Okami HD | PC

Okami

Developer: Capcom
Publisher: Capcom
Genre: Action adventure
Release Date: 12 Dec 2017

داستان اول : افسانه های 3 برادر

حدود یک ده پیش استدیویی روی این کره خاکی میزیست به نام clover ...و روزی خودش رو از شرکت دوست داشتنی اون سال ها و دوست نداشتنی این سال ها یعنی Capcom میگرفت.... این استدیو رو انگشت 3 برادر مومن و خداترس به نام های برادر اسوشی اینابا، برادر هیدکی کامیا و برادر شینجی میکامی می چرخید (یکی صبح ها نون می گرفت ...یکی ناهار می پخت ...یکی آشغال ها رو می گذاشت دم در....) خلاصه ...تو مدتی که این استدیو زنده بود 3 تا بازی شاهکار به جامعه گیمینگ و همچنین بشریت تحویل داده شد …

Viewtiful Joe 2 , God Hand , Okami

خیلی طول نکشید که یک روز صبح خبر رسید استدیو کلور مرده و دیگه تو این دنیا نیست.......:-s...:((...:((
و مراسم یادبودی در روز 2007 March 23 راس ساعت 14 الی 16 در
クローバースタジオ株式会社 نرسیده به京都府京都市 جنب 京都市 روبروی پمپ بنزین برگزار خواهد شد
حضور شما عزیزان باعث تسلی خاطر بازماندگان خواهد بود (وسیله ایاب ذهاب هم هست ..زحمت نکشید)
بعدا هر چی خاک اون مرحوم بود شد باقی عمر platinium games…

داستان دوم :افسانه گرگ سپید

اون قدیما دهکده ای توی نیپون (ژاپن ) بود به نام Kamiki...که مردمش شاد و خوشحال اونجا زندگی میکردند اما هر سال به جای اینکه سفره هفت سین بندازند و با زاغه مهمات به استقبال چهار شنبه سوری برند ...می نشستند منتظر و غصه می خوردند ..منتظر تیری که به سمت یکی از خونه ها پرتاب بشه...هر خونه ای که تیر بهش می خورد باید دختر دسته گلش رو به جای فرستادن به خونه شوهر ...می فرستاد به خونه Orichi….

Orichi مار هشت سری بود که سر نبش دهکده نرسیده به دریاچه توی دره Moon cave زندگی میکرد ...اون سال قرعه بدبختی به نام Gf یکی از بر وبچز با مرام و گل دهکده به نام Nagi افتاد ... Nagi که قصدش ازدواج با اون خانم بود و آخر هفته قرار خواستگاری گذاشته بود , غیرتش به جوش اومد شمشیرش رو ور داشت و پاشنه هاش رو ور کشید و رفت در خونه اوریچی...( پیش خودش گفت من این همه پول شارژ دادم ..کلی کادو ولنتاین خریدم....می دونی اون عروسک بزرگه چند برام آب خورد ..حالا یکی بیاد از راه نرسیده همه چیز رو مال خودش کنه ...نه داداش این خبر ها نیست....) خلاصه رسید در خونه اوریچی و در زد ....ولی کسی در رو وا نکرد (اوریچی رفته بود حموم...) در این حین نگاه ناجی به گرگ سفیدی افتاد که اونور ها پرسه می زد (مردم دهکده فکر می کردند اون گرگ رفیق فابریک اوریچی هست.... در صورتی که اسیر قضاوت زودهنگام بودند ...اسم این گرگ Shiranui بود ...) دوباره در زد و این بار اوریچی اومد بیرون و دیگه درگیر شدن و....یک چپ یک راست ....زیر یک خم ......هادوکن .........سونیک بوم.........ناجی دیگه کم آورد و فهمید حریف خیلی چقر و بد بدنه ....این لحظه بود که Shiranui خودش رو به کمک ناجی رسوند و دو تایی زدن خار.....خوار و ذلیلش کردن... این وسط اوروچی زهرش رو به Shiranui ریخت و ایشون به دیدار حق رفت..ناجی هم از بس گریه کرد شمشیرش رو همونجا جا گذاشت ....مردم دهکده مجسمه این گرگ شجاع رو وسط ده ساختند و یک درس به نام گرگ فداکار به کتاب فارسیشون (ژاپنی اونها)اضافه کردند....

داستان سوم : نواده نچندان شجاع

سال ها بعد آقایی به نام Susano (ایشون هر گونه نسبتی رو با بانو سوسانو معروف تکذیب کردند ) که از نوادگان ناجی مرحوم هستند و همه از او انتظار قهرمانی دیگر را دارند (یک آدم چاق کچل زشت و ترسوی دست و پا چلفتی ...مردم پیش خودشون چی فکر کردن) باعث برگشتن اوریچی به این دیار فانی میشود ...sakuya نگهبان و محافظ دهکده به معبد میره و اونجا اینقدر دعا و نماز و روزه.. می خونه تا باعث ظهور الهه‌ی خورشید Amaterasu در قالب مجسمه‌ی Shiranui بشه ...حالا وظیفه این گرگ سفید اینه که به همراه سوسانوی کله خراب اول 13 راه استفاده از قلم مو رو یادبگیره و بعد در مقابل اوریچی بایسته ....پایان باز....

شاهکار کپکام بالاخره راهی pc شد اون هم High definition
زنگ نقاشی
شما در بازی کنترل دو نفر رو به عهده دارید... آماتراسو و دست خودتون ...همونطور که گفتم توی بازی شما باید بتونید 13 روش قلم مو بدست بگیرید و 13 شکل بکشید (پس بهتره قبل از اومدن بازی یک مقدار نقاشی تمرین کنید ) مثلا برای رد شدن از آب باید روی آب یک دایره بکشید که تبدیل به برگ بشه که آماتراسو بتونه بپره روش ....

گیمپلی بازی رو میشه با سری بازی های زلدا یا دارک سایدرز مقایسه کرد محیط سراسر باز که با دست آوردن امکانات و ویژگی های خاص میشه به همه جا دسترسی داشت (مترویدوانیای 3 بعدی ) به npc ها کمک کنید با میمون های نوازنده و ماهی های کاتانا به دست ( شما هم شلاق و شمشیر و... دارید البته رو پشتتون...به اضافه هنر کشیدن نقاشی) مبارزه کنید... محیط ها رو پاکسازی کنید.. باس فایت های هیجان انگیز رو پشت سر بگذارید... نقاشی کنید .... آپگرید کنید ....بخندید.....و.....

گرافیک بازی بی شباهت به تابلو های آبرنگ نیست.. بکار گرفتن رنگ های گرم و سرد کنار هم ,درخشش آماتراسو و کنترل نرم اون چیزی نیست که تو هر بازی پیدا بشه و همینطور در اومدن گل و سبزه پشت پای آماتراسو...(بعدا تو بایونتا وقتی پلنگ میشه تکرار شد ...کامیاست دیگر...) + شکوفه های گیلاس ...

از داستان گرفته تا گرافیک مثال زدنی و گیمپلی زلدا گونه بازی به علاوه طنز موجود از ظاهر کاراکترها تا دیالوگ ها و susano همه دست به دست هم دادند تا اوکامی تبدیل به چهره ماندگار عرصه گیم بشه که بعد از گذشت ده سال هیچ سازنده ای نتونه تکرارش کنه پس به ناچار خودش دوباره برگشته...کسانی که قبلا این بازی رو روی ps2 یا ps3 یا wii بازی کردند منظورم رو متوجه میشوند......

System Requirements
System Requirements

• Minimum:
    • Processor: Intel® Core™ i5-2500,3.3GHz
    • Memory: 2 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 470
    • DirectX: Version 11
    • Storage: 34 GB available space
    • Sound Card: DirectSound compatible (must support DirectX® 9.0c or higher)

• Recommended:
    • Processor: Intel® Core™ i7 3770 3.4GHz
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 950
    • DirectX: Version 11
    • Storage: 34 GB available space
    • Sound Card: DirectSound compatible (must support DirectX® 9.0c or higher)

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
من و آماتراسو یهویی ....

این عکس ها رو از صفحه شخصی susano برداشتم 729 تا لایک هم خورده بود...
تو رو خدا ببین مردم دهکده دلشون رو به کی خوش کردن کافیه ظاهر این قهرمان رو با دانته یا لیون اس کندی و یا کریس رد فیلد مقایسه کنید تا به عمق فاجعه پی ببرید ...در مورد باطنش هم هیچی نگم بهتره....#-o
اینم susano به همراه آماتراسو در روز 13 فروردین....زیر نویس عکس ها یکمی اسپویلر داره ...خواهشا درویش کنید...

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
یک سه ساعتی بازی کردم ...همونطور که قبلا صاحبان اثر گفته بودند بازی 30 فریم هست ...و پورت pc عالی و با پشتیبانی کامل از موس و کیبورد...(اینورت x و y رو درست کنید خودتون لطفا...)

ابتدای بازی یک مقدار دیالوگ ها زیاده .. میشه گفت 20% دیالوگ ها راهنمای بازی هست 20% داستان 10% وراجی های Issun و 50% باقی مونده برای خندیدن .....=)).. Issun موجودی هست در ابعاد نانو که از کیمونوی بانو sakuya می پره بیرون اینکه چجوری واز کجاش ...چیزی هست که باید خودتون توی بازی بفهمید هر چند بعدا خیلی دلش میخواد که برگرده سر جاش....=P~...همینطور خودش رو استاد نقاشی معرفی میکنه در اصل ساید کیک شما در طول بازی ایشون هستند مثل جیرجیرک توی پینوکیوی دیزنی و یا جوجه (جینا) تو پینوکیوی تلویزیون خودمون ... همین که پاتون رو از دهکده بگذارید بیرون تازه بازی شروع می شه و راه مرام خودش رو طی میکنه......درست ترش اینه که بگم بعد ازیاد گرفتن کشیدن درخت.....

نمایی از Issun زیر میکروسکوپ

کسانی که بازی رو قبلا انجام دادند با سبک گیمپلی آشنا هستند ...من فقط برای آشنایی گیمرهای نوپا و تازه کار, غنچه های تازه شکفته بوستان گیم ( بازیخور های گوگولی مگولی خودمون) یک چیزهایی بگم....حالا یه وقت به گیمرهای عزیز برنخوره.......

نوگلان عزیز توجه داشته باشند که توی این بازی باید دست به خیر باشید ...یعنی هر کاری از دستتون بر میاد برای بازکردن گره از کار برادران و خواهران مومن دهکده و حومه اش انجام بدید.....مثلا اولای بازی من این کارها رو انجام دادم....

رکورد سگ دهکده توی چغندر دزدی رو زدم تا پسرکی خوشحال بشه... به کوشی توی برداشت برنج و کوبیدنش کمک کردم ... برای سوسانو ساکی بردم.. به جای سوسانو مبارزه کردم تا اعتماد به نفسش بره بالا... به کمک سوسانو سنگ جلوی دهکده رو برداشتیم تا دست فروشی اونجا بساط کنه..در غار رو بازکردم تا سوسانو اونجا مخفی بشه ..منظورم اینه که اونجا تمرین کنه....به حیوون ها غذا دادم ...با میمون هایی که بهم با نشون دادن پشتشون بی احترامی کردند مبارزه کردم و......

پس هدفتون توی بازی باید خدمت باشه ....این طوری هم بازی کردید و هم کلی ثواب .....الکی نیست که لینک از افسانه زلدا اینقدر محبوبه ...نون مردم داری و خدمت به خلق رو می خوره.....

در آخر خواهش دارم ازتون وقتی شب شد دنبال نور مهتاب روی زمین باشید و بعد زمین رو حفر کنید... شبدر که از خاک اومد بیرون .... (نشونه استدیو مغفور ) دورشون دایره بکشید .... دست خودم نیست توی این بازی شبدر که می بینم جیگرم آتیش میگیره..:((..کلور خیلی زود ازمیون ما رفت.. :((...شب جمعه است ...برای شادی روح اون مرحوم...همه با هم.....

اینم یکسری عکس که خودم از توی بازی گرفتم ...رو بالاترین تنظیمات.......

آخرین ویرایش:

PayableOnDeath

کاربر سایت
May 20, 2008
311
نام
Hooman
خب متأسفانه (یا خوشبختانه) نسخه پایرت شده بازی همینطوری قابلیت استفاده از گیم پد رو نداره (حداقل بدون استفاده از نرم افزارهای جانبی دیگه) چون بازی مستقیم از steam controller api استفاده می کنه که در این صورت باید بازی رو توی لایبرری استیم داشته باشید تا بشه با گیم پد بازی کرد.

• Like
Reactions: New Shredder

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
خب متأسفانه (یا خوشبختانه) نسخه پایرت شده بازی همینطوری قابلیت استفاده از گیم پد رو نداره (حداقل بدون استفاده از نرم افزارهای جانبی دیگه) چون بازی مستقیم از steam controller api استفاده می کنه که در این صورت باید بازی رو توی لایبرری استیم داشته باشید تا بشه با گیم پد بازی کرد.

این که مهم نیست. یه Xpadder بزن راحت گیم پد خورش کن. :)

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
با x360ce تست کردم نشد، xpadder هم روی ویندوز 10 نتونستم اجراش کنم. فکر نکنم سازگار باشه چون قدیمیه.

چرا بابا. Xpadder رو من الان راحت و بدون مشکل رو ویندوز 10 اجرا میکنم. شاید چون ورژن Xpadderـت قدیمیه. ورژن آخر رو بگیر که میشه -> Xpadder 2015.01.01

• Like
Reactions: PayableOnDeath

PayableOnDeath

کاربر سایت
May 20, 2008
311
نام
Hooman
چرا بابا. Xpadder رو من الان راحت و بدون مشکل رو ویندوز 10 اجرا میکنم. شاید چون ورژن Xpadderـت قدیمیه. ورژن آخر رو بگیر که میشه -> Xpadder 2015.01.01
من بالاخره کلی وقت گذاشتم Xpadder رو کانفیگ کردم و همه دکمه ها رو هم برای کنترلر مپ کردم ولی بازم توی اوکامی گیم پد کار نمی کنه.
جالبه که با xpadder گیم پد توی همون محیط ویندوز هم جواب میده اما تو این بازی که میرم کلا گیم پد کار نمی کنه!
به هر حال گمونم یا باید اوریج بگیری یا با ماوس+کیبورد بزنی.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
من بالاخره کلی وقت گذاشتم Xpadder رو کانفیگ کردم و همه دکمه ها رو هم برای کنترلر مپ کردم ولی بازم توی اوکامی گیم پد کار نمی کنه.
جالبه که با xpadder گیم پد توی همون محیط ویندوز هم جواب میده اما تو این بازی که میرم کلا گیم پد کار نمی کنه!
به هر حال گمونم یا باید اوریج بگیری یا با ماوس+کیبورد بزنی.

دو تا راه حل:

1- xpadder رو بصورت run as admin اجرا کن و دوباره تو بازی امتحان کن.

2- از نرم افزار زیر استفاده کن (با و بدون run as admin):

https://github.com/AntiMicro/antimicro/releases/download/2.23/antimicro-2.23-win32.portable.zip

PayableOnDeath

کاربر سایت
May 20, 2008
311
نام
Hooman
  • Like
Reactions: raya2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر