-DS-SP-DG-Detroit و ... ) ، اگر قرار بود بازی هایی که معلوم نیست چی میشن زودتر از این حرفا معرفی بشن،الان اون بازیه سانتا مونیکا معرفی شده بود! تازه بازی استودیو خیلی بزرگی هم هست و حسابی سر و صدا و هایپ میکرد و میتونستن ملت رو گول بزنند:p ولی میبینیم که چنین هدفی نبوده:D
حالا این TLG بدبخت هم که اینجا حسابی ترول میشه، اتفاقا تنها دلیل زنده موندنش این بود که زود معرفی شد! یعنی اگر اون زمان معرفی نمیشد،بدون شک کنسلش میکردن و میرفت و فشار طرفدارا بود که بازی رو زنده نگه داشت! و تقریبا اکثر بچه های همین سایت رو نگاه کنیم که بازی کردن حسابی لذت بردن از بازی!(غیر از چند نفری که انتظار چیز دیگه ای از بازی داشتن:D )
این قضیه تا حدی سر FF XV هم بود، به خاطر محبوبیت کاراکترهاش هم که بود هرجوری شده عرضه ـش کردن! شاید تغیراتی داشت نسبت به اون چیزی که اول کار قول داده بودن! اما اون تم و فضا و کاراکترها رو تا حدودی حفظ کردن!
من خیانتی به طرفداران نمیبینم حداقل با این وضع:D

---
E3 هم کنفرانس اصلی رو ترول کنید بازی های تکراری داشته، ولی یک نگاه به Pre-Show هم بندازید! اونجا همچین سونی دست خالی نبودا:D
صحبت سر غلط کردن یا اینکه چیکار میخوان بکنن نیست هر کاری بکنن نه میتونیم بگیم چرا نه بگیم ... . به به چه چه که اصلا تو کت من نمیره همین الان هم دست من باشه میخوام گلوی سونی ببرم .
اما صحبت بر میگرده به بخش دیگه ماجرا که ماکروسافت من به عنوان یک گیمر که هم PC و هم X و هم PS تجربه کردم میکنم وقتی یکی میاد به شعور من توهین میکنه به عنوان اینکه ما عنوان هامون زود معرفی نمیکنیم که ... نشه در حالی که هیچ عنوانی که من به شخصه بخوام بازی کنم نداره و یک عده میان این حرف تکرار میکنن و باهاش جوری حق به جانب میگیرن که انگار کنسول داشتن و بازی معرفی نکردن و بازی نداشتن یک جور هنر هستش این بحث عوض میکنه .

من گیمرم بازی میخوام میخوام بدونم وقتی یک چیزی قرار هستش بگیرم چه آینده ای داره قرار نیست جنس بگیرم بزارم گوشه خونه خاک بخوره .

مشکل اصلی من هم با اینجور پست زدن ها حق به جانب رفتار کردن بعضی هاست در حالی که در خبر اصلا گفته نشده این موضوع برای کی هستش و دارن ربطش میدن به الان میتونه منظورش نسل پیش باشه که عنوان های مثل AGENT و ... معرفی شدن حالا ما سر یک چیزی موافقیم یا مخالف اصلا مهم نیست اما اینکه جوری رفتار کنیم که بقیه ... هستن در حالی که ما خودمون هم همون جوری هستیم و با یک تریلر هایپ میشیم مشکلی در هایپ شدنش نیست اصلا مشکل اینجاست که به بقیه تیکه بندازی در حالی که خودت با دیدن یک CG عاشق سینه چاک بازی شدی بازم این مشکلی نیست آدم میتونه خیلی چیزا رو دوست داشته باشه که بقیه خوششون نیاد همین که موضوع جالبش میکنه اما تا جایی که تیکه نندازی و نخوای بقیه که یک نظر شاید مخالت تا حدی با شما دارن بگی شما فلانی متوجه شد شما نشدی .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر