رئیس استدیو‌های کمپانی «Microsoft»:«عناوین تکنفره نمرده‌اند ولی وضعیت اقتصادی پیچیده‌ای دارند.»

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Anonymous M3

人類に栄光あれ
کاربر سایت
Jul 30, 2014
1,074
نام
امیر مسعود
«Shanon Loftis» رئیس استدیو‌های کمپانی «Microsoft» اعتقاد دارد عناوین تکنفره نمرده‌اند و فکر نمی‌کند زمانی برسد که بازی‌های تکنفره با تمرکز بر روی داستان وجود نداشته باشند ولی آنها با سوال‌هایی در رابطه با توانایی اینگونه عناوین از نظر اقتصادی رو به رو هستند. او اشاره کرد خواست بازیکنان برای تجربه‌هایی با کیفیت بیشتر با هزینه‌های بیشتری نیز همراه است. درحالی که هنوز هم بخش داستانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما وضعیت اقتصادی عناوینی که فقط شامل بخش تکنفره می‌شوند به دلیل تغییرات ناگهانی صنعت بازی‌های رایانه‌ای پیچیده شده است.

MSGS-1-1024x577.jpg

«توسعه‌ی بازی‌ها به صورت کلی راجع به انتقال و تجربه و داستان سرایی هست. داستان بخش مهمی از ساخت یک بازی هست همونطور که در گذشته اینجوری بوده. به شخصه فکر نمیکنم که بازار اینجور بازی‌ها مرده اما وضعیت اقتصادی بازی‌هایی با بخش داستانی با کیفیت و مدت زمان چند ساعته یکم پیچیده‌ تر شده. بازیکن‌ها کیفیت محتوایی و بصری بالاتری از بازی‌ها میخوان.»

او همچنین اشاره کرد سیستم «Xbox Game Pass» که در ازای پرداخت ۱۰ دلار به شما امکان دسترسی به مجموعه‌ای با بیش از ۱۰۰ بازی را می‌دهد یکی از روش‌هایی است که مایکروسافت می‌تواند با استفاده از آن به بازی‌هایی که تنها بخش تکنفره را شامل ‌می‌شوند سرمایه بدهد.

«درآمد حاصل از فروش بازی‌ها و اشتراک‌ها به ما کمک میکنه که در طی زمان اینگونه بازی‌ها رو به بازار عرضه کنیم و من خیلی دوست دارم که بتونیم جامعه‌ای از بازیکن‌ها رو حول محور اینگونه تجربه‌ها تشکیل بدیم.»

Read the whole post here.

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
منظور من از اینکه یه سری بازی هایی که دو تا رو دارن آنلاین گذاشتم دقیقا همینه. GTA V رو شاید 10 نفر به خاطر سینگلش خریدن امسال، هر کی که سینگل می زده خریده و با پول دست دومش یه بازی دیگه رو هم خریده و تموم کرده تا حالا:D قطعا اگه آمار 2013 یا حتی 2015 رو گذاشته بودم می ذاشتم آفلاین، چون اون موقع همه به خاطر آفلاین خریده بودن بازی رو. COD رو خیلی کم هستن که صرفا به خاطر اون 4 ساعت می خرن بازی رو. حالا می تونین اینا رو بکنید آنلاین-آفلاین، ولی فرقی تو اینکه امسال 80 درصد به خاطر آنلاین خریدن نمی کنه.
پ.ن: خدایی تاپیک فیفا رو چک کنید ببینید چند نفر در مورد کریر مود صحبت می کنن. سابردیتش هم همینه اوضاع.
ببخشید اونایی که تازه کنسول میخرن GTA V بخاطر مولتیش میخرن ؟ یه حرفایی بزنید آدم خندش نگیره ! همین امسال فقط 20 میلیون PS4 فروش رفته حالا XONE بماند ! اینا که همشون مثل من و شما GTA رو قبلا تجربه نکردند خیلی هاشون اصن مولتی نمیدونند چی هست کلا ولی GTA رو میشناسن و میخوان تجربش کنند . لطفا منطقی بحث کنید
از کی تا حالا بازی های اسپرت آنلاین شدن ؟ پس کونامی هم بیاد تو PES بعدی مسترلیگ و بیکام لجند رو برداره خلاص دیگه فیفا هم فقط آنلاین بذاره ، COD هم سینگلش 4 ساعت نیست با بتل اشتباه گرفتید COD همیشه بخش داستانی براش مهم و پرخرج بوده . در کل به کرسی نشوندن حرفتون زوری نیست باید با مدرک حرف زد . اینجا بحث بین بازی های سینگل و تمام آنلاینه نه مثال هایی که هر دو بخش رو دارند و کلا بی ربطه مثال زدنشون

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
هر کس با مدرک ثابت کرد این 85 میلیون نسخه ای که GTA V فروخته و پس از 4.5 سال هنوزم جزء بهترین فروشهاست بخاطر بخش آنلاین و آپدیت هاشه نه آفلاین گولاخش, تا انتشار GTA 6 دیگه توی بازیسنتر آنلاین نمیشم : ))

پ.ن:پس اینایی که تازه کنسول میخرن و تقریبا با هر کنسول 1 دونه GTA V میزنن تنگش 80% بخاطر بخش آنلاینشه و اگه فرصتی شد یه نیم نگاهی هم به بخش تکنفرش میندازن!
GTA IV آنلاین گولاخ نداشت، تو بازه 2011 و 2013 (3-5 سال بعد از عرضه) حدودا 5 میلیون فروخت.
On 11 March 2011, Take-Two announced that the game had sold over 20 million copies, with the Grand Theft Auto series surpassing a collective total of 100 million copies.[131] As of July 2013, the game has sold over 25 million copies.[132]

GTA V این 5 میلیون رو توی 3 ماه اول 2017 (4 سال بعد از عرضه اصلی و 3 سال بعد از عرضه فرعی) فروخت.
Take-Two said that the game has moved 80 million units to retailers, including 5 million in the first three months of 2017.

یا حتی واضح تر، آگوست امسال( که 3 سال از عرضه بر روی کنسول نسل فعلی می گذره) GTA V رتبه 2 فروش NPD بود. همون شرایط واسه IV میشه آگوست 2011 (منبع غیر ویکی)، که اصلا توی تاپ 10ـه NPD نیست!
دلیلش واضحه فکر کنم.

پ.ن: من هیچوقت نگفتم کل اون 85 میلیون به خاطر آفلاینه، حتی نوشتم که اگه آمار 2013 رو گذاشته بودم می نوشتم آفلاین بازی رو، منتها توی 2017 درصد کسایی که به خاطر آفلاین بازی رو خریدن اونقدری کمه که اصلا بازی رو آنلاین می شه به حساب اورد. مدارکمم همین بالاست.

آخرین ویرایش:

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,091
نام
MohammadAli
ببخشید اونایی که تازه کنسول میخرن GTA V بخاطر مولتیش میخرن ؟ یه حرفایی بزنید آدم خندش نگیره ! همین امسال فقط 20 میلیون PS4 فروش رفته حالا XONE بماند ! اینا که همشون مثل من و شما GTA رو قبلا تجربه نکردند خیلی هاشون اصن مولتی نمیدونند چی هست کلا ولی GTA رو میشناسن و میخوان تجربش کنند . لطفا منطقی بحث کنید.
فروش نسخه‌های قبلی GTA کاملا نشون می‌ده که بخش آنلاین بازی باعث شده که به طرز سرسام‌آوری فروشش افزایش پیدا کنه. آیا بخش سینگل‌پلیر GTA V از GTA San Andreas تو زمان خودش انقلابی‌تر بود؟ مسلما خیر! آیا تعداد صاحبان پلی‌استیشن ۲ تو اون زمان از صاحبان پلی‌استیشن ۴ الان کمتر بود؟ حتی حرفشم مسخرست، فروش پلی‌استیشن ۴ فعلا به نصف پلی‌استیشن ۲ رسیده. پس چرا GTA V حدود شصت میلیون نسخه‌ بیشتر از SA فروش کرد؟‌
برای بازی‌های ورزشی فیفا رو مثال می‌زنین؟‌ می‌دونید چند ساله EA بخش‌های کریرمود رو به حال خودش رها کرده و تغییر خاصی توش ایجاد نکرده؟ در مقابل بخش التیمیت‌تیم مورد توجه EA قرار داره. آوردن اسم کونامی هم در این بین مسخرست چون قافله رو کاملا به EA واگذار کرده و فروشش اصلا قابل مقایسه نیست.
COD معمولا بخش سینگل قوی داشته و خیلی اهمیت داره این بخش در فرنچایزش و حتی بین فن هاش
COD معمولا بخش سینگل قوی داشته؟‌ منظورت قبل از Black Ops 2 هست دیگه چون بعد از اون تنها چیزی که از COD ندیدیم بخش سینگل‌پلیر خوب که نه قابل قبول بود. چند ساله بخش سینگل COD تبدیل شده به استفاده از همون فرمول‌های قدیمی و تکرار و تکرار!
COD هم سینگلش 4 ساعت نیست با بتل اشتباه گرفتید COD همیشه بخش داستانی براش مهم و پرخرج بوده .
بخش سینگل همین بازی اخیر سری Call of Duty حدود ۶ و نیم ساعت بود. فک نمی‌کنم که تو این دوران کسی واسه تجربه به بخش سینگل خطی و کوتاه ۶۰ دلار تو زمان لانچ پرداخت کنه.

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
فروش نسخه‌های قبلی GTA کاملا نشون می‌ده که بخش آنلاین بازی باعث شده که به طرز سرسام‌آوری فروشش افزایش پیدا کنه. آیا بخش سینگل‌پلیر GTA V از GTA San Andreas تو زمان خودش انقلابی‌تر بود؟ مسلما خیر! آیا تعداد صاحبان پلی‌استیشن ۲ تو اون زمان از صاحبان پلی‌استیشن ۴ الان کمتر بود؟ حتی حرفشم مسخرست، فروش پلی‌استیشن ۴ فعلا به نصف پلی‌استیشن ۲ رسیده. پس چرا GTA V حدود شصت میلیون نسخه‌ بیشتر از SA فروش کرد؟‌
برای بازی‌های ورزشی فیفا رو مثال می‌زنین؟‌ می‌دونید چند ساله EA بخش‌های کریرمود رو به حال خودش رها کرده و تغییر خاصی توش ایجاد نکرده؟ در مقابل بخش التیمیت‌تیم مورد توجه EA قرار داره. آوردن اسم کونامی هم در این بین مسخرست چون قافله رو کاملا به EA واگذار کرده و فروشش اصلا قابل مقایسه نیست.

COD معمولا بخش سینگل قوی داشته؟‌ منظورت قبل از Black Ops 2 هست دیگه چون بعد از اون تنها چیزی که از COD ندیدیم بخش سینگل‌پلیر خوب که نه قابل قبول بود. چند ساله بخش سینگل COD تبدیل شده به استفاده از همون فرمول‌های قدیمی و تکرار و تکرار!

بخش سینگل همین بازی اخیر سری Call of Duty حدود ۶ و نیم ساعت بود. فک نمی‌کنم که تو این دوران کسی واسه تجربه به بخش سینگل خطی و کوتاه ۶۰ دلار تو زمان لانچ پرداخت کنه.
خیلی ببخشید که GTA V قبل از PS4 و XONE برای PS3 و 360 هم اومد و بیشتر فروشش بر روی این دو کنسول بود ! february سال 2015 اعلام شد 45 میلیون فروخته در حالی که بازی فقط 1ماه و نیم قبلش برای PS4 و XONE اومد پس خودت حساب کن حالا ببین 360 + PS3 + PS4 + XONE بیشتر فروختن یا PS2 ! حالا در ضمن PC هم این وسط هست , بازی که اکثر فروشش برا نسل قبل بوده چطوری میگید بخاطر آنلاینشه ؟ بعدشم فروش هیچ ربطی به انقلابی بودن یا نبودن بازی نداره , U2 هم زمان خودش انقلابی بود ولی U4 با اختلاف بیشتر فروخته اونم در مدت 1 سال و خورده ای , از این مثال ها خیلی زیاده . پس مقایسه اینطوری با شماره های قبلی کاملا بی ربطه . GTA V معروف ترین GTA هست حتی در همین ایران هم یه بچه 7 ساله بخواد کنسول بخره اسمشو بلده و میخره و شرایط هم طوریه که برای کنسول های نسل قبل و نسل حاضر موجوده + PC .
راجب COD هم نظرات سلیقه ایه به نظرم غیر از BO3 که سینگل فاجعه ای داشت بازم بقیه نسخه ها سینگل تقریبا قابل قبولی داشتن مخصوصا AW , راجب فیفا هم هر وقت EA اومد بقیه بخش های آفلاین رو بیخیال شه و فقط رو بخش آنلاین تمرکز کنه حرف شما درسته , فعلا شرایط طوری که به بازی های تمام آنلاین هم مثل دستینی و تایتان فال بخش سینگل اضافه شد

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
متاسفانه يه عده مثه كبك سرشون رو كردن زير برف يا خودشونو زدن بخواب نميخوان حقايق رو قبول كنن بنظرم حرف اون بنده خدا از مايكروسافت درسته با اينكه خودم سوني فن هستم و كنسولام هيجوقت هك نبودن (بحث سر سوني فني باشه خودم از همه سوني فن ترم)يه عده هنوز فك ميكنن نسل ششم هست و فرندهاي خارجي هم ندارن ببينن جه خبره فروش gta و cod صد در صد بخاطر بخش انلاين هست خودمم كلي فرند دارم كه هر روز اينارو انلاين بازي ميكنن و اصلا single شو بازي نكردن و نميكنن درسته يه عده هنوز بازيهاي انلاين رو هوو ميدونن و عاشق بازيهاي افلاينن ولي حقيقت جيز dg هست

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
متاسفانه يه عده مثه كبك سرشون رو كردن زير برف يا خودشونو زدن بخواب نميخوان حقايق رو قبول كنن بنظرم حرف اون بنده خدا از مايكروسافت درسته با اينكه خودم سوني فن هستم و كنسولام هيجوقت هك نبودن (بحث سر سوني فني باشه خودم از همه سوني فن ترم)يه عده هنوز فك ميكنن نسل ششم هست و فرندهاي خارجي هم ندارن ببينن جه خبره فروش gta و cod صد در صد بخاطر بخش انلاين هست خودمم كلي فرند دارم كه هر روز اينارو انلاين بازي ميكنن و اصلا single شو بازي نكردن و نميكنن درسته يه عده هنوز بازيهاي انلاين رو هوو ميدونن و عاشق بازيهاي افلاينن ولي حقيقت جيز dg هست

افکار درست و منطقی اما غیر واقعی !!! من خودم gta v رو فقط بخاطر افلاینش برا پسرم خریدم
پس ۱۰۰ درصد درست از آب در نمیاد منتها خودم با آنلاین بیشتر حال میکنم چون آینده کلا در دست انلاینه

• Like
Reactions: reydge

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
بخش مولتی پلیر و آنلاین چندان چیز جدیدی نیست، از دهه 90 تو این صنعت شروع شد! اولین کنسول آنلاین فکر کنم دریم کست بود که سال 98 لانچ شد، البته فکر کنم قبل اون باز دو سال قبل تو 96 سگا یه بخش آنلاین برای سگا ساتورن معرفی کرده بود
حالا الان بعد حدود 20 سال، چطور آنلاین یه قابلیت برای آینده ست، بخش تک نفره دیگه قدیمی شده و وضعیت اقتصادی پیچیده داره! درست معلوم نیست، یا اینکه چرا هنوز اکثر عناوینی که جوایز Game of the Year رو درو میکنن تمرکزشون روی همین تک نفره ست و... شایدم مایکرو و طرفداراش فقط بدونن.

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,091
نام
MohammadAli
خیلی ببخشید که GTA V قبل از PS4 و XONE برای PS3 و 360 هم اومد و بیشتر فروشش بر روی این دو کنسول بود ! february سال 2015 اعلام شد 45 میلیون فروخته در حالی که بازی فقط 1ماه و نیم قبلش برای PS4 و XONE اومد پس خودت حساب کن حالا ببین 360 + PS3 + PS4 + XONE بیشتر فروختن یا PS2 ! حالا در ضمن PC هم این وسط هست , بازی که اکثر فروشش برا نسل قبل بوده چطوری میگید بخاطر آنلاینشه ؟ بعدشم فروش هیچ ربطی به انقلابی بودن یا نبودن بازی نداره , U2 هم زمان خودش انقلابی بود ولی U4 با اختلاف بیشتر فروخته اونم در مدت 1 سال و خورده ای , از این مثال ها خیلی زیاده . پس مقایسه اینطوری با شماره های قبلی کاملا بی ربطه . GTA V معروف ترین GTA هست حتی در همین ایران هم یه بچه 7 ساله بخواد کنسول بخره اسمشو بلده و میخره و شرایط هم طوریه که برای کنسول های نسل قبل و نسل حاضر موجوده + PC .
راجب COD هم نظرات سلیقه ایه به نظرم غیر از BO3 که سینگل فاجعه ای داشت بازم بقیه نسخه ها سینگل تقریبا قابل قبولی داشتن مخصوصا AW , راجب فیفا هم هر وقت EA اومد بقیه بخش های آفلاین رو بیخیال شه و فقط رو بخش آنلاین تمرکز کنه حرف شما درسته , فعلا شرایط طوری که به بازی های تمام آنلاین هم مثل دستینی و تایتان فال بخش سینگل اضافه شد

عزیزم منم از شما عذر میخام که SA رو ایکس‌باکس، پی‌سی هم علاوه بر پی‌اس ۲ اومد. همچنین عذر میخام که از نسخه‌ی نسل هفتش استقبال نشد. برای فروش ۲۷ هشت میلیونی GTA IV هم از شما عذر میخام چون فک کنم اون موقع GTA معروف نبوده و بچه میخاسته کنسول بخره اسمشو بلد نبوده. الان چند ساله EA بخش آفلاین فیفا رو بیخیال شده؟ وقتی تغییری توش ایجاد نمیکنه چیزی غیر از بیخیال شدنه؟ چجوری با وضع داغون فروش پی‌اس ۳ تا اواسط نسل و عملکرد عالی پلی‌استیشن ۴ بازی‌های انحصاری این دو تا رو مقایسه می‌کنین؟ من به شخصه رو استیم می‌بینم که بیشتر فرندهام اکثر یا همه‌ی وقتشونو در حال بازی آنلاین هستند مخصوصا افراد خارج از ایران. تنها سینگل درست حسابی Cod تو این چند ساله هم همون Aw بود که به علت مولتی افتضاحش ازش استقبال نشد. واقعا دارم به حرف اون دوستمون میرسم که نرود میخ آهنین در سنگ.

• Like
Reactions: Ozzy the turtle

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
افکار درست و منطقی اما غیر واقعی !!! من خودم gta v رو فقط بخاطر افلاینش برا پسرم خریدم
پس ۱۰۰ درصد درست از آب در نمیاد منتها خودم با آنلاین بیشتر حال میکنم چون آینده کلا در دست انلاینه
بحث من در مورد خارج ايرانه اونجا كسي براي كودكش gta نميخره بعدشم فرزند شما يه بار توي بخش انلاين بره عمرا dg بره single

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
شما فروش u4 رو ب كل فروش ps4 بسط بده بعد با كل فروش u2 و ps3 مقايسه كن

• Like

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
بخش مولتی پلیر و آنلاین چندان چیز جدیدی نیست، از دهه 90 تو این صنعت شروع شد! اولین کنسول آنلاین فکر کنم دریم کست بود که سال 98 لانچ شد، البته فکر کنم قبل اون باز دو سال قبل تو 96 سگا یه بخش آنلاین برای سگا ساتورن معرفی کرده بود
حالا الان بعد حدود 20 سال، چطور آنلاین یه قابلیت برای آینده ست، بخش تک نفره دیگه قدیمی شده و وضعیت اقتصادی پیچیده داره! درست معلوم نیست، یا اینکه چرا هنوز اکثر عناوینی که جوایز Game of the Year رو درو میکنن تمرکزشون روی همین تک نفره ست و... شایدم مایکرو و طرفداراش فقط بدونن.
با تک تک کلمه هات موافقم به جز بخش بولد شده.
آقا من مایکی فنم همه هم کم یا بیش می دونن.اما این چیزی که این آقا داره میگه چرند محضه و مقدار زیادیش هم برمی گرده به qb.ولی qb داستانی بسیار متفاوت داره.qb از مورد انتظار ترین بازی های نسل بود و اگه مبتلا به بیماری رمدی(به تکرار افتادن) نمی شد و اگه جناب سم لیک اون همه بودجه به جای آتش زدن(لایو اکشن) برای خود گیم پلی بازی خرج می کرد به راحتی نشون می داد که سینگل ها چه قدرتی دارن.اما اگه ها تبدیل به واقعیت نشدن اون مشکلات براش به وجود اومدجدا از qb نمونه های بسیار خوبی از بازی های مایکی وجود داره که نشون میده کمپین و سینگل چه اهمیتی دارن
goew4 دور از انتظار ظاهر شد.خب آنلاینش که اشکالی نداشت خیلی هم سرحال بود.چرا اینطور شد.ملت به کمپینش گیر دادن.goewها آنلاین خوبی داشتن اما کمپین قدرتمندشون بود که اون ها رو مطرح می کرد.goew به کنار.از هیلو دیگه بزرگتر نداریم که داریم؟
هیلو 5 یکی از بهترین مولتی ها با بهترین پشتیبانی ها رو داشته و داره ولی آیا این مولتی تونست نجاتش بده؟نه.همون طور که همه می دونیم بخاطر کمپین مزخرفش چنان با مغز خورد زمین که صداش هنوزم که هنوزه به گوش میاد.چرا اینطور شد؟چون چیزی که هیلو رو هیلو کرده بود یک کمپین ماورای تصور و بسیار قدرتمند بود که در کنارش یک بخش آنلاین کم نظیر هم وجود داشت.
باز هم می گم سایر ناشرها نمی تونن همچین حرفی بزنن بگذریم که اوضاع و شرایط مایکی با ناشرهای عادی بسیار فرق می کنه.

• Like

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
اسم دریمکست رو خواهشا بدون اطلاع قبلی نیارین آدم حال خرابی میکشه !! هیچوقت آنلاین زدن باهاش رو فراموش نمیکنم وحتی تکنفره هاش مثل شنمو و به نظر من شاهکار کپکم کد ورونیکا !!
در ضمن دوستان این بحث بیهوده است !!چون نمیشه هیچکدوم رو به صورت قطع رد کرد
منتها این وسط ps4 داران عزیز هیچوقت نمیتونن تجربه ی انلاین یک مایکروسافتی رو درک کنن چون اینو بدونن که پرچم بالاست

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
اسم دریمکست رو خواهشا بدون اطلاع قبلی نیارین آدم حال خرابی میکشه !! هیچوقت آنلاین زدن باهاش رو فراموش نمیکنم وحتی تکنفره هاش مثل شنمو و به نظر من شاهکار کپکم کد ورونیکا !!
در ضمن دوستان این بحث بیهوده است !!چون نمیشه هیچکدوم رو به صورت قطع رد کرد
منتها این وسط ps4 داران عزیز هیچوقت نمیتونن تجربه ی انلاین یک مایکروسافتی رو درک کنن چون اینو بدونن که پرچم بالاست
اگه یه شرکت مثل سگا بود پرچم پایین که هیچی سوراخ سوراخ شده بود ففط بخاطر اینکه ماکرو هست xbox هنوز وجود داره(من نمیگم xbox بده بلکه بازی های ماکرو ضعیفه در واقع هیچی نداره به بازی جدید سازنده های gears امید داشتیم که خودشون گفتن چیز جدیدی در کار نیست ) دریم کست هیچوقت عناوین ضعیفی نداشته بلکه عناوین غربی نداشته (وقتی امد بازیایی مثل headhunter عرضه کرد یا میخواست gta3 انحصاری کنه دیگه خیلی دیر شده بود)و مقایسه سگا با سیاستای ماکرو کاملا اشتباه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Cait Sith

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,091
نام
MohammadAli
با تک تک کلمه هات موافقم به جز بخش بولد شده.
آقا من مایکی فنم همه هم کم یا بیش می دونن.اما این چیزی که این آقا داره میگه چرند محضه و مقدار زیادیش هم برمی گرده به qb.ولی qb داستانی بسیار متفاوت داره.qb از مورد انتظار ترین بازی های نسل بود و اگه مبتلا به بیماری رمدی(به تکرار افتادن) نمی شد و اگه جناب سم لیک اون همه بودجه به جای آتش زدن(لایو اکشن) برای خود گیم پلی بازی خرج می کرد به راحتی نشون می داد که سینگل ها چه قدرتی دارن.اما اگه ها تبدیل به واقعیت نشدن اون مشکلات براش به وجود اومدجدا از qb نمونه های بسیار خوبی از بازی های مایکی وجود داره که نشون میده کمپین و سینگل چه اهمیتی دارن
goew4 دور از انتظار ظاهر شد.خب آنلاینش که اشکالی نداشت خیلی هم سرحال بود.چرا اینطور شد.ملت به کمپینش گیر دادن.goewها آنلاین خوبی داشتن اما کمپین قدرتمندشون بود که اون ها رو مطرح می کرد.goew به کنار.از هیلو دیگه بزرگتر نداریم که داریم؟
هیلو 5 یکی از بهترین مولتی ها با بهترین پشتیبانی ها رو داشته و داره ولی آیا این مولتی تونست نجاتش بده؟نه.همون طور که همه می دونیم بخاطر کمپین مزخرفش چنان با مغز خورد زمین که صداش هنوزم که هنوزه به گوش میاد.چرا اینطور شد؟چون چیزی که هیلو رو هیلو کرده بود یک کمپین ماورای تصور و بسیار قدرتمند بود که در کنارش یک بخش آنلاین کم نظیر هم وجود داشت.
باز هم می گم سایر ناشرها نمی تونن همچین حرفی بزنن بگذریم که اوضاع و شرایط مایکی با ناشرهای عادی بسیار فرق می کنه.

عزیزم یه سوال داشتم میون حرفت. چجوری نتیجه‌گیری کردی که هیلو ۵ با فروش ۵ میلیونی و گیرز ۴ با فروش ۳.۵ میلیون (با وجود لاین‌آپ و فروش ضعیف ایکس‌باکس وان) با مغز خوردن زمین؟ :D

• Like
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر