خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

big mama jan

کاربر سایت
Mar 12, 2012
423
نام
حامد
من تا پایان آذر سرویس فعلیم رو تمدید کردم.حالا isp بهم تا آخر آذر همین سرویس رو میده یا طبق گفته این یارو از 10 آذر که طرح جدید میاد روی کار سرویس فعلی هم از بین میره؟

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
مشکل با مصرف منصفانه نیست، مشکل میزان انصافیه که انتظار دارن. بقیۀ جاها اگه میگن مصرف منصفانه، سقف مصرف تو رنج 200-300 گیگ تعیین میشه (بدون تفکیک داخلی و خارجی) ولی اینجا یا دقیقاً نمیگن چقدر یا در حد 20-30 گیگ هست.
مشکل دیگه هم تفکیک حجم داخلی و خارجی اونم به شکلی که سهم نت داخلی از خارجی بیشتره! یعنی همین سقف مصرف رو بذارن ولی سهم داخلی 5 گیگ باشه و سهم خارجی 25 گیگ آدم کمتر بهش فشار میاد.

برداشتتون اشتباهه.
6 مگابیت میشه تو رنج 750 کیلوبایت و 20 مگابیت هم میشه تو رنج 2.5 مگابایت. اصلاً زیر ساخت مخابراتی ایران فکر نکنم توان ارائۀ سرعت 20 مگابایت رو داشته باشه خصوصاً خطهای قدیمی که سرعت بالاتر از 1 مگابایت رو با سلام و صلوات ارائه میدن.
چیزی که سری قبلی اعلام کرده بودن این نبود که شما سرعت 20 مگابیت رو مصرف می‌کنی بعد که از سقف ترافیکی رد شدی سرعتت میاد روی 6 مگابیت. اعلام کرده بودن که بر اساس تواناییهای خطتون ممکنه در زمانی که دارین تو محدودۀ ترافیک پیشفرض استفاده می‌کنین سرعت بین 6 تا 20 مگابیت ارائه میشه و اگه از سقف رد شدین رو دقیقاً نگفته بودن چی میشه، یکی گفته بود سرویس قطع میشه و باید ترافیک بخری و یکی هم گفته بود سرعت کم میشه. خودشونم دقیقاً در جریان نبودن.
این چیزی که اعلام کردن دقیقاً همون طرح قبلیه که فقط بر پایۀ حداکثر سرعته و محدودۀ مصرف منصفانه‌ش رو گذاشتن به اختیار خود ISP ها.
متاسفانۀ آشغالهای بی شرف کماکان اصرار دارن که هر ISPی هر چقدر حجم بین الملل ارائه میده، حتماً دو برابرش حجم داخلی ارائه بده. ISPها هم که بی شرفتر، و فوق العاده احمق، فکر می‌کنن اگه مثلاً 50-100 گیگ خارجی و 100-200 گیگ داخلی ارائه بدن ضرر کردن در حالیکه اصلاً چک نمی‌کنن که بابا از اون 100-200 گیگ داخلی کسی شاید یک دهمش رو هم استفاده نکنه در ماه. تازه این ترافیک داخلی لزوماً شامل حال همۀ سایتهای داخلی هم نمیشه! صاحب امتیاز یه ISP اگه به اندازۀ کافی باهوش باشه و این الگوی مصرف رو ببینه و براساس اون سرویسهاش رو بچینه می‌تونه هم درصد بالایی از مشتریها رو جذب کنه و هم بقیه رو مجبور به رقابت بهتر کنه منتها ISPها رو هم اکثراً یک تعداد گرگوری پول و موقعیت‌دار راه انداختن، نه آدمایی که چیزی حالیشونه.
یه کار دیگه‌ای هم که می‌تونن بکنن اینه که ارسال نت خارجی رو مجانی کنن. من ماه قبل 71 گیگ مصرف خارجی داشتم که 6 گیگش ارسال بود. از اون ور واسه مصرف داخلی فقط یه عدد مصرف حدوداً 9 گیگ واسم گزارش میشه بدون تفکیک ارسال و دریافت ( در مقام مقایسه ماه قبلترش که هنوز سرویس شبانه ارائه میشد مصرف خارجیم 218 گیگ بوده که 50 گیگش روزانه و باقیش شبانه بوده، به عبارتی مسئله دانلود بازی از سبد مصرفم خارج شده:D)
من و افراد مثل من که خطشون فیبری هست که عملاً هیچ حق انتخابی ندارن و فقط میتونن از خود مخابرات و آسیاتک سرویس بگیرن، هر چی این دو تا تصمیم گرفتن رو باید بگیم چشم ارباب ^:)^
چرا دقیقا قبلا هم گفته بودن یکی از دلاییلی که این سرویس رو می خوایم ارائه بدیم اینکه ISP ها سرعت رو میارن پایین در حدی که نمیشه از اینترنت استفاده کرد پس ما این سرویس ها رو بجای نامحدود های فعلی میدیم
همین الانش شاتل سرویس 8 مگش تو شهرستان نوشهر و چالوس 16 مگ سرعت داره چطور نمیتونن 20 مگ سرعت بدن?
این چیزیه که خودم دارم حالا خط خونه طرف نمیکشه ارتباطی به موضوع نداره
اصلا نمی خواستم وارد این بحث بشم چیزی که گفتم کاملا درست بوده
وی توضیح داد: تا پیش از این اینترنت با سرعت ۲ مگابیت برثانیه با حجمی حدود ۱۰ گیگابایت برای استفاده از اینترنت بین الملل حدود ۵۵ هزار تومان در ماه هزینه داشت اما هم اکنون با حدود ۳۵ هزار تومان کاربر می تواند اینترنت با سرعت ۲ تا ۶ مگابیت را در یک ماه مصرف کند.
نظارت بر کیفیت اینترنت
معاون رگولاتوری در مورد نحوه نظارت بر ارائه سرویس اینترنت طبق مصوبه جدید نیز به مهر گفت: کنترل سرعت از کنترل حجم راحتتر بوده و کاملا مشخص است. تا پیش از این اپراتورها مجاز بودند که تا میزان یک هشتم سرعت اینترنت کاربر را پایین بیاورند اما در مصوبه جدید این موضوع لغو شده و برای سرعت قابل ارائه به کاربران کف و سقف درنظر گرفته ایم و روی آن نظارت خواهیم داشت.

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
همین الانش شاتل سرویس 8 مگش تو شهرستان نوشهر و چالوس 16 مگ سرعت داره چطور نمیتونن 20 مگ سرعت بدن?
من سرعت 20 مگابایت رو دارم میگم، نه 20 مگابیت. تفاوت اینا ده برابره. اون چیزی که بهش میگی 8 مگ و 16 مگ 1 مگابایت و 2 مگابایت هستن.
من دقیقاً گفتم که عمدۀ زیر ساخت مخابرات کشور توان ارائۀ سرعت 20 مگابایت رو نداره.
در مورد باقی ماجرا هم مطمئن نیستم، حالا یه درصد فکر کن اینا میومدن واقعاً نظارت میکردن و طرف مردم رو میگرفتن تو دعوا با ISPها.
من تا پایان آذر سرویس فعلیم رو تمدید کردم.حالا isp بهم تا آخر آذر همین سرویس رو میده یا طبق گفته این یارو از 10 آذر که طرح جدید میاد روی کار سرویس فعلی هم از بین میره؟
تا پایان قراردادت سرویس فعلیت میمونه بعد باید از سرویسهای جدید استفاده کنی.

amooei

کاربر سایت
Nov 14, 2013
195
اینو نگاه کنید، تصادفی دیدم دنبالشم نبودم، یه ISP تو هنده، سرعت ۵۰ مگابایت تکرار میکنم بایت با حجم ۲۰۰ گیگ در ماه میشه ۷۹۹ روپیه یعنی ۴۳ هزار تومان!

بسته دیگه واقعا باید مقابل این وضعیت ایستاد.

Nextra Broadband High Speed Internet Service Provider (ISP)
Sent from my iPhone using Tapatalk

arash20050

کاربر سایت
Nov 27, 2009
113
نام
aRaSh
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده طبق پیشنهاد دوستان دل رو به دریا زدم , و اقدام به خرید سرعت 300 کردم
دوستان مشکل بنده حل شد و پینگ بنده از 17 به 4 رسید و 7 ساعتی که کالا اف بازی کردم تقریبا 90 درصد در سه تای اول قرار گرفتم . البته به صورت بی سیم به اینترنت وصل هستم عده ای از دوستان پیشنهاد کردند که استفاده از سیم پینگ را کمتر میکند که بنده فردا ان را امتحان خواهم کرد تا شاید پینگ از 4 هم کمتر شود .همچنین سرت دانلود بنده هم افزایش زیادی داشته
f17412570.jpg

کمال تشکر رو از دوستان به دلیل وقت گذاشتن و کمک کردن بنده تو این مشکل که 3 ماه گرفتارش بودم رو دارم

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان مشکل بنده حل شد و پینگ بنده از 17 به 4 رسید و 7 ساعتی که کالا اف بازی کردم تقریبا 90 درصد در سه تای اول قرار گرفتم . البته به صورت بی سیم به اینترنت وصل هستم عده ای از دوستان پیشنهاد کردند که استفاده از سیم پینگ را کمتر میکند که بنده فردا ان را امتحان خواهم کرد تا شاید پینگ از 4 هم کمتر شود .همچنین سرت دانلود بنده هم افزایش زیادی داشته
f17412570.jpg

کمال تشکر رو از دوستان به دلیل وقت گذاشتن و کمک کردن بنده تو این مشکل که 3 ماه گرفتارش بودم رو دارم
4؟؟؟؟؟؟
داداش آی اس پی و سرویست چیه؟؟؟؟؟

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان مشکل بنده حل شد و پینگ بنده از 17 به 4 رسید و 7 ساعتی که کالا اف بازی کردم تقریبا 90 درصد در سه تای اول قرار گرفتم .
دوست عزیز بهت برنخوره ولی مطمئن باش کاهش پینگ از 17 به 4 اصلا ربطی به اول شدن تو سرور نداره !
حالا انشالا تو بازی یه بار با ایرانی ها تو یه سرور میفتی میبینی چطور با پینگ بالای 150 کیل میگیرن :)

• Like
Reactions: voldmort and ps34

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,876
نام
malek
سلام خدمت دوستان عزیز
بنده سوالی خدمت دوستان داشتم
بنده چند ماه پیش مشکل پینگی که داشتم رو در تاپیک مطرح کردم ولی کسی کمکم نکرد .و مشکلم این بود که توی بازی بلک اپس 3 به علت پینگ 17 به جای زیر 10 نمیتونم همانند گذشته کیل به دست بیارم و متاسفانه دیروز بنده بازی wwII رو هم امتحان کردم و مشکل متاسفانه هنوز پابرجاست.
حال از دوستانی که توی زمینه سرعت و حجم و پینگ اطلاعاتی دارن سوالی داشتم
بنده هم اکنون سرعت 100 مگ نامحدود با پینگ 17 رو دارم وبنده به شرکتی که ازش ایننرنت میگیرم تماس گرفتم و انها به من گفتن که سرعت 150 و 300 و 1 گیگ و 5 گیگ و 10 گیگ دارند که قیمت 150 رو 20 دلار در ماه و 300 رو 30 و همچنین 1 گیگ رو به قیمت نجومی 50 دلار میدن و سرعت 5 و 10 گیگ هم خیلی گرون بود .
از دوستانی که اطلاعاتی یا تجربه ای تو این طمینه داشتم سوال داشتم که اگر بنده سرعت 300 یا 1 گیگ یا 5 رو خریداری کنم ایا باعث بهبود و درست شدن پینگ بنده میشه یا خیر؟

با تشکر
دوست عزیز با این اوصافی که فرمودید من فکر میکنم شما ملت رو گرفتید.اول اینکه شما یا هر انسان دیگه ای فرق 10 میلی ثانیه رو قاعدتا نباید احساس کنه مگه اینکه ابر انسان باشه.کسی که با 17 نتونه کیل بگیره با 0 هم نمیتونه کیل بگیره.در ضمن شما نت 1 گیگ رو با قیمت 50 دلار میگید نجومی در صورتی که این حرفتون اگه به گوش پرزیدنت ترامپ برسه شما رو دیپورت میکنه :)
حالا فقط یه راه میمونه اونم اینکه یه اسکرین شات از اسکوربورد COD یا BF1 برامون بذارید تا سو تفاهم رفع بشه.قضیه همون عکس با شرت ورزشی.
عکس پایینی مال دیشبه و دلیل من واسه توضیحاتم.پینگم از همه بدتره ولی تو صدر هستم و مشکل آنچنانی نداشتم.حالا منتظر اسکرینتون هستیم
0x5i_img_20171116_090431_675.jpg

arash20050

کاربر سایت
Nov 27, 2009
113
نام
aRaSh
دوست عزیز با این اوصافی که فرمودید من فکر میکنم شما ملت رو گرفتید.اول اینکه شما یا هر انسان دیگه ای فرق 10 میلی ثانیه رو قاعدتا نباید احساس کنه مگه اینکه ابر انسان باشه.کسی که با 17 نتونه کیل بگیره با 0 هم نمیتونه کیل بگیره.در ضمن شما نت 1 گیگ رو با قیمت 50 دلار میگید نجومی در صورتی که این حرفتون اگه به گوش پرزیدنت ترامپ برسه شما رو دیپورت میکنه :)
حالا فقط یه راه میمونه اونم اینکه یه اسکرین شات از اسکوربورد COD یا BF1 برامون بذارید تا سو تفاهم رفع بشه.قضیه همون عکس با شرت ورزشی.
عکس پایینی مال دیشبه و دلیل من واسه توضیحاتم.پینگم از همه بدتره ولی تو صدر هستم و مشکل آنچنانی نداشتم.حالا منتظر اسکرینتون هستیم

با سلام خدمت شما دوست گرامی
متاسفانه دوستان دوباره شروع به ارسال ناسزا توی قسمت گفتو های شخصی کردن ...
دوست عزیز این عکسی هست که خواستید

nbnt_img_5022.jpg
mep_img.jpg

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
دوست عزیز بهت بر نخوره اما کسی که با پینگ زیر 100 نتونه کیل بگیره نوب به حساب میاد . شخصا بوده که با پینگ 200 بازی کردم و همیشه بین 10 نفر یا حتی 5 نفر اول سرور بودم . ی بحث دیگه ای که اینجا هست مشکل packet lost هست . ممکنه پینگ شما 1 باشه اما به علت کیفیت پایین نت اینقدر پکت لاست داشته باشی که عملا هیچ کدوم از ریکوئست های شما به سرور نرسه در نتیجه این اتفاق می افته که شما ی خشاب 100 تایی تیر خالی می کنی اما طرف با ی گلوله از شما کیل می گیره . در واقع اتفاقی که به علت پینگ تایم بالا برای ما تو بازیهای شوتر انلاین می افته اینه که طرف 10 میلی ثانیه قبل تر شما رو دیده شلیک کرده و شما 10 میلی ثانیه بعد تازه طرف رو دیدی !

• Like
Reactions: IMANOKA and ps34

arash20050

کاربر سایت
Nov 27, 2009
113
نام
aRaSh
دوست عزیز بهت بر نخوره اما کسی که با پینگ زیر 100 نتونه کیل بگیره نوب به حساب میاد . شخصا بوده که با پینگ 200 بازی کردم و همیشه بین 10 نفر یا حتی 5 نفر اول سرور بودم . ی بحث دیگه ای که اینجا هست مشکل packet lost هست . ممکنه پینگ شما 1 باشه اما به علت کیفیت پایین نت اینقدر پکت لاست داشته باشی که عملا هیچ کدوم از ریکوئست های شما به سرور نرسه در نتیجه این اتفاق می افته که شما ی خشاب 100 تایی تیر خالی می کنی اما طرف با ی گلوله از شما کیل می گیره . در واقع اتفاقی که به علت پینگ تایم بالا برای ما تو بازیهای شوتر انلاین می افته اینه که طرف 10 میلی ثانیه قبل تر شما رو دیده شلیک کرده و شما 10 میلی ثانیه بعد تازه طرف رو دیدی !
دوست عزیز ایا اطلاع دارید که پکت لاس رو چگونه میشه کاهش داد؟ایا همانند پینگ باید سرعت رو بالا برد ؟

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,299
نام
مهدی
4؟؟؟؟؟؟
داداش آی اس پی و سرویست چیه؟؟؟؟؟

معلومه که گرفتت.وقتی جوابشم میدی مطمن باش پشت سیستم به ریشتم میخنده که وقت گذاشتی جوابش رو بدی.ایشون کلا منتظره این تاپیک به یه نحوی باز شه بیاد عقده گشایی هاشو باز کنه و به خیال خودش ملت حسرتش رو بخورن و یه 4تا فحش ناموسی بخوره بره.بهش محل ندید خودش میره چون کار همیشش اینه.اصلا همه دنیا میدونن پینگ زیر 50 در هر شرایطی استانداره بعد این با 10تا بالا پایین شده مشکل پیدا کرده.نوبه مریض

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,534
نام
کورش
متاسفانه دوستان دوباره شروع به ارسال ناسزا توی قسمت گفتو های شخصی کردن ...
متاسفانه باوجود اینکه قبلا به شما تذکر داده شده بود ولی هنوز هم به کار خودتون ادامه میدین . درنتیجه دسترسیتون از این تاپیک قطع شد.
دوستان لطفا پستهای قبلی ایشون رو در اینجا ریپلای نکنید.
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر