خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

Pieliedie

کاربر سایت
Mar 25, 2016
84
شاید زمین کجه که نمیتونی کیل بگیری#-o
والا شما پینگت 10تا 80 هم که باشه قرار نیست هیچ فرقی برات بکنه ؛این استریمر هم که من نگاه میکنم اکثرا 50~80 پینگشون هست هیچ مشکلی هم ندارن

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ
ممکنه شما سرعتت 128KB/S باشه اما یک دونه پکت لاست نداشته باشی و همینطور برعکس ! سرعت بیشتر یا کمتر ربطی به این موضوع نداره شما باید اینو با PING کردن IP سروری که به بازی شما مربوطه مشخص کنی . اول IP سرور رو هر طور که می تونی در بیار بعد CMD رو باز کن و اول ی پینگ معمولی از ش بگیر مثلا این ip که مربوط به سرور هلند بازی bf1 هست !

o1a8_ping.jpg

میبینی که هیچ packet lost ای وجود نداره !

حالا اگه خواستی دقیق تر بررسی کنی می تونی با این کامند بفهمی بسته ها یا packet ها بعد از ارسال از سیستم شما و عبور از درگاه مودم از کدوم مسیر و با چه پینگی به سرور مقصد میرسه !

برای اینکه پایداری پینگ و packet ها رو بررسی کنی می تونی پینگ گرفتن و فرستادن بسته ها به سمت سرور مقصد رو به صورت مداوم و زمان دار امتحان کنی :

• Like
Reactions: arash20050

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
این آقای آرش نیویورکی حرف حسابش چیه دقیقاً؟ مثلاً میخواد بگه من اینترنت توپ دارم دلتون بسوزه؟؟ :| ما رو باش یه عمر پستهاشو خوندیم و فکر کردیم این بابا واقعاً دنبال حل مشکلاتشه!

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
یکی از دوستان اینجا بود می‌گفت تو ISP کار می‌کنه، خبر نداره که برنامۀ ISPی که توش کار می‌کنه برای محدودیت ترافیک چیه؟
کلاً کسی از ISPهای دیگه خبر نداره.
برای من که چوب دو سر shit هست و انتخابم یا مخابرات یا آسیاتکه ولی خب آدم برنامه‌های بقیۀ شرکتها رو ببینه شاید تصمیم بگیره یه حرکت دیگه بزنه.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,750
نام
حامد
طرف میگه که ما نت مثلا 8 مگ میدیم و بعد بعد کلی محاسبه به این نتیجه رسیدیم که یوزر از 10 گیگ بیشتر در ماه مصرف نداره. فرضا تا اینجاش قبول.
اما مسئول احمق مگه هر نفر تو یه خونواده برای خودش لاین و مودم جدا تهیه میکنه؟
خونه ما 4 تا 5 نفر مصرف کننده نت داره اونوقت شما اون سقف مصرف رو که که بر مبنای یک یوزر میبندی فکر اینجاش رو نمیکنی؟

shah994

کاربر سایت
Feb 17, 2011
82
نام
علیرضا
مصرف منصفانه اين نيست كه محدوديت حجمي بزارن، مصرف منصفانه يعني اگه شخصي بطور مداوم از تمام پهناي باند تخصيص داده شده بهش استفاده كنه و باعث اخلال در شبكه بشه سرعتش كاهش پيدا كنه! مثلا ١٠٠ مگابيتش بشه ١٠ مگابيت! نه اينكه ٥٠ گيگ با سرعت ٨ مگابيت دانلود كنه بعد سرعتش بشه ١٢٨ كيلوبيت! تنها اميد به isp ها هست كه تحت شرايط رقابتي سرويس هاي مناسب بدن! يادمه سال ٩٠ وزارت خونه گفت نت بايد نامحدود بشه و يه تعرفه هايي ارائه داد البته مصرف منصفانه نداشت ولي ضريب اشتراك ١ به ١٠ داشت! خيلي از شركتا مثل پارس يا شاتل زير بارش نرفتن اونايي هم كه رفتن مثل اسياتك و پيشگامان ضريب اشتراك را اعمال نكردن و ميشد با سرعت اسمي دانلود كرد و در نهايت بنفع كاربرا شد هر چند دقيقا با شروع دولت اول بنفش اونا هم يه شبه مصرف منصفانه گذاشتن! در كل نميخوام بهتون اميد الكي بدم ولي هنوز احتمال اين هست كه بعضي شركتا تحت شرايط رقابتي دست به يه سري حركت هايي بزنن بايد صبر كرد و ديد!

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
مصرف منصفانه اين نيست كه محدوديت حجمي بزارن، مصرف منصفانه يعني اگه شخصي بطور مداوم از تمام پهناي باند تخصيص داده شده بهش استفاده كنه و باعث اخلال در شبكه بشه سرعتش كاهش پيدا كنه! مثلا ١٠٠ مگابيتش بشه ١٠ مگابيت! نه اينكه ٥٠ گيگ با سرعت ٨ مگابيت دانلود كنه بعد سرعتش بشه ١٢٨ كيلوبيت! تنها اميد به isp ها هست كه تحت شرايط رقابتي سرويس هاي مناسب بدن! يادمه سال ٩٠ وزارت خونه گفت نت بايد نامحدود بشه و يه تعرفه هايي ارائه داد البته مصرف منصفانه نداشت ولي ضريب اشتراك ١ به ١٠ داشت! خيلي از شركتا مثل پارس يا شاتل زير بارش نرفتن اونايي هم كه رفتن مثل اسياتك و پيشگامان ضريب اشتراك را اعمال نكردن و ميشد با سرعت اسمي دانلود كرد و در نهايت بنفع كاربرا شد هر چند دقيقا با شروع دولت اول بنفش اونا هم يه شبه مصرف منصفانه گذاشتن! در كل نميخوام بهتون اميد الكي بدم ولي هنوز احتمال اين هست كه بعضي شركتا تحت شرايط رقابتي دست به يه سري حركت هايي بزنن بايد صبر كرد و ديد!

به نظر من کلا دلمون رو به مسئولان و ISP خوش نکنیم سنگینتریم.به ISP ها زنگ بزنی پشت تلفن میگن این طرحو دوست ندارن ولی با دمشون گردو میشکنن از الان و لحظه شماری برای این طرح تا هزینه هاشونو کمتر بکنن و سود ببرن.وقتی همه ISP ها این طرح اجرا بکنند مگه حق انتخاب دیگه ای هم می مونه؟

طرف میگه که ما نت مثلا 8 مگ میدیم و بعد بعد کلی محاسبه به این نتیجه رسیدیم که یوزر از 10 گیگ بیشتر در ماه مصرف نداره. فرضا تا اینجاش قبول.
اما مسئول احمق مگه هر نفر تو یه خونواده برای خودش لاین و مودم جدا تهیه میکنه؟
خونه ما 4 تا 5 نفر مصرف کننده نت داره اونوقت شما اون سقف مصرف رو که که بر مبنای یک یوزر میبندی فکر اینجاش رو نمیکنی؟

داداش گلم با فرض اشتباه به حکم و برهان درست نمیرسیم.وقتی هربازی کامپیوتری و PS4 بالای 20 گیگ هست هر آپدیت XBOX و PS4 بالای 2 گیگ حجم داره یه فیلم با کیفیت عالی و صدا دالبی بخوای دانلود بکنی 5 تا 10 گیگ میشه.یعنی عملا این طرح به درد نمیخوره من قبلا چنین چیزی با آسیاتک داشتم و بعد اونم دانلود کنی باز منفی میشه سرعت من بعد 60 گیگ به صفر میل میکرد و حتی بازی سنتر هم باز نمیکرد!
----------------------------------------

برای اپراتورهای همراه من پرس و جو کردم مثل اینکه راست میگفتن این طرح هست و هروقت اراده بکنن میتونن جمعش بکنن.

این آقای آرش نیویورکی حرف حسابش چیه دقیقاً؟ مثلاً میخواد بگه من اینترنت توپ دارم دلتون بسوزه؟؟ :| ما رو باش یه عمر پستهاشو خوندیم و فکر کردیم این بابا واقعاً دنبال حل مشکلاتشه!

منم از اولش همچین حدسی میزدم. ;)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sony+

dooni

کاربر سایت
Jun 30, 2012
565
این طرح جدید از کی فعال میشهه؟ تکلیف این حجمای ما چی‌ میشه؟ :D
پینگ ما که به فنا رفته امیدوارم با طرح جدید بهتر شه

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,277
نام
مهدی
این طرح جدید از کی فعال میشهه؟ تکلیف این حجمای ما چی‌ میشه؟ :D
پینگ ما که به فنا رفته امیدوارم با طرح جدید بهتر شه
از 10 آذر اجرایی میشه.حجم های فعلی اتفاقی براشون نمیوفته چون اصلا سیستم حجمی حذف نشده و اسم طرح جدید مصرف منصفانست نه نامحدود.در درجه ی اول شما دورت پایانش تا هر تاریخی هست تا اخر داریش.من خودم تا 20 مهر 97 دوره ی 1 سالم تموم میشه.در درجه ی دوم هر وقت طرح جدید رو خریداری کردی مثلا اجازه ی 20 گیگ دانلود در ماه رو داشتی ولی میخواستی 50 گیگ دانلود کنی یا باید جداگانه حجم بخری یا اینکه تن بدی به سرعت حلزونی.
در کل طرح جدید فقط و فقط به نفع کسایی هست که مصرف نتشون خیلی پایینه وگرنه گیمر جماعت با این اپدیت های حجیم اصلا به صرفه براشون نیست

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
اینکه بعد از اعمال مصرف منصفانه سرعت 128 میشه یعنی الان حداقل سرعت رو همون 100 کیلوبایتم حتی میاد ؟ یا میشه 4 کیلوبایت دیگه گوگل هم نتونی باز کنی

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
اینکه بعد از اعمال مصرف منصفانه سرعت 128 میشه یعنی الان حداقل سرعت رو همون 100 کیلوبایتم حتی میاد ؟ یا میشه 4 کیلوبایت دیگه گوگل هم نتونی باز کنی
ضریب 1 به 8 داره که میشه تو بهترین حالت 16 کیلوبایت. گوگل رو میشه باز کرد فقط ممکنه 30 ثانیه یا بیشتر زمان ببره :D :|

آخرین ویرایش:

dooni

کاربر سایت
Jun 30, 2012
565
از 10 آذر اجرایی میشه.حجم های فعلی اتفاقی براشون نمیوفته چون اصلا سیستم حجمی حذف نشده و اسم طرح جدید مصرف منصفانست نه نامحدود.در درجه ی اول شما دورت پایانش تا هر تاریخی هست تا اخر داریش.من خودم تا 20 مهر 97 دوره ی 1 سالم تموم میشه.در درجه ی دوم هر وقت طرح جدید رو خریداری کردی مثلا اجازه ی 20 گیگ دانلود در ماه رو داشتی ولی میخواستی 50 گیگ دانلود کنی یا باید جداگانه حجم بخری یا اینکه تن بدی به سرعت حلزونی.
در کل طرح جدید فقط و فقط به نفع کسایی هست که مصرف نتشون خیلی پایینه وگرنه گیمر جماعت با این اپدیت های حجیم اصلا به صرفه براشون نیست
من ماهی 15-20 گیگ مصرف دارم،اپدیتارم با ایرانسل میگیرم
فقط‌‌ میمونه مسعله سرعت و پینگ سرویسای جدید
چون همین الانشم نت نامحدود دارای سقف مصرف میدن همه شرکتا که سرعتشون کمه
و اینکه این سرویسارو فقط مخابرات قراره بده؟؟

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,277
نام
مهدی
نه برای همه isp ها هست

• Like
Reactions: dooni

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
زبونم مو در آورد انقدر گفتم این اپراتورها طرحه ، تعرفه نیست. دو روز دیگه طرح جمع کردن کاسه چکنم چکنم دست میگیرید.اینا هم زرنگ هستن اینجوری کردن که امثال ما تا میایم چیزی بگیم بزنید تو دهن ما.سیستم سرکوب خودکار

• Like
Reactions: Annunaki ™

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر