امتیازات Assassin’s Creed Origins

چه متایی را برای این بازی پیش‌بینی می‌کنید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    78
  • نظرسنجی بسته شده است .

Ali Rz

کاربر سایت
Oct 1, 2015
277
9pce_ss_1a0ab42e93e51c48ad9a6bda7f408958e09a43b0.1920x1080.jpg

Developer: Ubisoft Montreal
Publisher: Ubisoft
Platforms: PC,PS4,Xbox One
Release Date: 27 October 2017

بالاخره انتظار‌ها کم کم دارد به پایان می‌رسد و فقط یک روز دیگر مانده است تا ببینیم، آیا این بازی می‌تواند سری را دوباره به ریشه‌هایش بازگرداند و موفقیت نسخه‌‌های قدیمی را تکرار کند یا نه؟

ممنوعیت منتشر شدن نقد‌ها برداشته شده است و امتیازات بازی در حال منتشر شدن هستند.
----------------------------------------------------------

GamesRader: 100
Gaming Age: 100
GameSpace: 97
Digital Chumps: 95
SomosXbox: 93
Hobby Consolas: 93
Forbes: 93
We Got This Covered: 90
Cheat Code Central: 90
Gamers' Temple: 90
Usgamer:90
GRYOnline.pl: 90
GameRevolution: 90
3DJuegos: 90
IGN: 90
Gameblog.fr: 90
Twinfinite: 90
XGN: 90
Critical Hit: 90
Digitally Downloaded: 90
EGM: 90

JeuxActu: 90
AC Origins به راحتی بهترین نسخه این مجموعه از زمانی که ACII با Ezio بازی کرده‌ایم، است. با تشکر از رزولوشن 4K، چشم انداز مصری کاملا خیره‌ کننده است. سیستم مبارزات بازی اصلاح شده‌ است و همچنین به علاوه با مکانیک‌های حدید مخفی‌کاری. یک بازی که شما باید بخرید.

IGN Spain: 90
Eurogamer Italy: 90
GameStar: 89
LaPS4: 88
The Games Machine: 88
PC Games: 88
Atomix: 87
Areajugones: 87
GamingTrend: 85
God is a Geek: 85
SpazioGames: 85
GameCritics: 85
PlayStation LifeStyle: 85

Dualshockers: 85
AC Origins به یاد ماندنی‌ ترین ورود در سری در سال‌ها است و به سوالات قدیمی ما مثل، چرا Assassins انگشت دست خودشان را قطع می‌کنند؟ پاسخ می‌‍دهد و اگر شما تازه وارد هستید، این بازی یک عنوان عالی‌ است که با آن شروع کنید.

InsideGamer.nl: 85
PSX-Sense.nl: 85
IGN Italia:85
Stevivor: 85
Polygon: 85
Game Informer: 85
Multiplayer.it: 85
Everyeye.ir: 85
Vandal: 84
Merlin'in Kazani (Turkey): 81
Shacknews: 80
Gamer.nl: 80
Worth Playing: 80
Gaming Nexus: 80
Attack of the Fanboy: 80
Hardcore Gamer: 80
TheSixthAxis: 80
Trusted Reviews: 80
Destructoid: 80
CGMagazine: 75
TrueGaming: 75
Power Unlimited: 74

GameSpot: 70
AC در طول تاریخ دستخوش تغییرات زیادی شده است و Origins اولین قدم برای آغاز یک ماجراجویی جدید است. با وجود مشکلاتی که دارد؛ اما چشم انداز آینده آن ارزشمند است.

M3: 70
Slant Magazine: 70
Easy Allies: 70
New York Daily News: 60
Metro GameCentral: 60
Digital Trends: 60
RPG Site: 60

----------------------------------------------------------

Metacritic: 82 (52 Reviews)-PS4
Metacritic: 85 (28 Reviews)-Xbox One
Metacritic: 84 (21 Reviews)-PC

آخرین ویرایش:

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
یوبی سافت با این نسخه حداقل میفهمه که چقد خوبه حداقل یک سال بین آی پیش وقفه بندازه تا افتضاح نشه مثل هر سال :D
+ اینکه بده دست یک کارگردان درست مثل اشرف اسماعیل :-" مثل اینکه تنها فردیه که میتونه این سریو نجات بده.
با اون همه هایپی که کرد بازم در اون حد wow نشد در حد بلک فلگ کار کرد اشرف ! این سری باید یک چیزی مثل AC2 بدن که واقعا بی نقص بود از همه نظر

• Like
Reactions: pbgame

mgh2225

کاربر سایت
Apr 30, 2017
810
یوبی سافت با این نسخه حداقل میفهمه که چقد خوبه حداقل یک سال بین آی پیش وقفه بندازه تا افتضاح نشه مثل هر سال :D
+ اینکه بده دست یک کارگردان درست مثل اشرف اسماعیل :-" مثل اینکه تنها فردیه که میتونه این سریو نجات بده.

تنها کسی که میتونه این سری رو نجات بده خالق اصلیش یعنی پاتریک دسیلت هست که از یوبی جدا شد و شرکت خودش رو تاسیس کرد.
فقط امیدوارم بعد از انتشار بازیش (ancestor) یوبیسافت دوباره سری رو بده دست خودش

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
با اون همه هایپی که کرد بازم در اون حد wow نشد در حد بلک فلگ کار کرد اشرف ! این سری باید یک چیزی مثل AC2 بدن که واقعا بی نقص بود از همه نظر

سلام داداش ، اینکه بلک فلگ عنوان بزرگیه در نوع خودش بماند، ولی اگه شما انتظار داشتی چون بازی رفته سمت RPG باید یه چیزی مثل ویچر 3 یا از اون بهتر بشه کلن بی اساس هست چون AC که بازی rpg نبوده و نیست اما خب AC 2 مؤفق شد چون تغییرات و نوآوری زیاد داشت که به مراتب باید در اوریجینز بیشتر باشه این مسئله ، با چیزهایی که شنیدم، خودم بازی نکردم
یه چیز دیگه هم هست، زمانی که AC2 اومد خیلی از بازی ها نبود و در اون زمان تک بود ولی الآن چون علاوه بر کلی AC که پیش از این اومده ، بازی هایی مثل ویچر 3 رو داشتیم که ممکنه حتی ناخودآگاه روی قضاوت آدم تأثیر بذاره

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: WCW

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
سلام داداش ، اینکه بلک فلگ عنوان بزرگیه در نوع خودش بماند، ولی اگه شما انتظار داشتی چون بازی رفته سمت RPG باید یه چیزی مثل ویچر 3 یا از اون بهتر بشه کلن بی اساس هست چون AC که بازی rpg نبوده و نیست اما خب AC 2 مؤفق شد چون تغییرات و نوآوری زیاد داشت که به مراتب باید در اوریجینز بیشتر باشه این مسئله ، با چیزهایی که شنیدم، خودم بازی نکردم
یه چیز دیگه هم هست، زمانی که AC2 اومد خیلی از بازی ها نبود و در اون زمان تک بود ولی الآن چون علاوه بر کلی AC که پیش از این اومده ، بازی هایی مثل ویچر 3 رو داشتیم که ممکنه حتی ناخودآگاه روی قضاوت آدم تأثیر بذاره

Sent from my iPhone using Tapatalk
ببین مشکل کلی یوبی سافت الان نوع مدیریت ip هاش هست متاسفانه حاظرن یک ip قدیمی با تمام مشکلات و ایده های نصفه و ناقص بدن بیرون اما وقت بیشتر نزارن روش تا از بازار عقب نمونن مثالش زیاده از Ghoat recon wild بگیر تا اینجا این AC مشخصه بیسش خوبه ولی قربانی مشکلات تکنیکی و باگ ها و سیستم مبارزات ناقصش شده اگه اینا ۱ سال دیگه وقت میزاشتن جز بهترین نسخه ها میشد ولی کلا به خوب راصی ان نه بیشتر الان شما نگاه کن ولفنشتاین نسخه ۱ اش ۲۰۱۴ اومد شاید قیاس معالفارق باشه ولی اونم بازی داشتان محوره و سینگل هست نسخه بعدش با فاصله ۳ ساله جز بهترین هاست سایت ها فقط تعریف و تمجیده که میکنن هر چقدر بیشتر وقت بزارن بازی کم نقص تر میشه

• Like
Reactions: Ps42014

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
ببین مشکل کلی یوبی سافت الان نوع مدیریت ip هاش هست متاسفانه حاظرن یک ip قدیمی با تمام مشکلات و ایده های نصفه و ناقص بدن بیرون اما وقت بیشتر نزارن روش تا از بازار عقب نمونن مثالش زیاده از Ghoat recon wild بگیر تا اینجا این AC مشخصه بیسش خوبه ولی قربانی مشکلات تکنیکی و باگ ها و سیستم مبارزات ناقصش شده اگه اینا ۱ سال دیگه وقت میزاشتن جز بهترین نسخه ها میشد ولی کلا به خوب راصی ان نه بیشتر الان شما نگاه کن ولفنشتاین نسخه ۱ اش ۲۰۱۴ اومد شاید قیاس معالفارق باشه ولی اونم بازی داشتان محوره و سینگل هست نسخه بعدش با فاصله ۳ ساله جز بهترین هاست سایت ها فقط تعریف و تمجیده که میکنن هر چقدر بیشتر وقت بزارن بازی کم نقص تر میشه
شما خودت بازی کردی که اینقدر مطمین نسخه بازیو میپیچی؟این نسخه نه تنها جز بهترینهای سری بلکه تو سبک rpgیم اینقدری المان جذاب داره که بازیکن حالاحالاها جذبش بشه!از دیروز صبح پاشم اونقدری بازی کردم که بتونم نظر بدم راجبش
سیستم مبارزات ناقص نیست خیلیا خوششون اومده یه عدم نه!بحث سلیقس الکی ایراد نذارید رو بازی!سیستم الانم از سیستم راحت و درپیت نسخه های قبل که یه گله رو راحت میکشت خیلی بهتر و سختتر شده و بازم میگم بحث سلیقس که اکثرا خوششون اومده!
مشکلات تکنیکیم اکثر بازیای این سبک دارن همون ویچرش بعد چندین گیگ و چندسال هنوز مشکل داره یوبیم اتفاقا این بازی نسبت به بازیای قبش خیلی خیلی بازی بهتره تو زمینه تکنیکی و نداشتن مشکلاتی مثل یونیتی!
_______
چیزی که جالبه مخصوصا تو تاپیک خود بازی 80-90 درصد اونایی که از بازی راضین خودشون بازیو انجام دادن و اکثر اونایی که ناراضین هنوز بازی نکردن!پیش داوری که میگن اینه لول

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
شما خودت بازی کردی که اینقدر مطمین نسخه بازیو میپیچی؟این نسخه نه تنها جز بهترینهای سری بلکه تو سبک rpgیم اینقدری المان جذاب داره که بازیکن حالاحالاها جذبش بشه!از دیروز صبح پاشم اونقدری بازی کردم که بتونم نظر بدم راجبش
سیستم مبارزات ناقص نیست خیلیا خوششون اومده یه عدم نه!بحث سلیقس الکی ایراد نذارید رو بازی!سیستم الانم از سیستم راحت و درپیت نسخه های قبل که یه گله رو راحت میکشت خیلی بهتر و سختتر شده و بازم میگم بحث سلیقس که اکثرا خوششون اومده!
مشکلات تکنیکیم اکثر بازیای این سبک دارن همون ویچرش بعد چندین گیگ و چندسال هنوز مشکل داره یوبیم اتفاقا این بازی نسبت به بازیای قبش خیلی خیلی بازی بهتره تو زمینه تکنیکی و نداشتن مشکلاتی مثل یونیتی!
_______
چیزی که جالبه مخصوصا تو تاپیک خود بازی 80-90 درصد اونایی که از بازی راضین خودشون بازیو انجام دادن و اکثر اونایی که ناراضین هنوز بازی نکردن!پیش داوری که میگن اینه لول
برایند نقد ها رو گفتم اگه خیلی عالی بود مشخصا متاش دور ور ۹۰ میشد مشکلاتش اونقدرم حاد نیست ولی خب باگ هاش بعصا مشکل زا بودن تو روند بازی که ایراد گرفتن سیستم مبارزاتشم سعی کردن خیلی ببرن سمت Ds و یکجورایی تاکتیکی تر بشه که خیلی موفق نبودن بیشتر نقدها هم ایرادشون به همین مورد بوده یا Side Mission ها که سعی کردن شبیه به Witcher 3 باشه
منم نگفتم ناراصی گفتم زمان بیشتر میزاشتن نتیجه بهتر میگرفتن تو نمرات

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
برایند نقد ها رو گفتم اگه خیلی عالی بود مشخصا متاش دور ور ۹۰ میشد مشکلاتش اونقدرم حاد نیست
چیزی که مشخصه تموم اونایی که خریدن دارن از بازی لذت میبرن و بعد چندنسخه که هرکدوم تو یه بخش میلنگیدن بالاخره یه عنوان درخور سری اومده!کسیم ناراحته میتونه راحت پول نده بازی نکنه!
مقایستونم با بازیی که یک شوتر خطی هستش در نوع خودش جالب بود!
راستی من هنوز منتظر منابعتون تو اون تاپیکی که من فن الکی یک بازی شناخته شدم و حرفام الکی بود هستم!چون تا من منابع خودمو گذاشتم شما کلا خودتو زدی به اون راه و انگار نه انگار یا اینکه کلا عادت داری شما رو هوا حرف بزنی و نمونه دیگشم بازم دیدیم:)

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
چیزی که مشخصه تموم اونایی که خریدن دارن از بازی لذت میبرن و بعد چندنسخه که هرکدوم تو یه بخش میلنگیدن بالاخره یه عنوان درخور سری اومده!کسیم ناراحته میتونه راحت پول نده بازی نکنه!
مقایستونم با بازیی که یک شوتر خطی هستش در نوع خودش جالب بود!
راستی من هنوز منتظر منابعتون تو اون تاپیکی که من فن الکی یک بازی شناخته شدم و حرفام الکی بود هستم!چون تا من منابع خودمو گذاشتم شما کلا خودتو زدی به اون راه و انگار نه انگار یا اینکه کلا عادت داری شما رو هوا حرف بزنی و نمونه دیگشم بازم دیدیم:)
گفتم شوتر خطی البته نمیشد گفت از اون نظر هم نسبت به نسخه قبلش گسترش پیدا کردن محیط هاش ولی منطور این بود بازی که ۲۰۱۴ اومد با تمرکز بر روی افلاین متش شد ۷۸-۷۹ بعد ۳ سال یکدفعه انقدر چشمگیر پیشرفت کرد ولی اینجا باز همون مشکلات قدیمی باعث شده یکسری نمرات پایین دوباره بدن مثل مشکل فنی در اون مورد sp هم صحبتی ندارم

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
تنها کسی که میتونه این سری رو نجات بده خالق اصلیش یعنی پاتریک دسیلت هست که از یوبی جدا شد و شرکت خودش رو تاسیس کرد.
فقط امیدوارم بعد از انتشار بازیش (ancestor) یوبیسافت دوباره سری رو بده دست خودش
شما انتظار متای بالا 90 دارین بنظرم در این صورت خودشم نمیتونه سری رو نجات بده.
موقعی که ACII دستش بود سری تازه نفس بود کلی جای کار داشت، کلی امکانات و ... که اولین بار با ACII ازش رونمایی شد الان یوبی سافت گند زده توی سری و دویست نسخه ازش داده بیرون که کلا دیگه رسما اساسین و Hidden Blade ـشو و اون عقاب تاورا و ... واسه همه خسته کننده شده از بس توی نسخه های مختلف باهاش روبرو بودن، هر سری یک عمری داره الان بهترین داستان و گیم پلی و لول دیزاینو هم داشته بازم بیس اصلی اساسین توش هست.

این چند سال اخیر این سری فقط دوتا نسخه موفق داشته اونم همین نسخه بوده و Black Flag که جفتشم مال این کارگردان بوده که اونم بنظرم تنها دلیلش اینه که یکم سری رو از بیس تکراری همیشگی خودش اورده بیرون، توی بلک فلگ کشیدش توی آب الانم سبک بازیو به RPG نزدیک کرده که باعث میشه آدم جذبش بشه.

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
شما انتظار متای بالا 90 دارین بنظرم در این صورت خودشم نمیتونه سری رو نجات بده.
موقعی که ACII دستش بود سری تازه نفس بود کلی جای کار داشت، کلی امکانات و ... که اولین بار با ACII ازش رونمایی شد الان یوبی سافت گند زده توی سری و دویست نسخه ازش داده بیرون که کلا دیگه رسما اساسین و Hidden Blade ـشو و اون عقاب تاورا و ... واسه همه خسته کننده شده از بس توی نسخه های مختلف باهاش روبرو بودن، هر سری یک عمری داره الان بهترین داستان و گیم پلی و لول دیزاینو هم داشته بازم بیس اصلی اساسین توش هست.

این چند سال اخیر این سری فقط دوتا نسخه موفق داشته اونم همین نسخه بوده و Black Flag که جفتشم مال این کارگردان بوده که اونم بنظرم تنها دلیلش اینه که یکم سری رو از بیس تکراری همیشگی خودش اورده بیرون، توی بلک فلگ کشیدش توی آب الانم سبک بازیو به RPG نزدیک کرده که باعث میشه آدم جذبش بشه.
درسته بازی امتیازات قابل قبولی گرفته ولی به نظرم عمر این ایپی دیگه تموم شده است.
یوبیسافت باید بره سمت شاهزاده ایرانی.به نظرم پتانسیل اون بازی خیلی بیشتره تا اساسین کرید.

Deus EXX

کاربر سایت
May 22, 2015
132
منتقدها هم جوگیر هستن.
تا یک مدتی فاصله برا بازی افتاد احساس دل تنگی کردن.
همین کارارو میکنن که الان وضعیت صنعت گیم به این حال و روز افتاده.
جوگیر تو هستی هر کس بازی کرده راضی بوده تو میتونی بازی نکنی رو شقیقت چیزی نذاشتن غصه وضعیت صنعت گیم نمیخواد بخوری اینقدر گند گرفته که Origins سربلند بشه

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
_______

همون ویچرش دقیقا بعد ابدیت چه مشکلی داره؟ من خودم نزدیک ۲۰۰ ساعت دارم تو بازی نه فریم ریت کم میشه نه یه دونه باگ داره. چیزی هم هست که تو خیلی از جاها مثل df هم این موضوع رو گفتن. حالا واسه توجیح کردن مشکلات تکنیکی لازم نیست از خودتون واسه بازیای دیگه ایراد تخیلی دربیارین!

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
همون ویچرش دقیقا بعد ابدیت چه مشکلی داره؟ من خودم نزدیک ۲۰۰ ساعت دارم تو بازی نه فریم ریت کم میشه نه یه دونه باگ داره. چیزی هم هست که تو خیلی از جاها مثل df هم این موضوع رو گفتن. حالا واسه توجیح کردن مشکلات تکنیکی لازم نیست از خودتون واسه بازیای دیگه ایراد تخیلی دربیارین!
هدفتون چیه؟ بازی تازه دو رزوه منتشر شده
همون ویچر روزایه اولی که من بازی میکردم تو بعضی از صحنه ها بقدری افت فریم تو مبارزات داشت که انگار داشتی اسلو موشن بازی میکردی باگم که بماند اسب گرالت که کلا تو در و دیوار بود بعضی جاها سر جریان همین اینقدر خندیدیم من بازی تو عمرم نیدیدم که راه رفتنش اینقدر مسخره باشه بقدری سیستم دویدن گرالت مسخره بود که یه اپدیت حجیم دادن فقط نوع راه رفتن گرالت رو تغییر دادن:| هنر کردن بعد از چند ماه یه اپدیت دادن که این مشکلات رو حل کردن:| شما هم اگه 200 ساعت بعد از اپدیت بازی کردی و باگ میدیدی جای تعجب بود
ولی همین بازی که دو روزه منتشر شده من هنوز وقتی مشغول مبارزه ام افت فریم ندیدم
سیستم مبارزاتشم سعی کردن خیلی ببرن سمت Ds و یکجورایی تاکتیکی تر بشه که خیلی موفق نبودن
داداش ناموسا وقتی بازی نکردی اینقدر با اطمینان صحبت نکن باشه؟
همون منقدی هم که بازی کرده اینقدر با اطمینان درمورد مبارزات بازی صحبت نکرده که تو میکنی
حداقل اگه می خوایی مثل یه کاربر درست بحث کنی بگو:مثل این که مبارزات جالب نیست بر اساس نقدها, ولی باید خودم تجربش کنم تا ببینم جریان چیه:| تا حداقل یکی باهات بحث میکنه بیاد درمورد سیستم مبارزات برات توضیح بده
Side Mission ها که سعی کردن شبیه به Witcher 3 باشه
از الان هر بازی بخواد کوئست هاش تکراری نباشه میشه شبیه ویچر؟
اگه هم تکراری باشه که میگید یه خورده از ویچر یاد بگیرن که هیچ کدوم از مراحل فرعیش تکراری نبود
خب الان سازنده ها چیکار کنند تا تو راضی بشی؟:|

• Like
Reactions: PrinceofPersiα

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
هدفتون چیه؟ بازی تازه دو رزوه منتشر شده
همون ویچر روزایه اولی که من بازی میکردم تو بعضی از صحنه ها بقدری افت فریم تو مبارزات داشت که انگار داشتی اسلو موشن بازی میکردی باگم که بماند اسب گرالت که کلا تو در و دیوار بود بعضی جاها سر جریان همین اینقدر خندیدیم من بازی تو عمرم نیدیدم که راه رفتنش اینقدر مسخره باشه بقدری سیستم دویدن گرالت مسخره بود که یه اپدیت حجیم دادن فقط نوع راه رفتن گرالت رو تغییر دادن:| هنر کردن بعد از چند ماه یه اپدیت دادن که این مشکلات رو حل کردن:| شما هم اگه 200 ساعت بعد از اپدیت بازی کردی و باگ میدیدی جای تعجب بود
ولی همین بازی که دو روزه منتشر شده من هنوز وقتی مشغول مبارزه ای افت فریم ندیدم

داداش ناموسا وقتی بازی نکردی اینقدر با اطمینان صحبت نکن باشه؟
همون منقدی هم که بازی کرده اینقدر با اطمینان درمورد مبارزات بازی صحبت نکرده که تو میکنی
حداقل اگه می خوایی مثل یه کاربر درست بحث کنی بگو:مثل این که مبارزات جالب نیست بر اساس نقدها, ولی باید خودم تجربش کنم تا ببینم جریان چیه:| تا حداقل یکی باهات بحث میکنه بیاد درمورد سیستم مبارزات برات توضیح بده

از الان هر بازی بخواد کوئست هاش تکراری نباشه میشه شبیه ویچر؟
اگه هم تکراری باشه که میگید یه خورده از ویچر یاد بگیرن که هیچ کدوم از مراحل فرعیش تکراری نبود
خب الان سازنده ها چیکار کنند تا تو راضی بشی؟:|
تکراری نباشه یک بحثه ببین خود ویچر ۳ کلا سبک جدیدی تو ماموریت های جانبی پایه گذاری کرده تو سبک بازی های RPG از بیشتر بچه ها بپرسی متوجه میشی چقدر با عظمت و منحصر به فردن کویست هاش اینجا هم طبق اکثر نقد ها و رویکرد بازی که میخواستن تو این نسخه بیشتر به سمت RPG برن مبارزات تاکتیکی تر و ماموریت ها جانبی به اون بازی نزدیک کردن منم چیزی فکت نکردم گفتم اگه وقت بیشتری میزاشتن پولیش تر حداقل میکردن دیگه بهونه ای نمیدادن برای باگ های عجیب بیان نمره کم کنن به طور مثال

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر