خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
گفتید ساکن آمریکای شمالی هستید؟ میشه لطف کنید از جدول تعرفه های ماهیانه ISPتون یه اسکرینشات بزارید؟ یا اینکه لطف کنید بگید اسم ISP تون چی هستش تا ما بریم تو سایتش و این قیمتایی که شما گفتید رو چک بکنیم؟
اصلا به فرض که شما راست گفته باشی، میدونی اینترنت ۱۰۰ مگابیتِ واقعی و نامحدود یعنی چی؟ میدونی در عرض یک ماه چقدر میشه باهاش دانلود کرد و چه کارهایی میشه باهاش کرد؟ اونوخ ۳۹ دلار برای یه همچین سرویسی زیاده؟ نگاه به وضع اقتصادی کشور خودمون نکن، ریال ارزشش شدیداً افت کرده، همین ۳۹ دلار، شش سال پیش معادل ۳۹ هزار تومن بود.
قیمتهای سه تا شرکت مختلف ، بخونیم و گریه کنیم.
نکته‌ای که هست اینه که شرایط دانلود غیرقانونی مثل اینجا انقدر به راه نیست.
بعد هم انقدر سرعت خوبه که فیلم و سریال رو دانلود نمی‌کنن که بعد دردسر ذخیره سازی داشته باشن، استریم می‌کنن.
انقدر سرعت نت خوبه که آرشیو کردن از سرت میفته، هر چی طالب بودی میبینی و گوش میدی و ...

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
گفتید ساکن آمریکای شمالی هستید؟ میشه لطف کنید از جدول تعرفه های ماهیانه ISPتون یه اسکرینشات بزارید؟ یا اینکه لطف کنید بگید اسم ISP تون چی هستش تا ما بریم تو سایتش و این قیمتایی که شما گفتید رو چک بکنیم؟
اصلا به فرض که شما راست گفته باشی، میدونی اینترنت ۱۰۰ مگابیتِ واقعی و نامحدود یعنی چی؟ میدونی در عرض یک ماه چقدر میشه باهاش دانلود کرد و چه کارهایی میشه باهاش کرد؟ اونوخ ۳۹ دلار برای یه همچین سرویسی زیاده؟ نگاه به وضع اقتصادی کشور خودمون نکن، ریال ارزشش شدیداً افت کرده، همین ۳۹ دلار، شش سال پیش معادل ۳۹ هزار تومن بود.
ایشون ناراحته اومده میگه اونجای که زندگی میکنه حداقل حقوق ساعتی11دلاره یعنی به پول ایران میشه ماهی8.9تومن
حداقل حقوق تو ایران900تومنه
یعنی ایشون با حقوق9تومن ماهی150تومن میده 100مگ نامحدود
مابا حقوق900تومن ماهی300تومن میدیم برا 50مگ محدود

چه ظلمی بهشون میشه واقعا

MN Prince

کاربر سایت
Apr 13, 2008
775
نام
Nima
آخه کل درامد اینا از همین فروش حجمه. اصلا فکرشم نمیشه کرد که اینترنت رو کاملا نامحدود بدن چرا ؟ یک دیگه نمیتونن انقدر حجم جدا تو پاچه مردم بکنن ، دو باقی isp ها wireless wimax 4g با فروش حجم نامحدود adsl بدبخت میشن و بدبخت شدن اونا ، مثل شرکت وزین irancell که ۲۵ مگابایت رو ۶۰۰ تومن میده :)) :)) مثل اینه به خودشون بخوان ضرر وارد کنن چون ایرانسل هم زیرمجموعه زیاد داره و سهامش هم منحصر یه نهاد خاصی هست تو کشور.

این مسئله هم فکر کنم باشه که اینترنت به صورت نامحدود به کشور ها فروخته میشه.
و این محدودیت حجم رو فقط کاربران اینترنت سیم کارت تو اروپا و آمریکا دارن و با کلی پلن تشویقی خوب و رقابتی جبرانش میکنن.

تازه من حدس میزنم اگر نامحدود واقعی اجرا بشه شاید برای سطح وسیع زیر ساخت هاشون به مشکل بخوره. حالا این سیم هایی که تا خونه اومده و داخل ساختمون سیم های قدیمیه که تا یه حدی downstream داره. به شما ۱۶ مگابیت هم بدن ممکنه نهایت رو خطتون ۲ مگابیت بیشتر نویز باشه و قطعی زیاد بشه.

arash20050

کاربر سایت
Nov 27, 2009
113
نام
aRaSh
قیمتهای سه تا شرکت مختلف ، بخونیم و گریه کنیم.
نکته‌ای که هست اینه که شرایط دانلود غیرقانونی مثل اینجا انقدر به راه نیست.
بعد هم انقدر سرعت خوبه که فیلم و سریال رو دانلود نمی‌کنن که بعد دردسر ذخیره سازی داشته باشن، استریم می‌کنن.
انقدر سرعت نت خوبه که آرشیو کردن از سرت میفته، هر چی طالب بودی میبینی و گوش میدی و ...
بله دوست عزیز دقیقا به همین صورت هستش بنده هارد اکسترنالم رو فروختم و فیلم و سریال رو بدون دانود همان لحظه روی تلویزیون از طریق لپتاپ استریم میکنم و دیگر احتیاجی به دانلود نیست و البته برای فریم ریت بهتر فیلم های 4k رو مجبور به دانلود و تماشا با با پلیر هستم

arash20050

کاربر سایت
Nov 27, 2009
113
نام
aRaSh
دوست عزیز من سه ماه پیش برای تعطیلات تابستان از نیویورک به مونترال اومدم و از قیمت های شرکت رقیب اطلاعی ندارم ولی این شرکتی که ازش گرفتم 1 gbps رو به قیمت 59 دلار و همچنین 10 رو به قیمت 105 دلار ارائه میده ولی بنده به علت مشکل پینگی که قبلتر ذکر کردم دست نگه داشتم

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
محمد جواد آذری جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات هست! واعظی بنظرم نیت بدی نداشت مشکل این بود که اطلاعی از وضعیت موجود و نیاز کاربرها نداشت ولی اینی که برای چهار سال آینده پیشنهاد شده بنظرم همون کسی هست که پیشنهاد طرح های جدید رو ارائه داد.
با وجود اینکه اصلا مهم نیست کی قراره بیاد روی کار و مثل همه جای دیگه، همه چیز از طرف بالا دستی هایی که تو سایه هستن اداره میشه، اما با این وزیر جدید قطعا وضعیت بدتر آینده سریع تر میرسه!
امروز رفتم مخابرات و آسیاتک میگن کلا شبانه رایگان رو همه IPS ها برداشتن! کلا تو یه جهنم گنده گیر کردیم که باز این جایی که من هستم ظاهرا از طبقه های آخره :|
کاش دستم می شکست و اسم کسی که باعث این وضعیت هست رو روی برگه نمی نوشتم و تو صندوق نمی انداختم :|

• Like
Reactions: MO021

AlienWare

کاربر سایت
Jun 12, 2017
46
نام
AmiR
محمد جواد آذری جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات هست! واعظی بنظرم نیت بدی نداشت مشکل این بود که اطلاعی از وضعیت موجود و نیاز کاربرها نداشت ولی اینی که برای چهار سال آینده پیشنهاد شده بنظرم همون کسی هست که پیشنهاد طرح های جدید رو ارائه داد.
با وجود اینکه اصلا مهم نیست کی قراره بیاد روی کار و مثل همه جای دیگه، همه چیز از طرف بالا دستی هایی که تو سایه هستن اداره میشه، اما با این وزیر جدید قطعا وضعیت بدتر آینده سریع تر میرسه!
امروز رفتم مخابرات و آسیاتک میگن کلا شبانه رایگان رو همه IPS ها برداشتن! کلا تو یه جهنم گنده گیر کردیم که باز این جایی که من هستم ظاهرا از طبقه های آخره :|
کاش دستم می شکست و اسم کسی که باعث این وضعیت هست رو روی برگه نمی نوشتم و تو صندوق نمی انداختم :|
پارس انلاین داره شبانه

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,298
نام
مهدی
بله ایشون کسی هستن که طرح های جدید رو اراءه داد ولی بازم خوده ایشون اولین کسی بودن که به اعتراض های ما گوش کردن و نامه دادن به وزیر که طرح ها رو لغو کنه.نگران نباش کلا گزینه ی خوبی هست من اکثر سخنرانی هاشو گوش کردم سواد بالایی داره و طرح های خوبی توی ذهنش هست.
هرکس نظر شخصی ای داره ولی از نظر من توی این 4 سال وضعیت نت کشور بهتر از فاجعه ی قبل شد و پرچم دارشم همین اقای جهرمی بود که به واعظی خط میداد.من که اگر وزیر شه راضیم.اون طرح هم طبق گفته ی خودت اطلاعی از وضعیت حجم مصرفی ما نداشت و الان که آگاه شده میخواد اصلاحش کنه.
ببنیم چی میشه

• Like
Reactions: voldmort and pbgame

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
*خبر مهم*
وزیر ارتباطات از تشکیل کمیته بررسی مجدد مصوبه فروش اینترنت نامحدود و توقف فروش اینترنت حجمی خبر داد.

منبع : آخرین خبر.

پ.ن: خدایا خودت ایندفعه رو هم به خیر کن !

• Like
Reactions: soltanmasoud

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,298
نام
مهدی
*خبر مهم*
وزیر ارتباطات از تشکیل کمیته بررسی مجدد مصوبه فروش اینترنت نامحدود و توقف فروش اینترنت حجمی خبر داد.

منبع : آخرین خبر.

پ.ن: خدایا خودت ایندفعه رو هم به خیر کن !
دو روز دیگه جلسه رای اعتماد مجلس برای وزیرها هست.وزیر چه جهرمی بشه چه نشه چون پست میخواد تغییر کنه این مصوبه بازم میخوابه و بازم خدا اینسری رو به خیر میکنه :D

mehdish

کاربر سایت
Mar 23, 2009
506
نام
مهدی
چطور میگید وضعیت اینترنت خوب شده؟
افزایش سرعت داشتیم تا حدودی ولی تعرفه ها در بعضی موارد دو برابرم بیشتر شده
6 سال پیش اینترنت 2 مگ نامحدود مخابرات84هزار تومن بود الان 1 مگ رو میدن این قیمت یعنی دو برابر
کلا تعرفه قیمتها در ایران با ذات این تکنولوژی در تضاده، همه جا پیشرفت اینترنت یعنی همزمان که سرعت بالا میره قیمت ها پایین میان
-------------
اینترنت 8 مگ نامحدود مخابرات(ارزونترین تعرفه) 510000 تومن این قیمت در دنیای تکنولوژی جنایت حساب میشه

• Like
Reactions: raya2

Max Payne Pay

کاربر سایت
Aug 1, 2014
1,799
نام
ابراهیم
من که اسیاتک دارم یک ماه اخیر نت شبانه دارم دانلودم میکنم هر شب !
اتفاقا تو سایتشونم برنداشتن
فک نکنم کلا تا مهر ماه اتفاقات خاصی صورت بگیره،بعد اونم که باید بودجه بیاد :D
خداییش امیدوارم کار خاصی نکنن برای این دانلود شبانه و اینا انصافا!
هر دفعه تا میایم دانلود کنیم یه مانعی پیش میاد جلورومون :|

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر