Piracy به فروش قانونی بازی ها کمک می کند

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
Music-pirate-piracy.jpg

در سال 2015, کمیسیون اروپا مبلغی به ارزش 360 هزار یورو (428 هزار دلار) را برای تحقیق در مورد تاثیرات Piracy بر فروش محصولات دارای قانون Copyright (از قبیل موسیقی, کتاب, بازیهای ویدیویی و فیلم) پرداخت کرد. ولی اتحادیه ی اروپا هیچوقت این گزارش را منتشر نکرد. شاید چون به این نتیجه رسیده بود که شواهدی پیدا نکرده تا Piracy را یه مشکل مهم بداند.

شرکت آلمانی Ecory مسئول تهیه ی این تحقیق و آن هم به مدت چندین ماه بود و سرانجام در سال 2015, آنرا در قالب یک گزارش 304 صفحه ای منتشر کرد. نتیجه ی این تحقیق این بود: "نتایج نتوانست آمار محکمی از تاثیر تخلف از قانون copyright بصورت آنلاین بر تغییر فروش پیدا کند. نه به این معنی که piracy تاثیری ندارد, بلکه این آمار محکم نتوانست بطرز قابل اعتمادی این تاثیر را ثابت کند."

همچنین در این گزارش اشاره شده که دانلود و پخش غیر قانونی (Piracy), در واقع می تواند فروش قانونی بازی های ویدیوی رو افزایش هم بدهد. تنها قسمت منفی در این گزارش مربوط به فیلم های پر فروش است: "نتایج, جابجایی فروش 40 درصد را نشان می دهد, یعنی از هر 10 فیلم جدید پر بیننده که از طُرُق غیر قانونی دیده شده اند, فقط 4 فیلم پایینی بصورت قانونی تهیه شده اند."

البته باید اشاره کرد که این تحقیق فقط زمانی هویدا شد که خانم Julia Reda که عضو پارلمان اروپاست, این گزارش را در وبلاگ خود منتشر کرد; آن هم بعد از دریافت رونوشتی از این گزارش در پی درخواست قسمت "آزادی اطلاعات اتحادیه ی اروپا" برای دریافت این گزارش.

سازمان حقوق دیجیتالی اروپا در بلاگی ذکر کرده که از پخش کامل این گزارش به عمد جلوگیری شده و در واقع تنها بخشی از آن با نام "Piracy فیلم ها و جابجایی فروش در اروپا" توسط دو عضو رسمی کمیسیون در سال 2016 منتشر شده است. یعنی فقط بخشی که مربوط به تاثیر منفی piracy بر فیلم های پر فروش بوده را منتشر کرده و مابقی را حذف نموده اند. همچنین این گزارش دوم اشاره نکرده که نتایجش بر اساس گزارش سازمان Ecory بوده است.

سرچشمه

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
ببینید الان اینجا دو موضوع مطرح هست،

1- استفاده از محصولات پایرت،

2- پایرت را حق خود دانستن!

اولی رو شاید بشه توجیه کرد ولی دومی رو هرگز. این شرایط نامطلوب اقتصادی رو شرکتای بازی ساز برا ما شرکت سازنده انقدر حق داره که بگه دلم نمیخواد محصولمو به فلانی بفروشم. پایرت استفاده میکنی بکن ولی قبول داشته باش که کار زشتیه (مثل خود بنده)
اونوقت اینکه شرکت سازنده ما و بازار کشورمون رو اصلا به حساب نمیاره کار قشنگیه؟؟؟ شما اول اینو ثابت کن که گیم آخه چه ربطی به سیاست داره اونم تا این حد؟ انقدر بی ربط و بی منطقه مثل اینه که تیمهای ورزشی اونا تو میادین ورزشی ما رو تحریم کنن بگن نمیخوایم با اینا رو به رو شیم! تحریم تمام مسئله نیست چون به اون باشه خیلی از این شرکتها تا جایی که میدونم تو اروپان
در این صورت من به شخصه پایرت رو حق خودم میدونم چون طرف مقابل داره زور میگه. اگه میخواست و کرم نداشت، یه استور میزد با قیمت معقول محصولاتشو عرضه میکرد ما هم بخیل نبودیم میدیدیم با قیمت مناسب و پشتیبانی و امکانات داره محصولشو عرضه میکنه قانونی میگرفتیم نه اینکه به قیمت کشورهای درست و حسابی و بدون خدمات عرضه کنه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: raya2

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
اونوقت اینکه شرکت سازنده ما و بازار کشورمون رو اصلا به حساب نمیاره کار قشنگیه؟؟؟ شما اول اینو ثابت کن که گیم آخه چه ربطی به سیاست داره اونم تا این حد؟ انقدر بی ربط و بی منطقه مثل اینه که تیمهای ورزشی اونا تو میادین ورزشی ما رو تحریم کنن بگن نمیخوایم با اینا رو به رو شیم! تحریم تمام مسئله نیست چون به اون باشه خیلی از این شرکتها تا جایی که میدونم تو اروپان
در این صورت من به شخصه پایرت رو حق خودم میدونم چون طرف مقابل داره زور میگه. اگه میخواست و کرم نداشت، یه استور میزد با قیمت معقول محصولاتشو عرضه میکرد ما هم بخیل نبودیم میدیدیم با قیمت مناسب و پشتیبانی و امکانات داره محصولشو عرضه میکنه قانونی میگرفتیم نه اینکه به قیمت کشورهای درست و حسابی و بدون خدمات عرضه کنه.
من صحبتم فقط و فقط در مورد پایرت بود نه چیز دیگه، نمیدونم چرا شما انقد علاقه داری بحث رو به جاهای دیگه بکشونی! حرف من واضح بود، اینکه میگید ارزش پولمون پایینه قدرت خریدمون کمه و خیلی از کشورا ما رو تحریم کردن، اون شرکتی که بازی میسازه آخه چه تقصیری داره؟ او مجبوره قوانین صادرات کشور خودش رو رعایت کنه. و ضمناً دلیل نمیشه که محصولشون رو بدزدیم و به کارمون افتخار بکنیم. الان برو پیش یه حقوق دان یا یه قاضی بگو فلان شرکت بازی ساز ما رو تحریم کرده آیا حق داریم یواشکی محصولش رو استفاده کنیم؟ اونوقت ببین چی بهت میگه.
صد بار گفتم بازم میگم، اگه میخواهید پایرت استفاده کنید، استفاده کنید ولی دیگه قیافه حق به جانب نگیرید خواهشا!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mahdi-ps4

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر