Piracy به فروش قانونی بازی ها کمک می کند

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
Music-pirate-piracy.jpg

در سال 2015, کمیسیون اروپا مبلغی به ارزش 360 هزار یورو (428 هزار دلار) را برای تحقیق در مورد تاثیرات Piracy بر فروش محصولات دارای قانون Copyright (از قبیل موسیقی, کتاب, بازیهای ویدیویی و فیلم) پرداخت کرد. ولی اتحادیه ی اروپا هیچوقت این گزارش را منتشر نکرد. شاید چون به این نتیجه رسیده بود که شواهدی پیدا نکرده تا Piracy را یه مشکل مهم بداند.

شرکت آلمانی Ecory مسئول تهیه ی این تحقیق و آن هم به مدت چندین ماه بود و سرانجام در سال 2015, آنرا در قالب یک گزارش 304 صفحه ای منتشر کرد. نتیجه ی این تحقیق این بود: "نتایج نتوانست آمار محکمی از تاثیر تخلف از قانون copyright بصورت آنلاین بر تغییر فروش پیدا کند. نه به این معنی که piracy تاثیری ندارد, بلکه این آمار محکم نتوانست بطرز قابل اعتمادی این تاثیر را ثابت کند."

همچنین در این گزارش اشاره شده که دانلود و پخش غیر قانونی (Piracy), در واقع می تواند فروش قانونی بازی های ویدیوی رو افزایش هم بدهد. تنها قسمت منفی در این گزارش مربوط به فیلم های پر فروش است: "نتایج, جابجایی فروش 40 درصد را نشان می دهد, یعنی از هر 10 فیلم جدید پر بیننده که از طُرُق غیر قانونی دیده شده اند, فقط 4 فیلم پایینی بصورت قانونی تهیه شده اند."

البته باید اشاره کرد که این تحقیق فقط زمانی هویدا شد که خانم Julia Reda که عضو پارلمان اروپاست, این گزارش را در وبلاگ خود منتشر کرد; آن هم بعد از دریافت رونوشتی از این گزارش در پی درخواست قسمت "آزادی اطلاعات اتحادیه ی اروپا" برای دریافت این گزارش.

سازمان حقوق دیجیتالی اروپا در بلاگی ذکر کرده که از پخش کامل این گزارش به عمد جلوگیری شده و در واقع تنها بخشی از آن با نام "Piracy فیلم ها و جابجایی فروش در اروپا" توسط دو عضو رسمی کمیسیون در سال 2016 منتشر شده است. یعنی فقط بخشی که مربوط به تاثیر منفی piracy بر فیلم های پر فروش بوده را منتشر کرده و مابقی را حذف نموده اند. همچنین این گزارش دوم اشاره نکرده که نتایجش بر اساس گزارش سازمان Ecory بوده است.

سرچشمه

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
مطلب به این سادگی رو چرا نمیگیرید؟ تا حالا به این فکر کردید کسی که از دیوار مردم بالا میره ته دلش چیه؟ هدفش تبلیغ کیفیت وسایل اونجاس . تازه به دوستاشونم میگن تا اونا هم بدونن از کدوم دیوار باید بالا برن:)]

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,541
نام
Mehrdad
پس تو هم نمیدونی فرقشونو. زمین تا زیرزمین فرق دارن. ;)
سلام :D زیر سوال بردن راحت ترین قسمت یک بحثِ. بی زحمت بفرمایید چطوری زمین تا زیر زمین فرق دارند. اگر می خواید رو فیزیکی نبودن و قابل کپی بودن نرم افزار ها مانور بدید که ممنون. همه میدونن :D
---
من فکر میکنم "پایرسی به فروش قانونی بازی ها کمک میکند" هم درسته هم غلط. کجا درسته؟ خودم را مثال میزنم.
بماند که با میکرو و سگا گیمینگ من به شخصه شروع شد( که هر بازیشونم میخریدم 7/8 هزار تومن سال 76/77 که واقعاااا فرق زیادی با 200 هزار تومن الان نداشت!)
نمیخوام از این برهه حرف بزنم. بریم سراغ کنسول های بعدی . یعنی ps1/ps2/360 که از 10 سالگیم یعنی سال 79 وارد زندگیم شدند. همشون رو زمانی خریدم که کوپی خور سخت افزاری بودن. یادمه از سگا جامپ کردیم psone و یهو cd کرک شده دیدیم 1000 تومن !! اونم سال ها بعد از کارتریج های 7/8 هزار تومنی سگا و میکرو. این موضوع برای تمام هم سن و سال های من اون موقع یک بهشت بود . بازی ارزون. همین روالم تا ps3 ادامه پیدا کرد(pc و crack هم که همیشه بودند اون بغل)

خلاصه : به شخصه . نزدیک 10/12 سال از گیمینگم رو 100% پایریت کردم. اونم زمانی که کار نمیکردم و نوجوان یا محصل یا دانشجو بودم(یعنی فرصت کار کردن و درامد زایی به خصوصی نداشتم) . پس اینجا پایرسی به من کمک کرده! همین پایرسی باعث شد من گیمر باقی بمونم و امروز فقط در حد توانم بازی بخرم و پایریت نکنم ! یعنی اگر پایرسی اون موقع وجود نداشت اصلا شاید من به مرور از این سرگرمی بیرون میرفتم چون راهی برای رسیدن بهش نداشتم! این جاست که پایرسی اون زمان من 100% به خریدی که امروز از بازار گیم انجام میدم تاثیر مثبت داشته .

در نهایت . من فکر میکنم پایرسی فقط در همین شرایط میتونه کمک کننده باشه. برای یک کودک/نوجوان که تو یک کشور دور افتاده زندگی میکنه. میتونه این ادم رو در جریان گیمینگ نگه داره تا یک روزی تبدیل به مشتری قانونی بشه.

وگرنه. برای یک پسر 18 ساله. که تو کبک سیتی و یا نیویورک با جوشکاری روزانه 8 ساعت 20/30 دلار در روز درامد داره (یک مثال ساده فقط, کار های تکنیکی و پردرامد بماند) فکر نمیکنم پایرسی یک بنفیت باشه(اونطوری که برای من بود) در کل خنده داره که فکر کنیم در یک جامعه پیشرفته که دزدی دیجیتالی حتی از نظر فرهنگی هم غلط محسوب میشه پایرسی حکم یک محرک رو ایفا میکنه. یعنی ملت 2017 یوتیوب و امثالهم را ول میکنند تا شما بهشون مشاوره بدید؟! :D
در واقع من فکر میکنم به همین دلیل این اسناد رو نشده! چون نشون میده پایرسی و امثالهم جایی به درد میخوره که باگ های اتحادیه اروپا و امریکا باعث دور افتاده بودن کشور شده. یه جورایی این پرونده به ریشه ای میرسه که توسط همین دوستان اروپایی و غربیمون کاشته شده(تحریم و دور افتاده کردن کشور هایی مثل ایران)

پ ن : یک سری کمپیوتر اکسپرت داریم که عاشق مستقل بودن هستند. طرف سیستمش چند هزار دلار ارزش داره. دانشش از اون سیستم بیش از چند هزار دلار ارزش داره. حالا به هر حال اما یک سری از این دوستان اصولا عاشق پایرسی هستند. که مجانی تست کنند و بعدش بخرند و از این قبیل کار ها. این دوستان بسیار معدود هستند . بسیار! و شخصا هم ایرادی بهشون وارد نمیکنم. چون اکثرا به اکانت استیمشون دقت کنی واقعا تمام بازی های پایریت شده را خریدند. این مورد به نظرم خیلی خاصه و کمیاب. به همین سات خودمون دقت کنید..

آخرین ویرایش:

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
وقتی فرق بین دزدی دیجیتالی با غیر دیجیتالی رو نمیدونی, کاریت نمیشه کرد. 8-}
جالبه . تو فکر میکنی هستن کسایی که پول میدن بابت بازی پس اشکال نداره منم مفت داشته باشمش چون چیزی ازش کم نمیشه که .اونوقت اگه همه عین تو فکر کنن چی میشه؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mahdi-ps4

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
مطلب به این سادگی رو چرا نمیگیرید؟ تا حالا به این فکر کردید کسی که از دیوار مردم بالا میره ته دلش چیه؟ هدفش تبلیغ کیفیت وسایل اونجاس . تازه به دوستاشونم میگن تا اونا هم بدونن از کدوم دیوار باید بالا برن:)]

الان هرچی موزیک ترک تو سیستم هست خریدی دیگه؟ فوتوشاپ و آفیس هم همینطور؟ لابد تا حالا تو عمرت دوبله پارک نکردی آشغال ها رو هم هرشب راس ساعت ۹ میذاری دم در. آفرین باریکلا. :))

البته ناگفته نماند اینجور پست ها از کسی که تازه نسل قبل گیمر شده بعید نیست و ما هم انتظار بیشتری نداریم. :))

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
بهانه جدید پایرات بازان ! ما با کپی بازی کردنمون داریم به صنعت کمک میکنیم !

بعد مثلا سونی دیوانه است این همه هزینه میکنه که جلوی کپی شدن کنسولش رو بگیره !یا کلی هزینه میکنن روی pc قفل دنوو بزارن ! یا حتی مایکرو میخواست جلوی بازار دسته دوم بازها هم وایسه!
نه بابا 400 دلار (اوپس هزار دلار) خرج کردن! نه بابا مو لا درزش نمیره!

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
الان هرچی موزیک ترک تو سیستم هست خریدی دیگه؟ فوتوشاپ و آفیس هم همینطور؟ لابد تا حالا تو عمرت دوبله پارک نکردی آشغال ها رو هم هرشب راس ساعت ۹ میذاری دم در. آفرین باریکلا. :))

البته ناگفته نماند اینجور پست ها از کسی که تازه نسل قبل گیمر شده بعید نیست و ما هم انتظار بیشتری نداریم. :))
عجب پستی دمت گرم با خاک یکی شدم
بحث رو کم کنی نیست . دوستان فواید دزدی رو شمردن
چه دیجیتالی چه فیزیکی وقتی زحمت کسی رو مفت بالا میکشی و طرف راضی به این کارت نیست این دزدیه
بخام بگم چون دیجیتالیه و گوشت نداره ازش کم شه پس کارم دزدی نیست با این نظر میشه گفت همه کسایی که کار دیجیتالی میکنن زحمتشون صلواتیه .البته میدونم کسایی مثله تو میگن من یه نفرم پس پول ندمم چیزی نمیشه. کسایی هستن که بخرن

در هرحال زیاد ناراحت نشو این مشکلات ریشه فرهنگی دارن

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mahdi-ps4

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,456
نام
Nimo
پس تو هم نمیدونی فرقشونو. زمین تا زیرزمین فرق دارن. ;)
همین که اندیشمندی نو ظهور از خاورمیانه پیدا شده و تفصیر جدیدی از دزدی برامون اورده که خودشم قادر به بیانش نیست کافیمونه.

حالا این که شما فرهنگ این چیزا رو نداری مشکل خودته عقب موندی. مرسی که نشون میدی کاملا یه جهان سومی هستی.

Wrath of Legion

کاربر سایت
Jul 26, 2017
318
همین که اندیشمندی نو ظهور از خاورمیانه پیدا شده و تفصیر جدیدی از دزدی برامون اورده که خودشم قادر به بیانش نیست کافیمونه.

حالا این که شما فرهنگ این چیزا رو نداری مشکل خودته عقب موندی. مرسی که نشون میدی کاملا یه جهان سومی هستی.

آقای جلومونده جواب سوالات منو بده (مخصوصا اولی) چرا تفره میری... :-j

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
پایریت کنید و بزنید به بدن و حالشو ببرید . اکانت هکی و اشتراکی بخرید و قند شکن چاق کنید و حمله بزنید به بازی های آنلاین .
این داستان و دلسوزی ها برای من ایرانی نیست . اینجا من 2 ریال در میارم و 2 دلار خرج میکنم . فرقش کُلی تومنه . تا وقتی اقتصاد من اینه و کلا تو مَپ کشورهای توسعه یافته نیستم ، پس پایریت میکنم و حالشو میبرم . بهتره این بحث ها رو ادامه ندیم .

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782

چه جالب. پس قضیه داره جغرافیایی و ژنتیکی میشه.

یعنی منظورت اینه که انسان های خاورمیانه ای اینقدر پست و دون مایه هستن که حق اظهار نظر و تفسیر تو هیچ زمینه ای رو هم ندارن؟ (از جمله بازی های رایانه های)

یعنی اگه من الان اروپایی بودم, تفسیرمو قبول می کردی؟!

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,309
نام
مــاکــان
این چه بحثیه که میگه منی که بازی کرکی رو دانلود میکنم و بازی میکنم دارم برای شرکت تبلیغ میکنم!
نه خیر آقا هممون داریم دزدی میکنیم،چرا بیخود نظریه میدیم؟
من تو اون پست گفتم که اول بازی کرکی رو تست میکنم اگه خوشم اومد اورجینالش رو تهیه میکنم، اما خرید نسخه اورج اون دزدی منو توجیه نمیکنه!
اینهم برای همه بازیها پش نمیاد، اون بازی کرکی که دانلود میکنم در واقع از قبل قصد خرید نسخه اورجینالش رو هم دارم، با اینکار انگار یک نسخه دمو دانلود کرده باشم.
خب این فرمول تست بازی کرکی که منجر میشه به خرید اون، خب کاملا به فروش بازی کمک میکنه، حالا اینکه چند درصد از گیمرها اینکارو انجام میدن مطمئنا تو اون تحقیق مشخص شده.
به دور وریهاتون نگاه نکنید که همه بازیها رو فقط پایرت میکنن، دور وریهای یکسری از گیمرها هم کاملا بازی اصل میخرن ویا حداقل بخشی از بازیهای اصل رو با فرمول بالا میخرن.

بحث این بود که در دسترس بودن بازیای کرک شده و گیمرهائی که بعد از تست اونها(به شرط اینکه بازی خوب و خوش ساختی باشه) ترجیه میدن برن نسخه اصلی رو انتخاب کنن، خیلی میتونه تو فروش بازی تاثیر داشته باشه.
نه اینکه یکی کل عمرش رو داره بازی کرکی تست میکنه و یک بازی هم اورجینال نخریده.
اون جماعتی که همواره بازی پایرت میکنن، در صورت کرک نشدن ، هیچوقت نسخه اصل رو تهیه نمیکنن.
پس ما میتونیم بگیم که بازی خوب و خوش ساخت همواره فروش خودش رو خواهد داشت چه با پایرسی و چه بدون اون.
مخصوصا که الان یخش مهمی از محتوای بازیها تو بخش آنلاین بازی خلاصه شده.

===============
در مورد کنسول بازها من اینطوری فکر مکینم که بهتره هروقت رو کنسول بازی کرکی اومد و شما دانلود و بازی نکردید در مورد خوب و بد بودن پایرسی نظر بدید.
اگه یادمون باشه خیلی از اورج بازهای این نسل تو نسل پیش مشغول پایرت بودن.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
همین پایرسی باعث شد من گیمر باقی بمونم و امروز فقط در حد توانم بازی بخرم و پایریت نکنم ! یعنی اگر پایرسی اون موقع وجود نداشت اصلا شاید من به مرور از این سرگرمی بیرون میرفتم چون راهی برای رسیدن بهش نداشتم!
اتفاقاً اگه پایرت خواری هم نمیکردی بازم امروز بازی ها رو میخریدی! کی گفته اگه یه نفر از گیم فاصله بگیره دیگه سمتش نخواهد رفت؟! تو دوره آتاری و میکرو که پیشرفته ترین دستگاه موجود در خانه ها یه تلویزیون CRT بود و خبری از تریلر های گیم و اخبار گیم و انجمنهای بازی نبود حرف شما درسته، اون زمان اگه کسی گیم رو ترک میکرد دیگه تموم بود چون چیری برای تحریک کردنش و باز گرداندنش به دنیای گیم وجود نداشت. ولی تو دوره زمانه ای که تو هر خونه ای لپ تاپ و تبلت و PC هست و اخبار و تریلر گیم های جدید جلوی چشمته وضع فرق میکنه! یه تریلر یا خبر از یه چیزی میشنوی تحریک میشی دوباره میری سمتش. (خودم یکی از کسایی هستم که به دلیل مشکلات یه زمانی گیم رو کنار گذاشته بودم و دوباره رفتم سمتش)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر